Νέα

Εταιρείες εκμετάλλευσης ακινήτων μέσω Airbnb (smartbnb, eazybnb κλπ)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Iasonas81
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Iasonas81

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2016
Μηνύματα
24
Like
4
Πόντοι
0
Καλησπέρα παίδες..
Έχει κανένας εμπειρία με ενοικίαση ακινήτου του μέσω τέτοιας εταιρείας? Αν ναι σε ποια και τι γνώμη έχετε? Είστε ευχαριστημένοι ή σας κορόιδεψαν κλπ? Σκέφτομαι να δώσω το σπίτι μου για ενοικίαση αλλά δεν προλαβαίνω να το τρέξω μόνος μου γιατί λόγω δουλειάς λείπω αρκετά...
 

Trelobourdelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2017
Μηνύματα
134
Κριτικές
10
Like
279
Πόντοι
291
Ναι και εγώ το σκέφτομαι αλλά εμπειρία δεν έχω από την διαδικασία
 
OP
OP
I

Iasonas81

Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2016
Μηνύματα
24
Like
4
Πόντοι
0
Συναγωνιστές περιμένουμε τα φώτα σας...
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
323
Like
84
Πόντοι
1
Συναγωνιστές περιμένουμε τα φώτα σας...
Επειδη ασχολούμε με το αντικείμενο απο το 2014 ....αξίζει με προϋποθέσεις !
Εαν το κανείς μονο σου ....πρέπει να έχεις ελεύθερο χρόνο αρκετό !
Εαν το δώσεις σε εταιρεία .....ειναι στάνταρ το τι θα σου κρατήσουν ως διαχείριση .....γιατί έχει μεγάλο τρέξιμο ....και οι κωλοτουριστες δεν ειναι εύκολοι ....έρχονται ότι ώρα ναναι χάνονται στον δρόμο .....θέλουν να μείνουν πέρα απο τις 12 ! Θελει διπλωματία και εξυπηρέτηση ....γιατί μια κριτική περίεργη η κακή ....δυσταζει τους επόμενους Κ.ο.κ (γνωρίζετε ......στις κριτικές βασίζονται τα κοπάδια ).
Τέλος .... παίζει ρόλο και το σημείο που ειναι το σπίτι για το τι θα εισπράξεις !
....συνεργάζομαι με την Airbnb !

 

KristoferG

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.820
Like
50
Πόντοι
16
Επειδη ασχολούμε με το αντικείμενο απο το 2014 ....αξίζει με προϋποθέσεις !
Εαν το κανείς μονο σου ....πρέπει να έχεις ελεύθερο χρόνο αρκετό !
Εαν το δώσεις σε εταιρεία .....ειναι στάνταρ το τι θα σου κρατήσουν ως διαχείριση .....γιατί έχει μεγάλο τρέξιμο ....και οι κωλοτουριστες δεν ειναι εύκολοι ....έρχονται ότι ώρα ναναι χάνονται στον δρόμο .....θέλουν να μείνουν πέρα απο τις 12 ! Θελει διπλωματία και εξυπηρέτηση ....γιατί μια κριτική περίεργη η κακή ....δυσταζει τους επόμενους Κ.ο.κ (γνωρίζετε απο κριτικές βασίζονται τα κοπάδια ).
Τέλος .... παίζει ρόλο και το σημείο που ειναι το σπίτι για το τι θα εισπράξεις !

Τύπε ένα ακίνητο Νέα Ιωνία τι πληρότητα περίπου υπολογίζεις να έχει στις 365 ημέρες;
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
323
Like
84
Πόντοι
1
Τύπε ένα ακίνητο Νέα Ιωνία τι πληρότητα περίπου υπολογίζεις να έχει στις 365 ημέρες;
.....εγώ ειμαι κέντρο ( Ψυρρή) και Κουκάκι !εχω πληρότητα ....250μέρες τον χρόνο.
Επειδη το έχω ψάξει .....δεν συμφέρει να πας πέρα απο μεγάλο δακτύλιο Αθήνας ! Ειναι σαν να ειναι ενοίκιο μετά ....γνώμη μου και έρευνα μου !
Υπάρχουν συνάδελφοι που δεν έχουν σπίτια ....και κάνουν διαχείριση σπιτιών η νοικιάζουν το δικό σου !κανε την έρευνα σου !
Και επειδη ειναι μόδα και θα περάσει ....γιατί αρχίζει η φορολογία ....πλέον !
Και επειδη ο Έλληνας πάντα καβαλάει το καλάμι όπως με το χρηματηστηριο το 1997-2000! Ψαχτείτε καλα !
 

tavroulis

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2012
Μηνύματα
549
Κριτικές
1
Like
100
Πόντοι
6
.....εγώ ειμαι κέντρο ( Ψυρρή) και Κουκάκι !εχω πληρότητα ....250μέρες τον χρόνο.
Επειδη το έχω ψάξει .....δεν συμφέρει να πας πέρα απο μεγάλο δακτύλιο Αθήνας ! Ειναι σαν να ειναι ενοίκιο μετά ....γνώμη μου και έρευνα μου !
Υπάρχουν συνάδελφοι που δεν έχουν σπίτια ....και κάνουν διαχείριση σπιτιών η νοικιάζουν το δικό σου !κανε την έρευνα σου !
Και επειδη ειναι μόδα και θα περάσει ....γιατί αρχίζει η φορολογία ....πλέον !
Και επειδη ο Έλληνας πάντα καβαλάει το καλάμι όπως με το χρηματηστηριο το 1997-2000! Ψαχτείτε καλα !
κ για τη πόσο μηλαμε
;;;;
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
323
Like
84
Πόντοι
1
κ για τη πόσο μηλαμε
;;;;
Υπολόγισε κέντρο δεν βρίσκεις ξενοδοχείο με 60€
Όποτε παίζεις μπάλα μέχρι εκεί .....εκτός εαν έχεις θέα Ακρόπολη !εκει παίζει 100 η βραδιά !
Αυτή την στιγμή περιμενω ενα ζευγάρι απο Σαντορίνη ....που μου είπαν θα έρθουν 12:00 μεσημέρι .....και ακόμα έρχονται και ξέρεις ....έχουν προπληρώσει δεν μπορείς να τους πεις άντε στο καλό ?! Θα φας κριτική !
Ειμαι απο τις 7 το πρωί στα διαμερίσματα ....όποτε να μην αποζημιωθω ?
Φευγουν .....πρέπει να προγραμματίσεις καθαρισμό αλλαγή σεντονιών μικρό βλάβες να τους ευχαριστήσεις που σε επέλεξαν ...για να γράψουν κριτική !
Επένδυσα σεβαστό ποσό ....αλλά οκ δόξα το θεό όλα καλα !

 

tavroulis

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2012
Μηνύματα
549
Κριτικές
1
Like
100
Πόντοι
6
:hi:
Υπολόγισε κέντρο δεν βρίσκεις ξενοδοχείο με 60€
Όποτε παίζεις μπάλα μέχρι εκεί .....εκτός εαν έχεις θέα Ακρόπολη !εκει παίζει 100 η βραδιά !
Αυτή την στιγμή περιμενω ενα ζευγάρι απο Σαντορίνη ....που μου είπαν θα έρθουν 12:00 μεσημέρι .....και ακόμα έρχονται και ξέρεις ....έχουν προπληρώσει δεν μπορείς να τους πεις άντε στο καλό ?! Θα φας κριτική !
Ειμαι απο τις 7 το πρωί στα διαμερίσματα ....όποτε να μην αποζημιωθω ?
Φευγουν .....πρέπει να προγραμματίσεις καθαρισμό αλλαγή σεντονιών μικρό βλάβες να τους ευχαριστήσεις που σε επέλεξαν ...για να γράψουν κριτική !
Επένδυσα σεβαστό ποσό ....αλλά οκ δόξα το θεό όλα καλα !
κ εγώ είμαι του χορού αλλά επαρχία νησί κ δεν είναι ακριβώς ετσι
 

tavroulis

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2012
Μηνύματα
549
Κριτικές
1
Like
100
Πόντοι
6
:hi:ο :hi:Κ τώρα δ
ουλευω έως 7 το πρωί  κ δεν έχω πολύ χρόνο να γράψω λόγο της κατεγιδας που πέφτει τώρα .Τα ενοίκια στα διαμερίσματα είναι ασύμφορα λόγο μεγαλοζημιων που αφήνουν θασε πολύ τυχερός για μικροβλαβες μιαν είσε του χορου κατάλαβες έτσι;;;;;;;μη παραμυθιαζουμαι το κάθε ένα που έχει ανάγκη λόγο κρίσης.....................
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
323
Like
84
Πόντοι
1
:hi:ο :hi:Κ τώρα δουλευω έως 7 το πρωί  κ δεν έχω πολύ χρόνο να γράψω λόγο της κατεγιδας που πέφτει τώρα .Τα ενοίκια στα διαμερίσματα είναι ασύμφορα λόγο μεγαλοζημιων που αφήνουν θασε πολύ τυχερός για μικροβλαβες μιαν είσε του χορου κατάλαβες έτσι;;;;;;;μη παραμυθιαζουμαι το κάθε ένα που έχει ανάγκη λόγο κρίσης.....................
.....ζητά αποζημίωση για τις βλάβες ...μπορείς !καταγραφη στην είσοδο .....καταγραφή στην αποχώρηση ! Να δεις τι γατάκια θα γίνουν ..( ποσό μου την δίνει αυτό το κουσούρι τους ).
Ευτυχώς δεν έχω τέτοια σενάρια !
 

tavroulis

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2012
Μηνύματα
549
Κριτικές
1
Like
100
Πόντοι
6
.....ζητά αποζημίωση για τις βλάβες ...μπορείς !καταγραφη στην είσοδο .....καταγραφή στην αποχώρηση ! Να δεις τι γατάκια θα γίνουν ..( ποσό μου την δίνει αυτό το κουσούρι τους ).
Ευτυχώς δεν έχω τέτοια σενάρια !
γι'αυτό τα λέμε όλα από την αρχή για οποίων ενδιαφέρεται δεν είναι όλα ρόδινα κ πρέπει ναχεις κ πακέτο πίσω για να βγάλεις αλλιώς γαμάτα!!!
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
323
Like
84
Πόντοι
1
....επισης υπάρχει η περίπτωση φορολογικά να μην σε φορολογήσουν στο 8.500 κλίμακα μισθωτού .
Διότι έχεις εισόδημα απο εκμετάλλευση κατοικίας ....και να πας στα 6.000€ αφορολόγητο.
Αυτό παίζεται ακόμα διότι τα γατονια της εφορίας δεν έχουν βρει την φόρμουλα να το κατατάξουν στην Φορολογική κλίμακα!
Δεν ειναι χαζοί θα δουν τον τζίρο ,(έχουν εικόνα απο την Airbnb Hellas),και στο τέλος το κόντρα ξύρισμα !
Κάποτε είχε γίνει με τα φωτοβολταϊκά .....οι αγρότες άκουσαν επιδοτση (χωριάτικα ετσι τις λεν) και Βουρ ξηλώσανε τα πάντα και το χωράφι παράγει ρεύμα ......μετά ήρθε το ΤΕΒΕ μετά η (ΔΕΗ άλλαξε το σενάριο )τους λέει δεν το αγοράζω όσο είπαμε την kw/h .....παει το χωραφ!!
Ο Έλληνας ανακάλυψε την πονηριά .....και τελικα πιάνετε στην φάκα !
Μυστήρια σενάρια !
 

tavroulis

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2012
Μηνύματα
549
Κριτικές
1
Like
100
Πόντοι
6
:hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:
....επισης υπάρχει η περίπτωση φορολογικά να μην σε φορολογήσουν στο 8.500 κλίμακα μισθωτού .
Διότι έχεις εισόδημα απο εκμετάλλευση κατοικίας ....και να πας στα 6.000€ αφορολόγητο.
Αυτό παίζεται ακόμα διότι τα γατονια της εφορίας δεν έχουν βρει την φόρμουλα να το κατατάξουν στην Φορολογική κλίμακα!
Δεν ειναι χαζοί θα δουν τον τζίρο ,(έχουν εικόνα απο την Airbnb Hellas),και στο τέλος το κόντρα ξύρισμα !
Κάποτε είχε γίνει με τα φωτοβολταϊκά .....οι αγρότες άκουσαν επιδοτση (χωριάτικα ετσι τις λεν) και Βουρ ξηλώσανε τα πάντα και το χωράφι παράγει ρεύμα ......μετά ήρθε το ΤΕΒΕ μετά η ΔΕΗ τους λέει δεν το αγοράζω όσο είπαμε .....παει το χωραφ!!
Ο Έλληνας ανακάλυψε την πονηριά .....και τελικα πιάνετε στην φάκα !
Μυστήρια σενάρια !
τυπε άσε ληξτω εδώ όχι ψεύτικες ελπίδες σε κανένα ψυχές είμαστε όλοι κ όλοι τραβάμε ο καθένας το σταυρό του  καληνύχτα!!
 

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
323
Like
84
Πόντοι
1
:hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:τυπε άσε ληξτω εδώ όχι ψεύτικες ελπίδες σε κανένα ψυχές είμαστε όλοι κ όλοι τραβάμε ο καθένας το σταυρό του  καληνύχτα!!
...δηλαδή σε ποια παράγραφο έδωσα ψεύτικες ελπίδες τύπε ?
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
...δηλαδή σε ποια παράγραφο έδωσα ψεύτικες ελπίδες τύπε ?
Νομιζω εισαι κατατοπιστικοτατος αδερφε.Να σε ρωτησω,επειδη ειδα ενα αρθρο για περιοχες που προτιμανε οι τουριστες στην Αθηνα...εχω ενα μεγαλο δυαρι στα Ηλισσια.Εχω μια νοικαρισα μεσα η οποια ολο κοβει απο το ενοικιο,την ξεκινησα στα 250 και τωρα δεν παιρνω ουτε δυο κατοσταρικα.Τι λες,να το βαλω airbnb ή θα κλαιω.Το σπιτι ειναι ανακαινισμενο ολο,εκτος απο την κουζινα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom