Νέα

Ανεμοφράκτης θωρακισμένης πόρτας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasos999
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Να ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο..ξέρει κανείς πως μπορείς να ΄κατεβάσεις' τον ανεμοφράκτη της θωρακισμένης πόρτας σου? Η εταιρία λέει πως υπάρχει ήδη απλά τραβάς ένα μεταλλικό έμβολο και το στρέφεις αριστερά κάπως και μετά κατεβαίνει μόνο του.
 

frank zane

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
386
Like
47
Πόντοι
1
εξαρταται τι μαρκα ειναι οι περισσοτερες εχουν ενα κλειδι πολυγωνο τερμα χαμηλα κατω απο την πλευρα της κλειδαριας μπορεις και με πενσα μυτερη να το στρεψεις στο υψος που επιθυμεις
 
Εγγρ.
24 Αυγ 2017
Μηνύματα
908
Like
827
Πόντοι
86
Εμένα έχει βιδα και μου ειχαν δωσει ειδικο αλενάκι
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
εξαρταται τι μαρκα ειναι οι περισσοτερες εχουν ενα κλειδι πολυγωνο τερμα χαμηλα κατω απο την πλευρα της κλειδαριας μπορεις και με πενσα μυτερη να το στρεψεις στο υψος που επιθυμεις

για Dorkal ξέρεις? είναι ένα χρυσαφί μεταλλικό τέρμα κάτω (στους μεντεσέδες) πως να το κατεβάσω με το χέρι άραγε?
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Να ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο..ξέρει κανείς πως μπορείς να ΄κατεβάσεις' τον ανεμοφράκτη της θωρακισμένης πόρτας σου? Η εταιρία λέει πως υπάρχει ήδη απλά τραβάς ένα μεταλλικό έμβολο και το στρέφεις αριστερά κάπως και μετά κατεβαίνει μόνο του.
στην πισω πλευρα της πορτα,δηλαδη στην πλευρα που κολλαει στο κασωμα,απο την πλευρα που ειναι οι μεντεσεδες,εχει μια βιδα χαμηλα,ειναι του ανεμοφρακτη.
την ξεβιδωνεις κατα βουληση και τον ρυθμιζεις...ειμαι κλειδαρας.
 
OP
OP
tasos999

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
στην πισω πλευρα της πορτα,δηλαδη στην πλευρα που κολλαει στο κασωμα,απο την πλευρα που ειναι οι μεντεσεδες,εχει μια βιδα χαμηλα,ειναι του ανεμοφρακτη.
την ξεβιδωνεις κατα βουληση και τον ρυθμιζεις...ειμαι κλειδαρας.
ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας μάγκες, απλά να ρωτήσω 'ξεβιδώνεις' μπορεί να γίνει με τα δάκτυλα?? δεν έχω γαλλικό κλειδί για αυτό ρωτάω
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
συνηθως θελει ενα ισιο κατσαβιδι. και με τα δαχτυλα ισως να γινει
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.725
Κριτικές
1
Like
32.377
Πόντοι
6.256
Μιας και ανοιξε θρεντ για πορτες θωρακισμενες εχετε προτάσεις?
Για κλειδαριες?
 

tsimitsanga

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2018
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
39
Πόντοι
0
Φαντάζομαι πως θα έπρεπε να κάνεις άλλο θέμα για αυτό. Χωρίς να θέλω να διαφημίσω (τουναντιον θα λεγα), εγώ έχω βάλει balomenos, και είμαι σχετικα ευχαριστημένος (το τι σημαίνει αυτό βέβαια είναι σχετικό, δε με έχουν κλεψει ποτέ...). Αλλά δεν ξέρω αν μετράει για διαφήμιση αυτό. Αν έχω παραβεί κανόνες μάλλον θα πρέπει να διαγραφεί.. Πάντως όταν έψαχνα μου είχε φανεί και η siamo αρκετά πλήρης από άποψη γνώσεων.. Όλοι οι άλλοι περίπου το ίδιο. Όπως και σε πολλά, ότι πληρώσεις παίρνεις. Θα έδινα παραπάνω βάση στην κλειδαριά παρά στο πόσους πίρους και τζιτζιμπλίκια έχει. Πάρε την πιο απλή πόρτα με την καλύτερη κλειδαριά
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom