Νέα

H Γη είναι επίπεδη;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anexelektos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 670
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσύ τί λές ;

  • Εγώ λέω οτι είναι στρογγυλή

    Ψήφοι: 66 26,6%
  • Εγώ λέω ότι είναι επίπεδη

    Ψήφοι: 31 12,5%
  • Εγώ λέω ότι είναι τρίγωνη

    Ψήφοι: 50 20,2%
  • Εγώ λέω ότι δεν υπάρχει γή αλλά ζούμε σε ένα χωροχρονικό μάτριξ που απωτυπώνεται σε ένα σημείο

    Ψήφοι: 101 40,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    248

anexelektos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2010
Μηνύματα
507
Κριτικές
6
Like
207
Πόντοι
286
Νομίζω ότι λείπει αυτό το θέμα από εδώ.

Υπάρχουν θεωρίες που λένε και έτσι και αλλιώς.Τελευταία υπάρχει και ένα κίνημα πολιτών, ολόκληρη κοινότητα, που έχει πολλά εκατομμύρια μέλη και κάνει και παγκόσμια συνέδρια και τέτοια που υποστηρίζει ότι η γη είναι επίπεδη και πως τόσα χρόνια μας τα λένε ψέμματα!

Εσείς τι λέτε ότι ισχύει από όλα;
 

Celebc

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
6.390
Like
98
Πόντοι
66
2 μερες υπομονη ρε τυπε :S :S :S
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2016
Μηνύματα
200
Κριτικές
12
Like
688
Πόντοι
311
για να καταρίπτονται είναι οι θεωρίες και κάθε λύση επιστημονικα τεκμηριωμένη είναι αποδεκτή
 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
το μόνο σίγουρο στρόγγυλο είναι η κωλοτρυπίδα του λίλα, όλα τα άλλα παίζουν..
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.742
Κριτικές
6
Like
3.400
Πόντοι
736
Είχε γίνει ένα σχετικό θέμα πρίν λίγο καιρό , με όχι μεγάλη επιτυχία , εκείνο βέβαια δεν είχε ψηφοφορία.

θα κοιτάξω να το βρώ να υπάρχει το λίνκ αν θέλει να το δει κανείς.


Νατο
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.742
Κριτικές
6
Like
3.400
Πόντοι
736
το έχει λύσει η ανθρωπότητα με ένα ραβδί αυτό το πρόβλημα

Σχετικά με αυτό οι flat earthers υποστηρίζουν οτι το ίδιο πείραμα μπορεί να λειτουργήσει και στο δικό τους μοντέλο , με τα ίδια αποτελέσματα ... ποιός ξέρει ...  πάντως το μόνο σίγουρο είναι αυτό που λέει ο chris82 πιό πάνω.
 

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.220
Like
46.881
%CE%A4%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B7-%CE%B3%CE%B7-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%AF%CF%80%CE%B5%CE%B4%CE%B7..jpg
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.365
Κριτικές
3
Like
3.170
Πόντοι
786
Νομίζω ότι λείπει αυτό το θέμα από εδώ.

Υπάρχουν θεωρίες που λένε και έτσι και αλλιώς.Τελευταία υπάρχει και ένα κίνημα πολιτών, ολόκληρη κοινότητα, που έχει πολλά εκατομμύρια μέλη και κάνει και παγκόσμια συνέδρια και τέτοια που υποστηρίζει ότι η γη είναι επίπεδη και πως τόσα χρόνια μας τα λένε ψέμματα!

Εσείς τι λέτε ότι ισχύει από όλα;

Μια μεγάλη τρολιά είναι που αποτυπώνει το ποσοστό δύναμης της μαλακίας απέναντι στην αποδεικτική λογική επί εποχής ηλεκτρονικών κοινωνικών δικτύων. Χρήσιμο γκάλοπ για φιλόδοξους προπαγανδιστές κάθε είδους.
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
Στγνωμη αλλα εσεις που κοβετε φλεβα οτι η γη ειναι στρογγυλη το εχετε δει με τα ματια σας;;;

Εχετε ταξιδεψρι στο διαστημα;;

Οπως με το θεο... που το ξερετε οτι υπαρχει; Τον εχετε δει αυτοπροσωπος;;;;
 

Nekrothaftis4

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2017
Μηνύματα
954
Like
79
Πόντοι
6
Στγνωμη αλλα εσεις που κοβετε φλεβα οτι η γη ειναι στρογγυλη το εχετε δει με τα ματια σας;;;

Εχετε ταξιδεψρι στο διαστημα;;

Οπως με το θεο... που το ξερετε οτι υπαρχει; Τον εχετε δει αυτοπροσωπος;;;;
Tυπε και γω δεν πιστευω σε πολλα οπως οτι πατησε ο ανθρωπος στο φεγγαρι πχ και το πιστευω φανατικα αυτο αλλα αυτη η  μαλακια με την επιπεδη γει πραγματικα δεν μπαινω καν στον κοπο να ασχοληθω.Η γη ειναι στρογγυλη παει και τελειωσε δεν θα κατσω τωρα να βαζω πηγες και να το αναλυω οποιος θελει ας κατσει να το κανει εγω δεν ασχολουμαι παντως.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
Tυπε και γω δεν πιστευω σε πολλα οπως οτι πατησε ο ανθρωπος στο φεγγαρι πχ και το πιστευω φανατικα αυτο αλλα αυτη η  μαλακια με την επιπεδη γει πραγματικα δεν μπαινω καν στον κοπο να ασχοληθω.Η γη ειναι στρογγυλη παει και τελειωσε δεν θα κατσω τωρα να βαζω πηγες και να το αναλυω οποιος θελει ας κατσει να το κανει εγω δεν ασχολουμαι παντως.


Καλα ρε τυπε εχεις τα δικια σου αλλα εγω οτιδηποτε δεν εχω δει μετα ματια μου ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
16
Like
1.725
Πόντοι
3.425
Νομίζω ότι λείπει αυτό το θέμα από εδώ.

Υπάρχουν θεωρίες που λένε και έτσι και αλλιώς.Τελευταία υπάρχει και ένα κίνημα πολιτών, ολόκληρη κοινότητα, που έχει πολλά εκατομμύρια μέλη και κάνει και παγκόσμια συνέδρια και τέτοια που υποστηρίζει ότι η γη είναι επίπεδη και πως τόσα χρόνια μας τα λένε ψέμματα!

Εσείς τι λέτε ότι ισχύει από όλα;

πόσα μέλη? Είσαι ανεξέλεγκτος
 
OP
OP
anexelektos

anexelektos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2010
Μηνύματα
507
Κριτικές
6
Like
207
Πόντοι
286
εδώ μέχρι και τα μέλη εδώ πέρα από ότι φαίνεται υποστηρίζουν με μεγάλη πλειοψηφία άλλες πιθανότητες και όχι την κλασσική που μας μαθαίνουν τόσα χρόνια. Όλοι δε ξέρουν τι τους γίνεται;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Στγνωμη αλλα εσεις που κοβετε φλεβα οτι η γη ειναι στρογγυλη το εχετε δει με τα ματια σας;;;

Εχετε ταξιδεψρι στο διαστημα;;

Οπως με το θεο... που το ξερετε οτι υπαρχει; Τον εχετε δει αυτοπροσωπος;;;;
ναι το εχουμε δει με τα ματια μας,

εχουν ταξιδεψει αλλοι και μας εστειλαν της φωτογραφιες,

ακριβως για τον αντιθετο λογο, ΔΕΝ πιστεύουμε ότι υπαρχει θεος, γιατι δεν τον εχουμε δει αυτοπροσώπως ουτε κανεις άλλος τον εχει δει.

δεν είναι απατεωνες ΟΛΟΙ οι επιστήμονες από ΟΛΑ τα κρατη που μας δειχνουν δορυφορικες εικονες με στρογγυλη την γη ελεος δεν παιζει τετοιο σεναριο και πρακτικα δεν μπορει να στηθει τετοιο δικτυο απατης και κοινης συνομωσίας από τοσο διαφορετικες κουλτουρες που κανουν πολεμους μεταξυ τους. δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ λογο ο ρωσσος που σκοτωνε γερμανους να στησει από κοινου με γερμανους μια απατη για να κοροιδευει τους συμπατριώτες του.

αντίθετα δεν είναι δυνατον να πιστεψουμε για θεους, όταν σε κάθε χωρα εχουν και από μια ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ αποψη για το αν υπαρχει θεος και πως είναι. και εκει οι θρησκευτικοι ηγετες ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΟΥΣ
 

Συνημμένα

  • b.png
    b.png
    56,6 KB · Εμφανίσεις: 131
  • α.jpg
    α.jpg
    10,1 KB · Εμφανίσεις: 85

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom