Νέα

Διακοπες 7-8 μερες σε Fortaleza ή Recife?? Και γιατι?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
5.987
Κριτικές
47
Like
6.186
Πόντοι
11.445
Το ιδιο πραμα αμα σου αρεσουν οι μελαμψες , αμα σου αρεσουν ποιο ευρωπαιες πηγαινε νοτο ...
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.731
Κριτικές
20
Like
12.133
Πόντοι
4.546
Να προσέχεις μονάχα διότι η εγκληματικότητα εκεί βαράει κόκκινο!
Το λιγότερο να σε κλέψουν!
 

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
οπως σου ειπαν δεν εχει καμια διαφορα
για 7-8 μερες που σκεφτεσαι να πας δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου - ουτε μυρωδια δεν θα προλαβεις να παρεις


και μερικες συμβουλες :

- αφησε ολα μα ολα τα τιμαλφη πριν μπεις στο αεροπλανο (ρολογια δαχτυλιδια αλυσιδες ακριβα κινητα και οτιδηποτε γυαλιζει στο ματι, ετσι και αλλιως ολη μερα με σαγιοναρες, μια βερμουδα και ενα t-shirt θα κυκλοφορεις)

- εφοδιασου με πιστωτικες που ακυρονονται ευκολα και ξεχνα τα μετρητα (ποτε πανω απο 20$ στις τσεπες)

- βρες απο εδω ντοπιους να σε ξεναγησουν (η καλυτερη λυση ειναι τα διαφορα fora με τα χομπυ σου, πχ αν κανεις scuba ψαξε να βρεις το αντιστοιχο forum για το μερος που θα πας)

- αγορασε προφυλακτικα  ;) απο εδω (η ποιοτητα εκει ειναι ... σαν σαμπρελες)
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.201
Πόντοι
2.406
Μεγαλη μουφα το Μπραζιλ απο ολους οσους εχοτν πάει ως τωρα
Εξαίρεση η περιοχή διπλα στην Ουρουγουάη Πορτο Αλέγκρε νομιζω
Πεταγεσαι κ Μοντεβίδεο που ισως ναναι κ καλυτερα... Οι μαυρες περιοχες ειναι γαμα τα
Μπαια Ρεσιφε κλπ
Απο φιλο που πηγαινοερχεται χρονια για δουλειές
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Πεταγεσαι κ Μοντεβίδεο που ισως ναναι κ καλυτερα...
Εκεί είναι χειρότερα ... 4 μέρες έμεινα και ήταν τραγωδία.. Όσο για την εγκληματικότητα ..χειρότερα και απο Brazil...  Ίσως στο θέρετρο το Πούντα ντελ έστε που μαζεύεται όλη η Αργεντινή το καλοκαίρι τους είναι καλύτερα!

 
 

manosathens

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2008
Μηνύματα
44
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
0
Ρεσιφε καλύτερα από Φορταλεζα. Πιο πολύ ζωή, παραλίες γύρω-γύρω και ένα από τα καλύτερα καρναβάλια είναι στην διπλανή Olinda.

Μεγαλη μουφα το Μπραζιλ απο ολους οσους εχοτν πάει ως τωρα
Εξαίρεση η περιοχή διπλα στην Ουρουγουάη Πορτο Αλέγκρε νομιζω
Πεταγεσαι κ Μοντεβίδεο που ισως ναναι κ καλυτερα... Οι μαυρες περιοχες ειναι γαμα τα
Μπαια Ρεσιφε κλπ
Απο φιλο που πηγαινοερχεται χρονια για δουλειές

Μούφα από την άποψη γυναικών?
Ούτε για αστείο δεν μπορεί να λέγονται αυτά..
Μιλάμε για τον ορισμό της χώρας "του μουνιου το πανηγύρι".
Λευκές, μαύρες, ξανθιές, καστανες, κοκκινομαλλες, ψηλές, κοντές, το απόλυτο λατινικό κορμί, τρομερό κρεβάτι, μέχρι και ασιατισσες δεύτερης - τρίτης γενιάς έχει.
Επίσης, είναι από τις πιο ανεξάρτητες (από την άποψη ότι δεν έχουν ανάγκη τον κάθε χορηγό) και εύκολες Λατινες.
Μιλάω για απλές καθημερινές γυναίκες, όχι επί πληρωμή..
Αλλά ακόμα και επί πληρωμή να πας, έχει απίστευτη ποιότητα και ποσότητα και χωρίς κλαψομουνιασμα όπως οι ασιατισες.
Αυτά από την εμπειρία μου 3 μηνών από τον νότο μέχρι τον βορρά της Βραζιλίας...
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
Ενα τιπ απο βραζιλια που βρισκομε τωρα (οχι δεν πηγα ουτε φορταλεζα ουτε ρεσιφε τελικα)
ειναι πως αποφευγουμε το change στα αεροδρομια απο τις τραπεζες που εχουν μεσα (cambio).
Αν χρειαστεις αμεσα λεφτα ,μιλησε με οποιον αχθοφορο δεις μπροστα σου κ πεστου για συναλαγμα.

Στα 1.000€ πηρα 4.150 ρεαϊς την ωρα που η τραπεζα μου εδινε 3.650.
Διαφορα 500 ρεαϊς ,περιπου 120€ υπερ μου.

Εχω κρατησει κονε στο σαο παολο κ στο ριο με αχθοφορους.
Ειναι επισημοι υπαλληλοι του αεροδρομιου κ εχουν καρτα με το ονομα τους επανω. Πουστιες δεν γινετε να κανουν.
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
Δεν πηγα τελικα πριν απο δυο χρονια αλλα θα παω τωρα (αν θελει ο Γιαχαμπί).
Τοτε ειχα προτιμησει τον νότο της βραζιλιας.

Εκλεισα ετσι στο ξεκουδουνο 13 μερουλες φορταλεζα και ο θεος βοηθος.
Εναντια σε πανδημιες, μετρα περιορισμους καραντινες κτλ αλλα οπως λεει και ο τυπος sex volcano ,θεληση να εχουμε, και τόλμη συμπληρωνω εγω.

Βασικά πρωτα εκλεισα και μετα ειδα καποιες πληροφοριες στο wikipedia οπως:
-τουρισμό ολο τον χρόνο
-φανταστικες παραλιες με την παραλία praia de futuro να ξεχωριζει
-50% μιγαδες ,35%λευκοι και μονο 15% μαυροι.....ωραια ποσοστά γιατι μου αρεσουν οι λευκες βραζιλιανες και οι σοκολατενιες ενω δεν μου αρεσουν οι μαυρες
-περιπου 7% περισσότερες γυναικες απο τους αντρες χαχαχα. Αυτο σημαινει πως στα δεκα εκατομυρια που εχει η πολιτεια ceara εχει περιπου 700.000 γυναικες περισσοτερες απο αντρες. Χαχαχα

Βασικα πηγαινω για:
ηλιο που μου εχει λειψει στην γερμανια,
παραλιες,
Βολτιτσες, η τεραστια beiramar παραλια για περπατημα προσφερετε..
καλο φαγητο ,η nordeste κουζινα ειναι πολυ καλη, bbq και ψαρακι και θαλασσινα αφθονο, θα κλεισω rbnb με κουζινα γιατι η βραζιλιανα θελει να μαγειρεψει για να με πεισει οτι ειναι καλη νοικοκυρά λεει.
Σεξακι οχι πουτανες με στόχο τις 3-4 διαφορετικες

Μειονεκτημα οτι δεν μου εχει κατσει κατι αξιολογο απο το τιντερ. Μου εχουν γινει πολλα match αλλα 7αρι και πανω οχι. Ειναι και ο covid που τα χαλαει ολα
Πιστευω πως στο live θα ειναι καλυτερα

Πλεονεκτημα οτι μιλαω την γλωσσα και οτι εχω γνωριμια (μεγαλοκοπελα 37αρα που νομιζει πως εχουμε σχεση) και μου δινει τις πληροφοριες που δεν μπορεις να ξερεις σαν τουριστας.

Ελπιζω να μην εχω προβλημα με covid test και ληξει αδοξα και χασω και λεφτα εισητηριων ,χοτελ κτλ

Αναχωρησις τεταρτη πρωτα ο Γιαχαμπί
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom