Νέα

Αλλαγή ταυτότητας-Germanos

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasos999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Καλησπέρα παίδες. Έβγαλα νέα ταυτότητα, πρέπει να το δηλώσω στον Γερμανό?? αν ναι, ποια είναι η διαδικασία? Παρακαλώ να απαντήσει μόνο κάποιος που το έκανε σχετικά πρόσφατα :cheesy:
 

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
το κανεις γνωστοποίηση στην εφορια και ενημερωνονται αυτόματα οι πάντες..... ρωτα και σε κεπ αλλα έτσι γίνεται...
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Καλησπέρα παίδες. Έβγαλα νέα ταυτότητα, πρέπει να το δηλώσω στον Γερμανό?? αν ναι, ποια είναι η διαδικασία? Παρακαλώ να απαντήσει μόνο κάποιος που το έκανε σχετικά πρόσφατα :cheesy:

στην εφορια οταν κανεις τη φορολογικη σου δηλωση (καλο ιουλιο δηλαδη), σου ζηταει να ενημερωσεις τα στοιχεια σου και βαζεις τον νεο αριθμο ταυτοτητας

στις τραπεζες, οταν περασεις απο καποιο καταστημα και αν προλαβαινεις ... (προβλημα θα εχεις μονο σε γκισε τραπεζας και δουν οτι εχεις νεα ταυτοτητα, οποτε θα σε καθυστερησουν για να περασουν τα νεα στοιχεια)

στους υπολοιπους δεν "πρεπει" ουτε και πολυχρειαζεται... οταν με καποιον κανεις ανανεωση συμβολαιου θα δωσεις τη νεα ταυτοτητα
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
το κανεις γνωστοποίηση στην εφορια και ενημερωνονται αυτόματα οι πάντες..... ρωτα και σε κεπ αλλα έτσι γίνεται...

Ναι, απλά για τον αρ. ταυτότητας στην Cosmote πώς ακριβώς θα το μάθουν μέσω εφορίας??? ξέρει κανένας άλλος?
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
στην εφορια οταν κανεις τη φορολογικη σου δηλωση (καλο ιουλιο δηλαδη), σου ζηταει να ενημερωσεις τα στοιχεια σου και βαζεις τον νεο αριθμο ταυτοτητας

στις τραπεζες, οταν περασεις απο καποιο καταστημα και αν προλαβαινεις ...

στους υπολοιπους δεν "πρεπει" ουτε και πολυχρειαζεται... οταν με καποιον κανεις ανανεωση συμβολαιου θα δωσεις τη νεα ταυτοτητα
ξέρεις τι? αν χρειαστεί ταυτοποίηση κινητού πλέον θα βγαίνει ο παλιός αριθμός όμως :( αυτό θέλω να προλάβω..
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
ξέρεις τι? αν χρειαστεί ταυτοποίηση κινητού πλέον θα βγαίνει ο παλιός αριθμός όμως :( αυτό θέλω να προλάβω..

αυτος που εχει το δικαιωμα να κανει ταυτοποιηση κινητου, εχει και το δικαιωμα να μαθει οτι εχεις εκδοσει νεα ταυτοτητα
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
επειδη υπαρχει ενα θεματακι με τον γερμανο  υπαρχει κανενας δικηγορος για να μου δωσει μια λυση?
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
αυτος που εχει το δικαιωμα να κανει ταυτοποιηση κινητου, εχει και το δικαιωμα να μαθει οτι εχεις εκδοσει νεα ταυτοτητα
ωραία πώς? την παλιά την κράτησαν στην αστυνομία όμως, την νέα την έχω εγώ φυσικά..
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.768
Like
4.314
Πόντοι
506
Καλά ρε μ*****ς δεν ξέρετε να αλλάζετε μια ταυτότητα οπουδήποτε?
Πόσο μικροί είστε και δεν σας έτυχε ποτέ?
Όπου κι αν πάτε να "αλλάξετε" ταυτότητα απλά αλλάζετε ταυτότητα. Είναι δυνατόν να μην το έχουν προβλέψει άπαντες?
Απλά μια τροποποίηση στοιχειων/αλλαγή καταχωρούν
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
φοβασαι μην σου κλεψουν το κιν τυπε ?
υπαρχει μια νομοθεσια για να κανεις απορρητο το κινητο και να μην σε ενοχλει κανενας  η οποια παραβιαστηκε απο δικηγορικη εταιρια χωρις να εχω δωσει πουθενα το κινητο μου
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Όπου κι αν πάτε να "αλλάξετε" ταυτότητα απλά αλλάζετε ταυτότητα. Είναι δυνατόν να μην το έχουν προβλέψει άπαντες?
Απλά μια τροποποίηση στοιχειων/αλλαγή καταχωρούν
Οχι αν προκειται για κληρονομικα και λογαριασμους τραπεζων! υπαρχει ρισκο και μπερδεμα μεγααλο , ( εχω ακομα ταυτοτητα με αποτυπωμα επανω εξαιτιας κατι τετοιου )

εδω ο τυπος μας λεει απλα για το κινητο του :p btw τι μαρκα και μοντελο ειναι ? :p
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
υπαρχει μια νομοθεσια για να κανεις απορρητο το κινητο και να μην σε ενοχλει κανενας  η οποια παραβιαστηκε απο δικηγορικη εταιρια χωρις να εχω δωσει πουθενα το κινητο μου

Δεν καταλαβα αλλα τεσπα, ναι φυσικα και υπαρχει νομοθεσια αλλα ρε τυπε τι κινητο εχεις nokia 3210? 2019 :dancing: εχουμε .... βαλε call blocker
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.768
Like
4.314
Πόντοι
506
υπαρχει μια νομοθεσια για να κανεις απορρητο το κινητο και να μην σε ενοχλει κανενας  η οποια παραβιαστηκε απο δικηγορικη εταιρια χωρις να εχω δωσει πουθενα το κινητο μου
Τυπε δεν είναι απόλυτο πως μια εταιρεία σε ενοχλεί χωρίς να έχεις το κινητό "πουθενά"
Όταν πχ το δίνεις σε μια τράπεζα γιατί έχεις μια Χ σύμβαση με αυτήν πχ τραπεζικός λογαριασμός, δάνειο αυτοκινήτου κτλ κτλ τότε την εξουσιοδοτεις να το δώσει και σε τριτους
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.768
Like
4.314
Πόντοι
506
Οχι αν προκειται για κληρονομικα και λογαριασμους τραπεζων! υπαρχει ρισκο και μπερδεμα μεγααλο , ( εχω ακομα ταυτοτητα με αποτυπωμα επανω εξαιτιας κατι τετοιου )

εδω ο τυπος μας λεει απλα για το κινητο του :p btw τι μαρκα και μοντελο ειναι ? :p
Ούτε ρίσκο υπάρχει ούτε μπέρδεμα να αλλάξεις μια ταυτότητα ειδικά για λογαριασμούς τραπεζών :μια αυτοματοποιημενη διαδικασία 2 λεπτών είναι και τίποτε αλλο
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
τεσπα  θα περασω απο ενα καταστημα γερμανο το πρωι για τα υπολοιπα
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Ούτε ρίσκο υπάρχει ούτε μπέρδεμα να αλλάξεις μια ταυτότητα ειδικά για λογαριασμούς τραπεζών :μια αυτοματοποιημενη διαδικασία 2 λεπτών είναι και τίποτε αλλο
Για να το λες κατι θα ξερεις ... για κληρονομικα μιλησα τυπε στα οποια συμπεριλαμβανονται και λογαριασμοι τραπεζων και που προφανος δεν εχεις τετοια προβληματα

τεσπα  θα περασω απο ενα καταστημα γερμανο το πρωι για τα υπολοιπα

Οχι ρε τυπε μην πας κατσε να σε απαντησουν εδω που τα ξερουν καλυτερα και μετα πανε να τους τα χωσεις κιολας τι το ανοιξες το θεμα ? :S
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.206
Κριτικές
49
Like
22.041
Πόντοι
24.596
Καλησπέρα παίδες. Έβγαλα νέα ταυτότητα, πρέπει να το δηλώσω στον Γερμανό?? αν ναι, ποια είναι η διαδικασία? Παρακαλώ να απαντήσει μόνο κάποιος που το έκανε σχετικά πρόσφατα :cheesy:
εκανες αλλαγη φυλου τυπε :think: :S :S :S
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Οχι ρε τυπε μην πας κατσε να σε απαντησουν εδω που τα ξερουν καλυτερα και μετα πανε να τους τα χωσεις κιολας τι το ανοιξες το θεμα ? :S
ο αλεξ εξαφανιστηκε  δεν υπαρχει αλλος δικομανης  :S
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom