Νέα

Εκλογές τον Μάιο 2019: Δήμων, Περιφερειών, Ευρωβουλής

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 129
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.867
Κριτικές
24
Like
11.197
Πόντοι
9.477
Περισσότερο με ιντριγκάρει ο υποψήφιος δήμαρχος Αθήνας του ΣΥΡΙΖΑ, αυτός ο Ηλιθιόπουλος
 
OP
OP
Οξαποδω

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.867
Κριτικές
24
Like
11.197
Πόντοι
9.477
[size=20pt]Αλ. Τσίπρας: Ο Ν. Ηλιόπουλος θα τινάξει τη μπάνκα στον αέρα[/size]

Η υποψηφιότητα του Νάσου Ηλιόπουλου έχει όλες τις προϋποθέσεις να είναι νικηφόρα, δήλωσε ο πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας και σημείωσε ότι παράλληλα δίνει και τη συμβολική μάχη «να αποδείξουμε ότι η Αθήνα ανήκει στους πολλούς, δεν ανήκει στις ελίτ, στα τζάκια, στις πολιτικές οικογένειες που θεωρούν και την Αθήνα κληρονομικό δικαίωμα».

«Η Αθήνα ανήκει στους Αθηναίους και τις Αθηναίες, τις νέες και τους νέους, στους ανθρώπους που έχουν δικαίωμα να ονειρεύονται και να ζουν με αξιοπρέπεια σε αυτή την πόλη που μπορεί να γίνει ξανά βιώσιμη και φιλική προς την καθημερινότητα των ανθρώπων και ιδιαίτερα εκείνων που ζουν στις λαϊκές γειτονιές, τις υποβαθμισμένες γειτονιές της πόλης. Διότι η Αθήνα δεν είναι μόνο η βιτρίνα, αλλά είναι οι γειτονιές της», υπογράμμισε ο πρωθυπουργός και πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, κατά την παρουσίαση της υποψηφιότητας του κ. Ηλιόπουλου.

Απευθυνόμενος στον κ. Ηλιόπουλο, ο κ. Τσίπρας ανέφερε: «Προχτές μίλαγα με έναν φίλο μου Αθηναίο, στην ηλικία μου, που δεν ασχολείται πολύ με την πολιτική, του λέω: ‘Τον Νάσο τον Ηλιόπουλου θα ψηφίσεις ε;'. Μου λέει: ‘Ποιον; Ποιος είν' αυτός;'. Ανοίγω το κινητό μου, βγάζω τη φάτσα σου. Μου λέει: ‘Δεν τον ξέρω, αλλά κάτι μου θυμίζει, ρε συ αυτός μου θυμίζει τον καθηγητή από το Casa de Papel' (σ.σ. ισπανική σειρά που έχει σημειώσει παγκόσμια επιτυχία). Του λέω: ‘και πού να δεις όταν τινάξει τη μπάνκα στον αέρα, θα είναι ακριβώς ο ίδιος!'».

 
OP
OP
Οξαποδω

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.867
Κριτικές
24
Like
11.197
Πόντοι
9.477
Το λεει ο γίγας στο 5:30: «προφανώς δεν θεωρώ ότι η ανάπτυξη είναι η απάντηση στην κρίση»


 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
το μονο καλο που εχει κανει ο συριζα ειναι που χτυπατε κατω τον κωλο σας για εκλογες και δεν της κανει....
ο μιστερ μπιν ειναι πολυ λιγος
 
OP
OP
Οξαποδω

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.867
Κριτικές
24
Like
11.197
Πόντοι
9.477
Δεν έχω δει άλλη φορά κάποιον να γράφει στο βιογραφικό του για τη μαμά του.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_1-15.jpg
    Screenshot_1-15.jpg
    80,6 KB · Εμφανίσεις: 22
OP
OP
Οξαποδω

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.867
Κριτικές
24
Like
11.197
Πόντοι
9.477
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν έχω δει άλλη φορά κάποιον να γράφει στο βιογραφικό του για τη μαμά του.
το οτι αναφερει την μαμα του δεν ειναι κακο.

ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΑΝΕ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΕΙΝΑΙ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
επιθεωρητης εργασιας και στην συνεχεια υφυπουργος εργασιας

ανθρωπος που δεν εχει εργαστει ουτε 1 μερα, με 0 ενσημα

τα ανεκδοτα γινονται πραγματικοτητα στην ελλαδα  :vomit: :vomit: :vomit:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ειστε αρρωστοι εκει στον συριζα ρε,

αντε βαλτε και υπουργο αμυνας ανθρωπο που δεν εχει υπηρετησει, υπουργο δικαιοσυνης κανεναν παρανομο,

αηδια σκετη ειστε,

δεν ντρεπεστε ρε?
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
το οτι αναφερει την μαμα του δεν ειναι κακο.

ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΑΝΕ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ ΕΙΝΑΙ

έχεις δίκιο δεν είμαστε όλοι βυσματίες σαν τον κουλη που πρώτη του δουλεία ήταν  διευθυντής σε τράπεζα του δημοσίου
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.214
Κριτικές
15
Like
5.648
Πόντοι
1.496
Για Αθηνα πρωτος ανετα ο Μπακογιαννης. Του ΣΥΡΙΖΑ δεν εχει αναγνωρισιμοτητα, θα μεινει χαμηλα. Για το ποιος θα περασει στη δευτερη θεση και συνεπως  στο δευτερο γυρο, εχει καποιο ενδιαφερον. Αν φυσικα δε βγει απο πρωτη Κυριακη ο Μπακογιαννης. Στις δημοσκοπησεις τη δευτερη θεση καταλαμβανει ο Γερουλανος του ΠΑΣΟΚ. Λιγο πανω απο Κασιδιαρη. Αν καταφερει και χασει ο Κασιδιαρης απο Γερουλανο ας παραιτηθει καλυτερα. Θα γελοιοποιηθει.
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
594
Πόντοι
246
έχεις δίκιο δεν είμαστε όλοι βυσματίες σαν τον κουλη που πρώτη του δουλεία ήταν  διευθυντής σε τράπεζα του δημοσίου
που σαι τρελε μου;
που χαθηκες εσυ;
μπαινουμε σε προεκλογικη περιοδο και κολλας αφισες;
θελω γνωμη για την ΠΟΥΤΣΑΡΑ που ερχεται στον συριζα στις επερχομενες εκλογες
τι θα κανεις τωρα που ο κουλης θα σου κοψει ολα τα επιδοματα μαχαιρι;
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.214
Κριτικές
15
Like
5.648
Πόντοι
1.496
έχεις δίκιο δεν είμαστε όλοι βυσματίες σαν τον κουλη που πρώτη του δουλεία ήταν  διευθυντής σε τράπεζα του δημοσίου
Γεια σου Νικ. Ο Μητσοτακης και ο Αδωνις δηλωνουν εμφατικα οτι αμα τη αναληψει της εξουσιας, οχι σε 1 χρονο, σε 1 ημερα θα κατεβασουν τους φορους. Αυτο ομως δε συνεπαγεται οτι καποιοι θα χασουν τα επιδοματα τους για να βρεθουν τα χρηματα;
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
που σαι τρελε μου;
που χαθηκες εσυ;
μπαινουμε σε προεκλογικη περιοδο και κολλας αφισες;
θελω γνωμη για την ΠΟΥΤΣΑΡΑ που ερχεται στον συριζα στις επερχομενες εκλογες
τι θα κανεις τωρα που ο κουλης θα σου κοψει ολα τα επιδοματα μαχαιρι;

ποια επιδόματα ρε πας καλά δεν παίρνω επιδόματα
ήμουν συμβασιούχος σε δημόσιο νοσοκομείο διοικητικός υπάλληλος
διορίστικα μόνιμος στην υπηρεσία μου σαν ΑΜΕΑ λόγο του σακχαρώδη διαβήτη τύπου 1 που έχω
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.214
Κριτικές
15
Like
5.648
Πόντοι
1.496
ποια επιδόματα ρε πας καλά δεν παίρνω επιδόματα
ήμουν συμβασιούχος σε δημόσιο νοσοκομείο διοικητικός υπάλληλος
διορίστικα μόνιμος στην υπηρεσία μου σαν ΑΜΕΑ λόγο του σακχαρώδη διαβήτη τύπου 1 που έχω
Μονιμοποιηθηκες; Συγχαρητηρια. Πλεον εχεις μονιμη σταθερη εργασια και εισαι σημαινον διακεκριμενο μελος της κοινωνιας.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Γεια σου Νικ. Ο Μητσοτακης και ο Αδωνις δηλωνουν εμφατικα οτι αμα τη αναληψει της εξουσιας, οχι σε 1 χρονο, σε 1 ημερα θα κατεβασουν τους φορους. Αυτο ομως δε συνεπαγεται οτι καποιοι θα χασουν τα επιδοματα τους για να βρεθουν τα χρηματα;

Σε ενα μηνα

με ενα νομο και ενα αρθρο


 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Γεια σου Νικ. Ο Μητσοτακης και ο Αδωνις δηλωνουν εμφατικα οτι αμα τη αναληψει της εξουσιας, οχι σε 1 χρονο, σε 1 ημερα θα κατεβασουν τους φορους. Αυτο ομως δε συνεπαγεται οτι καποιοι θα χασουν τα επιδοματα τους για να βρεθουν τα χρηματα;

οι βουλεύτικές εκλογές αργούν έχουμε 8 μήνες
θα δώσουμε τον αγώνα μας και θα τις πάρουμε τις εκλογές
ο λαός ξέρει
όσο για τον κούλη να βγεί και να πεί δημόσια ότι θα κόψει επιδόματα και θα απολύσει από το δημόσιο η ότι τα ΕΣΠΑ δεν θα γίνονται θέσεις εργασίας στο δημόσιο αλλά θα πηγαίνουν στον ιδιωτικό τομέα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom