Νέα

Σαλονάρισμα -υποδοχή. Πόσο σημαντικό είναι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dimitris Baggio
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Dimitris Baggio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2016
Μηνύματα
39
Κριτικές
13
Like
639
Πόντοι
990
Καλησπέρα σε όλους!
Ήθελα να θίξω το θέμα «Σαλοναρισμα» στα studio & μπουρδέλα.
Υπάρχουν όπως παρατηρώ τα τελευταία χρόνια κάποιες κατηγορίες «σαλοναρισματος» το οποίο για μένα έχει τεράστια σημασία στην τελική απόφαση.
Για να δώσω παράδειγμα στα περισσότερα μαγαζιά της Βριλισσου αλλά και της Κωνσταντινουπόλεως (μαλλον για μαγαζιά του ίδιου ομίλου απο ότι εχω καταλάβει) είναι πολυ συχνό φαινόμενο οι κορασίδες να στην πέφτουν κανονικότατα με σκοπό να σε «φτιάξουν». Πράγμα το οποίο μετράει προσωπικά, εφόσον δεν έχεις πάει «με το πουλί στο χέρι» και έτοιμος να τελειώσεις σε 5’. Φτιάξε με λιγο ρε κοπελια, κορόιδεψε με αν μπορείς να σου δώσω εύκολα το 50-80αρι....

Στο άλλο άκρο έχουμε τα μαγαζιά που τα κορίτσια εμφανίζονται για seconds, μέσα στο σκοτάδι που καμια φορά δεν προλαβαίνεις να δεις τα απαραίτητα, και προσωπικά μου δημιουργούν επιφυλάξεις τόσο για τα εξωτερικά χαρακτηριστικά όσο και για το αν έχουν όρεξη ή με είδαν σαν αγγαρεία.
Εχω πετύχει μουναρες να εμφανίζονται στη γωνία της πόρτας ίσα ίσα και να εξαφανιζόνται! Κάτσε ρε κοπελια να σε δούμε λιγο καλύτερα !!!!  >:(

Ειδικά σε στούντιο που τα προγράμματα ξεκινούν απο 50e και οχι 10-20e θεωρώ παρα πολυ σημαντικό και το μαγαζί και η κοπελα να σε «παίξει» λιγο στην υποδοχή έτσι ώστε να μειώσεις σε μεγάλο βαθμό το ρισκο και φυσικά να μπεις φτιαγμένος στο δωμάτιο.

Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτωσεις όπου στη πέφτουν και είναι έτοιμες να πηδηχτουν δίχως αύριο αλλά μόλις πας στο δωμάτιο είναι απόμακρες και «μη και μη» , όπως και οι επάγγελματιες που θεωρούν ότι 5sec είναι αρκετά για να καταλάβεις και στο δωμάτιο είναι φωτιά....

Ποια είναι η γνωμη σας;;;
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.795
Κριτικές
20
Like
12.559
Πόντοι
4.546
Αναμφίβολα το σαλονάρισμα παίζει μεγάλο ρόλο ανεξαιρέτου ποσού που διατίθεται κάποιος να ακουμπήσει {διότι ομιλούμε για τα λεφτά του καθενός είτε μιλάμε για 10 είτε για 100 ευρώ}.
Από κει και πέρα θεωρώ πως έχει να κάνει καθαρά με τον χαρακτήρα και την όρεξη της εκάστοτε κοπέλας και υπηρεσίας του μαγαζιού.
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτώσεις όπου στη πέφτουν και είναι έτοιμες να πηδηχτούν δίχως αύριο αλλά μόλις πας στο δωμάτιο είναι απόμακρες και «μη και μη» , όπως και οι επαγγελματίες που θεωρούν ότι 5sec είναι αρκετά για να καταλάβεις και στο δωμάτιο είναι φωτιά....

Δυστυχώς υπάρχει το παραπάνω όπου και μπουρδελιάριδες με πολύχρονη πείρα κάνουν λάθη.
Προσωπικά θυμάμαι μια φορά που σε τσάρκα είχα δει μια νεαρά με αδιάφορη παρουσία στο σαλονάρισμα αλλά επειδή ήταν η ομορφότερη είπα να περάσω και μέσα είχε τρομερή συμμετοχή λες και ήταν γκόμενα σου, την είχα στανταράκι μέχρι που χάθηκε.
Τώρα για τις φόλες που έχω φάει εγώ και άλλοι από τις αντίθετες καργιολοπουτάνες έχω ποστάρει στο νήμα που έχω για υπογραφή.
Το καλύτερο είναι να πηγαίνεις πληροφορημένος από γνωστούς ή το παρόν φόρουμ.
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
Καλησπέρα σε όλους!
Ήθελα να θίξω το θέμα «Σαλοναρισμα» στα studio & μπουρδέλα.
Υπάρχουν όπως παρατηρώ τα τελευταία χρόνια κάποιες κατηγορίες «σαλοναρισματος» το οποίο για μένα έχει τεράστια σημασία στην τελική απόφαση.
Για να δώσω παράδειγμα στα περισσότερα μαγαζιά της Βριλισσου αλλά και της Κωνσταντινουπόλεως (μαλλον για μαγαζιά του ίδιου ομίλου απο ότι εχω καταλάβει) είναι πολυ συχνό φαινόμενο οι κορασίδες να στην πέφτουν κανονικότατα με σκοπό να σε «φτιάξουν». Πράγμα το οποίο μετράει προσωπικά, εφόσον δεν έχεις πάει «με το πουλί στο χέρι» και έτοιμος να τελειώσεις σε 5’. Φτιάξε με λιγο ρε κοπελια, κορόιδεψε με αν μπορείς να σου δώσω εύκολα το 50-80αρι....

Στο άλλο άκρο έχουμε τα μαγαζιά που τα κορίτσια εμφανίζονται για seconds, μέσα στο σκοτάδι που καμια φορά δεν προλαβαίνεις να δεις τα απαραίτητα, και προσωπικά μου δημιουργούν επιφυλάξεις τόσο για τα εξωτερικά χαρακτηριστικά όσο και για το αν έχουν όρεξη ή με είδαν σαν αγγαρεία.
Εχω πετύχει μουναρες να εμφανίζονται στη γωνία της πόρτας ίσα ίσα και να εξαφανιζόνται! Κάτσε ρε κοπελια να σε δούμε λιγο καλύτερα !!!!  >:(

Ειδικά σε στούντιο που τα προγράμματα ξεκινούν απο 50e και οχι 10-20e θεωρώ παρα πολυ σημαντικό και το μαγαζί και η κοπελα να σε «παίξει» λιγο στην υποδοχή έτσι ώστε να μειώσεις σε μεγάλο βαθμό το ρισκο και φυσικά να μπεις φτιαγμένος στο δωμάτιο.

Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτωσεις όπου στη πέφτουν και είναι έτοιμες να πηδηχτουν δίχως αύριο αλλά μόλις πας στο δωμάτιο είναι απόμακρες και «μη και μη» , όπως και οι επάγγελματιες που θεωρούν ότι 5sec είναι αρκετά για να καταλάβεις και στο δωμάτιο είναι φωτιά....

Ποια είναι η γνωμη σας;;;

Φίλε συμφωνώ. Απλώς καμιά φορά λες πχ Κωνσταντινουπόλεως 94, η κοπέλα είναι δοτική από το σαλόνι, μες στο δωμάτιο θα είναι όντως έτσι? Γιατί και τα 30-40-50 Ευρώ δεν τα βρίσκουμε στον δρόμο..
 

MALAPERDONIOS

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2014
Μηνύματα
688
Like
697
Πόντοι
86
οχι μονο δε βρισκονται στο δρομο,αλλα πρεπει να ληφθει και υποψη ο χρονος που χρειαζονται να βγουν αυτα τα λεφτα με το χρονο που περναμε στο εκαστοτε δωματιο.Εχω δει να ξεπετιουνται μυστες στο 5λεπτο και στο 10λεπτο
 
OP
OP
D

Dimitris Baggio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2016
Μηνύματα
39
Κριτικές
13
Like
639
Πόντοι
990
Όπως είπα και στο αρχικό ποστ, με λιγο μυαλο κάποιος ξέρει ότι όπως και να είναι η κοπελα στο σαλοναρισμα μπορεί να αποδειχτεί το ακριβώς αντίθετο στο δωμάτιο, είτε  ευχάριστα είτε δυσάρεστα.
Αναφέρομαι περισσότερο στη πολιτική πώλησης που έχει να κανει με το 5sec με βλέπεις στο ημίφως και πρέπει να είσαι ήδη καβλωμενος...30-40-50-80e είναι πααααρα πολλά για να γίνεται αυτο...
 

tasos999

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
974
Κριτικές
16
Like
120
Πόντοι
606
οχι μονο δε βρισκονται στο δρομο,αλλα πρεπει να ληφθει και υποψη ο χρονος που χρειαζονται να βγουν αυτα τα λεφτα με το χρονο που περναμε στο εκαστοτε δωματιο.Εχω δει να ξεπετιουνται μυστες στο 5λεπτο και στο 10λεπτο
xm, συμφωνώ, καλύτερα να ζητάς να περάσεις με 30ρι σε στούντιο (αν το δεχτούν), άλλωστε αν δεν τους αρέσει απλά φεύγεις. Ο κίνδυνος να φας φόλα είναι μεγάλος για το 50ρι πλέον..
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.877
Κριτικές
38
Like
4.861
Πόντοι
2.696
Θέλει εμπειρία να κρίνεις από το σαλονάρισμα πώς θα είναι μέσα η κοπέλα.Πολλές υποκρίνονται πολύ καλά και την πατάς.Έχω μπει σε δωμάτιο με κοπέλα που έβγαζε ψυχρότητα στο σαλόνι,επειδή βιαζόμουν και μόνο,και μέσα πέρασα γαμάτα.Και το αντίθετο.
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Αν σε καλησπερηζη με γλυκητητα και ταπεινοτητα μια κοπελα σε ντελο ειναι οτι καλυτερο!αν ταζη λαγιυς με πετραχιλια μακρυα...αν ειναι απλα ψυχρη παιζη και να ειναι μεσα φωτια ,η παιζη να ειναι το ιδιο ψυχρη οπως και στο σαλονι!τα 17 χρονια μπουρδελοκαριερας μου αυτα εχω διδαχτη!
 
OP
OP
D

Dimitris Baggio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2016
Μηνύματα
39
Κριτικές
13
Like
639
Πόντοι
990
Αναφέρομαι στην πολιτική περισσότερο των μαγαζιών. Για τη ξεπέτα στο σαλοναρισμα άσχετα με τις επιδόσεις...
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
πολυ σημαντικο το σαλοναρισμα αν και κρυβει παγιδες.
κυριως τα σκοτεινα σαλονια των μαγαζιων κρυβουν εκπλήξεις μιας και η ορατοτητα δεν είναι καλη.επισης το γρηγορα σαλοναρισμα των κοριτσιων όπως και η μακρυνη παρουσιαση ανω των 2 μετρων επισης κοπελα που δεν μιλαει στο σαλοναρισμα σχεδόν καθολου,τσατσα που αρχιζει τα ψηστηρια σε υπερθετικο βαθμο.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.139
Κριτικές
1
Like
1.618
Πόντοι
216
πολυ σημαντικο το σαλοναρισμα αν και κρυβει παγιδες.
κυριως τα σκοτεινα σαλονια των μαγαζιων κρυβουν εκπλήξεις μιας και η ορατοτητα δεν είναι καλη.επισης το γρηγορα σαλοναρισμα των κοριτσιων όπως και η μακρυνη παρουσιαση ανω των 2 μετρων επισης κοπελα που δεν μιλαει στο σαλοναρισμα σχεδόν καθολου,τσατσα που αρχιζει τα ψηστηρια σε υπερθετικο βαθμο.

Αυτό. 1001% σωστός.

Εν ολίγοις, το σαλονάρισμα είναι το τυράκι. Στο χέρι μας είναι να μαθαίνουμε πότε σε πάει σε φάκα, η σε καλά γαμήσια
 

Cerik33

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2016
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
Ρε παιδιά να ρωτήσω τι ακριβώς είναι καλό να κάνω στο σαλονάρισμα;
Αφού περάσω στο δωμάτιο είμαι οκ αλλά η σκηνή στο σαλονάρισμα με την κοπέλα να έρχεται και την τσατσά να κοιτάει με κάνει να νιώθω άβολα. Εσείς τι κάνετε πιάνετε κουβέντα στην κοπέλα; Τι λέτε για να τσεκάρετε την κοπέλα σε αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα;
 

tzoulitzouli

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2019
Μηνύματα
15
Like
22
Πόντοι
0


Οπως και να το κανουμε παντα η υποδοχη και το σαλοναρισμα ειναι η πρωτη εντυπωση και καταλυτικη ...
 

Nopainnogain

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2020
Μηνύματα
26
Κριτικές
23
Like
598
Πόντοι
990
Φίλε cerik 33 πολλές φορές μπορεί στο σαλοναρισμα η κοπέλα να σου χαμογελάει και να δείχνει ευδιάθετη και στο δωμάτιο να είναι ντυμένο ξύλο.Αυτο έχει τύχει πολλές φορές και σε όλους σχεδόν.Απλως εκείνη την στιγμή άκου τι σου λέει ο εαυτός σου δηλαδή η συνείδηση σου αμα σου λέει προχωρα μπες άμα σου λέει μεταβολή φύγε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom