Νέα

Προγραμματα καινοφελους εργασίας απο τον ΟΑΕΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiriakoboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 50
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
481
Κριτικές
1
Like
609
Πόντοι
81
Καλημέρα.
Έχω επιλέγει σε 2 προγράμματα του οαεδ για 8μηνη εργασία. Στο ένα πρόγραμμα έχω επιλεγεί και πρέπει να δεχτώ την δουλειά μέχρι την Παρασκευή. Στο άλλο είμαι στους προσωρινούς πίνακες επιτυχόντων και πρέπει να περιμένω τους οριστικούς πίνακες. Εγώ θέλω να πάω στην δεύτερη που πρέπει να περιμένω τους οριστικούς πίνακες με το ρίσκο τελικά να μην είμαι μέσα. Τι μου προτείνετε;
2 ερωτήσεις
Γίνεται να δεχτώ την πρώτη δουλειά και αν επίεγω μετά στην άλλη να παραιτηθώ από την πρώτη και να πάω εκεί;
Τι πιθανότητες εχω να διαγραφτώ από την προσωρινή λίστα επιτυχόντων και να μην με πάρουν τελικά;

Χρειάζομαι την δουλειά για να πηγαίνω ποιο συχνά στα μπουρδελα.
 

Backpacker

Μέγας
Εγγρ.
31 Ιουλ 2008
Μηνύματα
603
Κριτικές
12
Like
2.065
Πόντοι
4.115
Γιατί θες να πας στην 2η και όχι στην 1η. Τι διαφορές έχουν?
 
OP
OP
kiriakoboy

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
481
Κριτικές
1
Like
609
Πόντοι
81
Είναι στην πρώτη μακριά η απόσταση και έχω και έναν προσωπικό λόγο για την δεύτερη.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.279
Πόντοι
216
Δεν μας είπες αν είναι ίδια τα προγράμματα. Τα αποτελέσματα των κοινωφελών προγραμμάτων που τρέχουν αυτή την στιγμή ανακοινώνονται ταυτόχρονα
Αν δεν θες να ξεμείνεις από δουλειά καλύτερα επέλεξε την πρώτη περίπτωση.
Αν σε καλέσουν στην δεύτερη μετά ίσως μπορέσεις να πας.  Στην προκήρυξη λέει ότι τους ενδιαφέρει να μην εργάζεσαι το δεκαήμερο που γίνονταν οι αιτήσεις. Στον ΟΑΕΔ είναι ολίγον μπάχαλο σε αυτά δεν έχει κάποια άλλη προϋπόθεση αν θυμάμαι καλά.
Έτσι θα πηγαίνεις στα μπουρδέλα πιο συχνά.
Για στούντιο και τουρ ξέχασε το με αυτά που δίνουν.
 
OP
OP
kiriakoboy

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
481
Κριτικές
1
Like
609
Πόντοι
81
Στο πρώτο έχουν βγει καιρο τα αποτελέσματα και με κάλεσαν την Παρασκευή ως επιλαχών. Ήταν για την πυροπροστασία.
Το δεύτερο είναι το πρόγραμμα για καινοφελη εργασία σε δήμους 33.033 δικαιούχων. Σε αυτό βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα πριν λίγες μέρες και ειμαι μέσα. Το θέμα είναι εάν θα είμαι και στην μόνιμη λίστα. Υποθέτω ότι θα είμαι, γιατί να με βάλουν στην προσωρινή λίστα αν τελικά δεν με πάρουν???
Το βασικό μου ερώτημα εάν γνωρίζετε είναι αν αποδεχτώ το πρώτο που εχω προθεσμία μέχρι την Παρασκευή θα διαγραφτώ απο το δεύτερο κατευθείαν ή μπορεί να μην το καταλάβουν και να πάω εκεί τελικά όταν βγουν τα τελικά αποτελέσματα δηλώνοντας παραίτηση από το πρώτο.
 

bloom5

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Φεβ 2009
Μηνύματα
664
Like
9.281
Πόντοι
1.046
Το βασικό μου ερώτημα εάν γνωρίζετε είναι αν αποδεχτώ το πρώτο που εχω προθεσμία μέχρι την Παρασκευή θα διαγραφτώ απο το δεύτερο κατευθείαν ή μπορεί να μην το καταλάβουν και να πάω εκεί τελικά όταν βγουν τα τελικά αποτελέσματα δηλώνοντας παραίτηση από το πρώτο.

Έχουν αυτόματο σύστημα και μόλις δεχτείς την πρώτη δουλειά διαγράφεσαι από τη λίστα για τη δεύτερη. Τώρα, όσον αφορά τα προσωρινά αποτελέσματα, είναι σχεδόν σίγουρο πως τα οριστικά θα είναι τα ίδια. Έχω δικό μου άνθρωπο στον οαεδ και αυτά τα ξέρω.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
προγραμματα παρασιτικης εργασιας απο τον οαεδ

 

thalasolikos37

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2017
Μηνύματα
386
Κριτικές
3
Like
755
Πόντοι
81
Απ'όσο ξέρω για συμβάσεις ορισμένου χρόνου μπορείς να πιάσεις δουλειά και αν περάσεις σε άλλη θέση κάνεις παραίτηση και πηγαίνεις στην άλλη στην δική σου περίπτωση όμως μήπως παίζει ρόλο η ανεργία να ρωτήσεις στον ΟΑΕΔ , τυπικά πάντως δεν έχεις πρόβλημα
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.279
Πόντοι
216
Δεν είναι καν εργασία ούτε ορισμένου χρόνου σύμβαση που διέπεται από το ΠΔ Παυλόπουλου με περιορισμούς. Πχ κώλυμα 24μηνου 8μηνου και 3μηνου κτλ κτλ.
Θεωρήσε ωφελούμενος όχι εργαζόμενος..

Θεωρήσει ωφελούμενος όχι εργαζόμενος.
Έχει τύχει να με καλέσουν τρεις φορές και έχω αρνηθεί. Εν τω μεταξύ εργαζόμουν ήδη στον φορέα με διαδικασίες ΑΣΕΠ. Δεν με είχαν διαγράψει από τα μητρώα ανέργων. Οπότε το μπάχαλο υπάρχει.
Μάλιστα μου είπαν να το σκεφτώ αν με συμφέρει από πλευράς ενσήμων γιατί κόντευε να τελειώσει η σύμβαση του ΑΣΕΠ και να μεταπηδήσω στο κοινωφελές. Φυσικά δεν πήγα. Δεν έβρισκαν άτομα στην ειδικότητα. Σε όλους κάτι έλειπε πχ επίπεδο γλώσσας κτλ.

:shit: :shit: :shit:

 
OP
OP
kiriakoboy

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
481
Κριτικές
1
Like
609
Πόντοι
81
Έχει κανονικά ασφάλιση ένσημα κλπ.
 
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.913
Κριτικές
103
Like
13.509
Πόντοι
7.666
Θέσεις εργασίας χωρίς αντίκρισμα ότι νά ναι προεκλογικά τεχνάσματα έτσι μειώνουν την ανεργία οι άχρηστοι θλιβερές καταστάσεις για λυπηση που δεν δίνουν προοπτική και ασφάλεια στους νέους ανθρώπους αλλά τι μπορεί να περιμένει κανείς από ανεπαγγελτους αεργους υπουργούς όπως αυτή η Αχτσιογλου
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Θέσεις εργασίας χωρίς αντίκρισμα ότι νά ναι προεκλογικά τεχνάσματα έτσι μειώνουν την ανεργία οι άχρηστοι θλιβερές καταστάσεις για λυπηση που δεν δίνουν προοπτική και ασφάλεια στους νέους ανθρώπους αλλά τι μπορεί να περιμένει κανείς από ανεπαγγελτους αεργους υπουργούς όπως αυτή η Αχτσιογλου

και ο πιτσαμποι τα ιδια εκανε

ειναι γενικο το κακο
 
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.913
Κριτικές
103
Like
13.509
Πόντοι
7.666
Ποιος ο Σαμαράς? Έλα μωρέ ξεχνάμε την ομηρία των Συμβασιούχων σε Δήμους, ΔΕΚΟ, Βιομηχανία που είχε στήσει το σύστημα ΠΑΣΟΚ την εποχή του Σημιτισμου και ήρθε ο Σημερινός πρόεδρος της Δημοκρατίας με νόμο να τους μονιμοποίησει για να κερδίσει ψηφους
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Ποιος ο Σαμαράς? Έλα μωρέ ξεχνάμε την ομηρία των Συμβασιούχων σε Δήμους, ΔΕΚΟ, Βιομηχανία που είχε στήσει το σύστημα ΠΑΣΟΚ την εποχή του Σημιτισμου

και ήρθε ο Σημερινός πρόεδρος της Δημοκρατίας με νόμο να τους μονιμοποίησει για να κερδίσει ψηφους

παραμυθια

800000 διορισε ο ασπρομαλλιας πακης
 
Εγγρ.
21 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.913
Κριτικές
103
Like
13.509
Πόντοι
7.666
Διαφωνώ απόλυτα είναι υπερβολικό το νούμερο που γράφεις μπορεί κατά την οκταετία 81-89 να διόρισε τόσους το ΠΑΣΟΚ και μετα η δεξιά άλλο μισό εκατομμύριο μετά μην ξεχνάς το ρεκόρ πασοκ που δεν θα σπάσει ποτέ κανένας 1989 180.000 και πλέον διορισμοί μόνιμοι τότε γινόταν χαμος
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Διαφωνώ απόλυτα είναι υπερβολικό το νούμερο που γράφεις μπορεί κατά την οκταετία 81-89 να διόρισε τόσους το ΠΑΣΟΚ και μετα η δεξιά άλλο μισό εκατομμύριο μετά μην ξεχνάς το ρεκόρ πασοκ που δεν θα σπάσει ποτέ κανένας 1989 180.000 και πλέον διορισμοί μόνιμοι τότε γινόταν χαμος

Κυρτσος ευρωβουλευτης της νουδου

kyrtsos-kata-pakh.jpg


φαντασου τι γινοταν
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Διαφωνώ απόλυτα είναι υπερβολικό το νούμερο που γράφεις μπορεί κατά την οκταετία 81-89 να διόρισε τόσους το ΠΑΣΟΚ και μετα η δεξιά άλλο μισό εκατομμύριο μετά μην ξεχνάς το ρεκόρ πασοκ που δεν θα σπάσει ποτέ κανένας 1989 180.000 και πλέον διορισμοί μόνιμοι τότε γινόταν χαμος

Παρε και αυτο

Απο καθημερινη του 89

URL]]
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.262
Like
690
Πόντοι
96
Παρε και αυτο

Απο καθημερινη του 89

https://[URL unfurl="true"]www.lifo.gr/icache/500/755/1/876651_tumblr_lzudj5bT2O1qzdx6f.jpg[/img[/URL]]
[/quote]

Ρε Πασοκόσκυλο με iq ραδικιού.  Το βάζεις συνέχεια αυτό, χωρίς καν να καταλαβαίνεις :
1. Τα στοιχεία δεν μπορούν να είναι ακριβή, αφού πρώτη φορά επί μνημονίου έγινε απογραφή και αυτό με τα χίλια ζόρια.
2. Με αυτόν τον πίνακα το ΠΑΣΟΚ ΑΥΞΗΣΕ σε 8 χρόνια 30% τους ΔΥ.  Είναι καμμία επιτυχία αυτό;
3. Δημιουργήθηκαν ένα σωρό οργανισμοί επιδοτούμενοι από το δημίσοο που προφανώς δεν μετράνε στα νούμερα αυτά.
4. ΕΠί ΠΑΣΟΚ άρισαν να βγαίνουν στην σύνταξη 50άρηδες και μερικές φορές 40ρηδες (βλ. Ολυμπιακή), που πολλοί από αυτούς επιβαρ΄νουν ακόμα το ασφαλιστικό   Πιο πριν δεν μπορούσε κανένας να βγει με 14 χρόνια υπηρεσία, ούτε γινόταν μαζικές αποστρατεύσεις με τον βαθμό ταξιάρχου και υποστρατήγου 45-50 ετών.
5, Ο Ανδρέας σου μας φόρτωσε και ένα σωστό συνταξιούχοςυ "παλινοστούντες",

Εσύ ακόμα την ίδια μαλακία ποστάρεις
Είπαμε αδικήθηκες πέρυσι με την 3η θέση, αλλά το παράκανες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom