Νέα

Ουρολόγος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Tunes_of_war
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
287
Κριτικές
4
Like
316
Πόντοι
281
Καλησπερα συναγωνιστές....

Έχει κάποιος να προτείνει έναν καλό ουρολόγο?

Εξηγούμαι...είναι εδώ και 2.5 μήνες που με ταλαιπωρεί μια λοίμωξη στην ουρήθρα.

Διαγνώστηκα με ουρηθρίτιδα και όταν έκανα εξετάσεις μετά την φαρμακευτική αγωγή βρήκα και άλλο ένα μικρόβιο....

Παρόλα αυτά συνεχίζω να πονάω και κανένας ουρολόγος δεν με παίρνει στα σοβαρά...έχω πάει σε 3...μου λένε απο άγχος και ότι μόλις πάρω την αντιβίωση θα είμαι πλήρως υγειής...

Παρόλα αυτά επειδή ξέρω τα αρχίδια μου και δεν είναι φυσιολογικά...έχει κάποιος να προτείνει κάποιον?

Υποψιάζομαι ότι το κόλησα απο εργαζόμενη γτ με τις συντρόφους μου χρησιμοποιώ ΑΝΕΚΑΘΕΝ προφυλακτικό (φυσικά το ίδιο κάνω και με τις εργαζόμενες) αλλά υπήρχαν μερικές άτυχες στιγμές...

Δυστυχώς δεν έχω αποδείξεις για το ποια μπορεί να με κόλλησε γτ ο κατάλογος είναι μεγάλος...
 

Dynamics

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2009
Μηνύματα
1.630
Like
141
Πόντοι
16
σε προβλημα μ μ ουρογικο...οταν πηγα σε ουρολογο κ του ειπα οτι εχω νυχτοουριες μου ειπε οτι ειναι απο αγχος στρες...εκτος απο υπερηχο σε νεφρα κ ουροδοχο κιστη δεν μου εγραψε εξετασεις ουτε τπτ...απλα μ ειπε να μην εχω αγχος!σκεφτομουν να παω σε αλλο αλλα σκεφτομαι κ τα 50 ευρω αν θα μου πει κ ο επομενος τις ιδιες μαλακιες...
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.721
Κριτικές
56
Like
6.079
Πόντοι
11.836
Καλησπερα συναγωνιστές....

Έχει κάποιος να προτείνει έναν καλό ουρολόγο?

Εξηγούμαι...είναι εδώ και 2.5 μήνες που με ταλαιπωρεί μια λοίμωξη στην ουρήθρα.

Διαγνώστηκα με ουρηθρίτιδα και όταν έκανα εξετάσεις μετά την φαρμακευτική αγωγή βρήκα και άλλο ένα μικρόβιο....

Παρόλα αυτά συνεχίζω να πονάω και κανένας ουρολόγος δεν με παίρνει στα σοβαρά...έχω πάει σε 3...μου λένε απο άγχος και ότι μόλις πάρω την αντιβίωση θα είμαι πλήρως υγειής...

Παρόλα αυτά επειδή ξέρω τα αρχίδια μου και δεν είναι φυσιολογικά...έχει κάποιος να προτείνει κάποιον?

Υποψιάζομαι ότι το κόλησα απο εργαζόμενη γτ με τις συντρόφους μου χρησιμοποιώ ΑΝΕΚΑΘΕΝ προφυλακτικό (φυσικά το ίδιο κάνω και με τις εργαζόμενες) αλλά υπήρχαν μερικές άτυχες στιγμές...

Δυστυχώς δεν έχω αποδείξεις για το ποια μπορεί να με κόλλησε γτ ο κατάλογος είναι μεγάλος...

Καλησπέρα. Τι μικρόβια βρέθηκαν ; Τι αντιβίωση πήρες και για πόσο χρονικό διάστημα ; Οταν λες ουρηθρίτιδα τι ακριβώς εννοείς ;Φαγούρα, πόνο, κάψιμο, αιματουρία, πυρετό ; Ισως θέλεις αφροδισιολογο και όχι ουρολογο.
 

makis268

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2009
Μηνύματα
152
Κριτικές
1
Like
276
Πόντοι
21
χωρισ να μαι ουρολογος φιλε κατα πασα πιθανοτητα εχεις προστατιτιδα.μασ φαγανε οι πουτανες...δεν περναει αυτο απλα θα το εχεις και θα το καταπολεμας...
 
OP
OP
T

Tunes_of_war

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2017
Μηνύματα
287
Κριτικές
4
Like
316
Πόντοι
281
Ευχαριστώ όσους απάντησαν εδώ και σε pm....

Για την ακρίβεια μου είπαν ότι έχω ουρηθρίτιδα και κάτι άλλο...Δυστυχώς ονόματα μικροβίων δεν θυμάμαι...

Είχα πάρει μια αντιβίωση για κανά 2βδόμαδο και τώρα άλλη μία για 15 μέρες...Το πρόβλημα είναι ότι δεν καλυτερεύει η κατάσταση έχω μια συνεχόμενη ενόχληση...

Βασικό σύμπτωμα ήταν ο πόνος και το υγρό απο την ουρήθρα...
 
Εγγρ.
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
68
Κριτικές
3
Like
142
Πόντοι
0
Αν είσαι από Θεσσαλονίκη θα σου προτείνω τον Πέτρο Θάνο. Μιλώντας από προσωπική εμπειρία, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι από τους 5 ουρολόγους που έχω γνωρίσει, είναι με τεράστια διαφορά ο καλύτερος απ όλους.
Έχει πολλές γνώσεις, πέραν της ουρολογίας αλλά και γενικής ιατρικής, είναι πολύ άνετος, και ο τρόπος με τον οποίο σε αντιμετωπίζει σε κάνει να τον θεωρείς κολλητό σου που απλά συζητάτε μεταξύ σας τα γκομενικά σας και τα του πέου σας!

Αν είσαι Θεσσαλονίκη βέβαια!
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.721
Κριτικές
56
Like
6.079
Πόντοι
11.836
Πολύ πιθανή η μόλυνση από χλαμύδια αλλά λογικά θα στο είπε ο ουρολόγος και θα σε κάλυψε και με κατάλληλη αντιβίωση. Πιθανή και η προστατίτιδα , η οποία σε εποχές έξαρσης ταλαιπωρεί αρκετά . Επίσης πιθανό να μην καταπολεμήθηκε ο μικροοργανισμός και να έχεις αναζωπύρωση της μόλυνσης. Πολλές φορές και οι γιατροί ψάχνοντας πάνε. Δεν τα ξέρουν και όλα. Να πας σε διαφορετικούς γιατρούς αν δε σου κάνουν αυτοί που έχεις ήδη επισκεφθεί. Όπως προείπα δες και αφροδισιολόγο. Περαστικά και μη λυπηθείς τα χρήματα. Ισως να είναι από τα λίγα που αξίζει να δώσεις.
 

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.677
Κριτικές
33
Like
3.603
Πόντοι
2.660
Ευχαριστώ όσους απάντησαν εδώ και σε pm....

Για την ακρίβεια μου είπαν ότι έχω ουρηθρίτιδα και κάτι άλλο...Δυστυχώς ονόματα μικροβίων δεν θυμάμαι...

Είχα πάρει μια αντιβίωση για κανά 2βδόμαδο και τώρα άλλη μία για 15 μέρες...Το πρόβλημα είναι ότι δεν καλυτερεύει η κατάσταση έχω μια συνεχόμενη ενόχληση...

Βασικό σύμπτωμα ήταν ο πόνος και το υγρό απο την ουρήθρα...

Οπωσδήποτε πρέπει να πας και να ξαναπάς σε ουρολόγο και εννοείται να μην περιμένεις διαγνώσεις από εδώ μέσα. Μερικές παθήσεις αν δεν τις αντιμετωπίσεις σωστά, αφήνουν κατάλοιπα που θα τα βρεις μπροστά σου αύριο...
 

MisterGrey

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2017
Μηνύματα
84
Like
22
Πόντοι
0
,
Ουρολογοι Ανδρολογοι, δες κ με τιμες κ feedback βαθμολογιες.

Κόστος επίσκεψης
Συνδέσου και δες όλα τα κόστη χωρίς περιορισμούς!
Προστατιτιδα ειχα πρωτη κ μναδικη φορα πριν 3 , την 'εβγαλα" με 6 πακετακια (δεν θυμαμαι δυστυχως επωνυμια),
που επερνα για πολυ καιρο,
και μετα ξανακανα εξεταση για να δω αν ειχε θεραπευτει.
Μην αφηνεις τιποτα στην τυχη του.
Ρωτα, ψαξε, κανε επισκεψη κ σε δευτερο γιατρο, αν το θεωρησεις απαραιτητο.
 

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
Αν είσαι από Θεσσαλονίκη θα σου προτείνω τον Πέτρο Θάνο. Μιλώντας από προσωπική εμπειρία, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι από τους 5 ουρολόγους που έχω γνωρίσει, είναι με τεράστια διαφορά ο καλύτερος απ όλους.
Έχει πολλές γνώσεις, πέραν της ουρολογίας αλλά και γενικής ιατρικής, είναι πολύ άνετος, και ο τρόπος με τον οποίο σε αντιμετωπίζει σε κάνει να τον θεωρείς κολλητό σου που απλά συζητάτε μεταξύ σας τα γκομενικά σας και τα του πέου σας!

Αν είσαι Θεσσαλονίκη βέβαια!
Αυτον συστήνω και εγω για οσους είναι απο θεσσαλονικη, για τους ίδιους ακριβως λόγους.
Ειναι αυτος που πηγα να μου κανει περιτομή το 2014, και ειναι επισης οικονομικότατος σχετικά με άλλους.
 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
127
Πόντοι
6
Αν είσαι από Θεσσαλονίκη θα σου προτείνω τον Πέτρο Θάνο. Μιλώντας από προσωπική εμπειρία, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι από τους 5 ουρολόγους που έχω γνωρίσει, είναι με τεράστια διαφορά ο καλύτερος απ όλους.
Έχει πολλές γνώσεις, πέραν της ουρολογίας αλλά και γενικής ιατρικής, είναι πολύ άνετος, και ο τρόπος με τον οποίο σε αντιμετωπίζει σε κάνει να τον θεωρείς κολλητό σου που απλά συζητάτε μεταξύ σας τα γκομενικά σας και τα του πέου σας!

Αν είσαι Θεσσαλονίκη βέβαια!

Πέτρος Θάνος (συνυπογράφω ) και Ιωάννης Βακαλόπουλος επίσης, πολύ καλός.... Νομίζω, συνεργάζονται, σε κάποες περιτπώσεις...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom