Νέα

Συμβουλή ζητάω. .Βερολίνο η Στουτγάρδη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pitas00
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 95
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Μάγκες είμαι 40 Μηχανικός στο επάγγελμα και μένω Γερμανία εδώ και ένα χρόνο. .Έχουν σκάσει ταυτόχρονα προτάσεις απο Βερολίνο και Στουτγάρδη όπου της Στουτγάρδης είναι πιο καλή από επαγγελματικης σκοπιάς αλλά από την άλλη Βερολίνο ξέρω ότι θα περάσω πιο καλά από άποψης ζωής και μουνιων. .Τι θα διαλεγατε εσεις ρέ μάγκες. .ειλικρινά δεν μπορώ να καταλήξω  :huh:
 

luta

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2018
Μηνύματα
49
Like
0
Πόντοι
0
Πολύ σοβαροί προβληματισμοί για έναν σαραντάρη
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.887
Κριτικές
38
Like
4.888
Πόντοι
2.696
Αγαπητέ,μια πόλη δεν τη διαλέγεις για τα μουνιά.Να τη διαλέξεις για τις ανέσεις,τα ΜΜΜ,τις υποδομές γενικά να το καταλάβω.Τα μουνιά τα βρίσκεις και σε άλλες πόλεις.Ιδίως στη Γερμανία τα τραίνα σε πάνε από πόλη σε πόλη γρήγορα και ξεκούραστα.
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Αγαπητέ,μια πόλη δεν τη διαλέγεις για τα μουνιά.Να τη διαλέξεις για τις ανέσεις,τα ΜΜΜ,τις υποδομές γενικά να το καταλάβω.Τα μουνιά τα βρίσκεις και σε άλλες πόλεις.Ιδίως στη Γερμανία τα τραίνα σε πάνε από πόλη σε πόλη γρήγορα και ξεκούραστα.
για να εξειδικευσω λίγο ξέρω ότι πρακτικά Βερολίνο μπορώ να καρφώνω κάνα 30αρι τουρίστριες το χρόνο μέσω καουτσσερφ μιας και είναι η νούμερο ένα πόλη πανευρωπαϊκά ενώ Στουτγάρδη μάλλον με βλέπω να λιώνω στη μαλακια όταν δεν κάνω κάνα ταξίδι 
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.096
Κριτικές
19
Like
6.936
Πόντοι
3.346
Μάγκες είμαι 40 Μηχανικός στο επάγγελμα και μένω Γερμανία εδώ και ένα χρόνο. .Έχουν σκάσει ταυτόχρονα προτάσεις απο Βερολίνο και Στουτγάρδη όπου της Στουτγάρδης είναι πιο καλή από επαγγελματικης σκοπιάς αλλά από την άλλη Βερολίνο ξέρω ότι θα περάσω πιο καλά από άποψης ζωής και μουνιων. .Τι θα διαλεγατε εσεις ρέ μάγκες. .ειλικρινά δεν μπορώ να καταλήξω  :huh:

τι διαφορα χρηματικη υπαρχει αναμεσα στις 2 αυτες επαγγελματικες προτασεις;
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
τι διαφορα χρηματικη υπαρχει αναμεσα στις 2 αυτες επαγγελματικες προτασεις;
γύρω στα 600 ευρώ. Και οι 2 θεσεις είναι τυπου τζούνιορ λόγω του ότι δεν έχω γερμανική εμπειρία ακόμα αλλά της Στουτγάρδης είναι μεγαλύτερη εταιρεία με πολλά έργα
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.096
Κριτικές
19
Like
6.936
Πόντοι
3.346
γύρω στα 600 ευρώ. Και οι 2 θεσεις είναι τυπου τζούνιορ λόγω του ότι δεν έχω γερμανική εμπειρία ακόμα αλλά της Στουτγάρδης είναι μεγαλύτερη εταιρεία με πολλά έργα

600 ευρω ειναι μεγαλη χρηματικη διαφορα, ενοειται οτι διαλεγεις την δουλεια στην Στουτγάρδη και γι' αυτο αλλά και για τα περιθωρια ανεληξης σε σημαντικο στελεχος μετα απο καποιο καιρο.

βερολινο οτι ωρα θελεις πας μετα για γκομενες τα τραινα τους ειναι υπερ συγχρονα, αν κανεις χρημα οι γκομενες μετα ευκολες θα ειναι.
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
600 ευρω ειναι μεγαλη χρηματικη διαφορα, ενοειται οτι διαλεγεις την δουλεια στην Στουτγάρδη και γι' αυτο αλλά και για τα περιθωρια ανεληξης σε σημαντικο στελεχος μετα απο καποιο καιρο.

βερολινο οτι ωρα θελεις πας μετα για γκομενες τα τραινα τους ειναι υπερ συγχρονα, αν κανεις χρημα οι γκομενες μετα ευκολες θα ειναι.
έχεις δίκιο σε αυτό ..ειδικά από μια ηλικία και μετά παίζουν τα λεφτά ρόλο στον άντρα
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
Μάγκες είμαι 40 Μηχανικός στο επάγγελμα και μένω Γερμανία εδώ και ένα χρόνο. .Έχουν σκάσει ταυτόχρονα προτάσεις απο Βερολίνο και Στουτγάρδη όπου της Στουτγάρδης είναι πιο καλή από επαγγελματικης σκοπιάς αλλά από την άλλη Βερολίνο ξέρω ότι θα περάσω πιο καλά από άποψης ζωής και μουνιων. .Τι θα διαλεγατε εσεις ρέ μάγκες. .ειλικρινά δεν μπορώ να καταλήξω  :huh:
κι εγω νομιζα οτι εξωτερικο φευγουν τα καλυτερα μυαλα μας..... :jerking2: :jerking2: :jerking2:
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
:fuck2:
κι εγω νομιζα οτι εξωτερικο φευγουν τα καλυτερα μυαλα μας..... :jerking2: :jerking2: :jerking2:
μύθος φίλε. .Οι πιο αρχιδατοι φεύγουν. .Ακόμα και ο μέσος όρος ελληνικού μυαλού να είσαι φτάνει και περισσεύει. .Ο διεθνης ανταγωνισμός για τον Έλληνα που δεν είναι τεμπέλης και εχειαρχιδια είναι ανύπαρκτος
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Εχει κανεις ιδέα για την καθημερινοτητα στο Αμβουργο?
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.988
Like
25.579
Πόντοι
5.506
:fuck2:μύθος φίλε. .Οι πιο αρχιδατοι φεύγουν. .Ακόμα και ο μέσος όρος ελληνικού μυαλού να είσαι φτάνει και περισσεύει. .Ο διεθνης ανταγωνισμός για τον Έλληνα που δεν είναι τεμπέλης και εχειαρχιδια είναι ανύπαρκτος
Μολις επιβεβαιωσες αυτο που σου ειπε...
 

giotis2005

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2010
Μηνύματα
121
Like
7
Πόντοι
1
έχεις δίκιο σε αυτό ..ειδικά από μια ηλικία και μετά παίζουν τα λεφτά ρόλο στον άντρα
Και 40 και μηχανικός....
Πιο πολυ για 18χρονος που ντελιβεράς μοιάζεις με αυτά που λες... Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ντελιβεράδες, κι εγώ έχω περάσει κι εγώ από εκεί.
 
OP
OP
P

pitas00

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2009
Μηνύματα
502
Like
49
Πόντοι
6
Και 40 και μηχανικός....
Πιο πολυ για 18χρονος που ντελιβεράς μοιάζεις με αυτά που λες... Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ντελιβεράδες, κι εγώ έχω περάσει κι εγώ από εκεί.
νιώθω 18χρονος όντως. .Θέλω να γαμαω μικρούλες
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
Και 40 και μηχανικός....
Πιο πολυ για 18χρονος που ντελιβεράς μοιάζεις με αυτά που λες... Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ντελιβεράδες, κι εγώ έχω περάσει κι εγώ από εκεί.
ειχε κανα μπουρμπουαρ τυπε...? Γιατι ο Χελ ολο παραπονιεται.... :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom