Νέα

Πού τον δίνουμε στη Βηρυτό;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mounakiasgr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mounakiasgr

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2006
Μηνύματα
616
Like
4
Πόντοι
6
Ρε μάγκες, η τύχη με έφερε για επαγγελματικούς λόγους για ένα μήνα στη Βηρυτό. Μήπως υπάρχει κανένας παλιότερος που να ξέρει πού τον ρίχνουμε τον ψήφο εδώ κάτω, γιατί ότι το πάνε το γράμμα εδώ, το πάνε σίγουρα... αλλά πού το πάνε ;
 

Επισκέπτης
Πω πω ρε φίλε, δεν ξέρω από πρώτο χέρι αλλά δεν νομίζω να παίζει τίποτα εκεί πέρα...! Εκεί να προσέχεις μυστήριους τυπάδες με "φουσκωτά" πανωφόρια... μην τυχόν και κρύβουν καμιά 10αριά κιλά δυναμίτιδα από κάτω!

Τι να σου πω... ίσως στο ξενοδοχείο να παίζει τίποτα. Ρώτα διακριτικά στην reception.
 

bourdeliaris79

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
στη βυρητο λιγο δυσκολο φιλε,στην τριπολη παντως παιζουν σπιτια στυλ μπουρδελου
 
OP
OP
M

mounakiasgr

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2006
Μηνύματα
616
Like
4
Πόντοι
6
Μάγκες, ευχαριστώ. Ότι παίζει βίζιτα, παίζει σίγουρα.΄Μου έχουν βγει τα μάτια στις μουνάρες εδώ κάτω. Καμια σχέση με μουσουλμανικό κράτος. Το τι cayene, mercedes, bmw και γενικά 4χ4 τεράστια έχουν δει τα μάτια μου, δε λέγεται! Και μόλι έμαθα ότι έχει και στριπτιζάδικα με ρωσίδες που τις παίρνεις και βίζιτα σαν Ελλάδα. Για να δω... λίγες μέρες είμαι εδώ αλλά θα ανακαλύψω και θα πληροφορήσω κόσμο. Πάντως αν ήξερε κανένας κάτι στάνταρ θα με βοηθούσε.... 
 

Επισκέπτης
Μαλλον δεν ανακαληψες τιποτα γιατη δεν υπαρχει και τιποτα σπουδεο.Στη Βυρητο το μονο που εχει ειναι στριπτιτζαδικα με αρκετες κοπελες οχι ιδιαιτερα καλες και το πιο κουφο!!!διαλεγεις το βραδυ ,δινεις τα λεφτα το βραδυ και η γκομενα ερχετε την αλλη μερα το πρωι στο ξενοδοχειο σου.Αν θες να γαμησεις το ιδιο βραδυ να πας στα παραλιακα μαγαζια κατω απο το καζινο ,στο πρωτο οπως ερχεσαι απο την πολη ειναι ενα γωνιακο και εχει να διαλεξεις κατι μετριες για επιτοπου με 100 ευρω.Οσο για τα καλα αυτοκινητα μην ψαρωνεις ,ειναι 5000-6000 πλουσιοι και το υπολιπο εκατομμυριο δεν εχει να φαει.
 

Sexpeare in Luv

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
838
Like
2
Πόντοι
6
[size=15pt]Ανάφλεξη στη Μέση Ανατολή ΙΙ - Οι συνέπειες για τους συνφορουμίτες[/size]

arabiannightsjc0.jpg


Μεταξύ της 25ετίας 1975 -2000 σχεδόν ένα εκατομμύριο Λιβανέζοι εγκατέλειψαν την χώρα τους. Ήταν αποτέλεσμα του εμφυλίου πολέμου που άπλωσε τα πλοκάμια του σαν ενδημική ασθένεια και διάβρωσε την ομορφιά του Παρισιού της Μέσης Ανατολής.Το 2006 έπειτα από έναν σύντομο πόλεμο με το Ισραήλ σχεδόν 200 000 Λιβανέζοι μετανάστευσαν στο εξωτερικό για την αναζήτηση του ονείρου του, μακριά από την περιοχή που ναρκοθετείται κάθε προσπάθεια ειρήνης, τον Λιβάνου.

Τα καφέ και τα κλαμπ ενώ σε μια συνηθισμένη ημέρα έχουν αρκετό κόσμο, τώρα είναι ασφυκτικά γεμάτα. Για μερικές εβδομάδες στη Βυρηττό εξελίσσεται ένα νυφοπάζαρο, με τις κινήσεις εντυπωσιασμού για το αντίθετο φύλλο να κλιμακώνονται.Κάποιες κοπέλες επισκέπτονται καθημερινά το κομμωτήριο και φτιάχνουν τα μαλλιά τους. Άλλες επιλέγουν μια εβδομάδα πριν το φόρεμα που θα φορέσουν στην έξοδο τους ενώ άλλες διάλεξαν το πρωτοχρονιάτικο ντύσιμο τους 3 μήνες πριν.

«Η δουλειά έχει διπλασιαστεί αυτόν τον καιρό. Οι γυναίκες συνήθως παραπονιούνται για έλλειψη ανδρών και αυτές τις ημέρες που όλοι επιστρέφουν για διακοπές όλες θέλουν να είναι τέλειες» λέει η ιδιοκτήτρια του salon προσπαθώντας να ερμηνεύσει την παράκρουση των γυναικών του Λιβάνου.

Το δημοφιλέστερο salon ομορφιάς στην Βυρηττό όπου αυτές τις ημέρες αποδεικνύει ότι οι κουβέντες περί παγκόσμιας οικονομικής κρίσης είναι αποκύημα φαντασίας.Ένας από τους διάσημους πλαστικούς χειρουργούς στη Βυρηττό, ο Μοχάμαντ Κοντέιχ αποκάλυψε ότι τον τελευταίο μην είχε 70 περιπτώσεις αισθητικής βελτίωσης ενώ σχεδόν 50 έκλεισαν μια συνεδρία μπότοξ.

Οι γονείς ενθαρρύνουν τις κόρες του να κάνουν πλαστικές επεμβάσεις. Μεγαλώνουν και αν δεν έχουν βρει άνδρα τότε τους λένε να βελτιώσουν την εξωτερική τους εμφάνιση.Στην αυγή του 2009 όταν ο χρόνος αλλάζει ένας στρόβιλος νέων προσδοκιών θα γεμίζει τις Λιβανέζες. Κουνώντας νωχελικά το κορμί τους θα προσπαθήσουν να πιάσουν στην ποντικοπαγίδα τους τα νέα τους θύματα.

Σε μια χώρα όπου οι γυναίκες είναι πέντε φορές περισσότερες από τους άνδρες αυτό μοιάζει σαν ένα αντίξοο θαύμα. :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

 

Επισκέπτης
«Ο άνθρωπος που θα είμαι μαζί θα πρέπει να μου προσφέρει περισσότερα από ότι οι γονείς μου. Να μου φέρεται σαν να είμαι πριγκίπισσα» λέει πριν τηλεφωνήσει στις φίλες της για να κανονίσει την βραδινή της έξοδο.

Ελλεηνίδες και οι Λιβανέζες;  :headbang:


Η Βυρηττός εμφανίζεται ως ένας Πρωτοχρονιάτικος Παράδεισος για τους άνδρες επισκέπτες, την ίδια ώρα που οι περισσότερες γυναίκες μοιάζουν να τσουρουφλίζονται στην κόλαση της αβεβαιότητας…

Αυτο μ άρεσε όμως.. :rolleyes:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Να μου φέρεται σαν να είμαι πριγκίπισσα» λέει πριν τηλεφωνήσει στις φίλες της για να κανονίσει την βραδινή της έξοδο.

Το σύνδρομο της "πριγκίπησσας" είναι σύνηθες στα βαλκάνια - δυστυχώς και στη Μεση Ανατολή.

Λυπηρό, πολύ λυπηρό.
 

ASPASIA

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2009
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Το σύνδρομο της "πριγκίπησσας" είναι σύνηθες στα βαλκάνια - δυστυχώς και στη Μεση Ανατολή.

Λυπηρό, πολύ λυπηρό.

Θες να σε στειλω για 10 μερες Βυρητο ?
Ο Λιβανος ειναι Ωραιο μερος και θα σε χαλαρωσει !
Επισης, γυρνοντας πισω στην Ελλαδα μετα, Οι "Ελλεινιδες"
(οπως τις λετε εσεις εδω)
Θα σου φανουν Διαμαντια !

Εαν εσεις οι Μπουρδελακηδες παραπονιεστε για τις Ελληνιδες μια' φορα
οι Λιβανεζοι παραπονιουνται για τις Λιβανεζες 10 φορες !

Στον Λιβανο οι γυναικες γαλουχιζονται με την ιδεα
οτι ειναι Πριγκιπισες και το νιμου τους ειναι πολυτιμος Χρυσος εκατομμυριων,
Οποτε πρεπει να βρεθει καποιος παρα πολυ εκλεκτος και αξιος για να παει
μαζι τους !
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Ασπασία έχεις απόλυτο δίκηο.
Δεν σημαίνει όμως ότι πρέπει να γουστάρουμε τη γνωστή ελλεεινή νοοτροπία επειδή αλλού είναι χειρότερα.
Υπάρχουν και καλύτερα εκτός Βαλκανίων και Μ.Ανατολής.
 

ASPASIA

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2009
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Ασπασία έχεις απόλυτο δίκηο.
Δεν σημαίνει όμως ότι πρέπει να γουστάρουμε τη γνωστή ελλεεινή νοοτροπία επειδή αλλού είναι χειρότερα.
Υπάρχουν και καλύτερα εκτός Βαλκανίων και Μ.Ανατολής.

Καλησπερα Λαονικε (ωραιο ονομα) !

Παντα στην Ζωη υπαρχουν τα Καλυτερα και τα Χειροτερα...
Σιγουρα στην Ελλαδα τα πραγματα δεν ειναι οτι καλυτερο για εσας τους αντρες.

Πολωνια - Τσεχια - Ουγγαρια - Σλοβακια - Ρωσσια κτλ. ειναι Σαφως Πολυ Καλυτερα
για γυναικες απ'ολες τις αποψεις (εμφανιση-ευκολια κτλ.)

Ομως δεν ειμαστε και οι χειροτερες (αυτο θελω να πω).
Στην Ιταλια οι γυναικες ειναι 2 φορες χειροτερες απο τις Ελληνιδες
και στην Μεση Ανατολη 10 φορες χειροτερες οπως εγραψα και πριν...


warnban.gif
 Βλακο-spamm-κλώνος
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Ομως δεν ειμαστε και οι χειροτερες (αυτο θελω να πω).
Στην Ιταλια οι γυναικες ειναι 2 φορες χειροτερες απο τις Ελληνιδες
και στην Μεση Ανατολη 10 φορες χειροτερες οπως εγραψα και πριν...
συμφωνώ απολύτως.
 

markhsios

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
215
Like
0
Πόντοι
1
Παιδιά έτυχε σε ένα μεταπτυχιακό που έκανα στο εξωτερικό να έχω συμφοιτήτριες μία Λιβανέζα και μία Αιγύπτια. Μιλάμε για ΠΟΛΥ κακομαθημένες γκόμενες.

Ειδικά η Λιβανέζα τα είχε με έναν Λιβανέζο από την Βηρυττό και θυμάμαι ότι το έλεγε με στόμφο ότι τα έφτιαξε μαζί του επειδή την κυνηγούσε επίμονα 4,5 χρόνια !!!!!

:headbang: :headbang: :headbang:
 

Siggi

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2006
Μηνύματα
41
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
0
Οι Λιβανέζες είναι ...νάρες μου είχε τύχει μία μισή ελληνίδα - μισή λιβανέζα... σεξοβόμβα. Η αλήθεια είναι ότι ηθικές αναστολές δεν είχε και ΗΤΑΝ πραγματικά κακομαθημένη!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom