Νέα

Πως μετατρεπουμε τηλεορασεις σε video wall

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα daltonsbrothers
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Καλησπερα παιδια.Εχω ενα μαγαζι.Μια σειρα 4 τηλεορασεων η μια ''κολλημενη'' στην αλλη,θελω σε αγωνες να γινονται ''μια'' κ να δειχνουν ενιαια εναν αγωνα για παραδειγμα!Υπαρχουν καποιοι τροποι που μπορει να γινει αυτο?Ενδεχομενως καποιος υπολογιστης με καρτες γραφικων ?Οι εχοντες την τεχνοτροπια και τη γνωση για κατι τετοιο ας μας δωσουν τα φωτα τους εαν θελουν.Ευχαριστω!
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.142
Like
332
Πόντοι
36
Καλησπερα παιδια.Εχω ενα μαγαζι.Μια σειρα 4 τηλεορασεων η μια ''κολλημενη'' στην αλλη,θελω σε αγωνες να γινονται ''μια'' κ να δειχνουν ενιαια εναν αγωνα για παραδειγμα!Υπαρχουν καποιοι τροποι που μπορει να γινει αυτο?Ενδεχομενως καποιος υπολογιστης με καρτες γραφικων ?Οι εχοντες την τεχνοτροπια και τη γνωση για κατι τετοιο ας μας δωσουν τα φωτα τους εαν θελουν.Ευχαριστω!
Καλησπέρα,
Η πηγή που παράγεται το σήμα είναι απο υπολογιστή;
Μπορείς να δεις αυτό -> αλλά πρέπει και η κάρτα γραφικών πρέπει να υποστηρίζει Video Wall Mode.
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.160
Κριτικές
3
Like
10.174
Πόντοι
3.506
Καλησπερα παιδια.Εχω ενα μαγαζι.Μια σειρα 4 τηλεορασεων η μια ''κολλημενη'' στην αλλη,θελω σε αγωνες να γινονται ''μια'' κ να δειχνουν ενιαια εναν αγωνα για παραδειγμα!Υπαρχουν καποιοι τροποι που μπορει να γινει αυτο?Ενδεχομενως καποιος υπολογιστης με καρτες γραφικων ?Οι εχοντες την τεχνοτροπια και τη γνωση για κατι τετοιο ας μας δωσουν τα φωτα τους εαν θελουν.Ευχαριστω!

Κατ αρχην οι τηλεορασεις πρεπει να εχουν θυρα εισοδου κατα προτιμηση Hdmi
Μετα σου χρειαζεται ενας video wall controller/matrix

71sT%2BtWArLL._SY355_.jpg


Ο πιο φθηνος στην Amazon ξεκιναει απο περιπου 400$ και φθανει μεχρι 2-3 χιλιαδες.
Οποτε νομιζω με αυτα τα λεφτα παιρνεις ενα καλο προζεκτορα και κανεις τη δουλεια σου..
 

chameleo

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
24
Like
18
Πόντοι
0
υπολογιστης με καταλληλη καρτα είναι η λυση πουμεσα από το user interface σου επιτρεπει να κανεις κι αλλα πραγματα περα από το από μεγαλο videowall.. όπως π.χ. pic in pic σε οποιο συνδυασμο μεγεθων και θεσεων θελεις..
υπαρχουν και λυσεις Software.
θα ηθελες ενδιάμεσα να παιζεις και δικες σου διαφημισεις.. ή πελατων σου?
επειδή είμαι νεος χρηστης δε μπορω να σου στειλω πμ
στειλε αν θες για πιο αναλυτικα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom