Νέα

Κλασικα adventure

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Λελέκος

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
401
Κριτικές
2
Like
295
Πόντοι
21
Discworld II

απο τα καλύτερα που εχω παίξει


 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.326
Like
27.938
Πόντοι
6.056
Είχα τρελό κόλλημα με σχεδόν όλα τα adventure της Sierra, μόνο τα king's quest δεν γούσταρα.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
στην amiga 500 ειχα ξεκινησει το larry 3 αλλα ο μαλακας ο τσουρινακης ειχε δωσει λαθος λυση στα βιβλιαρακια του με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω μεσα στο καζινο
 

Nekrothaftis4

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2017
Μηνύματα
954
Like
79
Πόντοι
6
Full Throttle,Day of the tentacle,Grim Fandango,oλα τα Monkey island καιολα τα Larry τα ειχα ξεκσισει εκεινα τα χρονια μεγαλο καψιμο τα γαμημενα.
 

paralias_xv

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2009
Μηνύματα
133
Like
769
Πόντοι
81
το loom το θυμαται κανεις......?
με τις νοτες....
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
31
Like
3.728
Πόντοι
5.595
το loom το θυμαται κανεις......?
με τις νοτες....

Εννοειται! Ειχα και το αυθεντικο κουτι, με δωρο κασετα μεσα με αφηγηση της ιστοριας και μουσικη Τσαϊκοφσκι.
Βιβλιαρακι οπου εγραφες τα ξορκια με τις νοτες, απιστευτο παιχνιδι!

Καταπληκτικο θρεντ παιδια!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.326
Like
27.938
Πόντοι
6.056
Εγω απο τα adventure έμαθα αγγλικά!! Αναγκαστικά για να καταλαβαίνω την γίνεται στο παιχνίδι ιδικά στα παιχνίδια της Sierra.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Εγω απο τα adventure έμαθα αγγλικά!! Αναγκαστικά για να καταλαβαίνω την γίνεται στο παιχνίδι ιδικά στα παιχνίδια της Sierra.
και εγω απο τα larry και τα king quest εμαθα αγγλικα  επεισης παρακολουθουσα τοτε και το cnn
 

levotuss

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
19
Like
4
Πόντοι
0
Police quest
Zak Mc Cracken
Indiana Jones
Loom
Monkey island
Cruise for a corpse
Lure of the Temptress
Hook
Curse of enchantia
 

Bleach

Ανώτερος
Εγγρ.
3 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.534
Κριτικές
31
Like
3.728
Πόντοι
5.595

Peter το bloodnet το ειχα πειρατικο στην Amiga. Καμια 12αρια δισκετες θα ηταν, αφου νομιζω πως κυκλοφορησε και στο CD32 τοτε.
Το ειχα παιξει και μου αρεσε πολυ, ομως δεν μπορουσα να προχωρησω, ατι εκανα λαθος και εχανα συνεχεια.


Απο τα adventures της Sierra και συγκεκριμενα απο παρουσιαση στο Pixel του Hero's Quest II (Quest for Glory μετεπειτα) , κολλησα, και αγορασα Amiga, και μετα τα πηρα σβαρνα ολα. Colonel's bequest με τη φοβερη ατμοσφαιρα α λα Agatha Christie, King's Quest, Larry, Police Quest. Ακομη και οταν βαλαν εικονιδια αντι να γραφεις , ηταν υπεροχα.
Παντα ομως μου αρεσε το οτι εγραφες.

Αν και η Sierra με εφερε στα adventures, τα αγαπημενα μου ηταν τελικα της Lucas : Monkey Island 2 top!
Monkey Island 1 , Indiana Jones - Fate of Atlantis και LOOM, Day of the Tentacle , Sam and Max.

Λιγο πιο μετα σκασαν τα φανταστικα Legend of Kyrandia , Beneath a Steel Sky, Simon the Sorcerer.
 

Επισκέπτης
Το bloodnet ειχε δυο διαδοχους απο την ιδια δημιουργικη ομαδα: Hell και The Ripper
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom