Νέα

Mοναξιά και οικονομική κρίση..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα boobssucker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 282
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
1
Like
184
Πόντοι
16
Συναδελφοι,

Πολλοι απο εσας ίσως στα λογια μου ανακαλυψουν κοινα στοιχεια προσωπικών βιωματικων καταστασεων.

Τρεχω να κανω δυο και τρεις δουλειες,και μετα βιας καταφερνω να μαζεψω καποια χρηματα τα οποια καλυπτουν μερος των οικονομικών μου υποχρεώσεων στο κρατος (ΔΕΚΟ,Εφορια,ΕΦΚΑ) και παγιων ανελαστικών δαπανών.

Μου μενει ενα υπολοιπο 200-300 ευρω να ζησω το μηνα (συμπεριλαμβανομενων των super market,βενζινη για δουλεια).

Επομενως,που χρηματα για καποια γνωριμια,κοινωνικοποιηση,απλα πραγματα δηλαδη δεν μπορω να κανω με καποια γυναικα. Επομενως για το λογο αυτο,δεν ψαχνω αφου ξερω οτι οποια και να γνωρισω,θα υπαρχουν καποιες ελαχιστες οικονομικες απαιτησεις τουλαχιστον τους πρωτους 2-3 πρωτους μηνες.Ακομη και η κοινωνικοποιηση με φιλαρακια για καμια μπυρα πολυ δυσκολα,αφου συνηθως οταν θα εισαι με παρεα και κερασμα ισως πρεπει να κανεις,και για καποιο φαγητο να πρεπει να ακολουθησεις. Οποτε,για να μην ερχομαι σε δυσκολη θεση,βρισκω δικαιολογιες για να μην βγαινω...

Παραλληλα,οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχουν χρηματα για προσωπικη εκτονωση σε καποια κοπελα..

Αποτελεσμα?Μοναξια,πεσμενη αυτοπεποιθεση,διαθεση, καταθλιψη...Και εργαζομαι ρε μαγκες,τα δουλευω,χωρις λαμογιες και αρπαχτες...

Δεν ειμαι απο αυτους που κατηγορουν το συμπαν κτλ.. Απλα,να,η μοναξια με κανει να εκφραζομαι και απο εδω.

 

mapaman

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2018
Μηνύματα
247
Like
16
Πόντοι
1
απλα σκεψου αν αξιζει να ζεις για να δουλευεις (οπως κανεις τωρα) η προτιμας να δουλευεις για να ζεις. Στη δευτερη επιλογη για παραδειγμα ισως σε κανενα νησακι η γενικα σε μια πιο μικρη κοινωνια ηταν καλυτερα;
 
OP
OP
boobssucker

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
1
Like
184
Πόντοι
16
απλα σκεψου αν αξιζει να ζεις για να δουλευεις (οπως κανεις τωρα) η προτιμας να δουλευεις για να ζεις. Στη δευτερη επιλογη για παραδειγμα ισως σε κανενα νησακι η γενικα σε μια πιο μικρη κοινωνια ηταν καλυτερα;
Θετικοτατη προταση...Ομως ποσο ευκολα ειναι να κανεις μια νεα αρχη στα 42 με αλλο επαγγελμα,μηδεν κομποδεμα στην ακρη (ως υπαλληλος) και σε τι αντικειμενο αφου περαν του επαγγελματος μου ,δεν εχω εμπειρια σε χειρονακτικη εργασια?
Σ ευχαριστω για την προταση...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.105
Κριτικές
16
Like
13.003
Πόντοι
5.577
δυσκολο θεμα εβαλες τυπε, και οι προοπτικες δυσιωνες μια που ειμαστε σε μια οικονομια που κινειται με τα αποθεματα δεκαετιων και τις συνταξεις που θα μειωνονται συνεχεια  :undecided:
 

Επισκέπτης
ας ειμαστε  ρεαλιστες ... γυναικα  ( οποιαδηποτε) χωρις εστω βασικα χρηματα για οποια  κινηση  δεν παιζει να βρει καποιος ...
οι  γυναικες  μυριζονται απο μακρια την  φτωχομπινεδιαση του ανδρα ..
οποτε φιλε βαλε καποιο πλανο με ηρεμια και ξεκινα να βρεις τροπους να αυξησεις το εισοδημα σου ...
παρε καποιες μερες αδεια το καλοκαιρι και σκεψου ...,  σκεψου επαγγελματικα τι μπορεις να κανεις επιπλεον η κατι νεο ..
.... στις διακοπες με ηρεμια και νηφαλιοτητα ισως εχεις πιο καθαρο μυαλο ...
στο κατω κατω το να βγαλεις  παραπανω λεφτα καλο δικο σου θα κανεις  κιολας ..
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.105
Κριτικές
16
Like
13.003
Πόντοι
5.577

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Ποσα χρηματα κερδιζει ενας υπαλληλος??και με ποση ωρα δουλεια??θελω να μαθω τι μισθοι παιζουν ,ακουω ενας παιρνει 550 ευρω με 10 ωρες δουλεια σεκιουριτας,αλλος λεει βγαζω 1500 σε συνεργειο μεσα στην μουτζουρα ,νομιζω οτι παιζει ρολο ποσα χαλαμε η ποσα χρειαζομαστε
 
OP
OP
boobssucker

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
1
Like
184
Πόντοι
16
ας ειμαστε  ρεαλιστες ... γυναικα  ( οποιαδηποτε) χωρις εστω βασικα χρηματα για οποια  κινηση  δεν παιζει να βρει καποιος ...
οι  γυναικες  μυριζονται απο μακρια την  φτωχομπινεδιαση του ανδρα ..
οποτε φιλε βαλε καποιο πλανο με ηρεμια και ξεκινα να βρεις τροπους να αυξησεις το εισοδημα σου ...
παρε καποιες μερες αδεια το καλοκαιρι και σκεψου ...,  σκεψου επαγγελματικα τι μπορεις να κανεις επιπλεον η κατι νεο ..
.... στις διακοπες με ηρεμια και νηφαλιοτητα ισως εχεις πιο καθαρο μυαλο ...
στο κατω κατω το να βγαλεις  παραπανω λεφτα καλο δικο σου θα κανεις  κιολας ..
Αδερφε,αν σε ηξερα θα πιναμε μπυριτσα...Μεγαλο,δυσκολο και για πολλους επιπονο ψυχικα θεμα

Ειλικρινα,τις στιγμες που προσπαθω να μην πεφτω ψυχολογικα,αυτο σκεφτομαι.Να βγαλω ΤΕΛΕΙΩΣ απο το μυαλο μου το θεμα της γυναικας,οποτε,να βρω καποιον τροπο να αυξησω τα εσοδα..Και ας εινα ιαυτος ο στοχος που θα παρει το μυαλο μου απο το συναισθημα της μοναξιας,μηπως να μπορεσω και παρω μια ανασα. Παντως,σε ολους σας θα ετυχε,οταν ειστε εστω για λιγο ανετοι οικονομικα,ποσο πιο cool και ωραιοι τυποι ειμαστε ολοι,ετσι?
 
OP
OP
boobssucker

boobssucker

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
1
Like
184
Πόντοι
16
Ποσα χρηματα κερδιζει ενας υπαλληλος??και με ποση ωρα δουλεια??θελω να μαθω τι μισθοι παιζουν ,ακουω ενας παιρνει 550 ευρω με 10 ωρες δουλεια σεκιουριτας,αλλος λεει βγαζω 1500 σε συνεργειο μεσα στην μουτζουρα ,νομιζω οτι παιζει ρολο ποσα χαλαμε η ποσα χρειαζομαστε
Με 1200 ευρω το μηνα και παγια εξοδα γυρω στα 900 (παγια εξοδα δεν ειναι μπυρες,ρουχα,ταξιδια) με 12-13 ωρες δουλεια
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
παρε καποιες μερες αδεια το καλοκαιρι και σκεψου ...,  σκεψου επαγγελματικα τι μπορεις να κανεις επιπλεον η κατι νεο ..
.... στις διακοπες με ηρεμια και νηφαλιοτητα ισως εχεις πιο καθαρο μυαλο ...


Τυπε να παει καπου κοντα ομως μην ξοδευτεί. :S :S :S


 

Συνημμένα

  • 19732089_10213287132228544_9196738691647090623_n.jpg
    19732089_10213287132228544_9196738691647090623_n.jpg
    58,6 KB · Εμφανίσεις: 22

mapaman

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2018
Μηνύματα
247
Like
16
Πόντοι
1
κατ αρχην keep your head up που λενε και οι αμερικανοι. αν θες γραψε στο περιπου τι ειδους υπηρεσιες προσφερεις ως υπαλληλος μηπως και παρεις καμια πιο συγκεκριμενη προταση. την εφαρμογη okcupid τη δοκιμασες; ειναι απολυτα εφικτο να εισαγεις καμια απο ευρωπαικη χωρα, ειδικα ανω των 35 που υποψιαζομαι οτι σε ενδιαφερει κιολας. μια γυναικα απτο βορρα (ΚΑΙ απο κεντρικη ευρωπη) που ειναι λιγο πολυ στην φαση σου θα εκανε κρα να ερθει να ζησει εδω, και λογω της γλωσσας της ΙΣΩΣ καταφερει να βρει καλυτερη δουλεια σε κανενα τηλεφωνικο κεντρο πχ που ζητανε παντα (μιλαω για Αθηνα). και τετοιες υπαρχουν ΠΟΛΛΕΣ στο βορρα
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
κατ αρχην keep your head up που λενε και οι αμερικανοι. αν θες γραψε στο περιπου τι ειδους υπηρεσιες προσφερεις ως υπαλληλος μηπως και παρεις καμια πιο συγκεκριμενη προταση. την εφαρμογη okcupid τη δοκιμασες; ειναι απολυτα εφικτο να εισαγεις καμια απο ευρωπαικη χωρα, ειδικα ανω των 35 που υποψιαζομαι οτι σε ενδιαφερει κιολας. μια γυναικα απτο βορρα που ειναι λιγο πολυ στην φαση σου θα εκανε κρα να ερθει να ζησει εδω, και λογω της γλωσσας της ΙΣΩΣ καταφερει να βρει καλυτερη δουλεια σε κανενα τηλεφωνικο κεντρο πχ που ζητανε παντα (μιλαω για Αθηνα). και τετοιες υπαρχουν ΠΟΛΛΕΣ στο βορρα

εννοεις ελληνιδα που ζει στη βορεια ελλαδα η στο εξωτερικο σε βορειο κρατος;
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Με 1200 ευρω το μηνα και παγια εξοδα γυρω στα 900 (παγια εξοδα δεν ειναι μπυρες,ρουχα,ταξιδια) με 12-13 ωρες δουλεια
Φιλε σορυ ,δεν θελω να φανω αδιακριτος,και αν θελεις απαντας,παγια εξοδα 900 ευρω και 12 ωρες δουλειας μπορεις να γινεις πιο σαφης,δηλ. τι παγια εχεις 900 ευρω??πολλα δεν ειναι ??
 

mapaman

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2018
Μηνύματα
247
Like
16
Πόντοι
1

Επισκέπτης
Αδερφε,αν σε ηξερα θα πιναμε μπυριτσα...Μεγαλο,δυσκολο και για πολλους επιπονο ψυχικα θεμα

Ειλικρινα,τις στιγμες που προσπαθω να μην πεφτω ψυχολογικα,αυτο σκεφτομαι.Να βγαλω ΤΕΛΕΙΩΣ απο το μυαλο μου το θεμα της γυναικας,οποτε,να βρω καποιον τροπο να αυξησω τα εσοδα..Και ας εινα ιαυτος ο στοχος που θα παρει το μυαλο μου απο το συναισθημα της μοναξιας,μηπως να μπορεσω και παρω μια ανασα. Παντως,σε ολους σας θα ετυχε,οταν ειστε εστω για λιγο ανετοι οικονομικα,ποσο πιο cool και ωραιοι τυποι ειμαστε ολοι,ετσι?
περασα απο παρομοιο λουκι κι εγω πριν 3/4χρονια .. εκανα  ομως  καποιες  διορθωτικες  κινησεις και αποφασεις  και μπορω να  πω πως ζω καλα  τωρα!
ξερεις  ομως ολο αυτο με εκανε καλυτερο  σε  ολους τους τομεις ...
στο θεμα γυναικας  πλεον εγω εχω το πανω χερι ... και πλεον ΕΓΩ  τις διαλεγω και μπορω με περηφανεια  να  πω πως παιρνω  το αιμα  μου  πισω ακομα  και για αλλους ανδρες .. :cheesy:

να σου  πω και μια αντιστροφη περιπτωση ....
καλος φιλος ηταν παντρεμενος  4 χρονια ( ευτυχως χωρις παιδι..) οι δουλειες του πηγαιναν για φουντο και η γυναικα
τον παρατησε ..... βλεπεις  η κυρα κοκοτα ηταν μονο για τα καλα και τα εξασφαλισμενα ..
ο φιλος αφου χωρησε  λοιπον ξαναβρηκε το δρομο του εχει  στησει μαλιστα και  2 eshop και πανε  πολυ καλα και τον βλεπω παλι ευτυχισμενο !!!!
μη μασας  ... ηρεμια  και υγεια  και φτιαξε  τα επαγγελματικα σου πρωτα ...
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Πες μας ότι πληρώνεις διατροφές ....?
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
23.786
Like
9.549
Πόντοι
1.406
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:kneel: :kneel: ΡΗΣΠΕΚΤ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ..........ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΙΤΛΟ ΣΕ ΘΕΜΑ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΙΚΟ "ΒΟΥΛΓΑΡΟΤΡΑΒΕΛΛΑ"....Αν το ανοιγατε και κυριακη θα ηταν το ιδανικο.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
εξωτερικο. ενδεχομενως και καμια ελληνιδα απο επαρχια βεβαια.. θελει καλο ξεσκαρταρισμα παντως αν δε θες να σου φυγει με την πρωτη

χλωμο το βλεπω φιλτατε διοτι οι ελληνιδες εχουν στο μυαλο τους μονο στο χρημα. οχι οτι και οι ξενες δεν το εχουν αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο για τις ξενες μην το ανοιξουμε τωρα.

βλεπω απο το 2009 και μετα που η χωρα μπηκε σε οικ. υφεση εχουν λυσαξει οι περισσοτερες γυναικες για χρημα τους εχει γινει μια ψυχωση ολο αυτο με τα λεφτα. παραδειγματα απο τον περιγυρο μου πανπολα
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
εξωτερικο. ενδεχομενως και καμια ελληνιδα απο επαρχια βεβαια.. θελει καλο ξεσκαρταρισμα παντως αν δε θες να σου φυγει με την πρωτη

Μια χαρα τυπε.

Θα βρει ενα μουνι απο εξωτερικο και θα της πει ελα να ζησεις μαζι μου για να σε γαμαω εγω οποτε θελω αλλα επειδη δεν μου φτανουνε τα λεφτα να συντηρήσω τον εαυτο μου -ποσο μαλιστα και εσενα-θα πας να βρεις δουλεια.
Μιλαμε τουμπες απο τη χαρα της θα κανει η τυπισσα  :S :S :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom