Νέα

Ρόδος: «Τη σκότωσαν και την πέταξαν στη θάλασσα» -Ποιος δολοφόνησε την 21χρονη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 119K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πιστεύετε ότι σκότωσε την κοπέλα;

  • ο Ροδίτης

    Ψήφοι: 30 12,5%
  • ο Αλβανός

    Ψήφοι: 31 12,9%
  • και οι δυο μαζί

    Ψήφοι: 179 74,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    240

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
[size=20pt]Ρόδος: «Τη σκότωσαν και την πέταξαν στη θάλασσα» - Ποιος δολοφόνησε την 21χρονη φοιτήτρια;[/size]


Θρίλερ στη Ρόδο με το θάνατο της κοπέλας με το τατουάζ – Ποιος και γιατί την ήθελε νεκρή – Συγκλονίζει ο πατέρας του κοριτσιού – Φέρει ίχνη στραγγαλισμού

Το πτώμα της 21χρονης Ελένης βρέθηκε στα βράχια της ακτής Φώκια, στα Πεύκα της Λίνδου, μόνο με τον στηθόδεσμο.
Οι αστυνομικοί προσπαθούν να λύσουν τον γρίφο και να αποκαλύψουν ποιος έκοψε τόσο βίαια το νήμα της ζωής του άτυχου «κοριτσιού με το τατουάζ».
Η 21χρονη που σπούδαζε τα τελευταία τρία χρόνια στο Τμήμα Μεσογειακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αιγαίου στο «νησί των ιπποτών» βρέθηκε νεκρή το πρωί της Παρασκευής (30/11) σε ένα δύσβατο σημείο το οποίο επισκέπτονται κυρίως ψαράδες.
Μπήκε σε ένα ΙΧ
Σύμφωνα με την Espresso, σημαντικό στοιχείο αποτελεί ένα βίντεο ντοκουμέντο από κάμερα ασφαλείας καταστήματος στο οποίο η κοπέλα φαίνεται να μπαίνει σε ένα ΙΧ που οδηγούσε άντρας και να απομακρύνονται. Η καταγραφή έγινε την Τρίτη και έπειτα τα ίχνη της χάθηκαν έως την Παρασκευή οπότε βρέθηκε νεκρή.
Το απόγευμα της Κυριακής (02/12) έγιναν και οι πρώτες προσαγωγές. Τρία άτομα που γνώριζαν τη φοιτήτρια και το τελευταίο χρονικό διάστημα μίλησαν μαζί της στο τηλέφωνο πέρασαν το κατώφλι του ανακριτικού γραφείου της Λιμενικής Αστυνομίας για να καταθέσουν.
Συγκλονίζει ο πατέρας της 21χρονης
Συντετριμμένος ο πατέρας της 21χρονης αποκάλυψε τι του είπε ο ιατροδικαστής που δεν είχε ετοιμάσει την έγγραφη έκθεσή του: «Είναι ίχνη στραγγαλισμού και πνιγμός δυστυχώς. Στη θάλασσα την πέταξαν. Ό,τι στοιχεία είχα εγώ και η σύζυγός μου τα δώσαμε στην Αστυνομία για να συνεχίσουν τις έρευνες. Δεν μπορώ να γνωρίζω αν αυτός που δολοφόνησε την κόρη μου ήταν γνωστός της ή άγνωστος. Μακάρι να γνώριζα και να προλάβαινα το κακό, να το σταματούσα με κάποιο τρόπο. Προσπαθώ να σταθώ στα πόδια μου με όσες δυνάμεις μου έχουν απομείνει για να μπορέσω να βρω το δολοφόνο του παιδιού μου», είπε ο ίδιος στον «Ελεύθερο Τύπο».

«Οι προσπάθειες των Αρχών συνεχίζονται και θα δούμε. Τα συγκεντρώνει όλα τα στοιχεία το Λιμεναρχείο. Όλα αυτά μου τα είπε προφορικά ο ιατροδικαστής και τώρα περιμένω τις τοξικολογικές εξετάσεις. Την πέταξαν στη θάλασσα και πνίγηκε από τη στιγμή που μπήκε νερό στους πνεύμονες. Την πέταξαν 50 χλμ. μακριά από τη Ρόδο. Το μόνο που γνωρίζω ως πληροφορία από το Λιμεναρχείο είναι ότι την Τρίτη το βράδυ η κόρη μου μιλούσε με μια φίλη της στο facebook και η Ελένη της είπε "Θα σου κλείσω τώρα το τηλέφωνο, γιατί κάποιος μου χτυπάει την πόρτα". Προφανώς σε κάποιον άνοιξε την πόρτα, δεν ξέρω πραγματικά τι να πω. Από εκείνο το βράδυ δεν ξαναμίλησε κανέναν. Την ψάχναμε κι εγώ και η μητέρα της αλλά μάταια. Την Τετάρτη το πρωί παίρναμε τηλέφωνο κάποιος φιλενάδες της αλλά δεν γνώριζαν τίποτα, μετά ανέλαβαν η Αστυνομία και το Λιμεναρχείο ώσπου τη βρήκαμε νεκρή», πρόσθεσε συντετριμμένος ο πατέρας της 21χρονης.

Ανείπωτος ο πόνος της οικογένειας της φοιτήτριας από τoν Έβρο που βρέθηκε νεκρή σε βραχώδη περιοχή στη Ρόδο. Αν και τα πρώτα στοιχεία «έδειχναν» αυτοκτονία ή δυστύχημα, ωστόσο σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία, υπάρχει ολική ανατροπή και πλέον η ΕΛ.ΑΣ «βλέπει» εγκληματική ενέργεια. Οι γονείς της άτυχης Ελένης παρά τον πόνο τους καταβάλλουν κάθε δυνατή προκειμένου να εντοπιστεί ο άνθρωπος ή οι άνθρωποι που στέρησαν τη ζωή στον άγγελο τους.
Ειδικό κλιμάκιο του τμήματος ανθρωποκτονιών του Λιμενικού Σώματος, που έφτασε στη Ρόδο εσπευσμένα από την Αθήνα, συνδράμει από χθες τις έρευνες των ανακριτικών υπαλλήλων του Τμήματος Ασφαλείας του Κεντρικού Λιμεναρχείου Ρόδου για την πλήρη εξιχνίαση των συνθηκών κάτω από τις οποίες βρήκε φρικτό θάνατο η 21χρονη φοιτήτρια του Tμήματος Μεσογειακών Σπουδών του Πανεπιστημίου Αιγαίου, Ελένη Τ., κόρη αντιδημάρχου του Δήμου Διδυμότειχου.

Προερχόμενη από οικογένεια δασκάλων, ιδιαίτερα αγαπητών στον νομό Έβρου, το νεαρό κορίτσι «χάθηκε» χωρίς να γνωρίζει κανείς - ακόμη και στενή φίλη της - πού και με ποιον είχε βρεθεί πριν φύγει από τη ζωή. Μια πολλά υποσχόμενη φοιτήτρια, που μάλιστα το καλοκαίρι έκανε την πρακτική της εξάσκηση στο Υπουργείο Εξωτερικών, έφυγε από την ζωή και σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία o θάνατός της αποδίδεται σε εγκληματική ενέργεια.
Βασικό στοιχείο για την ταυτοποίηση της κοπέλας, ήταν το τατουάζ σε σχήμα τριαντάφυλλου που είχε στο πόδι. Το απόγευμα της Παρασκευής δύο συμφοιτήτριές της - κι αφού είχε υποβληθεί δήλωση εξαφάνισης από τους γονείς της - μετέβησαν στο Κεντρικό Λιμεναρχείο Ρόδου και επιβεβαίωσαν το μοιραίο.

Συγκλονισμένοι οι γονείς αλλά και οι συγγενείς της άτυχης κοπέλας αδυνατούν να πιστέψουν αυτό που έχει συμβεί στο παιδί τους και ζητούν απαντήσεις.
Θορυβημένοι είναι οι αξιωματικοί που έχουν επιληφθεί των ερευνών από τα σημάδια που φέρει στο λαιμό της και παραπέμπουν σε απόπειρα στραγγαλισμού. Η σορός της 21χρονης Ελένης εντοπίστηκε τις προηγούμενες ημέρες στη θαλάσσια περιοχή «Φώκια», στους Πεύκους της Λίνδου.

Οργή για τις χυδαίες αναρτήσεις στο Facebook της 21χρονης φοιτήτριας
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ της εφημερίδας «Δημοκρατική», το κινητό τηλέφωνο της άτυχης κοπέλας - αν και ο θάνατός της προσδιορίζεται μέχρι και 48 ώρες πριν την ανεύρεση του άψυχου σώματός της, το πρωί της 28ης Νοεμβρίου - έδειχνε να είναι online στο Facebook μέχρι και την Παρασκευή (30/11).
Τονίζεται ακόμη ότι δεν έχουν βρεθεί τα ρούχα της ως και άλλα προσωπικά της αντικείμενα πέριξ της παραλίας, ενώ ένα μεγάλο ερωτηματικό για τις Aρχές είναι γιατί βρέθηκε στο συγκεκριμένο σημείο, το οποίο είναι δύσβατο και προσεγγίζεται συνήθως από ψαράδες.

Τα σενάρια
Πιθανολογείται ότι είτε βρισκόταν με κάποιον άγνωστο με τον οποίο είχε συνάψει εφήμερη σχέση ο οποίος «ξεφορτώθηκε» το πτώμα της στο σημείο αυτό, είτε είχε μεταβεί στο σημείο εκείνο και συνέβη το αποτρόπαιο έγκλημα.
Από σήμερα ξεκινά ένας νέος κύκλος ανακρίσεων και καταθέσεων όσων την γνώριζαν με κρισιμότερο για τις έρευνες σημείο την ανεύρεση και την λήψη κατάθεσης από τα άτομα με τα οποία είχε επαφή την 27η Νοεμβρίου.
Υπενθυμίζεται ότι, αν και το πτώμα της βρέθηκε γυμνό, φορώντας έναν μωβ στηθόδεσμο, δεν προέκυψαν ίχνη βιασμού, ενώ τραύματα που φέρει κυρίως στο πρόσωπο αποδίδονται επί του παρόντος σε πτώση στα βράχια καθώς το σώμα της παρασυρόταν από τα κύματα.
Αρμοδίως εξετάζεται εξάλλου αν θα διενεργηθεί και δεύτερη ιατροδικαστική εξέταση από τεχνικό σύμβουλο της οικογένειας.

Σοκάρουν οι ύβρεις στο προφίλ της στο Facebook
Την ώρα που το τμήμα Ανθρωποκτονιών εξετάζει σχολαστικά όλα τα στοιχεία της υπόθεσης, κάποιοι χρήστες του Facebook βεβηλώνουν την μνήμη της, πιθανότατα με ψεύτικο προφίλ, βρίζοντας χυδαία την άτυχη κοπέλα.
Μάλιστα, οι αναρτήσεις αυτών των διαστροφικών χρηστών, έχουν να κάνουν με ρατσιστικά σχόλια προς το πρόσωπό της. Για το περιστατικό χρειάζεται η άμεση επέμβαση της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος
Πηγή: Διαδίκτυο
:think: :think:
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
θυμιζει υποθεση Μυρτως και της φοιτητριας στην κερκυρα που πεταξε απο τον γκρεμο το γιαχαμπιμπι το οποιο αργοτερα βιασε και δολοφονησε μια γερμανιδα
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
θυμιζει υποθεση Μυρτως και της φοιτητριας στην κερκυρα που πεταξε απο τον γκρεμο το γιαχαμπιμπι το οποιο αργοτερα βιασε και δολοφονησε μια γερμανιδα
Φίλε Αν διαβάζεις την είδηση εκτός Ρόδου πάει εκεί το μυαλό !
Όμως αυτή τη φορά πρέπει να μην είναι Λάθρο νεοαφιχθεις!
Το μέρος που βρέθηκε χρειάζεται μια ώρα οδήγηση και εκεί χειμώνα δεν πας για κανένα λόγο! Επίσης οι Λάθρο ακόμα δεν έχουν αυτοκίνητα !
Πολύ πιθανό να το έκανε Αλβανός ή Αλβανοί..
Η τυπισα σύχναζε σε αριστερά στέκια της πόλης και ζήταγε από αγνώστους να την πάνε σπίτι!
Αν δεν βρεθεί βίντεο ή DNA σεσημασμένου δεν πρόκειται να τον βρούνε ποτέ!
 

Επισκέπτης
Φίλε Αν διαβάζεις την είδηση εκτός Ρόδου πάει εκεί το μυαλό !
Όμως αυτή τη φορά πρέπει να μην είναι Λάθρο νεοαφιχθεις!
Το μέρος που βρέθηκε χρειάζεται μια ώρα οδήγηση και εκεί χειμώνα δεν πας για κανένα λόγο! Επίσης οι Λάθρο ακόμα δεν έχουν αυτοκίνητα !
Πολύ πιθανό να το έκανε Αλβανός ή Αλβανοί..
Η τυπισα σύχναζε σε αριστερά στέκια της πόλης και ζήταγε από αγνώστους να την πάνε σπίτι!
Αν δεν βρεθεί βίντεο ή DNA σεσημασμένου δεν πρόκειται να τον βρούνε ποτέ!
Μα οι Αλβανοι ειναι φιλοι μας!

Σιγουρα καποιος απο αυτους που αφηνουν υβριστικα μηνυματα στο προφιλ της τη σκοτωσε.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Φίλε Αν διαβάζεις την είδηση εκτός Ρόδου πάει εκεί το μυαλό !
Όμως αυτή τη φορά πρέπει να μην είναι Λάθρο νεοαφιχθεις!
Το μέρος που βρέθηκε χρειάζεται μια ώρα οδήγηση και εκεί χειμώνα δεν πας για κανένα λόγο! Επίσης οι Λάθρο ακόμα δεν έχουν αυτοκίνητα !
Πολύ πιθανό να το έκανε Αλβανός ή Αλβανοί..
Η τυπισα σύχναζε σε αριστερά στέκια της πόλης και ζήταγε από αγνώστους να την πάνε σπίτι!
Αν δεν βρεθεί βίντεο ή DNA σεσημασμένου δεν πρόκειται να τον βρούνε ποτέ!
συχναζουνε οι αλβανοι σε αριστερα στεκια?
Η εννοεις την ψαρεψαν απεξω με καμακι?
Εγω νομιζω τίποτα ναρκοπεδια γνωστοι της ηταν. Πηγαν για να μαστουρωσουν κι απανω στην μαστουρα η το γαμησι τσακωθηκαν κι απο λαθος επεσε στο γκρεμο
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
5.994
Κριτικές
47
Like
6.194
Πόντοι
11.445
συχναζουνε οι αλβανοι σε αριστερα στεκια?
Η εννοεις την ψαρεψαν απεξω με καμακι?
Εγω νομιζω τίποτα ναρκοπεδια γνωστοι της ηταν. Πηγαν για να μαστουρωσουν κι απανω στην μαστουρα η το γαμησι τσακωθηκαν κι απο λαθος επεσε στο γκρεμο

παντως στο φβ καποιος την εβριζε οτι την πηδουσανε συριοι και τουρκοι ....
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Του
παντως στο φβ καποιος την εβριζε οτι την πηδουσανε συριοι και τουρκοι ....
ε αυτό ειναι
Τούρκοι την μαστουρωανε κατι έγινε εκει πανω στην μαστουρα κι επεσε στο γκρεμό πριν το γαμησι εξ ου κ δεν φέρει ιχνη βιασμου
Παει το μυαλο μου καποιος να την πηγε εκει κ ναφρθανε κι άλλοι να γαμησουνε αυτή προγκηξε και επανω στην μαατουροφασαρια επεσε κατω...
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
συχναζουνε οι αλβανοι σε αριστερα στεκια?
Οι Αλβανοί συχνάζουν οπουδήποτε μπορούν να βρουν πελατεία για τη πραμάτεια τους...

Τη κοπέλα πριν ένα χρόνο την είχε μεταφέρει ένας φίλος μου στο σπίτι της που του το ζήτησε χύμα χωρίς να τον ξέρει! Του έκανε μάλιστα για κάποια ώρα μασαζάκι σπίτι της για να τον ευχαριστήσει !
Ο φίλος κύριος, έφυγε και τη καληνύχτισε και δεν ξανασχολήθηκε διότι ήταν χοντρούλα για τα γούστα του !
Αν αυτό το έκανε 20-30 φορές το σπίτι θα είχε σταμπαριστεί και απο άτομα που δεν έπρεπε...

Το σπίτι της είναι σε κτήριο φίλου που κανένας δεν άκουσε τίποτα! Μια στριγκλιά να έβγαζε θα έβγαιναν 10 άτομα έξω! Όλοι έχουν δώσει καταθέσεις!
 
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
H κοπέλα φέρει ίχνη στραγγαλισμού. Κόψτε τις ρατσιστικές και τις πολιτικές πίπες.
ΚΟΥΙΖ

Τι κοινό έχει η μικρή Μυρτώ, το παιδί στο Φιλοπάππου και η κοπέλα στη Κέρκυρα που την έριξε ένας μετέπειτα δολοφόνος στο γκρεμό με τη κοπέλα στη Ρόδο????  

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

και οι 4 πετάχτηκαν ΣΤΑ ΒΡΑΧΙΑ... :S :S :S

Για τη τελευταία μόνο δεν ξέρουμε τους δράστες για να δούμε αν έχουν περισσότερα κοινά... :S
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
H κοπέλα φέρει ίχνη στραγγαλισμού. Κόψτε τις ρατσιστικές και τις πολιτικές πίπες.
στην μαστουρα πανω ενας τσακωμος καταληγει σε οτιδηποτε
Ποιες ειναι οι πιπες οι ρατσιστικες? Οτι οι αλβανοι πουλάνε ντραγκς? Κι οι Τούρκοι κλπ?
Αντε ψοφα ρε παπαριδη
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
ΚΟΥΙΖ

Τι κοινό έχει η μικρή Μυρτώ, το παιδί στο Φιλοπάππου και η κοπέλα στη Κέρκυρα που την έριξε ένας μετέπειτα δολοφόνος στο γκρεμό με τη κοπέλα στη Ρόδο???? 
Για κάθε τέτοιο περιστατικό μπορώ να σου αναφέρω ένα με Έλληνα πρωταγωνιστή. Το έγκλημα δεν έχει πατρίδα, χρώμα και θρησκεία.
Τι κοινό έχει η μικρή Μυρτώ με το ζευγάρι που έσωσαν από τις γραμμές του τραίνου, όταν τούμπαρε το αμάξι τους;
Το ότι η κοπέλα δεν έκανε και τις καλύτερες επιλογές και μεγάλωνε το ρίσκο να της συμβεί κάτι, όπως γράφετε εσείς χωρίς να την γνωρίζετε προσωπικά, δε σημαίνει ότι θα κάνω πολιτική πάνω στο νεκρό κορμί της. Υπάρχει ένα βίντεο σύμφωνα με το ρεπορταζ που τη δείχνει να μπαίνει σε ένα αυτοκίνητο. Ας δούμε τι θα βγάλει η ασφάλεια στην επιφάνεια, ποιός ήταν αυτός, γιατί πήγε μαζί του και γιατί τη σκότωσε.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Για κάθε τέτοιο περιστατικό μπορώ να σου αναφέρω ένα με Έλληνα πρωταγωνιστή. Το έγκλημα δεν έχει πατρίδα, χρώμα και θρησκεία.
Τι κοινό έχει η μικρή Μυρτώ με το ζευγάρι που έσωσαν από τις γραμμές του τραίνου, όταν τούμπαρε το αμάξι τους;
Το ότι η κοπέλα δεν έκανε και τις καλύτερες επιλογές και μεγάλωνε το ρίσκο να της συμβεί κάτι, όπως γράφετε εσείς χωρίς να την γνωρίζετε προσωπικά, δε σημαίνει ότι θα κάνω πολιτική πάνω στο νεκρό κορμί της. Υπάρχει ένα βίντεο σύμφωνα με το ρεπορταζ που τη δείχνει να μπαίνει σε ένα αυτοκίνητο. Ας δούμε τι θα βγάλει η ασφάλεια στην επιφάνεια, ποιός ήταν αυτός, γιατί πήγε μαζί του και γιατί τη σκότωσε.
Είμαι 100% σίγουρος πως ΔΕΝ είναι Ροδίτης!
Όσο για τις αριστερές παρλαπίπες που μας αραδιάζεις... σας κάνουν συνένοχους σε φόνους με το να δηλητηριάζετε μυαλά νέων παιδιών και να τα εκθέτετε σε θανάσιμους κινδύνους! 
Υπάρχουν και πούστηδες με ιδανικά και καθαρή σκέψη! Εσύ δεν είσαι απο αυτούς...
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Για κάθε τέτοιο περιστατικό μπορώ να σου αναφέρω ένα με Έλληνα πρωταγωνιστή. Το έγκλημα δεν έχει πατρίδα, χρώμα και θρησκεία.
Τι κοινό έχει η μικρή Μυρτώ με το ζευγάρι που έσωσαν από τις γραμμές του τραίνου, όταν τούμπαρε το αμάξι τους;
Το ότι η κοπέλα δεν έκανε και τις καλύτερες επιλογές και μεγάλωνε το ρίσκο να της συμβεί κάτι, όπως γράφετε εσείς χωρίς να την γνωρίζετε προσωπικά, δε σημαίνει ότι θα κάνω πολιτική πάνω στο νεκρό κορμί της. Υπάρχει ένα βίντεο σύμφωνα με το ρεπορταζ που τη δείχνει να μπαίνει σε ένα αυτοκίνητο. Ας δούμε τι θα βγάλει η ασφάλεια στην επιφάνεια, ποιός ήταν αυτός, γιατί πήγε μαζί του και γιατί τη σκότωσε.

Πρωτον, επειδη εχουμε και Ελληνες εγκληματιες, δολοφονους και βιαστες δε σημαινει οτι δε μας είναι αρκετοι και πρεπει να κανουμε και εισαγωγη.

Δευτερον, υπαρχουν λαοι που αποδεδειγμενα ρεπουν προς το βιαιο εγκλημα. Αλλοι σιδερωνουν γριες, αλλοι χαρακωνουν λαιμους για πεντε ευρω, αλλοι βιαζουν. Στην κουλτουρα τους η ανθρωπινη ζωη εχει πολύ μικρη αξία.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Είμαι 100% σίγουρος πως ΔΕΝ είναι Ροδίτης!
Όσο για τις αριστερές παρλαπίπες που μας αραδιάζεις... σας κάνουν συνένοχους σε φόνους με το να δηλητηριάζετε μυαλά νέων παιδιών και να τα εκθέτετε σε θανάσιμους κινδύνους!  
Υπάρχουν και πούστηδες με ιδανικά και καθαρή σκέψη! Εσύ δεν είσαι απο αυτούς...
Να σου πω. Αριστερός δεν είμαι. Το ακριβώς αντίθετο. Αλλά δεν είμαι και φασιστοφελλός που αραδιάζει τα ποιήματα που του έμαθαν στη συμμορία. Αγαπώ την πατρίδα μου, την υπηρέτησα απο μάχιμη θέση, η οικογένειά μου μετείχε σε πάμπολους αγώνες της πατρίδας, υπό το εθνόσημο πάντα, αλλά δεν υπήρξε ποτέ πρόβατο. Σκεπτόμενη πάντα, ανέπτυξε μια υγιή θέση για την πατρίδα. Μετά την προδοσία της Κύπρου που άκουσα πολλούς συναδέρφους του πατέρα μου να μιλάνε για όσα έζησαν, πολύ μικρός τότε, συνειδητοποίησα ότι η αγάπη για την πατρίδα είναι πολύ μεγάλη έννοια, για να την μολύνει ο οποιοσδήποτε με τα ιδιοτελή κίνητρά του. Βάλε και τα φασιστικά, ρατσιστικά σου μέσα. Αν δεν πίστευα στην Ελληνική Δημοκρατία της οποίας το στράτευμα είναι θεματοφύλακας και όχι γυψοσανιδάς, και δεν ήμουν από εκείνους που δεν πιστεύουν στις απαγορεύσεις, θα είχα πάρει θέση υπέρ της απαγόρευσης της ναζιστικής συμμορίας που τολμάνε να την παρουσιάζουν και ως πατριωτική.
Αλλά προτιμώ να κρίνει ο ελληνικός λαός ποιός πρέπει και ποιός όχι να εκπροσωπείται στη Βουλή.
Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν όχι δεν τραβάω και κανέναν καημό.

Πρωτον, επειδη εχουμε και Ελληνες εγκληματιες, δολοφονους και βιαστες δε σημαινει οτι δε μας είναι αρκετοι και πρεπει να κανουμε και εισαγωγη.

Δευτερον, υπαρχουν λαοι που αποδεδειγμενα ρεπουν προς το βιαιο εγκλημα. Αλλοι σιδερωνουν γριες, αλλοι χαρακωνουν λαιμους για πεντε ευρω, αλλοι βιαζουν. Στην κουλτουρα τους η ανθρωπινη ζωη εχει πολύ μικρη αξία.
Καμία διαφωνία. Τείνω προς το σύστημα μεταναστευσης του Καναδά, γιατί το έψαξα λόγω του ότι θα χρειαστεί μέλος της οικογένειάς μου να πάει για σπουδές εκεί.
 

leggoro

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2008
Μηνύματα
2.777
Like
64
Πόντοι
16
Να σου πω. Αριστερός δεν είμαι. Το ακριβώς αντίθετο. Αλλά δεν είμαι και φασιστοφελλός που αραδιάζει τα ποιήματα που του έμαθαν στη συμμορία. Αγαπώ την πατρίδα μου, την υπηρέτησα απο μάχιμη θέση, η οικογένειά μου μετείχε σε πάμπολους αγώνες της πατρίδας, υπό το εθνόσημο πάντα, αλλά δεν υπήρξε ποτέ πρόβατο. Σκεπτόμενη πάντα, ανέπτυξε μια υγιή θέση για την πατρίδα. Μετά την προδοσία της Κύπρου που άκουσα πολλούς συναδέρφους του πατέρα μου να μιλάνε για όσα έζησαν, πολύ μικρός τότε, συνειδητοποίησα ότι η αγάπη για την πατρίδα είναι πολύ μεγάλη έννοια, για να την μολύνει ο οποιοσδήποτε με τα ιδιοτελή κίνητρά του. Βάλε και τα φασιστικά, ρατσιστικά σου μέσα. Αν δεν πίστευα στην Ελληνική Δημοκρατία της οποίας το στράτευμα είναι θεματοφύλακας και όχι γυψοσανιδάς, και δεν ήμουν από εκείνους που δεν πιστεύουν στις απαγορεύσεις, θα είχα πάρει θέση υπέρ της απαγόρευσης της ναζιστικής συμμορίας που τολμάνε να την παρουσιάζουν και ως πατριωτική.
Αλλά προτιμώ να κρίνει ο ελληνικός λαός ποιός πρέπει και ποιός όχι να εκπροσωπείται στη Βουλή.
Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν όχι δεν τραβάω και κανέναν καημό.
Καμία διαφωνία. Τείνω προς το σύστημα μεταναστευσης του Καναδά, γιατί το έψαξα λόγω του ότι θα χρειαστεί μέλος της οικογένειάς μου να πάει για σπουδές εκεί.
αν κρινω απο τα λεγομενα και τον τροπο που τα διατυπωνει του τυπου στον οποιον απαντας, τοτε το να αφησουμε τον ελληνικο λαο να κρινει ποιος πρεπει κ ποιος οχι να εκπροσωπειται στη βουλη τοτε τη γαμησαμε τυπε μου. ο αλλος εβγαλε ηδη πορισμα , ουτε στην ασφαλεια να ητανε ο φελλος
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.749
Κριτικές
1
Like
32.408
Πόντοι
6.256
Μάθαινε και αραβικά,
Μπορεί και να μην έχει σημασία βέβαια,
Κρίμα, θέλει προσοχή σε όλα,
Είναι περίεργος ο κόσμος και κυρίως το ιντερνετ
 

nontas82

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.888
Like
1.966
Πόντοι
216
Τη κοπέλα πριν ένα χρόνο την είχε μεταφέρει ένας φίλος μου στο σπίτι της που του το ζήτησε χύμα χωρίς να τον ξέρει! Του έκανε μάλιστα για κάποια ώρα μασαζάκι σπίτι της για να τον ευχαριστήσει !
:S :S παντου δικτυωμενο το φορουμ
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Να σου πω. Αριστερός δεν είμαι. Το ακριβώς αντίθετο. Αλλά δεν είμαι και φασιστοφελλός που αραδιάζει τα ποιήματα που του έμαθαν στη συμμορία. Αγαπώ την πατρίδα μου, την υπηρέτησα απο μάχιμη θέση, η οικογένειά μου μετείχε σε πάμπολους αγώνες της πατρίδας, υπό το εθνόσημο πάντα, αλλά δεν υπήρξε ποτέ πρόβατο. Σκεπτόμενη πάντα, ανέπτυξε μια υγιή θέση για την πατρίδα. Μετά την προδοσία της Κύπρου που άκουσα πολλούς συναδέρφους του πατέρα μου να μιλάνε για όσα έζησαν, πολύ μικρός τότε, συνειδητοποίησα ότι η αγάπη για την πατρίδα είναι πολύ μεγάλη έννοια, για να την μολύνει ο οποιοσδήποτε με τα ιδιοτελή κίνητρά του. Βάλε και τα φασιστικά, ρατσιστικά σου μέσα. Αν δεν πίστευα στην Ελληνική Δημοκρατία της οποίας το στράτευμα είναι θεματοφύλακας και όχι γυψοσανιδάς, και δεν ήμουν από εκείνους που δεν πιστεύουν στις απαγορεύσεις, θα είχα πάρει θέση υπέρ της απαγόρευσης της ναζιστικής συμμορίας που τολμάνε να την παρουσιάζουν και ως πατριωτική.
Αλλά προτιμώ να κρίνει ο ελληνικός λαός ποιός πρέπει και ποιός όχι να εκπροσωπείται στη Βουλή.
Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν όχι δεν τραβάω και κανέναν καημό.
Καμία διαφωνία. Τείνω προς το σύστημα μεταναστευσης του Καναδά, γιατί το έψαξα λόγω του ότι θα χρειαστεί μέλος της οικογένειάς μου να πάει για σπουδές εκεί.
Αν όποιος βλέπει την Αλήθεια και στη προκειμένη περίπτωση τα εγκληματα των αλλοδαπών είναι ...μέλος συμμορίας, φασίστας και ρατσιστής τότε αποδέχομαι τους χαρακτηρισμούς!
Αν όμως είναι ταμπέλες από κάποιους που στερούνται επιχειρημάτων και θέλουν να κρύβονται πίσω απο ουτοπικά όνειρα που αυτομάτως όποιος μπαίνει λαθραια στη χώρα μεταμορφώνεται  σε έναν νομοταγή πολίτη ή σε δυο τρεις γενιές αφομοιώνεται ενώ ψάχνουν να βρούν κακους Έλληνες για να το ισορροπήσουν, τότε τους επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς στο ακέραιο προσθέτοντας πως εχουν και επικίνδυνες για τη χώρα προθέσεις!  
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
αν κρινω απο τα λεγομενα και τον τροπο που τα διατυπωνει του τυπου στον οποιον απαντας, τοτε το να αφησουμε τον ελληνικο λαο να κρινει ποιος πρεπει κ ποιος οχι να εκπροσωπειται στη βουλη τοτε τη γαμησαμε τυπε μου. ο αλλος εβγαλε ηδη πορισμα , ουτε στην ασφαλεια να ητανε ο φελλος
Αν ψάχνεις κακούς και εγκληματίες Ελληνες, ψάξε τους στα αριστερά στέκια της εν λόγω κοπέλας...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom