Νέα

Ποια είναι η καλύτερη ηλικία για τον άντρα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 325
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.782
Like
1.222
Πόντοι
216
Κατα καιρους εχω αυτη τη συζητηση με καλους μου φιλους.
Αλλοτε συμφωνουμε, αλλοτε οχι.

Εγω εχω μια πιο γενικη αντιμετωπιση του θεματος.
Οτι 'η καθε ηλικία εχει τα δικα της', καλα και ασχημα.
Και οτι φυσικα, σαν τα νιατα τιποτε, αλλα παντα ισχυει το 'ο νεος ειναι ωραιος, αλλα ο παλιος ειναι αλλιως'.

Εγω βλεπω οτι στα early forties πλεον, ξερω καλυτερα να σταθω, να κινηθω, να εντοπισω, να μιλησω, τι να αποφυγω, που να εστιασω, πως να χειριστω καλυτερα καταστασεις και ουτω καθεξης.
Βεβαια, προσεξα ολα τα προηγουμενα χρονια, αυτο που εχει αναλυθει σε αλλο θεμα εδω, το θεμα 'αυτοβελτιωση'.
Να σπουδασω, να μαθω, να ξερω να ελλισομαι, διαβασα πολυ, δικτυωθηκα καλα, εβαλα σε μια σειρα τα οικονομικα οσο και αν ειναι στριμωγμενα γενικοτερα αν ζεις στην Ελλαδα, κλπ.
Στα 20s και στα 30s, ειχα μεν τα νιατα μου και (θεωρητικα) ολες τις επιλογες στα ποδια μου, αλλα απο την αλλη, εισαι μες τους πειραματισμους, προσπαθεις να προσανατολιστεις κλπ, καλα καλα δεν ξερεις κι εσυ τι θες καμια φορα, και προς τα που θες να πας...

Με φιλο που τα συζητω, κι αυτος early forties, επιμενει οτι η καλυτερη ηλικια για τον αντρα ειναι 40-60.
Τα επιχειρηματα του ειναι πανω-κατω οτι ανεφερα πιο πανω. Υποστηριζει δε, οτι στα 40+, εχοντας (οσοι τα καταφεραν βεβαια) δρομολογησει βασικα θεματα της ζωης, μπορεις να περασεις κατι σαν αυτο που λενε 'δευτερη νιοτη'!
Βεβαια, εγω απλα αναφερω τι βλεπω σε αυτη την φαση, διχως να λεω οτι 'ειναι η καλυτερη ηλικια',
ενω ο φιλος μου ειναι απολυτος σε αυτο, οτι 'τα καλυτερα ειναι τωρα + απο εδω και περα'.

Με αλλο καλο φιλο που εχω, ενω για τα λοιπα θεματα δεν εχει να σχολιασει κατι, οσον αφορα τα γκομενικα, θεωρει οτι μετα τα 40, αρχιζει η κατω βολτα, λιγοτερες επιλογες(για σχεση σοβαρη, οχι πηδημα), γενικως η πορεια ειναι φθινουσα, και οτι αν καποιος θελει να κανει κατι με γυναικα (συντροφο-σοβαρη σχεση), πρεπει να βιαστει να το κανει μεχρι τα 50, γιατι μετα...αντε γεια...
Θεωρω οτι εχει μεν μια καποια βαση οτι λεει ο φιλος, αλλα γενικα ειναι αρκετα 'πιεστικος' και θεωρει οτι 'πρεπει να γινει κατι αμεσα, γιατι σε λιγο δεν υπαρχουν καν επιλογες'.
Ναι μεν αλλα μου φαινεται η θεωρια του...

Ο αξονας της συζητησης εδω, μπορει να γινει σε
- επαγγελματικα
- συντροφικα/γκομενικα/αντε οικογενειακα
- γενικοτερα ζωης.
σε σχεση με την ηλικια ενος αντρα.

Περιμενω να διαβασω τις δικες σας αποψεις.
 

PSAXTIRI

Ανώτατος
Εγγρ.
22 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.781
Κριτικές
51
Like
3.936
Πόντοι
17.145
Η καλύτερη ηλικία μάγκες είναι αυτή με τα λεφτά
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
30ρης πλέον αναπολώ τις 20 χρονες συνομιλικες μου τοτε που γαμιοταν αλτρουιστικά
Χωρις υποσχεσεις για ακριβες διακοπες, χωρις να ενδιαφερονται για το ποσα βγάζω και χωρις να ειναι με το tripadvisor στο χέρι για να πληρώσω χρυσο το check in που θα κανουν στο fb για να τις ζηλέψουν οι φιλεναδες τους
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Η καλύτερη ηλικία για έναν άντρα είναι αυτή που μπορεί να συνεννοηθεί με μια γυναίκα. Προσωπικά δεν έχω φτάσει αυτή την ηλικία ακόμα. Υποθέτω ότι είμαι μικρός. Είναι και θέμα εποχής, αλλά άμα πιάσουμε τις εποχές τώρα δεν θα πούμε κάτι της προκοπής.
Οπότε εμμένω σ' αυτό που είπα.
 

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
32-40 θα ελεγα. Βεβαια εξαρτάται και τι εμφάνιση εχεις, αν δειχνεις μικροτερος, και ποσα εχεις διαθεσιμα για δωρακια και ταξιδια
 

Mounokwlaraki

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.335
Κριτικές
54
Like
2.688
Πόντοι
7.216
Νομίζω αυτή που νιώθεις και περνάς καλύτερα.
Για μένα σίγουρα γυρω στα 30 μέχρι στιγμής. :hi:
 

Επισκέπτης
αναλογα το συστημα και την χωρα που ζεις


εαν γεννηθεις σε φτωχη χωρα και μεγαλωσεις,απλα την γαμησες

μην ξεχνατε οτι το σχολειο,η σπουδες και αυτα, ενα κομματι ψωμι σου προσφερουν,τιποτα περισσοτερο

να φτασω 55-60 ετων να λεω οτι εχω 50 σελιδες βιογραφικο?  :jerking:

γιατι να μην λεω στα 55 πηδηξα τοσες,ταξιδεψα εκει,γνωρισα αυτον και αυτον,εμαθα απο την ζωη αυτο και αυτο 


καμια δεν ειναι η καλυτερη ηλικια ντε και καλα τοτε

μπορει ο αλλος να περασει τα καλυτερα του χρονια στην δεκαετια των 50

μπορει στα 30...

 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.693
Πόντοι
606
Σίγουρα 18-23.Γιατί έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου,μηδεν άγχος,γκομενάκια,φιλαράκια,ξενύχτια,πιώματα...

Στα 30 και τα 40 είσαι καλά μόνο εαν έχεις λεφτά.Εαν δεν έχεις,είσαι απλά στον πάτο της κοινωνίας.

Για 40 και πάνω δεν συζητάω,μέσα σ'όλα αρχίζουν και τα θέματα υγείας,τρως κρέας ανεβαίνει χοληστερίνη,τρως αλάτι ανεβαίνει η πίεση,γάμησέ τα.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.576
Like
14.309
Πόντοι
3.656
Η καλύτερη ηλικία μάγκες είναι αυτή με τα λεφτά



και γω αυτο πιστευω τυπε    :S :S :S


spiropoyloy-konto.jpg
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
η καλυτερη ηλικια για τον αντρα ξεκιναει στα 25 και ληγει στα 40.
πριν τα 25 ο αντρας είναι ανώριμος ακομα συν πολλοι στην σημερον εποχη δεν εχουν αποκατασταθεί εργασιακα.επισης στα 25 είναι η κορυφη της ομορφιας του κάθε αντρα και μετα τα 30 ερχεται η γοητεια όλα αυτά μεχρι τα 40.απο τα 40 και μετα το σωμα καταβάλλεται πολλοι εχουν κοιλια αλλοι καραφλα με ασπρα μαλλια πολλοι λιγοι διατηρούνται μετα τα 40.
 

Zane

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2013
Μηνύματα
2.086
Like
71
Πόντοι
16
30-35

αμα το χεις στρωσει σωστα εχεις φραγκα, εισαι ωριμος χωρις να μπαινεις σε ηλικια μπαμπα, αντεχεις χωρις χημικα, κρατας εμπφανιση 'νεου'.

απλα θελει χαρακτηρα γιατι πλακωνουν ολες που θελουν αποκατασταση.
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
65-80 σταρχιδια σου ολα!!!! Ξαπλα ολη μερα!
 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
η καλυτερη ηλικια ειναι 5-15 που κανεις ολη την ωρα μαλακιες
ειναι στα αρχιδια σου για ολα
δεν εχεις υποχρεωσεις
και η ζωη ειναι ξεγνοιαστη
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.211
Κριτικές
49
Like
22.055
Πόντοι
24.596
η καλυτερη ηλικια ειναι 5-15 που κανεις ολη την ωρα μαλακιες
ειναι στα αρχιδια σου για ολα
δεν εχεις υποχρεωσεις
και η ζωη ειναι ξεγνοιαστη
γιατι οχι η πρωτη ημερα στο μαιευτηριο τυπε :think: :S :S :S
 

torcap1989

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2018
Μηνύματα
176
Like
89
Πόντοι
1
γιατι οχι η πρωτη ημερα στο μαιευτηριο τυπε :think: :S :S :S

γιατι δεν καταλαβαινεις τοτε

αν σε ρωτησουνε απο τοτε που γεννηθηκες μεχρι τα 5 σου τι εκανες δεν θυμασαι

αλλα μετα τα 5 θυμασαι ολες τις μαλακιες που εκανες

η καλυτερη ηλικια μαγκες
εκανα μαλακιες ολη την ωρα εσπαγα πραγματα πειραζα κοσμο και δεν μου ελεγε κανεις τιποτα

τωρα αρχιδια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom