Νέα

Τσόντες του χθες και του σήμερα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Akiso12
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 45
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία

Akiso12

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2018
Μηνύματα
81
Like
10
Πόντοι
0
Καλησπερα. Οι ταινιες πορνο εχουν αλλαξει κατα πολυ την σημερον ημερα. Πλεον ο καθε εφηβος, ενηλικας η ακομα και ηλικιωμενος εχει προσβαση σε αυτες ευκολα και γρηγορα. Παρατηρω λοιπον πως πλεον εχουν σχεδον χασει την "ψυχη τους". Και οταν λεω ψυχη εννοω την ολη καυλα που ενιωθες παλια με σχεση το σημερα. Δεν ειμαι δα και τοσο γερος. Και δεν θελω να γκρινιαζω σαν μπαρμπας, οφειλω ομως να ομολογήσω πως οι τσοντες παλια ηταν πολυ ανωτερες με σχεση του σημερα και γι αυτο κυριως φταιει το ιντερνετ. Πλεον με το πατημσα ενος κουμπιου μπορεις κυριολεκτικα σε 5 δευτερολεπτα να εχει ενα βιντεο μπροστα σου. Παλαιοτερα ηταν αρκετα πιο πολυπλοκο. Τσοντες ειχε το περιπτερο μαζι με περιοδικα και μονο που δεν επεφτε ξυλο στην παρεα για το ποιος θα παει να αγορασει επειδη ολοι ντρεπομασταν. Στην (ελληνικη) τηλεοραση σπανια εδειχνε τσοντα και ειτε καταληγαμε να περιμενουμε μεχρι τις 2 το βραδυ κρυφα απ τους γονεις να βλεπουμε τις ρογιες της Salma Hayek η καμια τσοντα στο Αλτερ, η να την παιζουμε με τα ντεκολτε της Μενεγακη (αρε εποχαρες τοτε). Με τα τουτα και τα κοινα οι τσοντες επαψαν να εχουν εδνιαφερον πλεον. Τωρα μονο κατι μπραζεροβιντεακια πετυχενεις που στην καλυτερη να ειναι μετρια. Ονοματα οπως η Jenna Jameson η ή Kay Parker δεν ξανα βγαινουν πλεον. Κατ εμε η τσοντα δεν ειναι απλα να σου δειξει 2 βυζια και ενα πεος. Ειναι το σεναριο, και η φαντασια που θα σου δημιουργησει. Ακομα και οι Sofcore που εβγαιναν στα 90s ειχαν πιο ενδιαφερον απο αυτες του σημερα. Οποτε ρωταω κι εγω με την σειρα μου. Ποια ηταν η καλυτερη εποχη για τις τσοντες; Ποια ειναι η αγαπημενη σας ταινια απ τα παλια;
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.605
Like
14.503
Πόντοι
3.656
Καλησπερα. Οι ταινιες πορνο εχουν αλλαξει κατα πολυ την σημερον ημερα. Πλεον ο καθε εφηβος, ενηλικας η ακομα και ηλικιωμενος εχει προσβαση σε αυτες ευκολα και γρηγορα. Παρατηρω λοιπον πως πλεον εχουν σχεδον χασει την "ψυχη τους". Και οταν λεω ψυχη εννοω την ολη καυλα που ενιωθες παλια με σχεση το σημερα. Δεν ειμαι δα και τοσο γερος. Και δεν θελω να γκρινιαζω σαν μπαρμπας, οφειλω ομως να ομολογήσω πως οι τσοντες παλια ηταν πολυ ανωτερες με σχεση του σημερα και γι αυτο κυριως φταιει το ιντερνετ. Πλεον με το πατημσα ενος κουμπιου μπορεις κυριολεκτικα σε 5 δευτερολεπτα να εχει ενα βιντεο μπροστα σου. Παλαιοτερα ηταν αρκετα πιο πολυπλοκο. Τσοντες ειχε το περιπτερο μαζι με περιοδικα και μονο που δεν επεφτε ξυλο στην παρεα για το ποιος θα παει να αγορασει επειδη ολοι ντρεπομασταν. Στην (ελληνικη) τηλεοραση σπανια εδειχνε τσοντα και ειτε καταληγαμε να περιμενουμε μεχρι τις 2 το βραδυ κρυφα απ τους γονεις να βλεπουμε τις ρογιες της Salma Hayek η καμια τσοντα στο Αλτερ, η να την παιζουμε με τα ντεκολτε της Μενεγακη (αρε εποχαρες τοτε). Με τα τουτα και τα κοινα οι τσοντες επαψαν να εχουν εδνιαφερον πλεον. Τωρα μονο κατι μπραζεροβιντεακια πετυχενεις που στην καλυτερη να ειναι μετρια. Ονοματα οπως η Jenna Jameson η ή Kay Parker δεν ξανα βγαινουν πλεον. Κατ εμε η τσοντα δεν ειναι απλα να σου δειξει 2 βυζια και ενα πεος. Ειναι το σεναριο, και η φαντασια που θα σου δημιουργησει. Ακομα και οι Sofcore που εβγαιναν στα 90s ειχαν πιο ενδιαφερον απο αυτες του σημερα. Οποτε ρωταω κι εγω με την σειρα μου. Ποια ηταν η καλυτερη εποχη για τις τσοντες; Ποια ειναι η αγαπημενη σας ταινια απ τα παλια;



τυπε αμα θες τσοντα με νοημα παιζει και ο σπαϊντερμαν      :S :S :S



 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
911
Like
488
Πόντοι
26
Δεν μου αρέσει που οι περισσότερες πλέον τσόντες έχουν αγριέψει κι έχουν σκληρύνει. Παλιά τις ξεφτίλιζε ο Rocco, τώρα τις ξεφτιλίζει ο πάσα ένας και κάπου έχει χαθεί το μέτρο. Παλιά τις "ερωτευόσουν" τις πορνοστάρ ενώ τώρα είναι για λύπηση.

Υ.Γ. Σαν την Sylvia Saint δεν θα υπάρξει άλλη.-
 

sparos-gr

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Οκτ 2015
Μηνύματα
330
Κριτικές
20
Like
959
Πόντοι
1.011
το ζητημα ειναι στην ευκολια που το εχεις τωρα! Παλια ηθελε σχεδιασμο και τολμη! Τωρα οπως ειπε ο φιλος ενα κλικ!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.574
Like
28.552
Πόντοι
6.056
Οπως φενεται και απο την δημοσκόπηση η δεκαετία του 90 ηταν η καλύτερη, έβλεπες τσόντες ιδικά της ευρωπαϊκής πορνοβιομηχανιες που πολλες φορες ηταν καλύτερες ακομα και απο κανονικές ταινίες π.χ. Salieri, Joe D'Amato, Private κ.α. Όσο για τις πορνοσταρ πια να πρωτοθυμηθεις Selen, Silvia Saint, Erika Bella, Anita Blonde, Anita Dark κ.α. Ολες μουναρες με Μ κεφαλαιο :grin: και ολες απο το πρωην Σιδηρούν Παραπέτασμα, ειλικρινα πιστευω οτι  καποιες απο αυτες θα ειχαν κανει άνετα καριέρα σαν top model.
 
OP
OP
A

Akiso12

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2018
Μηνύματα
81
Like
10
Πόντοι
0
Silvia Saint. Ω ρε αρχοντες, που την θυμηθηκατε; Ισως ομως να μην φταιει και το ιντερνετ αλλα και η βιομηχανια η ιδια. Κοπελες και αντρες πορνοσταρ υπαρχουν και ισως να ειναι καλυτεροι απο αυτους των 90s. Ωστοσο οι παραγωγες των ταινιων ειναι το προβλημα. Οι τσοντες στα 90s και στις αρχες του 2000 ειχαν κατι...μια ατμοσφαιρα ρε παιδι μου και ακομα και οι πορνοσταρ που ουτε λυκειο δεν ειχαν βγαλει, μπορουσαν να πουλησουν μια ηθοποιια. Καλα οταν λεμε για ηθοποιοια δεν λεμε και για Holywood. Ολοι για το πουτσο παιζανε, ωστοσο αυτο το λιγο ηταν αρκετο για να σε βαλει στο κλιμα. Γιατι στο κατω κατω οι ταινιες ειναι για να πουλανε φαντασιωση, οχι μονο καυλα.
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
911
Like
488
Πόντοι
26
Οι Αμερικάνικες παραγωγές έχουν φτηνύνει το θέαμα. Η Ευρώπη στα 90s γύριζε προσεγμένες ταινίες σε όμορφα σκηνικά με κοπέλες μουνάρες αλλά φυσικές. Φυσιολογικοί ήταν επίσης και οι περισσότεροι άντρες κι όχι με κάτι πούτσες 30εκ.

 

Jigsaw24

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2013
Μηνύματα
2.414
Like
722
Πόντοι
96
Γενικά όσο παλιότερες, τόσο καλύτερες κατ' εμέ, γιαυτό και ψήφισα 80s. Ειδικά εκείνη τη δεκαετία και στα 70s η Αμερική και η Γαλλία έχουν βγάλει διαμάντια. Στα 90s εκτοξεύθηκαν Ιταλία και Γερμανία. Πλέον προτιμώ να βλέπω Γιαπωνέζικες επειδή, όπως σωστά ειπώθηκε, εκτός από καύλα, πουλάνε και φαντασίωση.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Καλογυρισμενες οι παλιες τσοντες αλλα το hd ειναι αλλο πράμα
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
911
Like
488
Πόντοι
26
Επειδή αρκετά λιβανίσαμε τις παλιές, να δώσουμε την προσοχή που τους αξίζει και σε κάποιες νεότερες.

Apolonia Lapiedra. Ισπανίδα. Γιατί καλές και χρυσές οι ασπρουλιάρες ΤσεχοΟυγγαρέζες αλλά η αδυναμία μας είναι τα ηλιοκαμένα μουνάκια.

1911213.jpg

 

πυλες

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2016
Μηνύματα
6
Like
1
Πόντοι
0
Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Θεωρω και εγω τις παλαιοτερες τσοντες καλυτερες και μου αρεσει να εχουν σεναριο, υποθεση. Πιστευω οτι η καλυτερη ολων των εποχων ειναι το taboo με την Kay Parker βεβαια τα 2-3 πρωτα επεισοδια γιατι μετα ξεφτυλιστηκε. Αν καποιος ξερει καποιο σαιτ που μπορω να κατεβαζω τσοντες με Ελληνικους υποτιτλους θα του ημουν ευγνωμων
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Αφάνταστο το τραινάκι στο Taboo τύπε.

:takethis:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom