Νέα

σκατο-ίντερνετ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα King of the Island
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 17
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

King of the Island

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
718
Like
0
Πόντοι
6
Όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος

Εδώ και 2-3 μέρες η ταχύτητα του ίντερνετ μου πέφτει από τα 8-9MBs και κλειδώνει στα 3MBs, τι διάολο; Το ίντερνετ μου κλείδωνε στα 8-9 MB σταθερά τώρα 8 χρόνια.

πήρα τη WIND και μου λένε όντως πέφτει και κλειδώνει στα 3 και μάλλον λένε υπάρχει παρεμβολή στα καλώδιο. Τώρα δε ξέρω, σα μπαρούφα μου ακούγεται λίγο αυτό και ας μην είμαι γνώστης του θέματος. Η σύνδεση με το pc είναι με καλώδιο, όχι wifi

Ξέρει κανείς τι παίζει; Είναι όντως πιθανό παρεμβολές από δε ξέρω τι να επιρεάζουν το καλώδιο του ίντερνετ;
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
5.999
Κριτικές
47
Like
6.206
Πόντοι
11.445
εχεις vdsl ?
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
τι 3 μεγκαμπάιτ τι 8 πάλι βιντεάκια σερβάιβορ στο γιούτουμπ θα βλέπεις
 

Γαμιαδών33

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2016
Μηνύματα
549
Like
20
Πόντοι
6
...σου πέρνουν με κλέφτη ινδερνέτι και κατεβάζουν και σου ρίχνουν ταχύτης...μία υπόθεση..
κάνε λοιπόν restart στο μπλιμπλίκι σου το μόδεμ..
δεύτερη και πιο σοβαρή..έχουν σακατέψει τη θύρα σου από τις πλακέτες των κεντρικών μέσα στους δρομολογητές τους και πρέπει να τους τηλεφωνήσεις να το φτιάξουν...
 

SandraSandra

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2018
Μηνύματα
133
Like
14
Πόντοι
1
Τι συνδεσμολογία έχετε?
Δοκιμάσατε με θωρακισμένο καλώδιο?
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.051
Like
2.817
Πόντοι
506
Eμενα η wind μου έλεγε οτι πεφτει λογω παλαιότητας και οτι πρεπει αναβαθμησω σε VDSL.  :wanker: :wanker: :wanker:
 

dimer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2017
Μηνύματα
270
Like
1.670
Πόντοι
201
Κλείσε το WiFi και ξανά τσέκαρε την ταχύτητα σου αφού είσαι συνδεμένος με εθερνετ, αν είναι όλα οκ τότε τσέκαρε τους γείτονες...
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.461
Πόντοι
2.046
Σηκω και φυγε απο τη wind ειναι για τον πουτσο απατεωνες
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
το συμβολαιο σου μπορει να ληγει αλλα δε ξεμπερδευεις ευκολα με αυτους αν μπεις στη σελιδα τους στο fb θα διαβασεις στις δημοσιευσεις κραξιματα απο ατομα που δε τους αφηνουν να φυγουν μακραν η χειροτερη εταιρια καρτοκινητο και μονο σε αυτους τιποτα αλλο
μια χαρα θα φυγω,το χω ξανακανει.
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.155
Κριτικές
35
Like
4.461
Πόντοι
2.046
+1
κλεφτοκοταδες...ευτηχως το δικο μου το συμβολαιο ληγει
το συμβολαιο σου μπορει να ληγει αλλα δε ξεμπερδευεις ευκολα με αυτους αν μπεις στη σελιδα τους στο fb θα διαβασεις στις δημοσιευσεις κραξιματα απο ατομα που δε τους αφηνουν να φυγουν μακραν η χειροτερη εταιρια καρτοκινητο και μονο σε αυτους τιποτα αλλο
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Btw προτεινετε καμμια εταιρεια καλη να ξερουμε
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Αν είσαι στην περιοχή που καλύπτει τότε ΙΝΑLAN με κλειστά μάτια!!! 100mbps up, 100mbps down!
Δες εδώ (στο τέλος της σελίδας λέει για διαθεσιμότητα Αθήνα/Θεσσαλονίκη.

Αν δεν σε καλύπτει η παραπάνω, τότε ΟΤΕ.... ακριβότερος μεν, καλύτερος δε....
ωραιος,θα το τσεκαρω,θενκς.
 

george36n

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2006
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
129
Πόντοι
0
Btw προτεινετε καμμια εταιρεια καλη να ξερουμε

Αν είσαι στην περιοχή που καλύπτει τότε ΙΝΑLAN με κλειστά μάτια!!! 100mbps up, 100mbps down!
Δες εδώ (στο τέλος της σελίδας λέει για διαθεσιμότητα Αθήνα/Θεσσαλονίκη.

Αν δεν σε καλύπτει η παραπάνω, τότε ΟΤΕ.... ακριβότερος μεν, καλύτερος δε....
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.222
Like
376
Πόντοι
36
Παίζει ρόλο και η περιοχή. H Vodafone μου ηταν χάλια από πλευράς ποιότητας (σταθερότητας και ταχύτητας). Ο ΟΤΕ σαφώς καλύτερος και, αφού ξαναγύρισα, μου ήρθε αρκετά φτηνότερος από Βόδιαφον.
 
OP
OP
King of the Island

King of the Island

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
718
Like
0
Πόντοι
6
Και κλειστο wifi παλι τοσο πεφτει.
Αν κανω restart το router ειναι 50-50 να ξεκινησει με 3MB η 8MB. Και οταν πιανει τα 8 σε 20 λεπτα παλι πεφτει στα 3.

Το καλωδιο ειναι νορμαλ καλωδιο τηλεφωνου χωρις θωρακισκό για παρεμβολές.

Ο ξεφτερης τεχνικος απευθειας μου ειπε οτι το προβλημα προκυπτει απο καποια συσκευη που εχει βαλει καποιος στην πολυκατοικια και προκαλουνται παρεμβολες.

Του λεω και τι δηλαδη τοσο ευκολα προκαλουνται παρεμβολες και μου λεει οτι εχουν αναβαθμίσει με νεους πιο προηγμενους αλγοριθμους τα σηματα τους και αρα ειναι πιο ευκολο να παρεμβαλονται αλλες συακευες. Ακου τι ειπε ο στοκος.

 

george36n

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2006
Μηνύματα
58
Κριτικές
3
Like
129
Πόντοι
0
Και κλειστο wifi παλι τοσο πεφτει.
Αν κανω restart το router ειναι 50-50 να ξεκινησει με 3MB η 8MB. Και οταν πιανει τα 8 σε 20 λεπτα παλι πεφτει στα 3.

Το καλωδιο ειναι νορμαλ καλωδιο τηλεφωνου χωρις θωρακισκό για παρεμβολές.

Ο ξεφτερης τεχνικος απευθειας μου ειπε οτι το προβλημα προκυπτει απο καποια συσκευη που εχει βαλει καποιος στην πολυκατοικια και προκαλουνται παρεμβολες.

Του λεω και τι δηλαδη τοσο ευκολα προκαλουνται παρεμβολες και μου λεει οτι εχουν αναβαθμίσει με νεους πιο προηγμενους αλγοριθμους τα σηματα τους και αρα ειναι πιο ευκολο να παρεμβαλονται αλλες συακευες. Ακου τι ειπε ο στοκος.

ΣΤΟΚΟΟΟΟΟΣ...

Τύπε μπες στο routeraki σου και εκεί που έχει τα στατιστικά της γραμμής κάνε τα copy και paste εδώ να δω και να σου πω.
Μας ενδιαφέρουν τα SNR/Attenuation και φυσικά τα FEC/HEC/CRC errors της γραμμής.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom