Νέα

Φεμινισμός και Ισλάμ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 232
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Ανοίγω νέα θεματάρα  :orchestra:

Έχω παρατηρήσει πως αρκετές γνωστές μου, οι οποίες κατά τα άλλα το παίζουν φεμινίστριες και χειραφετημένες, γουστάρουν Τουρκιά.

1. Σπαστική συνάδερφος, Γαλλίδα, κατηγορεί τους πάντες και τα πάντα, μιλάει για φεμινισμό, καριέρα, δικαιώματα μειονοτήτων και ισότητα, αλλά από την άλλη είναι φανατικά υπέρ του οτιδήποτε τουρκικού.

2. Φίλη Βελγίδα, τα είχε για κάποιο διάστημα με Τούρκο και μας είχε πρήξει τα αρχίδια με το πόσο γαμάτοι είναι οι Τούρκοι άνδρες και οτιδήποτε τουρκικό, μέχρι που ο τύπος την κεράτωσε πολύ άτσαλα και από τότε έχει βγάλει το σκασμό.

3. Φίλη Ελληνίδα, φουλ αναρχοαριστερή, φεμινισμός, μειονότητες, δημοκρατία, το γνωστό τροπάρι. Τρελαμένη με τη Τουρκία, έμαθε τουρκικά και πήγε να σπουδάσει Κωνσταντινούπολη. Μετά από κανα 2-3 χρόνια γύρισε πίσω χωρίς να έχει ολοκληρώσει τις σπουδές της και βρίζοντας τώρα πλέον το οτιδήποτε τουρκικό.

4. Συμφοιτήτρια Ελληνίδα, ίδια περίπτωση με την #4 αλλά ακόμα πιο φανατικά ενάντια σε εκκλησία, πατρίδα, κτλ. Ενάντια σε όλα ένα πράμα. Βλέπω πρόσφατα στο φου μπου είναι παντρεμένη με Τούρκο πολλά χρόνια μεγαλύτερο της στην Άγκυρα  :S  φορά μαντίλα  :S :S  και έχει τρία κουτσούβελα  :S :S :S

5. Άλλη φίλη Ελληνίδα, δεν έχει αφήσει ισλαμική ψωλή παραπονεμένη, τις έχει αρμέξει όλες. Έχουν περάσει από πάνω της Πακιστανοί, Τούρκοι, Λιβανέζοι, Αιγύπτιοι, Παλαιστίνιοι και λοιποί Άραβες. Η αλήθεια είναι πως η συγκεκριμένη δεν είναι σαν τις προηγούμενες περιπτώσεις, είναι μεν χειραφετημένη με καλή δουλειά, λεφτά και καριέρα, αλλά τουλάχιστον δεν ρητορεύει υπέρ φεμινισμού κτλ.

Στα παραπάνω δεν μου κάνει εντύπωση το οτι πηδιούνται με τους κουραδόχρωμους, ο καθένας πηδά οτι του κάνει κέφι. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι γκόμενες που το παίζουν υπέρ ελευθεριών, ανεκτικότητας και διαφορετικότητας, υποστηρίζουν μια θρησκεία που είναι αντίθετη εξ'ορισμού σε όλα αυτά.

Συναγωνιστές έχετε παρατηρήσει ανάλογες περιπτώσεις;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.493
Like
13.392
Πόντοι
3.656
Ανοίγω νέα θεματάρα  :orchestra:
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι γκόμενες που το παίζουν υπέρ ελευθεριών, ανεκτικότητας και διαφορετικότητας, υποστηρίζουν μια θρησκεία που είναι αντίθετη εξ'ορισμού σε όλα αυτά.

Τώρα κατάλαβες ότι οι γυναίκες άλλα λένε, άλλα σκέπτονται και άλλα πράττουν; Το ότι στα λόγια θέλουν ισότητα αλλά στην πραγματικότητα αυτό που γουστάρουν είναι ένα Άλφα αρσενικό, κι ας είναι στο χαρέμι του;   
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.126
Πόντοι
17.436
Τώρα κατάλαβες ότι οι γυναίκες άλλα λένε, άλλα σκέπτονται και άλλα πράττουν; Το ότι στα λόγια θέλουν ισότητα αλλά στην πραγματικότητα αυτό που γουστάρουν είναι ένα Άλφα αρσενικό, κι ας είναι στο χαρέμι του;   

To Άλφα αρσενικό είναι σχετικό. Να συμπληρώσω πως όλες οι παραπάνω είναι μέτριες προς χάλια εμφανισιακά (προσωπικά δύσκολα θα γάμαγα κάποια από αυτές και μόνο αν μου το έδιναν στο πιάτο), αλλά οι μουτζαχεντίν τις παρακαλάνε.

Επειδή έχω τύχει να βρεθώ μπροστά σε σκηνικά είναι να τρελαίνεσαι με το πόση αξία δίνουν οι μουσουλμάνοι σε γκόμενες που ο μέσος δυτικός δε θα γύριζε καν να κοιτάξει. Συναγωνίζονται τους μαύρους, οι οποίοι γαμάνε κυριολεκτικά τα πάντα, ήρωες...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
Ανοίγω νέα θεματάρα  :orchestra:

Έχω παρατηρήσει πως αρκετές γνωστές μου, οι οποίες κατά τα άλλα το παίζουν φεμινίστριες και χειραφετημένες, γουστάρουν Τουρκιά.

1. Σπαστική συνάδερφος, Γαλλίδα, κατηγορεί τους πάντες και τα πάντα, μιλάει για φεμινισμό, καριέρα, δικαιώματα μειονοτήτων και ισότητα, αλλά από την άλλη είναι φανατικά υπέρ του οτιδήποτε τουρκικού.

2. Φίλη Βελγίδα, τα είχε για κάποιο διάστημα με Τούρκο και μας είχε πρήξει τα αρχίδια με το πόσο γαμάτοι είναι οι Τούρκοι άνδρες και οτιδήποτε τουρκικό, μέχρι που ο τύπος την κεράτωσε πολύ άτσαλα και από τότε έχει βγάλει το σκασμό.

3. Φίλη Ελληνίδα, φουλ αναρχοαριστερή, φεμινισμός, μειονότητες, δημοκρατία, το γνωστό τροπάρι. Τρελαμένη με τη Τουρκία, έμαθε τουρκικά και πήγε να σπουδάσει Κωνσταντινούπολη. Μετά από κανα 2-3 χρόνια γύρισε πίσω χωρίς να έχει ολοκληρώσει τις σπουδές της και βρίζοντας τώρα πλέον το οτιδήποτε τουρκικό.

4. Συμφοιτήτρια Ελληνίδα, ίδια περίπτωση με την #4 αλλά ακόμα πιο φανατικά ενάντια σε εκκλησία, πατρίδα, κτλ. Ενάντια σε όλα ένα πράμα. Βλέπω πρόσφατα στο φου μπου είναι παντρεμένη με Τούρκο πολλά χρόνια μεγαλύτερο της στην Άγκυρα  :S  φορά μαντίλα  :S :S  και έχει τρία κουτσούβελα  :S :S :S

5. Άλλη φίλη Ελληνίδα, δεν έχει αφήσει ισλαμική ψωλή παραπονεμένη, τις έχει αρμέξει όλες. Έχουν περάσει από πάνω της Πακιστανοί, Τούρκοι, Λιβανέζοι, Αιγύπτιοι, Παλαιστίνιοι και λοιποί Άραβες. Η αλήθεια είναι πως η συγκεκριμένη δεν είναι σαν τις προηγούμενες περιπτώσεις, είναι μεν χειραφετημένη με καλή δουλειά, λεφτά και καριέρα, αλλά τουλάχιστον δεν ρητορεύει υπέρ φεμινισμού κτλ.

Στα παραπάνω δεν μου κάνει εντύπωση το οτι πηδιούνται με τους κουραδόχρωμους, ο καθένας πηδά οτι του κάνει κέφι. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι γκόμενες που το παίζουν υπέρ ελευθεριών, ανεκτικότητας και διαφορετικότητας, υποστηρίζουν μια θρησκεία που είναι αντίθετη εξ'ορισμού σε όλα αυτά.

Συναγωνιστές έχετε παρατηρήσει ανάλογες περιπτώσεις;
Οι Τούρκοι δεν είναι και το τυπικό δείγμα ισλαμιστών οπως τουλάχιστον το ξέρουμε .
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Σωστός.
Το σημαντικό είναι τι αισθάνονται μέσα τους υποσυνείδητα , το τι σκέφτονται και εκφράζουν με λόγια είναι η μύτη της κορυφής της πυραμίδας του ψυχισμού τους..
Με τις κτηνοβάτισες να πούμε...
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Δεν είναι μόνο οι γυναίκες που έχουν χάσει την μπάλα αλλά και οι άντρες. Είναι τα χρόνια τέτοια. Αν δεν επιλέξεις τον εύκολο, απλό, κατανοητό και ανέξοδο τρόπο ζώου στην κοινωνική σου ζωή, θα 'χεις προβλήματα.

Το ότι οι γυναίκες δεν μπορούν να βιώσουν τη θηλυκότητά τους οφείλεται σε πολλούς παράγοντες. Δεν είναι του παρόντος να τους εξετάσουμε. Το παίρνουμε πάντως ως δεδομένο: για να νιώσει μια γυναίκα τη θηλυκότητά της, ή θα παραδοθεί στις ηδονές ώσπου να χάσει καθετί το ανθρώπινο, καταντώντας δηλαδή ένα σκεύος της ηδονής, ή θα την ψάξει σε άλλους ρόλους, σε άλλα πολιτισμικά συμφραζόμενα, όπου η έμφυτη θηλυκότητά της ούτε καταπιέζεται ούτε και διαστρέφεται χάριν της κοινωνικής της ανέλιξης κι επιβίωσης.

Βέβαια αυτά τα άλλα πολιτισμικά συμφραζόμενα δεν είναι αμέτοχα των φαινομένων σεξισμού που παρατηρούνται και σε "εμάς". Πάει καιρός που έχουν χάσει τον παραδοσιακό χαρακτήρα τους κι έχουν εισέλθει σε μια λοξή νεωτερικότητα όπου το παλιό συμβαδίζει με το νέο, ακόμα κι αν αυτό το νέο βρωμοκοπάει και όζει συντήρηση κανά δυο αιώνων και βάλε.

Για τη συζήτηση θα βοηθήσει πολύ η αναδρομή σε αυτό εδώ το λήμμα:
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
To Άλφα αρσενικό είναι σχετικό. Να συμπληρώσω πως όλες οι παραπάνω είναι μέτριες προς χάλια εμφανισιακά (προσωπικά δύσκολα θα γάμαγα κάποια από αυτές και μόνο αν μου το έδιναν στο πιάτο), αλλά οι μουτζαχεντίν τις παρακαλάνε.

Επειδή έχω τύχει να βρεθώ μπροστά σε σκηνικά είναι να τρελαίνεσαι με το πόση αξία δίνουν οι μουσουλμάνοι σε γκόμενες που ο μέσος δυτικός δε θα γύριζε καν να κοιτάξει. Συναγωνίζονται τους μαύρους, οι οποίοι γαμάνε κυριολεκτικά τα πάντα, ήρωες...

Σε χωρα του περσικου ειμαι τωρα και γραφω με vpn..
Εχουμε και μια ελληνιδα αεροσυνοδο επιεικώς μετρια. Η χαρα της εδω, το προτιμαει απο τα ροστερ στην Ευρωπη αφου εδω ολοι της δινουν σημασια..
Στο αλλο ακρο οι ντοπιες με τις μαντηλες που το χαμογελο φτανει στα αυτια οταν μιλανε με καποιον απο εμας..
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Καλυτερα, προσεχε λιγο, μην τυχον μαθουμε για Ελληνα που λιθοβοληθηκε σε χωρα του περσικου κολπου

Αυτα σκεφτομαι και εγω..
Πηγα να κανω χειραψια με μια ντοπια αεροσυνοδό που ειχα στο πληρωμα μου και μου ειπε οτι απαγορευεται.. Απο την αλλη στο hotel που μενουμε οι ντοπιες με το που μας βλεπουν διαστέλλεται η κορη τους..
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Φιλε μου να τα θελουμε ολα δικα μας δεν γινεται
Μιλας για μετριες και χοντρες που ουτε εσυ θα γαμαγες!αρα με καποιον πρεπει να πανε και αυτες...Κατα 90% οταν ημουν Αγγλια εβλεπα ενα μαυρο με μια εντελως χοντρη η εντελως μετρια Αγγλιδα.Και μιλαμε μεχρι και εγω που δεν ελκομαι ευκολα απο μαυρες πιο ευκολα θα γαμουσα αραπινες παρα τα βουβαλια με τις κυτταριτιδες στα μπουτια που κυκλοφορουσαν αυτοι.
Οι Αραβες παντως για μενα ειναι ακομα χειροτεροι απο μαυρους,τουλαχιστον οι μαυροι χωνονται και οτι γινει οι μαλακες τα μουσλιμια πριζουν τα @@ στις αλλες ακουνε οχι και νομιζουν οτι ειναι ναι

Ειδικα με μια φιλη Ρωσιδα που εμενα στην Πολη μου ειπε οτι αναγκαστηκε να ερθει Αθηνα γιατι δεν την παλευει αλλο δεν μπορει καν να κυκλοφορησει στην Πολη γιατι ειναι ξανθια και την ενοχλουν συνεχεια.Αθηνα απ την αλλη μου ειπε ποτε κανεις δεν της μιλαει..Μιλαμε για ωραια Ρωσιδα σε φατσα με μετριο σωμα,φανταστειτε αγαμιες που εχουν εκει περα!


Και η πλακα ειναι οτι εγω προσωπικα μιλαω και βγαινω με πολυ καλυτερα μουνια-μουσουλμανες απ οτι αυτοι εκει περα..Δηλαδη εμενα το deal με συμφερει
Κραταω Σλαβες-Ασιατισες και οτι καλο μουνι-απελευθερωμενο στην σκεψη υπαρχει απο Αραβισες και σαν ανταλλαγμα δινω χοντες και μετριες που δεν τις γαμαει κανεις μας

 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Και κατι τελευταιο
Πιστευεται τι σας λεει μια γυναικα?

Μπορει την μια μερα να σας λεει για ισοτητα και gay right και την επομενη να ερωτευτει Αραβα και να την δειτε με μπουρκα


Ενας πετυχημενος αντρας ποτε δεν συμφωνει με τις αποψεις μια γυναικας γιατι μεθαυριο θα πρεπει να συμφωνησει με κατι αλλο


 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.493
Like
13.392
Πόντοι
3.656
Και κατι τελευταιο
Πιστευεται τι σας λεει μια γυναικα?
Μπορει την μια μερα να σας λεει για ισοτητα και gay right και την επομενη να ερωτευτει Αραβα και να την δειτε με μπουρκα
Ενας πετυχημενος αντρας ποτε δεν συμφωνει με τις αποψεις μια γυναικας γιατι μεθαυριο θα πρεπει να συμφωνησει με κατι αλλο

Επικροτώ και επαυξάνω. Μέγιστο παράδειγμα. Janet Jackson Spotted in Full Burka. Ξέχασε τα ξέκωλα ντυσίματα
 

Συνημμένα

  • Janet Jackson Spotted in Full Burka.jpg
    Janet Jackson Spotted in Full Burka.jpg
    32,8 KB · Εμφανίσεις: 19

Επισκέπτης
Ευτυχώς ο Καιάδας λειτουργεί ακόμα.

Μπορεί να μην πετάμε στον γκρεμό κάθε ζαβή ελλεηνίδα ή Ελληνα όταν γεννιούνται, αλλά καταφέρνουν να καταλήξουν στον Καιάδα μόνοι τους...

Αυτές οι σιχαμένες ελλεηνιδες ευτυχώς βρίσκουν κάποιον όμοιο τους και γεννάνε παιδιά μακριά απ'την Ελλάδα, γλιτώνοντας το έθνος απ'τα προβληματικά τους γονίδια.
 

STRAIGHT_EDGE

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2013
Μηνύματα
351
Κριτικές
2
Like
18
Πόντοι
1

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
234
Πόντοι
36
To Άλφα αρσενικό είναι σχετικό. Να συμπληρώσω πως όλες οι παραπάνω είναι μέτριες προς χάλια εμφανισιακά (προσωπικά δύσκολα θα γάμαγα κάποια από αυτές και μόνο αν μου το έδιναν στο πιάτο), αλλά οι μουτζαχεντίν τις παρακαλάνε.

Επειδή έχω τύχει να βρεθώ μπροστά σε σκηνικά είναι να τρελαίνεσαι με το πόση αξία δίνουν οι μουσουλμάνοι σε γκόμενες που ο μέσος δυτικός δε θα γύριζε καν να κοιτάξει. Συναγωνίζονται τους μαύρους, οι οποίοι γαμάνε κυριολεκτικά τα πάντα, ήρωες...
Τύπε με πατσαβούρες που τις κλάνουν σχεδόν όλοι οι άνδρες στη χώρα τους μην ασχολείσαι. Ανέφερες παραδείγματα πάντως από εθνικότητες που έχουν τις χειρότερες γυναικες του πλανήτη. Η μουνοδουλιαση των αραβοτουρκων δεν θα πρέπει να σε παραξενευει μιας και οι δικές μας οι μέτριες και άσχημες σε σώμα κυρίως μοιάζουν με τις περισσότερες δικές τους. Επίσης ρε συ τύπε, αν εξαιρέσεις λίγους οι περισσότεροι από αυτούς είναι σαν ανάποδο γαμωτο. Μόνο λεφτά έχουν.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
Τώρα κατάλαβες ότι οι γυναίκες άλλα λένε, άλλα σκέπτονται και άλλα πράττουν; Το ότι στα λόγια θέλουν ισότητα αλλά στην πραγματικότητα αυτό που γουστάρουν είναι ένα Άλφα αρσενικό, κι ας είναι στο χαρέμι του;   
Αυτο ειναι αληθεια.

Σε ποιον δεν εχει τυχει να του λεει η αλλη " μα για ποια με περασες" κ να εχει περασει μετα μαζι της ΟΝS
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Αυτο ειναι αληθεια.

Σε ποιον δεν εχει τυχει να του λεει η αλλη " μα για ποια με περασες" κ να εχει περασει μετα μαζι της ΟΝS

Αλλο κορυφαιο ειναι να γαμηθει στο πρωτο ραντεβου και να κανει την δυσκολη στο δεύτερο
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
6.992
Like
2.710
Πόντοι
506
Και κατι τελευταιο
Πιστευεται τι σας λεει μια γυναικα?

Μπορει την μια μερα να σας λεει για ισοτητα και gay right και την επομενη να ερωτευτει Αραβα και να την δειτε με μπουρκα


Ενας πετυχημενος αντρας ποτε δεν συμφωνει με τις αποψεις μια γυναικας γιατι μεθαυριο θα πρεπει να συμφωνησει με κατι αλλο
Εδω άλλη λεει πάει στο Ντουμπάι για να δουλεψει σχεδιαστρια μοδας και παει και κανει βιζιτες.

Πιο απατεωνισες κι απο τον Τσιπρα ειναι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom