Νέα

Τενερίφη - Κανάριες Νήσοι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα podhlaths
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Έχει πάει κανείς? Το προτείνει?
 

KristoferG

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.820
Like
50
Πόντοι
16
Έχει πάει κανείς? Το προτείνει?

Ξερω οτι ειναι παραθεριστικο κεντρο για πολλους πλουσιους και εχει σχεδον ολο το χρονο καλοκαιρι. Για αγοραιο δεν εχω πληροφοριες
Ενδιαφερεσαι για απλες διακοπες η για μονιμη δουλεια-διαμονη;
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.201
Πόντοι
2.406
Έχει πάει κανείς? Το προτείνει?
να το προτείνει για τι πράγμα??
Κρίστοφερ δεν είναι  για πλούσιους
Μία Ρόδος  δίπλα  στην Αφρική  είναι
Μεσαίο μπατζςτ κ τόπος συνταξιούχων  από βόρειας χώρες κατά βαση
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
Έχει πάει κανείς? Το προτείνει?

Ναι, έχω πάει πριν πολλά χρόνια. Ωραία τοπία, όμως συνολικά δεν εντυπωσιάστηκα Πολύ ζέστη και παραλίες για μπάνιο πρακτικά ανύπαρκτες αφού οι περισσότερες είχαν απόκρημνα βράχια και πολύ, πάρα πολύ κύμα -όλος ο κόσμος έκανε μπάνιο στις πισίνες των ξενοδοχείων. Παρόλα αυτά πολλοί τουρίστες, κυρίως από βορειο-ευρωπαϊκές χώρες. Σχετικά με τη θεματολογία του σάιτ, δεν έχω άποψη γιατί δεν το έψαξα.
 

gousgoun

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
614
Κριτικές
25
Like
932
Πόντοι
6.765
Έχω πάει και εγώ πριν μερικά χρόνια... για εμάς τους Έλληνες δεν λέει και τίποτα... Έχουμε πολύ πιο ωραίες παραλίες και πιο ωραία μέρη... κύριος πηγαίνουν Γερμανοί και Σκανδιναβοι και γενικά από χώρες της κεντρικής και βόρειας Ευρώπης. λόγο ότι έχει όλο το χρόνο σταθερή θερμοκρασία 22 με 25 βαθμούς έχει συνέχεια τουρισμό. βέβαια παιζει πολύ Τρίτη ηλικία από ότι θυμάμαι , όπου Αφού πάρουν σύνταξη πάνε εκεί για διακοπές.

ωραία ήταν στο las America νοτια του νησιού από έχει πιο πολύ κέφι και νεολαία... Αλλά και πάλι Όχι καυι ιδιαίτερο,

εαν πας αξίζει να νοικιάσεις αμαξι και να γυρίσεις όλο το νησί όπου έχει πολύ καλό οδικό δυκτικο και εύκολο.

από σεξ δεν έχει και πολλά πράγματα,  κάτι παρακμιακα στριπτιτζαδικα.
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Θα πάω τωρα τον Μάρτιο. Μια βδομαδουλα για διακοπές. Θα σας πω σύντομα.
 

godar23

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2011
Μηνύματα
45
Like
1
Πόντοι
0
Προσωπικα δεν θα το συνεστηνα,απλα εχουν προσεξει καποιες λεπτομερειες που δεν εχουμε προσεξει στην Ελλαδα μας η οποια κατα τη γνωμη μου ειναι ο καλυτερος προορισμος.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
ειχα παει το 87 οικογενειακως εκει
τα παντα τα πληρωναμε σε δολλαρια   ενα ειδος μαλβιδες ηταν για την εποχη τους  με πορνομεταναστες και μικρες κατα το πλειστον τα βραδυα
τα πρωινα βγαινανε οι οικογενειαρχες    μια απλη τυπικη ισπανικη μυκονος
 

checkone

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
29
Like
6
Πόντοι
0
Ειμαι εκεί τώρα τίποτα το Ιδιαίτερο αν είσαι Γερμανός Συνταξιούχος είναι μια χαρά
 
OP
OP
podhlaths

podhlaths

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2008
Μηνύματα
207
Like
240
Πόντοι
21
Τι θερμοκρασίες παίζουν τωρα? Κανείς μπάνιο? Έχει ζωή το βράδυ?
 

checkone

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
29
Like
6
Πόντοι
0
Οι Γερμανοί κάνουν, δεν έχει καλό καιρό τώρα γύρο στους 19• βαθμούς έχει ο περισσότερος κόσμος αυτό το διάστημα είναι από κρουαζιερόπλοια
 

checkone

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2007
Μηνύματα
29
Like
6
Πόντοι
0
 

Συνημμένα

  • F2750E5D-896C-478B-9544-05F7BB8312F5.jpeg
    F2750E5D-896C-478B-9544-05F7BB8312F5.jpeg
    2,3 MB · Εμφανίσεις: 109
  • Like
Αντιδράσεις: trimis

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.536
Κριτικές
4
Like
445
Πόντοι
36
βαρετο μερος ακομη και για τους ισπανους.καταλληλο μονο για πλουσιους συνταξιουχους απο το βορρα που θελουν να αποφυγουν το βαρυ χειμωνα και μενουν στα καναρια το μισο χρονο.
αν πας μονος σου και εχεις χρονο,θα γαμησεις καλα μουνια απο λατινικη αμερικη,μιας και ειναι γεματο απο κολομβιανες και τωρα τελευταια βενεζουελανες.για να μη σε φανε ομως λαχανο οι κολομβιανοβενεζουελανες,θα πρεπει να εχεις εστω και λιγες γνωσεις ισπανικων.
το πιο διαδεδομενο σαη για τανες,ειναι το παρακατω.


γενικα,για πληροφοριες σχετικα με τα καναρια,μπορω να βοηθησω.
 

William Wallace

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2019
Μηνύματα
93
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
0
Εγώ πάλι πήγα αρκετά χρόνια πριν.
Το νησί χωρίζεται σε δύο μέρη. Το αρκετά υψηλό ηφαίστειο κάνει  τα σύννεφα να μην περνούν στο νότιο τμήμα του νησιού.
Βόρεια τροπικό νησί με μπανανιές συχνές βροχές και αρκετή βλάστηση. Νότια ξερό σαν κυκλαδίτικο νησί.

Παραλίες λίγες και με τεχνητά βράχια για να εμποδίζουν τη διέλευση καρχαριών. Μπάνιο σε πισίνες με ομορφότερη στο Πουέρτο ντε λα κρουθ.
Τουριστικά πολύ, το Λος Κριστάνος, το Πλάγια ντε λας Αμέρικας, το πουερτο ντε λα κρουθ και η Σαντα κρουζ πρωτευούσα του νησιού.

Θερμοκρασία σχεδόν μόνιμα 25-30 βαθμούς με μεγαλύτερη τουριστική ζήτηση τα Χριστούγεννα.

Αρκετά όμορφος προορισμός για μένα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom