Νέα

Ο αδερφός μου...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 107
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
ωραιο θεμα κ παντα επικαιρο, ευγε ναυαρχε
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
Σουπερ βιντεο που δειχνει ποσο σκατο-λαος ειναι ο ελληνικος αλλα κατα τα αλλα μας φταινε οι αλβανοι και οι τουρκοι. :S :S :S
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
Μαλακιες. η αυτοδικια ειναι παρανομη και καταδικαστεα. παιρνεις τηλ ερχεται η αστυνομια και τελος αλλα κανεις δε το κανει για να μη χασει το χρονο του και να μην τον πουνε ρουφιανο.
το θεμα ειναι οτι τα μαγαζια πληρωνουν το χωρο του πεζοδρομιου στο δημο αρα ο δημος δεν τους κυνηγαει για να μη χασει τα εσοδα
επισης ο δημος δινει γραμμη να μη γραφουν τα παρανομα παρκαρισμενα γιατι διαμαρτυρεται ο κοσμος και οι καταστηματαρχες .. οποτε? μπουρδελο γενικα μονο με καταγγελιες μπορει να γινει κατι και με παιδεια που για να αποχτησουμε παιδεια πρεπει να πεσει τιμωρια.
 

Souker

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2018
Μηνύματα
2.932
Like
103
Πόντοι
16
ενα ηλιθιο  βιντεο .. που δικαιολογει  τα καφριλικια επειδη σε αυτη την χωρα υπαρχει ελλειψη παιδειας και αισθητικης .


αλλο τοσο  ηλιθιοι και πνευματικα ανεπαρκής ειναι οσοι το αναπαραγουν ... :uglystupid:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.479
Κριτικές
1
Like
31.862
Πόντοι
6.256
μπορει καποιοι να ξυπνήσουν μ αυτο το βίντεο,

εγω παντως εχω αποδεχτει τη φάση γιατι η ελλάς ειναι μικρο και φτωχο κρατος.
 

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
ενα ηλιθιο  βιντεο .. που δικαιολογει  τα καφριλικια επειδη σε αυτη την χωρα υπαρχει ελλειψη παιδειας και αισθητικης .


αλλο τοσο  ηλιθιοι και πνευματικα ανεπαρκής ειναι οσοι το αναπαραγουν ... :uglystupid:
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.105
Κριτικές
16
Like
13.003
Πόντοι
5.577
Πηρε κανενα φραγκο απο ΜΚΟ ο τυπος που το εφτιαξε?

Βεβαια οτι ειμαστε καφρο-λαος ισχυει  :S
 

gpap@13

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Νοε 2018
Μηνύματα
2.943
Κριτικές
7
Like
8.930
Πόντοι
1.336
ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΗ ΖΩΗ. Αυτό τα λέει όλα
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
Μαλακιες. η αυτοδικια ειναι παρανομη και καταδικαστεα. παιρνεις τηλ ερχεται η αστυνομια και τελος αλλα κανεις δε το κανει για να μη χασει το χρονο του και να μην τον πουνε ρουφιανο.
το θεμα ειναι οτι τα μαγαζια πληρωνουν το χωρο του πεζοδρομιου στο δημο αρα ο δημος δεν τους κυνηγαει για να μη χασει τα εσοδα
επισης ο δημος δινει γραμμη να μη γραφουν τα παρανομα παρκαρισμενα γιατι διαμαρτυρεται ο κοσμος και οι καταστηματαρχες .. οποτε? μπουρδελο γενικα μονο με καταγγελιες μπορει να γινει κατι και με παιδεια που για να αποχτησουμε παιδεια πρεπει να πεσει τιμωρια.
επειδή εχω τυχει σε τετοια φαση κ ο ανθρωπος πανω σε καροτσακι διαμαρτυρηθηκε ο μαγαζάτορας τον εβρισε όταν μαλιστα πηρα το μερος του ανθρωπου στο καροτσακι μονο που δεν επεσαν να με φανε οι ελληναραδες γιατι εκατσαν να πιουν έναν καφε με την ησυχια τους όπως ειπε ο ενας όχι για να τον πηγαινουν περα δωθε... όταν ηρθε η αστυνομια αυτό που ειπε ηταν οτι ο μαγαζατωρας πληρωνει τον χωρο για τα τραπεζια οποτε εχει κάθε δικαιωμα να τα εχει... από εκει κ περα ποιος δημος αφου ολοι τα ιδια σκατα είναι....


ενα ηλιθιο  βιντεο .. που δικαιολογει  τα καφριλικια επειδη σε αυτη την χωρα υπαρχει ελλειψη παιδειας και αισθητικης .


αλλο τοσο  ηλιθιοι και πνευματικα ανεπαρκής ειναι οσοι το αναπαραγουν ... :uglystupid:
πνευματικα ανεπαρκείς συγνωμη φιλε μου αλλα εισαι εσυ... καφριλικι είναι η αγανακτηση καποιου που ενώ δεν βρισκει ανταποκριση παει μονος του να κανει ότι εκανε ή το ότι ειμαστε μια σκατοκοινωνια που δεν σεβετε τιποτα?ποιο καφριλικι θεωρω το γεγονος ότι ενας ανθρωπος με ειδικες ανάγκες είναι υποχρεωμένος να μενει κλεισμενος μεσα στο σπιτι για να μην χαλασει την οπτικη μας εικονα κ την βολεψη μαςδυστηχως καλως η κακος υπαρχουν κ αυτοι κ εχουν δικαιωμα να βγουν εξω ειτε θελουν οι καφροι ειτε όχι αλλα αν το προβλημα δεν κτυπησει την πορτα σου οι περισοτεροι θεωρουν καφρο οποιον πραξει όπως μπορει στην αγανακτηση του...
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
επειδή εχω τυχει σε τετοια φαση κ ο ανθρωπος πανω σε καροτσακι διαμαρτυρηθηκε ο μαγαζάτορας τον εβρισε όταν μαλιστα πηρα το μερος του ανθρωπου στο καροτσακι μονο που δεν επεσαν να με φανε οι ελληναραδες γιατι εκατσαν να πιουν έναν καφε με την ησυχια τους όπως ειπε ο ενας όχι για να τον πηγαινουν περα δωθε... όταν ηρθε η αστυνομια αυτό που ειπε ηταν οτι ο μαγαζατωρας πληρωνει τον χωρο για τα τραπεζια οποτε εχει κάθε δικαιωμα να τα εχει... από εκει κ περα ποιος δημος αφου ολοι τα ιδια σκατα είναι....

βλεπεις? απο τη στιγμη που πληρωνει ο μαγαζατορας θα πας να του γκρεμισεις το τραπεζακι? η σαν πελατης θα δεις τραπεζι και θα πεις αα εδω δεν καθομαι κλεινω το δρομο? φυσικα αν δω καροτσακι με αμεα η μαμα θα βοηθησω να περασει αλλα ολα ξεκινανε απο τους δημους που δεν δινουν λυσεις.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
βλεπεις? απο τη στιγμη που πληρωνει ο μαγαζατορας θα πας να του γκρεμισεις το τραπεζακι? η σαν πελατης θα δεις τραπεζι και θα πεις αα εδω δεν καθομαι κλεινω το δρομο? φυσικα αν δω καροτσακι με αμεα η μαμα θα βοηθησω να περασει αλλα ολα ξεκινανε απο τους δημους που δεν δινουν λυσεις.
όταν ο δημος σου λεει βγαλε 3 τραπεζια εξω κ εσυ βγαζεις παγκους για να κατσουν περισοτεροι...  εγω δεν θα σταθω στον δημο όμως θα σταθω σε κατι άλλο... όταν γυρησα κ ειπα στον μαγαζατορα ο ανθρωπος εχει δικιο κανε τα τραπεζακια ποιο εκει να μπορουν να περνανε η απαντηση που πηρα ηταν υπαρχει δρομος να περνανε... κ το ακομα χειροτερο που θα σταθω ηταν η σταση ολων αυτων των μαγκιτων που τους χαλασε την οπτικη εικονα κ τους ενοιαζε ότι επρεπε να σηκωθουν να περασει... αντι να γυρισουν κ να δουν το που καθοντε κ το ότι επρεπε κ αυτος να περασει
εννοητε πεταξα τα λεφτα για τον καφε καρφι στην μαπα του κ του ειπα καλος ξεφτυλας εισαι εσυ κ οι θαμωνες σου  κ εφυγα κ ουτε ξαναπατησα το ποδι μου... οι νορμαλ μη καφροι όμως πηραν το μερος του...
 

KOLTREIN

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2005
Μηνύματα
59
Like
179
Πόντοι
0
Όσο ο κόσμος δεν αντιδρά τόσο η αυθαιρεσία θα βασιλεύει. Υπάρχει βέβαια και παράδειγμα που γνωστός που κόλλαγε αυτοκολλητάκια <<είμαι γάιδαρος>> είχε κλείσει διάβαση πεζων και πήγαινε στο γυμναστήριο απέναντι. Αν , πάντως αν, γινει καποια κινητοποίηση στο να αλλάξει αυτή η κατάσταση θα είμαι μέσα. Αν εξαιρέσω τον μακαρίτη τον Σταθάκη κανείς αλλος απο τους κυβερνώντες δεν ασχολήθηκε ποτε με το θέμα.  Εννοείται βέβαια οτι όταν βγουμε έξω ειμαστε τύπος και υπογραμμός...

 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
υπαρχει και ο ρουβικωνας και οσοι σας κανουν μαγκιες να τους λετε θα σου φερω τον ρουβικωνα

εγω σε σουβλατζιδικο ακουσα τον μαλακα το αφεντικο να λεει στην κοπελιτσα που δουλευε και μπορουσε να ηταν αδερφη κορη σας η και κοπελα σας να της λεει λοιπον σε αυστηρο υφος πηγαινε την παραγγελια και το επαιζε τσαμπουκας και γυρναω και του κανω τον εργαζομενο θα τον σεβεσαι και να μιλας καλυτερα εκει πηγε να ψελισσει κατι του στυλ ναι αλλα και εσεις κανετε παραπονα οτι αργουν οι παραγγελιες και του λεω αυτο που σου ειπα διαφορετικα θα φωναξω τον ρουβικωνα απο δευτερα


χεστηκε πανω του δεν ειπε τιποτα κια το βουλωσε

αντε γεια στις καθημερινες φασιστικες συμπεριφορες

αφου δεν μας σεβονται θα μας φοβουνται
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
Όσο ο κόσμος δεν αντιδρά τόσο η αυθαιρεσία θα βασιλεύει. Υπάρχει βέβαια και παράδειγμα που γνωστός που κόλλαγε αυτοκολλητάκια <<είμαι γάιδαρος>> είχε κλείσει διάβαση πεζων και πήγαινε στο γυμναστήριο απέναντι. Αν , πάντως αν, γινει καποια κινητοποίηση στο να αλλάξει αυτή η κατάσταση θα είμαι μέσα. Αν εξαιρέσω τον μακαρίτη τον Σταθάκη κανείς αλλος απο τους κυβερνώντες δεν ασχολήθηκε ποτε με το θέμα.  Εννοείται βέβαια οτι όταν βγουμε έξω ειμαστε τύπος και υπογραμμός...
κοινητοποιησεις γινοντε πριν λιγες μερες εγινε άλλη μια θες να σου πω τι κανετε εσεις στην αθηνα?
βριζετε αυτους που ζητανε το αυτονοητο... ο άλλος ειχε βγει κ ελεγε στην tv ας πανε  σε κανα ιδριμα  τι κλεινουν τους δρομους... όταν όμως η πορεια αφορα τον κλαδο του τρεχει πρωτος... αντιδράσεις υπαρχουν το θεμα είναι ότι ο ελληνας είναι παρτακιας οσο δεν καιγετε το σπιτι του δεν τον ενδιαφερει... δες μια τι εγινε γαλλια αυτές τις μερες... κ δες τι εχει γινει ελλαδα όλα αυτά τα χρονια... οσοι δεν επιρεαζοντουσαν εβριζαν οσους ειχαν τα προβλήματα... γαλλια ομως ολοι στους δρομους... αυτοι ημαστε ...
 

Επισκέπτης
υπαρχει και ο ρουβικωνας και οσοι σας κανουν μαγκιες να τους λετε θα σου φερω τον ρουβικωνα



αφου δεν μας σεβονται θα μας φοβουνται

Μαλιστα. Καποτε ειχαμε "θα παρω τηλεφωνο τον Μακη" (Τριανταφυλοπουλο) τωρα εχουμε τους Ρουβικωνες. Κατι τετοια διαβαζω και λεω, δεν ξανα γυριζω σε αυτον τον κωλο-τοπο κι ας ψηνω σουβλακια σε ολη μου την υπολοιπη ζωη στη Γερμανια.
 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.251
Κριτικές
3
Like
6.831
Πόντοι
1.486
Aπόπού να το πιασουμε το θεμα ρε παιδια και πού να το τελειώσουμε....
Βλεπεις καθημερινα στους δρόμους ΤΟ αίσχος,ΤΙΣ παρανομίες..Να πω για διαβασεις πεζων?Για ΛΕΑ?Για  ..ποδηλατόδρομους? :2funny: :2funny: Για σεβασμό στους δικυκλιστες?Για το κρανος και τη ζωνη??Για τα πεζοδρόμια που εχουν καταληφθεί απο τους καταστηματαρχες,που ΝΟΜΙΜΑ τα καταλαμβάνουν αφού πληρώνουν στο Δήμο?....
Ημουν στο Βελγιο και Λουξεμβούργο,ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μη σεβαστεις πεζο στο δρόμο και ΑΜΕΑ..Παραδείγματα απο τα απειρα:
-Σε Λεωφόρο σαν την Πατησίων τη δική μας με μια λωριδα πανω και μια κατω για τα ΙΧ-γιατι η άλλη ηταν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για τα Λεωφορεία και δεν τολμάς να σκεφτεις ΚΑΝ να πας από εκεί-οχημα ΑΜΕΑ κινειται με 10 χλμ..Από πισω εχει σχηματιστεί ουρα 30-40 ΙΧ,ΚΑΝΕΙΣ δεν διαμαρτυρεται-οχι να κορναρει ετσι?- και περιμενουν υπομονετικά να κινηθούν..ΜΕ 10 ΧΛΜ....
-Η γυναικα μου παει τη μικρη σχολείο,περναει από πλατεία ΚΑΘΕΤΑ-οχι από διαβαση-ερχεται τουριστικό λεωφορείο,σταματαει,ακινητοποιείται,απο πισω αλλοι 5 φρεναρουν απότομα,να περασει ο πεζος με το παιδι και να ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ....
-Πεφτω σε κινηση σε δρόμο σε ωρα αιχμής, κορναρω απο συνηθεια...Μπροστα μου τα ΙΧ φευγουν δεξια-αριστερα να περάσω,νομιζοντας προφανως οτι ειμαι σε εκτακτη αναγκη...
-Στην Εθνικη Λουξεμβουργου-Βρυξελλων, Ε-411 για οσους ξερουν,τα ΙΧ ακινητοποιημενα στα 10 χλμ λόγω εργων..Η ΛΕΑ ΑΔΕΙΑ!!!
-Καφε στις Βρυξέλλες, τραπεζακια και καρεκλες στο πεζοδρόμιο μεχρι μια κιτρικνη γραμμη,απο εκει και περα 2 μετρα φαρδος να περνανε οι πεζοί...
Βεβαια τα προστιμα βροχη..1 χλμ πανω απο speed limit τρως 80αρα αυξανόμενη,καμερες παντού και ατυνομευση ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ...
Ειναι απο τα πραγματα που ζηλεψα  εξω και ας μην τα ασπάζομαι στο συνολό τους, σαν Ελληναρας....
Ειναι θεμα ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ φιλοι,ετσι μεγαλωσαμε ,ετσι συνεχίζουμε..Η Χωρα του "ξερεις ποιος ειμαι εγω" και του "ενταξει μωρε,τι εγινε?" ...

 
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.251
Κριτικές
3
Like
6.831
Πόντοι
1.486
Πηγα σε αστυνομικο τμημα  στο Λουξεμβούργο για ενα θεμα μου..
Η φαση που ακολουθησε ηταν για Mr Bean επεισοδιο..Το τμημα αδειο,εγω απεναντι απο τον αστυνομικο και να μην με εξυπηρετει αν δεν πατησω το κουμπι προτεραιότητας!!!!Να μη μου μιλαει ,ουτε σημασια να μη δινει στα νευματα μου..Και μολις παταω το κουμπι σηκωνει το κεφαλι και με εξυπηρετει..
Να πηγαινω σε Δημοσια Υπηρεσία και να ζηταω να μου μιλησουν Αγγλικα και να μου λενε  "μιλαμε Γαλλικα,Γερμανικα και Λουξικα"..Μιλα μας εσυ σε αυτες τις γλώσσες"..Και με υφος χιλιων Καρδιναλίων κιόλας..Και μόλις τους βγαζω το Υπηρεσιακό Διαβατηριο και τους δείχνω που λεει μεσα σε τρεις γλωσσες οτι "Ο Υπουργος Εξωτερικών της Ελλαδας παρακαλει τις Φίλιες Χωρες όπως παρεχουν καθε δυνατη βοήθεια στον φεροντα το παρόν Διαβατηριο" , αλλαζουν υφος,ΜΙΛΑΝΕ ΑΓΓΛΙΚΑ και με εξυπηρετουν...
Σας φαίνονται κουφα ?Και όμως ετσι ειναι εξω..
BY THE BOOK και σε όποιον αρέσει...
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.734
Κριτικές
20
Like
12.142
Πόντοι
4.546
υπαρχει και ο ρουβικωνας και οσοι σας κανουν μαγκιες να τους λετε θα σου φερω τον ρουβικωνα

εγω σε σουβλατζιδικο ακουσα τον μαλακα το αφεντικο να λεει στην κοπελιτσα που δουλευε και μπορουσε να ηταν αδερφη κορη σας η και κοπελα σας να της λεει λοιπον σε αυστηρο υφος πηγαινε την παραγγελια και το επαιζε τσαμπουκας και γυρναω και του κανω τον εργαζομενο θα τον σεβεσαι και να μιλας καλυτερα εκει πηγε να ψελισσει κατι του στυλ ναι αλλα και εσεις κανετε παραπονα οτι αργουν οι παραγγελιες και του λεω αυτο που σου ειπα διαφορετικα θα φωναξω τον ρουβικωνα απο δευτερα


χεστηκε πανω του δεν ειπε τιποτα κια το βουλωσε

αντε γεια στις καθημερινες φασιστικες συμπεριφορες

αφου δεν μας σεβονται θα μας φοβουνται

:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom