Νέα

Ψυχεδελικά, chrysargos κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pisoxostis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
Έχω ξανακάνει θέμα για τον chrysargos στο παλιό forum αλλά δεν παύει να με εκπλήσει. Ο άνθρωπος έχει ανέβει σε άλλο επίπεδο. Είναι καλιτέχνης.
Με τις κριτικές του με έχει αφήσει άναυδο ουκ ολίγες φορές.
πάρτε τι πέτυχα σήμερα:

ΚΑΛΥΜΝΟΥ 36Α
05-12-2006

"Ο καλύτερος τρόπος για να προβλέψεις το μέλλον είναι να δημιουργήσεις μία μεγάλη τρύπα στο κατώτερο άκρο του απευθυσμένου..." (Χριστόκωλος Παναγκίας - Θαλάσσια ημιμυθική θεότητα από τη Σκιάθο, 6ος π.Χ.)

"Μπορείς να σκίζεις κάθε Μεγάλη Παρασκευή το προφυλακτικό σου, για να πιείς το σπέρμα και να μείνεις έγκυος και ίσως να είναι ο μόνος τρόπος να διορθώσεις κάτι που έκανες λάθος τελικά..." (ʼγιος Ονούφριος ο Ανοιχτοσούφριος - Λατίνος λυρικός ποιητής, οπαδός - χουλιγκάνος του Ιησού Σκιστού, 1ος μ.Χ.)

Κατά καιρούς ο θεός chrysargos έχει γράψει κριτικές απίστευτα σουρεαλιστικές και αστείες. Αν κάποιος πέσει πάνω σε κάτι καλό ας το γράψει εδώ.
Προτείνω να γίνει τιμημένο μέλος (αν δεν είναι ήδη ).
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
366
Πόντοι
36
+1

O άνθρωπος είναι πολύ προχωρημένος καλλιτέχνης.

Τι καλύτερη απόδειξη γι' αυτό μπορεί να υπάρξει από το γεγονός ότι είναι αδύνατο να καταλάβεις τι ακριβώς λέει ή θέλει να πει?
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Συμφωνώ. Chrysargos θεός. Ο μόνος. Είμαι μονοθεϊστής. Born again Chrysargian.

Προτείνω τη συλλογή του συνόλου των κριτικών κειμένων του και τη δημιουργία λευκώματος.

Θα ήταν τιμή μας αν τον τίτλο του λευκώματος τον πρότεινε ο ίδιος ο καλλιτέχνης.
 

liferider

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
173
Κριτικές
6
Like
30
Πόντοι
1
Αδελφια παντως εγω γελουσα μονος μου για κανενα μισαωρο με την απαντηση του heelover (για Λεμπεση 8).

Απολαυστε το:

"Το πρωί θα παίζει άλλο μωρό και στο σαλόνι θα είναι ο Χρύσαργος βαλσαμωμένος μέχρι να ξαναπέσει το βράδυ και κλεισουν τα μάτια της Παναγίας"

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jo_dalton

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
23
Like
1
Πόντοι
0
ΘΕΟΣ !!! EΠΙΤΙΜΟΣ!!
chrysargos κάνε κανα post εδώ να μασ στείλεις :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Εγω (αν κ το παρακανει μερικες φορες) τον ειχα προτεινει για προεδρο των Πελατων Εκδιδομενων Γυναικων. Να ειστε σιγουροι συναγωνιστες οτι με τον Χρυσαργο προεδρο θα ειχαμε ολοι εμεις καλυτερες συνθηκες ασκησεως του εργου μας κ καλυτερες τιμες(παιζει κ να μας πληρωνανε απο πανω αντι να πληρωνουμε  :grin: :grin: )
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Δεν θυμάμαι για ποιο μπουρδέλο είχε κάνει κριτική αλλά θυμάμαι ακριβώς τι είχε γράψει....

"Μπήκε στο δωμάτιο το τέρας και με ξεζούμισε. Κατάρα!"
 

neoperv

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2006
Μηνύματα
76
Like
0
Πόντοι
0
υποστηρίζει το σύστημα αναζήτηση σχολίων για μπουρδέλα με κριτήριο το όνομα του καταχωρητή;
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Το κορυφαιο ειναι μια φορα που ειχε πει," Μπορεις να χυσεις και στο προσωπο...του τσατσου"  :2funny: :2funny: :2funny:
 

COMMANDER

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2005
Μηνύματα
828
Like
24
Πόντοι
6
Τιμη στον Μεγαλο Τιμονιερη του site !!!!!
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
11
Πόντοι
2.007
Report: Βουλ/νης  83
"Η κοπέλα σου βάζει δάχτυλο και άσχετα αν σου αρέσει ή όχι σε γλύφει και σε γαμάει παραάλληλα με παλούκι πλαστικό ή δακτυλοσκόπιση. Εγώ προσωπικά έχυσα όπου νά 'ναι. Το συνιστώ σε αγόρια που γουστάρουν τρίχες στον κώλο και πίνουν το σπέρμα του μπάρμπα τους."

Ηρωικο τεκνο του bourdela.com ....Τον παω με χιλια για τα ευφανταστα και σουρεαλιστικα report. O Σ. Νταλι ή ο Μπρετον δεν πιανουν μια μπροστα του. 
 

Nefilim

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
730
Κριτικές
1
Like
33
Πόντοι
6
o chrysargos είναι και παραμένει ο πιο πνευματικός εκφραστής της αλήθειας, πιο ειλικρινής από τους παπάδες, πιο λυρικός από Αρχαίους καλλιτέχνες.
Τα κείμενα είναι συμπυκνωμένη γνώση-εμπειρία και δίνουν τη διάσταση του σουρεάλ που ο Μπονιουέλ δεν καταφέρνει...

Δε χάνω την ευκαιρία να ! μελετάω ! τα γραφόμενα του, τα οποία θα πρέπει κάποια στιγμή να μπουν σε ανθολόγιο και να φυλαχθούν στο Μουσείο Μπενάκη παρέα με τους υπόλοιπους.

Χωρίς υπεκφυγές, Chrysarge είσαι στις κορυφές.

 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
6
Κατά τη γνώμη μου το κορυφαίο είναι άλλο:
«Ωραία η ντουλάπα στο δωμάτιο, αλλά εγώ δεν θέλω να γαμήσω τη Νάρνια, το τριχωτό λιοντάρι»
 

vip

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2006
Μηνύματα
67
Like
4
Πόντοι
0
Aυθεντικο ταλεντο του γραπτου λογου
Θα θελα να βλεπω αλλα κυριως να ακουω τι λεει στα κοριτσια
στις θρυλικες πλεον συναντησεις του.
Τα κειμενα του εξαπτουν την φαντασια και σου δημιουργουν εικονες μεσα στο μυαλο που δεν εχεις δει ουτε στις πιο ανωμαλες τσοντες για ιδιαιτερα  γουστα
Αξεπεραστος!!!!!!!!!!
 

Nefilim

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
730
Κριτικές
1
Like
33
Πόντοι
6
Σε κάποια φάση ελπίζω να εμφανιστεί κιόλας εδώ στο thread έτσι για μία πρόποση, για την ιδιαίτερη μνεία που αφιερώνουμε εμείς οι πιστοί οπαδοί του για το συγγραφικό του μεγαλείο.
 
OP
OP
pisoxostis

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945
ΦΥΛΗΣ 54

Ένιωσα αληθινή γυναίκα!!! Θέλω να γίνω μητέρα!
 
OP
OP
pisoxostis

pisoxostis

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
12
Like
52
Πόντοι
2.945


Η κοπέλα έχει τρίχες στο πρόσωπο, είναι πολύ άσχημο αυτό για τον πούτσο.


Η Μελίνα σίγουρα είναι παλιά λεσβία, βογγάει σαν πούστης. μου θυμίζει το Μάκη το Ρουφιώλη. Καλή πίπα, σε γλύφει ως το τελικό χύσιμο στο φάρυγγα, αλλά τελικά γάμησα μουνόσουφρα. Τη συνιστώ σε αγορέλια και πούστηδες. Θα ξαναπάω μήπως μου κάτσει ο ανδροπρεπής νταβατζής.
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Ο Ταχτσής μετενσαρκωμένος στοιχιώνει το σάϊτ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom