Νέα

Πώς να έχεις μεγαλύτερη "διάρκεια"

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Βοργιας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
639
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
Γειά και χαρα. Ισως να είναι γνωστό το θέμα αυτο παγκοσμιώς.

Ισως να ενδιαφέρει μερικούς ίσως και να μην ενδιαφέρει.
Πολλά ξένα sites, blogs, περιοδικά κτλ έχουν ασχοληθει με το θέμα και "υποτίθεται" οτι τη γνώση αυτή την κατέχουν οι ξένοι.

Αναρωτιόμουν ομως::

Oι ξενούρες έχουν να προτείνουνε μερικούς τρόπους και τους περιγράφουν. Αλλοι προσεγγίζουν ψυχολογικά, άλλοι με σωματικές τεχνικές, αλλοι με αναπνοές, άλλοι με γιατοσόφια κτλ κτλ.

Ποιά είναι όμως η απάντηση στο θέμα αυτό απο εμάς; Πως η ελληνική σοφία απαντάει σε αυτό το θέμα; Ποιά είναι η πραγματικότητα που βιώνουμε με αυτό το θέμα; Τι έχει να πει ο έλληνας (η ελληνοφωνός) αγωνιστής για αυτό το θέμα;;

Ο λόγος που λοιπόν ανοίγω αυτο το θέμα είναι για να συγκεντρώσουμε σιγά σιγά την γνώση και σοφία που έχουμε διάσπαρτη ώστε να υπάρχει διαμοιρασμένη αλλα και (γιατί όχι) να αντιπαρατεθεί με την ήδη υπάρχουσα γνώση διατυπωμένη απο ξένα μέσα.
 

Titlover69

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2017
Μηνύματα
721
Κριτικές
13
Like
1.244
Πόντοι
1.076
Ξεκίνα με την φυσική σου κατάσταση , γράψε χλμ ( τρέξε ) σε γυμναστήριο ή ανοιχτούς δρόμους.
Σε 2ο χρόνο είναι τα βάρη τα οποία και τα θεωρώ προαιρετικά σε σχέση με το τρέξιμο.
Προσωπική μ άποψη πάντα!
 

torpili

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Like
54
Πόντοι
1
Απο ιατρικα βοηθηματα ,καποιοι χρησιμοποιουν ξυλοκαινη   ,αλλα η διαρκεια επιτυνχανετε λογω της γενικης αναισθησιας στην περιοχη .Οποτε δεν την θεωρω και πολυ καλη μεθοδο.
Μια αλλη ιατρικη πρακτικη ειναι η ληψη ladose (το γνωστο χαπι της ευτυχιας/prozac) μια ωρα πριν τη πραξη . Ειναι ενα ηπιο ψυχοτροπο αντικαταθληπτικο φαρμακο που μια απο τις παρενεργειες του ειναι η καθιστερηση στην κορυφωση. Η αισθηση της πραξης παραμενει σε  κορυφαια επιπεδα  και απλα εχεις το πανω χερι στην κορυφωση οταν εσυ θελησεις . Λογω των ελαχιστων παρενεργιων του ,εχει γινει μοδα  
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
αλκοολ βαρας για ωρα..
καλοκαιρι 17 ειχα κολικο νεφρου
καποιο απο τα φαρμακα με εκανε να μην μπορω να χυσω με τιποτα και ηταν ζεστο καλοκαιρι..
 

sertico13

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2018
Μηνύματα
363
Like
216
Πόντοι
21
αλκοολ βαρας για ωρα..
καλοκαιρι 17 ειχα κολικο νεφρου
καποιο απο τα φαρμακα με εκανε να μην μπορω να χυσω με τιποτα και ηταν ζεστο καλοκαιρι..
τωρα πας γυρευωντας να μπει το πουλι και να γινει της κακομοιρας παλι.?
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
Τραβα δυο μαλακιες πριν και εισαι φρεσκαδουρα
 

alafroiskiotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2017
Μηνύματα
555
Like
1.996
Πόντοι
206
Ξεκίνα με την φυσική σου κατάσταση , γράψε χλμ ( τρέξε ) σε γυμναστήριο ή ανοιχτούς δρόμους.
Σε 2ο χρόνο είναι τα βάρη τα οποία και τα θεωρώ προαιρετικά σε σχέση με το τρέξιμο.
Προσωπική μ άποψη πάντα!
Φίλε τρέχω σε γήπεδα και διάδρομο τα τελευταία χρόνια 4-5 φορές την εβδομάδα από minimum 6 km την ημέρα
Σε πληροφορώ ότι είμαι ο καλύτερος πελάτης των call girls διότι τελειώνω άμεσα
Εν αντίθεση με τη γυναίκα μου που αργω αρκετά να τελειώσω
Όποτε το θέμα είναι εγκεφαλικό , η φυσική κατάσταση ίσως είναι σημαντικό για αλλά θέματα
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.368
Κριτικές
36
Like
34.205
Πόντοι
18.565
Φίλε τρέχω σε γήπεδα και διάδρομο τα τελευταία χρόνια 4-5 φορές την εβδομάδα από minimum 6 km την ημέρα
Σε πληροφορώ ότι είμαι ο καλύτερος πελάτης των call girls διότι τελειώνω άμεσα
Εν αντίθεση με τη γυναίκα μου που αργω αρκετά να τελειώσω
Όποτε το θέμα είναι εγκεφαλικό , η φυσική κατάσταση ίσως είναι σημαντικό για αλλά θέματα
Το ιδιο και εγω. Με την γυναικα μου αργω. Σκεπτομαι οτι θα γινει σαν την πεθερα μου :S :grin:
 

Zager

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2017
Μηνύματα
124
Κριτικές
1
Like
19
Πόντοι
1
Στη μαλακία τελειώνω στο 5λεπτο ίσως και λιγότερο ενώ με γκόμενα θα τελειώσω στο μισάωρο. Εντελώς διαφορετική αίσθηση. Δεν ξέρω που οφείλεται πάντως δεν με χαλάει καθόλου.
 

ririkonav

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
5.987
Κριτικές
47
Like
6.186
Πόντοι
9.845
μια καλη λυση ειναι να μην πιεζεις τα αρχιδια σου. Οι γερο πουτανες που ξερουν καλα να κανουν τον αντρα να χυνει το πρωτο που κανουν ειναι να χαιδευουν η να τριβουν τα αρχιδια ... :animatedballs:
 
OP
OP
Βοργιας

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
639
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
Εγω πιστευω και στο θεμα με τις αναπνοες.

Αμα σφυγγεσαι ας πουμε ειναι πιο ευκολο να τελειωσεις γρηγορα και αν το μοτιβο της αναπνοης σου ειναι κοφτο η δεν αναπνευεις κανονικα, δυσκολευεις το σωμα με αποτελεσμα να τελειωσεις καπως γρηγορα.

Δεν εχω καταληξει σε καποιο μοτιβο αναπνοων την ωρα του σεξ που να βοηθαει σε μακρα διάρκεια σεξ χωρις να σταματησεις η να διακοψεις καθολου το συρε-ξεσυρε.

Υποθετω οι μεγαλοι γκουρου του σεξ να μας δωσουν τα φωτα τους στο θεμα.
 

johnfru

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2016
Μηνύματα
69
Κριτικές
7
Like
282
Πόντοι
280
Συμφωνα με εναν απο τους καλυτερους επιστημονικους συγγραφεις στον κοσμο, τον Robert Sapolsky, το μυστικο για να μην τελειωσεις γρηγορα ειναι μια βαθια ανασα οταν νιωθεις να πλησιαζει η ωρα. Η βαθια ανασα ενεργοποιει το παρασυμπαθητικο συστημα, το οποιο ειναι το συστημα της χαλαρωσης, της χωνεψης, και γενικα της χαλαρης λειτουργιας του σωματος. Με τη βαθια ανασα αυτη, πεφτουν οι ρυθμοι και επιβραδυνεται η κορυφωση. Προσωπικα χρησιμοποιω αυτο τον τροπο, και επιπλεον λειτουργει αν την ωρα που πηδας τσιμπας τον εαυτο σου ποτε ποτε ωστε να φυγει η εστιαση της προσοχης απο το πεος στο σημειο που τσιμπησες.
 

Badwolf035

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2017
Μηνύματα
239
Like
626
Πόντοι
81
Στη μαλακία τελειώνω στο 5λεπτο ίσως και λιγότερο ενώ με γκόμενα θα τελειώσω στο μισάωρο. Εντελώς διαφορετική αίσθηση. Δεν ξέρω που οφείλεται πάντως δεν με χαλάει καθόλου.
Το αντίθετο θα σε χαλούσε τυπε  :2funny:
 

Badwolf035

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2017
Μηνύματα
239
Like
626
Πόντοι
81
μια καλη λυση ειναι να μην πιεζεις τα αρχιδια σου. Οι γερο πουτανες που ξερουν καλα να κανουν τον αντρα να χυνει το πρωτο που κανουν ειναι να χαιδευουν η να τριβουν τα αρχιδια ... :animatedballs:
Αν όμως σφίξουν λίγο παραπάνω την κάτσαμε. Μου έτυχε και πονούσα δεν ξέρω για πόση ώρα  :thubsdown:
 

maldi

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
930
Κριτικές
9
Like
82
Πόντοι
6

Yannis_uno

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2018
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
μια καλη λυση ειναι να μην πιεζεις τα αρχιδια σου. Οι γερο πουτανες που ξερουν καλα να κανουν τον αντρα να χυνει το πρωτο που κανουν ειναι να χαιδευουν η να τριβουν τα αρχιδια ... :animatedballs:

Όντως και αρκετές το κάνουν αυτό κατά την διάρκεια της πράξης κάτι το οποίο προσωπικά δεν με ευχαριστεί σας αίσθηση. Πιο πολύ πίεση μου βγάζει για ξεπέτα..
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.307
Κριτικές
24
Like
9.227
Πόντοι
4.746
Πηγαινω τρενο τα γκομενακια μπορω να κρατησω οση ωρα θελω το μονο προβλημα ειναι οτι το να κραταω και να μην τα ριχνω μετα απο μια ωρα μου ερεθίζεται η βάλανος και με πονάει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom