Νέα

αλατα στα κρύσταλλα του αυτοκινητου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα artemismatsas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 14
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
σε οποιο πλυντήριο αυτοκινητου και να πηγα το αυτοκινητο μου κανεις -ουτε κ εγω - καταφερε να μου αφαιρεσει τα αλατα απ τα κρυσταλλα .... καμια ιδεα?
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
........ :S :S :S
 

Συνημμένα

  • images.jpg
    images.jpg
    12,5 KB · Εμφανίσεις: 8

bicyclatenios

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2017
Μηνύματα
70
Κριτικές
5
Like
117
Πόντοι
0
επειδη ειναι δουλεια μου αν θες στειλε μου να σου πω πως το κανω..
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
σε οποιο πλυντήριο αυτοκινητου και να πηγα το αυτοκινητο μου κανεις -ουτε κ εγω - καταφερε να μου αφαιρεσει τα αλατα απ τα κρυσταλλα .... καμια ιδεα?
μια λυση ειναι να βαλεις αντηλιακη μεμβρανη ετσι και ηλιο θα γλιτώσεις αλλα και δεν θα φαινονται τα αλατα στα τζαμια.
τωρα αμα πας σε τζαμα ισως σου βρει λυση για ξεθαμπωμα αλλα να ξερεις ότι μπορει να είναι προσωρινη και μετα να θες παλι τα ιδια.
 

kavlaboy

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2010
Μηνύματα
435
Like
297
Πόντοι
21
μια λυση ειναι να βαλεις αντηλιακη μεμβρανη ετσι και ηλιο θα γλιτώσεις αλλα και δεν θα φαινονται τα αλατα στα τζαμια.
τωρα αμα πας σε τζαμα ισως σου βρει λυση για ξεθαμπωμα αλλα να ξερεις ότι μπορει να είναι προσωρινη και μετα να θες παλι τα ιδια.

[/quote
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.201
Πόντοι
2.406
Με οδοντόκρεμα...
Κ λιγο τριψιμο τα κρυσταλλα στα φαναρια γινονται καινουρια...
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Να μη πιτσιλατε με το λαστιχο το αυτοκινητο στην φουρια της ζεστης, και δεν θα ξαναπιασει αλατα...
 
OP
OP
artemismatsas

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
πρεπει να ευχαριστησω το μελος bicyclatenios  :respect: για τη βοηθεια του μιας που ειναι το αντικειμενο του κ ολους τους αλλους που απαντησαν σοβαρα κ δεν ειπαν μαλακια  :hi:
 

bicyclatenios

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2017
Μηνύματα
70
Κριτικές
5
Like
117
Πόντοι
0
Ο καθενας λεει την αποψη του οπως φανταζεται ... οκ ! μετα ειναι στο χερι μας τι θα παρουμε σοβαρα και τι οχι! σε συμβουλεψα διοτι ειμαι επαγγελματίας detailer (οπως λεμε και στο χωριο μου)
ΤΟ ξυδι και βιακαλ κλπ εχουν λογικη επειδη ειναι κατα των αλάτων αλλα τα άλλατα που εχουν κάτσει σε αμαξι τα οποία τα έχει ψησει ο ήλιος δεν βγαινουν ετσι...
Τωρα η απάντηση για την μεμβράνη απλά θα εχει φιμέ τζάμι με άλλατα... οπότε τσαμπα δουλεια! δεν θα φαινονται απ εξω τα αλλατα αλλα απο μεσα απο την θολουρα δεν θα βλέπεις ουτε με μαντιεψιά!
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.736
Κριτικές
6
Like
3.390
Πόντοι
736
Εγώ έχω ενα κομμάτι απο καθρέφτη που είναι πολύ θαμπος και μάλλον έχει άλατα , δοκιμασα με αζαξ και με ενα σαμπουάν αυτοκινήτου που τα είχα πρόχειρα αλλά δεν έγινε τίποτα .. Μάλλον έχω το ίδιο πρόβλημα που είχε και ο νηματοθετης
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom