Νέα

Chromecast

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα BigJumper
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BigJumper

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Ιαν 2010
Μηνύματα
464
Κριτικές
31
Like
838
Πόντοι
2.972
Σκέφτομαι να το αγοράσω για να βλέπω youtube από το Ipad στην τηλεόραση.
Από μια μικρή έρευνα αγοράς είδα ότι υπάρχει δεύτερης και τρίτης γενιάς καθώς και πολλά άλλα κινέζικα αμφιβόλου ποιότητας.
Το βιντεάκι δείχνει πως συνδέεται στην TV το πρώτης γενιάς.


Έχει αγοράσει κανένας το αυθεντικό ή κάτι παρόμοιο;
Αξίζει τα λεφτά του;
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.710
Κριτικές
179
Like
23.744
Πόντοι
33.598
Σε γενικές γραμμές καλή λύση αλλά σου πηδάει την μπαταρία το streaming....
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.149
Like
343
Πόντοι
36
Σκέφτομαι να το αγοράσω για να βλέπω youtube από το Ipad στην τηλεόραση.
Από μια μικρή έρευνα αγοράς είδα ότι υπάρχει δεύτερης και τρίτης γενιάς καθώς και πολλά άλλα κινέζικα αμφιβόλου ποιότητας.
Το βιντεάκι δείχνει πως συνδέεται στην TV το πρώτης γενιάς.


Έχει αγοράσει κανένας το αυθεντικό ή κάτι παρόμοιο;
Αξίζει τα λεφτά του;
Καλησπέρα,

Ναι έχω αγαράσει κανα 2 χρόνια πριν εάν το θέλεις μόνο για steaming απο κάποια συσκευή ( laptop, κινητό, Tablet ) είναι καλό έχει και extension στον Chrome για περισσότερες επιλογές μπορείς να κάνεις και παρουσίαση την οθόνη του υπολογιστή σου. Δεν κάνει για να αναπαράγεις βιντεο, ταινίες απο κάποιο NAS στην τηλεόραση εκεί αστα να πάνε.
 

nickobetin

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2010
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Εχω αγορασει το πιο καινουριο απο αυτο. Οταν το ρουτερ βρισκεται στο ιδιο δωματιο δουλεύει μια χαρα (internet, youtube, ktl). Στα παινιδια υπαρχει καποιο lag αλλα ισως να φταιει το κινητο ή η συνδεση (απλη 24αρα εχω). Δυστυχως με το nova go δεν δουλευει και δε νομιζω να υπαρχει τροπος να κανεις casting σε εξωτερικη οθονη ειτα ασυρματα ειτε ενσυρματα.
 

luckyfrag

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2016
Μηνύματα
12
Κριτικές
1
Like
15
Πόντοι
0
Εχω παρει δυο απο τα παλια.Γεια τα κινέζικα πιστεύω θα δουλεύουν αλλα εχω τις αμφιβολίες μου για
-Με το chromecast παιζω εύκολα με εφαρμογες τις google. Δηλαδή βλέπω πχ μια φωτο-βιντεο στο κινητο, μπαίνω στο goo photos και την στέλνω επιτόπου. Δεν ξέρω αν θα έχουν τέτοια συμβατότητα.
-Δε ξέρω τι δέκτη έχουνε για το ασυρματο δίκτυο.
Αν κάποιος φίλος έχει κινέζικο ας πει καμία κουβέντα.
Γνώμη μου, καλό προιόν, έχει καλή μετάδοση αν έχεις καλό δίκτυο, σου δίνει δυνατότητα να μην χρεισιμοποιήσεις πρίζα, έχει πολλές εφαρμογές(videostreeming κτλ), δεν έχει 4κ.
Αν θες 4κ ανεβαίνει για μένα πολυ το κόστος.
Για 40 ευρ νομίζω αξίζει, κάνε αποχή μια βδομάδα απο τα κορίτσια
 
 
OP
OP
BigJumper

BigJumper

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Ιαν 2010
Μηνύματα
464
Κριτικές
31
Like
838
Πόντοι
2.972
Γεια τα κινέζικα πιστεύω θα δουλεύουν αλλα εχω τις αμφιβολίες μου για

Για 40 ευρ νομίζω αξίζει
Έκανα ένα ψάξιμο στο ebay και ένας από Αγγλία το πουλούσε στα 23 με δωρεάν μεταφορικά.
Μέχρι να μπω έγινε καπνός αλλά νομίζω πως ήταν πολύ πιστή αντιγραφή του αυθεντικού.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
5.990
Κριτικές
47
Like
6.192
Πόντοι
11.445

μπορεις να παρεις το απλο (οχι 4κ) με 15 ευρω ...
 

kwstas_i

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2015
Μηνύματα
17
Like
2
Πόντοι
0
εχω το chromecast.. πολυ καλο για να αναμεταδιεις ιστοσελιδες, φωτο κτλ, αλλα για βιντεο υψηλης αναλυσης ειναι τραγικο.. λαγκαρισμα εικονας σε σκηνες με γρηγορες εναλλαγες και μετα απο ωρα ασυγχρονια εικονας-ηχου..

καλυτερα παρε κινεζικο tvbox και κανε ετσι τη δουλεια σου..
 

Reddotkilling

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2016
Μηνύματα
327
Κριτικές
13
Like
726
Πόντοι
311
Εγώ αγόρασα ένα android box και ένα πληκτρολόγιο μικρό Bluetooth και σώθηκα μέχρι να πάρω μια σμαρτ συνολικό κόστος από κινεζομαγαζο 40€
 

yheu32

Νέο Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2018
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
εγω εχω ενα android box απο την Κινα με 20 ευρώ. παιζει και ταινίες, δεν έχω δοκιμάσει ακόμη να συνδέσω το κινητο
 
OP
OP
BigJumper

BigJumper

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Ιαν 2010
Μηνύματα
464
Κριτικές
31
Like
838
Πόντοι
2.972
Τελικά αγόρασα το καινούριο chromecast 3gen και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για την επιλογή μου. Συνεργάζεται άψογα με youtube, spotify  και όποια άλλη εφαρμογή το υποστηρίζει. Η ποιότητα της εικόνας είναι κάτι παραπάνω από εντυπωσιακή καθώς πολλά βίντεο στο youtube παίζουν σε Full HD και η μετάδοση είναι ακριβής σε οικιακό WiFi 24άρι χωρίς κανένα lag. Στα 50 ευρώ με τα μεταφορικά από το ebay είναι πολύ καλό deal.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom