Νέα

Για βάψιμο (και όχι στοκαρισμα)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tkinaliss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tkinaliss

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2006
Μηνύματα
752
Κριτικές
29
Like
7.329
Πόντοι
7.613
Thermoflex.... Whitebear.... Acrylan.....?
Ή κάποιο άλλο?
Θέλω να βάψω εξωτερικά το σπίτι για καλύτερη θερμομόνωση και προστασία από υγρασία.
Thanks
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Thermoflex.... Whitebear.... Acrylan.....?
Ή κάποιο άλλο?
Θέλω να βάψω εξωτερικά το σπίτι για καλύτερη θερμομόνωση και προστασία από υγρασία.
Thanks

Με αυτα τα υλικα και μονο, δεν κανεις δουλεια. Παρε προσφορες απο σοβαρους ανθρωπους που ειναι επαγγελματιες πανω στο θεμα μονωσεις και κανε τη σωστη επιλογη.

Σαφως και κοστιζει φτηνοτερα μια απο τις παραπανω επιλογες αλλα δεν θα σου δωσει τα αποτελεσματα μιας πιο ολοκληρωμενης λυσης.

Ειναι προτιμοτερο αν δεν εχεις τα παραπανω χρηματα να περιμενεις και να μαζεψεις και να το κανεις αργοτερα σωστα οπως πρεπει.

Κανε μια ερευνα στο διαδικτυο, δαπανησε καποιες ωρες και μελετα καλα το θεμα.

Καλη επιτυχια σε οτι και αν επιλεξεις.
 

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.389
Κριτικές
14
Like
3.349
Πόντοι
4.895
Ακριβώς... Πάρε προσφορές για υλικά και εργατικά  Προσωπικά έχω βάλει στην ταράτσα White Bear  πριν 2 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος.
 

christos_021187

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2016
Μηνύματα
787
Κριτικές
8
Like
1.295
Πόντοι
486
Για να μονώσεις το χώρο και να τον στεγανοποίησεις από υγρασιες θα πρέπει να ξέρεις τις θερμικές απώλειες του χώρου.
Η θερμομόνωση δεν είναι μια απλή διαδικασία διότι αποτελείται από διάφορα μονωτικά υλικά & επιχρίσματα τα οποία δημιουργούν το κατάλληλο πάχος που απαιτείται για την καλύτερη μόνωση των όψεων, της ταράτσας ή της πιλοτής

Αν υπάρχει ζήτημα οικονομικό και δεν μπορείς να απευθυνθείς σε εταιρίες μονώσεων (κοπανανε τις τιμές), προσωπικά η καλύτερη εταιρία για αυτή την δουλειά είναι η knauf.

Αλλά ξαναλέω ότι δεν θα δεις διαφορά
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
Τον γαμήσατε τον άνθρωπο.........!!!  :- :- :- :- :- :- :-
 
OP
OP
tkinaliss

tkinaliss

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2006
Μηνύματα
752
Κριτικές
29
Like
7.329
Πόντοι
7.613
Η αλήθεια είναι ότι μου τον ακουμπήσανε λιγάκι τα παιδιά, αλλά το έκαναν για καλό σκοπό και θανκς.
Η σκέψη μου είναι πως εκεί που θα το έβαφα το σπίτι με "απλές" μπογιές, να δώσω το κάτι παραπάνω για να δω βελτίωση σε θερμοκρασίες/υγρασίες...Το σπίτι είναι το εξοχικό και γενικά δεν είμαι για πολλά-πολλά έξοδα.
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
6
Like
822
Πόντοι
96
Thermoflex.... Whitebear.... Acrylan.....?
Ή κάποιο άλλο?
Θέλω να βάψω εξωτερικά το σπίτι για καλύτερη θερμομόνωση και προστασία από υγρασία.
Thanks

τραβα μια μαλακια και χυσε στον τοιχο
η καλυτερη μονωση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom