Νέα

καμάκι σε τουρίστιες **Οδηγός**

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
ανοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να επαναφέρουμε στη διεθνή σκηνή το greek kamaki στη θέση που του πρέπει
δλδ στην κορυφή.

Θα επικεντρωθούμε σε επιλογή ορμητηριου,τεχνικές προσέγγισης,διαχείρησης της αλληλεπίδρασης,
ανάλυση ψυχολογικού προφίλ της τουρίστριας,αντιμετώπιση τυχόν εμποδίων καιανταγωνισμού

κ.α.
 

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
639
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
ανοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να επαναφέρουμε στη διεθνή σκηνή το greek kamaki στη θέση που του πρέπει
δλδ στην κορυφή.

Θα επικεντρωθούμε σε επιλογή ορμητηριου,τεχνικές προσέγγισης,διαχείρησης της αλληλεπίδρασης,
ανάλυση ψυχολογικού προφίλ της τουρίστριας,αντιμετώπιση τυχόν εμποδίων καιανταγωνισμού

κ.α.

Αναλυση ψυχολογικου προφιλ σε μιλφαρα δεν υπαρχει νοημα να το συζηταμε καθως ειναι απο τους πιο ευκολους στοχους αν δεν συνοδευεται απο καποιον.

Οι πιτσιρικες ειναι περιπλοκες και ζουμε στην εποχη του instagram οποτε οι γνωσεις απο τα 80s-90s λιγη αξια εχουν πιστευω.
 

Επισκέπτης
ένα θέμα που πρέπει να μας απασχολήσει είναι η τουρίστρια που έρχεται για διακοπές και όχι για ξέσκισμα.

Παλιά δεν υπήρχε αυτό το είδος
τώρα όμως με τις φτηνές πτήσεις και το άγχος στις πόλεις των συγχρονων κοινωνιών
είναι σύνηθες φαινόμενο να συναντάς τον τύπο Traveler,δλδ κάτι χαζογκόμενες που φορτόνονται ένα τεράστιο σακίδιο και είναι λες και πάνε να εξερευνήσουν την χώρα και όχι διακοπές
 

jumaru1982

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2017
Μηνύματα
15
Like
8
Πόντοι
0
ένα θέμα που πρέπει να μας απασχολήσει είναι η τουρίστρια που έρχεται για διακοπές και όχι για ξέσκισμα.

Παλιά δεν υπήρχε αυτό το είδος
τώρα όμως με τις φτηνές πτήσεις και το άγχος στις πόλεις των συγχρονων κοινωνιών
είναι σύνηθες φαινόμενο να συναντάς τον τύπο Traveler,δλδ κάτι χαζογκόμενες που φορτόνονται ένα τεράστιο σακίδιο και είναι λες και πάνε να εξερευνήσουν την χώρα και όχι διακοπές

Πως συχνάζουνε οι τουρίστριες που είναι για ξέσκισμα,νομίζω καλύτερα να γίνει ανάλυση των τουριστριών αυτού του είδους.
 

Επισκέπτης
Πως συχνάζουνε οι τουρίστριες που είναι για ξέσκισμα,νομίζω καλύτερα να γίνει ανάλυση των τουριστριών αυτού του είδους.

μου φαίνεσαι πολύ βλάκας
προτείνω να μείνεις στο διάβασμα και μη συνεχίσεις το ποστάρισμα
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Η Αθήνα , έχει μεγάλες δυνατότητες, αν δεν κυνηγά κανείς σίγουρο αποτέλεσμα και δεν έχει άγχος.
Απαιτείται να είναι είτε νέος χωρίς δουλειά είτε ... ωριμότερος χωρίς δουλειά ! (να υπάρχουν όμως τα έξοδα κίνησης συν κατι ακόμη) .
Αν πχ δεν περιμένεις το επιούσιο γαμήσι και αλωνίζεις με κολλητούς στο ιστορικό κέντρο ,
απλά περνώντας καλά, υπάρχουν πάρα πολλές γυναικοπαρέες αλλοδαπών γυναικών για όλα τα γούστα .
Αν βοηθάνε και τα ξύδια , πολλά μπορούν να συμβούν .
ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΜΑΚΙ, μην περιμένει κανείς ντε και καλά, ότι θα βγάλει κάτι αμέσως.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.693
Πόντοι
606
Πως συχνάζουνε οι τουρίστριες που είναι για ξέσκισμα,νομίζω καλύτερα να γίνει ανάλυση των τουριστριών αυτού του είδους.

Πουθενά.Για ξέσκισμα ερχόντουσαν δεκαετία 80 στη Ρόδο.Τώρα όπως λέει και πάνω ο φίλος,έρχονται με κάτι τεράστια σακίδια μόνο για θάλασσα και ήλιο.
 

filos78

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
4.297
Κριτικές
10
Like
1.557
Πόντοι
5.975
Χωρίς να θέλω να χαλάσω την καλή διάθεση, αλλά το θέμα αυτό έπρεπε να δημιουργηθεί εχθές που ήταν Κυριακή...

Το βλέπω να μην έχει τη δόξα που θα μπορούσε...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Πρώτα από όλα για καμάκι σε τουριστριες πρέπει να επιλέξεις το κατάλληλο μέρος.Τα καλύτερα μέρη Ελλάδα είναι τα μεγάλα νησιά Μύκονος,Σαντορίνη,Κρήτη,Ρόδος,Κέρκυρα και η παραλία Κατερίνης.
Μετά πρέπει να επιλέξεις εθνικότητα.Οι πιο εύκολες είναι οι Ουκρανέζες,Πολωνέζες,Ρωσίδες με αυτή τη σειρά.
Δηλαδή χρειάζεται χτύπημα χειρουργικης ακριβείας.Καταλληλο νησί,κατάλληλη περιοχή,κατάλληλη σεζόν,κατάλληλη εθνικότητα και σοβαρό επίπεδο φορτωματος(δύναμη πυρός) συν εμπειρία,γνώση ρωσικών,καλή σηματοδομη και ή δυνατόν αμάξι.
Όσο πιο πολλά από αυτά διαθέτεις τόσο περισσότερο αυξάνεις την πιθανότητα επιτυχίας.Μετα απαιτείται διαρκής ενασχόληση,άπειρες προσεγγίσεις και επαρκές δόλωμα.Επισης βοηθάει πολύ η στήριξη από καμακες ίδιου επιπέδου ιδανικά είναι παρέα τριών καυλέων.Ετσι μοιράζονται και πολλά έξοδα διαμονής,αμαξιού κτλ.
 

nuber1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2014
Μηνύματα
2.904
Κριτικές
14
Like
1.021
Πόντοι
386
Τι έγινε Δευτέρα δεν έχουμε σήμερα ; πως έσκασε το κυριακάτικο μια μέρα μετά :think: :S
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Αθήνα που είμαι τώρα είναι πάντως πολύ χάλια τα πράγματα στο καμάκι.Οι Ελληνίδες δε λένε τίποτα,πολλή ψωλαρία,όλοι άφραγκοι πολλή τρίτη ηλικία και οι τουριστριες μεγάλης ηλικίας ή σε μεγάλα γκρουπ.Μονο δύο τρεις στόχους είδα και αυτές φοράνε ακουστικά να μην θα ενοχλούν.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.693
Πόντοι
606
Δηλαδή χρειάζεται χτύπημα χειρουργικης ακριβείας.Καταλληλο νησί,κατάλληλη περιοχή,κατάλληλη σεζόν,κατάλληλη εθνικότητα και σοβαρό επίπεδο φορτωματος(δύναμη πυρός) συν εμπειρία,γνώση ρωσικών,καλή σηματοδομη και ή δυνατόν αμάξι.
Όσο πιο πολλά από αυτά διαθέτεις τόσο περισσότερο αυξάνεις την πιθανότητα επιτυχίας.Μετα απαιτείται διαρκής ενασχόληση,άπειρες προσεγγίσεις και επαρκές δόλωμα.Επισης βοηθάει πολύ η στήριξη από καμακες ίδιου επιπέδου ιδανικά είναι παρέα τριών καυλέων.Ετσι μοιράζονται και πολλά έξοδα διαμονής,αμαξιού κτλ.

Χέσε μέσα δηλαδή

Παλιά ερχόταν η Σκανδιναβή και άρπαζε το πρώτο καυλί που έβλεπε.Γαμούσες μόνο με δυο λέξεις αγγλικά.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Χέσε μέσα δηλαδή

Παλιά ερχόταν η Σκανδιναβή και άρπαζε το πρώτο καυλί που έβλεπε.Γαμούσες μόνο με δυο λέξεις αγγλικά.

Πότε γινόταν αυτό?Εγώ δεν το είδα ποτέ.
Το 1999 που πρωτοπηγα Ρόδο δεν πατούσε Έλληνας στο Φαληρακι να γαμήσει ούτε καν Ροδίτης.Θεωρουταν καμένο μέρος που γαμούσαν μόνο οι ξένοι.
Οι παλαιοί έλεγαν τότε ιστορίες για φοβερά γαμήσια τη δεκαετία 70,80 αλλά ήδη τη δεκαετία του 90 ούτε το 1% από τις τουριστριες στη Ροδο δεν καθόταν σε Έλληνες.Εβλεπες ελάχιστα ζευγάρια ντόπιων με ξένες.
Τουρίστας Έλληνας μη ντόπιος πρακτικά δε γαμουσε κανένας.
Συνεπώς πιο πολύ είναι μύθος.
Το ίδιο και παραλία Κατερίνης που μου την περιέγραφαν σαν τεράστιο γαμιστρωνα για Σλάβες όταν πρωτοπηγα το 2000 δε διαπίστωσα τίποτα τέτοιο.
Πολύ πιο εύκολα γαμούσες Σκανδιναυη στη Σκανδιναυια μέσα στους Σουηδούς και τους Νορβηγους παρα Ελλάδα μέσα στα καυλιά.
Το ίδιο και Τσεχία,Πολωνία γαμούσες πολύ ευκολοτερα ντόπιες από το να τις κυνηγάς στην Παραλία.
Πάντα οι χώρες προέλευσης ήταν καλύτερες από τα θέρετρα.Δεν υπάρχει καλό θέρετρο ούτε καν το Σοποτ,Κριμαία,Οντεσσα,Σότσι δεν είναι καλά που βρίσκονται και στις χώρες προέλευσης.

Νησιά αξίζει να πας για το σκηνικό,όχι τόσο για γκόμενες.Αν κάποιος θέλει να γαμήσει και δεν τον ενδιαφέρει το σκηνικό καλύτερα να πάει Ντνιπρετρωφσκ,Χαρκοβο,Λβωφ ή βαθιά Ρωσία ή ακόμα και Πολωνία.Εχει πολύ καλύτερες πιθανότητες από οποιοδήποτε θέρετρο ή νησί.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.693
Πόντοι
606
Πότε γινόταν αυτό?Εγώ δεν το είδα ποτέ.
Το 1999 που πρωτοπηγα Ρόδο δεν πατούσε Έλληνας στο Φαληρακι να γαμήσει ούτε καν Ροδίτης.Θεωρουταν καμένο μέρος που γαμούσαν μόνο οι ξένοι.
Οι παλαιοί έλεγαν τότε ιστορίες για φοβερά γαμήσια τη δεκαετία 70,80 αλλά ήδη τη δεκαετία του 90 ούτε το 1% από τις τουριστριες στη Ροδο δεν καθόταν σε Έλληνες.Εβλεπες ελάχιστα ζευγάρια ντόπιων με ξένες.
Τουρίστας Έλληνας μη ντόπιος πρακτικά δε γαμουσε κανένας.
Συνεπώς πιο πολύ είναι μύθος.
Το ίδιο και παραλία Κατερίνης που μου την περιέγραφαν σαν τεράστιο γαμιστρωνα για Σλάβες όταν πρωτοπηγα το 2000 δε διαπίστωσα τίποτα τέτοιο.
Πολύ πιο εύκολα γαμούσες Σκανδιναυη στη Σκανδιναυια μέσα στους Σουηδούς και τους Νορβηγους παρα Ελλάδα μέσα στα καυλιά.
Το ίδιο και Τσεχία,Πολωνία γαμούσες πολύ ευκολοτερα ντόπιες από το να τις κυνηγάς στην Παραλία.
Πάντα οι χώρες προέλευσης ήταν καλύτερες από τα θέρετρα.Δεν υπάρχει καλό θέρετρο ούτε καν το Σοποτ,Κριμαία,Οντεσσα,Σότσι δεν είναι καλά που βρίσκονται και στις χώρες προέλευσης.

Ε ναι,70 και 80 εννοώ κι εγώ.Δες μόνο πόσοι στα νησιά παντρεύτηκαν ξένες.Τώρα είναι αδύνατον.

Γενικά τότε όλη η συγκυρία ήταν υπερ μας,πασοκικά λεφτά,φτώχεια στα κομμουνιστικά κράτη και δίψα για μεσογειακή πούτσα στις δυτικές.Από τα 90'ς και μετά άρχισε η πτώση.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ε ναι,70 και 80 εννοώ κι εγώ.Δες μόνο πόσοι στα νησιά παντρεύτηκαν ξένες.Τώρα είναι αδύνατον.

Γενικά τότε όλη η συγκυρία ήταν υπερ μας,πασοκικά λεφτά,φτώχεια στα κομμουνιστικά κράτη και δίψα για μεσογειακή πούτσα στις δυτικές.Από τα 90'ς και μετά άρχισε η πτώση.

Δεν τα είδα live αλλά έχω ισχυρές υποψίες ότι πολλά καμάκια στα νησιά απλά μπάζωναν.Δε γαμούσαν σπουδαία ποιότητα που λένε αλλά κυρίως εξαρια,πενταρια,μεγάλες και χοντρούλες.Δεν είχαν ψηλά τον πήχη που λένε.
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.348
Κριτικές
16
Like
1.414
Πόντοι
2.487
μου θυμισατε διακοπες στην Ιο 2000κατι, που οι αλβανοι το παιζαν ελληνες και γαμουσαν αβερτα εβραιες που ηταν τιγκα το νησι. Πολυ μουνι
 
Εγγρ.
8 Ιουλ 2019
Μηνύματα
16
Like
17
Πόντοι
0
Κατ αρχήν το καμάκι έχει αλλάξει πολύ όμως υπάρχει και είναι πάρα πολύ αυτοί που το χαίρονται ακόμη και σήμερα. Κάποια πράγματα δυσκολεύουν αλλά κάπου αλλού γίνεται ποιο εύκολο. Πάντα όμως το καμάκι είναι ομαδική εργασία 2 το 4 ανθρώπων. Σκοπός είναι χωρίς να πληρώνουμε τα πάντα. Να διασκεδάσουν οι γυναίκες και μετά να αφέθουν. Το ποσοστό επιτυχίας είναι 5% στην καλύτερη οπότε θέλει κόπο και μπάζομα. Παλιά ήταν πολύ ποιο εύκολα και οι δραχμές εργαλείο. Γενικά το ευρώ κατέστρεψε τον τουρισμό
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Όποιος έχει την ψευδαίσθηση ότι σε μεγάλα νησιά, φημισμένα με μαζικό τουρισμό, θα γαμησει,η Παναγιά μαζί του.

Εαν μιλάμε για νησί τότε μόνο σε μικρό και όχι στην τοπ σιζον που χάνεται η μπάλα.Εκει που θα απολαύσεις ορίτζιναλ Ελλάδα, πρωτίστως για πάρτη σου και έπειτα θα δεις και την solo traveler λίγο πιο δίπλα, με την λογικοτερη εξέλιξη να μιλήσετε μεταξύ σας και να βρεθείτε να παίρνατε κάποιο χρόνο μαζί.

Το να γαμησεις μετά απ αυτό δεν το χω κάνει.

Μύκονο πάντως, ένας μπουρδελιαρης εδώ, θα πάθει κοκομπλοκο, όχι δεν θα μιλήσει ούτε καν θα διαβεί το κατώφλι κάποιου μπαρ που παρταρει όλος ο κόσμος στην μικρή Βενετία
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom