Νέα

Αποχωρήσεις/επιστροφές/απουσίες μελών του bourdela.com

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9K
  • Εμφανίσεις 366K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Που χάθηκε αραγε ο λουστφορλαιφ?

  • Πεθανε και αυτος

    Ψήφοι: 49 14,2%
  • Στα αρχίδια μου

    Ψήφοι: 166 48,1%
  • Γαμιέται με τον λιλα

    Ψήφοι: 106 30,7%
  • Θα επιστρέψει

    Ψήφοι: 36 10,4%
  • Δεν ξερω ειμαι κλώνος

    Ψήφοι: 26 7,5%
  • Τον απηγαγε ο σταμ90

    Ψήφοι: 31 9,0%
  • Ειναι ο μπιφτεκης

    Ψήφοι: 22 6,4%
  • Μας έλειψε

    Ψήφοι: 34 9,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    345

Επισκέπτης
σκεφτομαι σε λιγο καιρο να αποχωρησω απο το σάϊτ με διαγραφη του λογαριασμου μου. λογικα σκεπτομενοι Θα μου πειτε "και τι μας το λες", ισως μεσα μου να θελω να τραβιξω την προσοχη σας.
θελω να ευχαριστησω ολους τους "συναδελφους" για την φιλοξενια σας και τις χρησιμες πληροφοριες που μου δωσατε.

θα παραμεινω ακομη θιασωτης του αγοραιου ερωτα, ισως γιατι δεν μπορω να εχω κατι καλυτερο, να αποκτησω ερωτικη ζωη και να ενταχθω και εγω στην "κοινωνια του ερωτα".  αλλά ισως γιατι εκει βρισκω κατι που αλλου δεν μπορω να το βρω, την απαντηση σε αυτο ισως δωσει ο χρονος μιας και  μεχρι τωρα μου ειναι αδυνατο να συναψω σχεση με το αντιθετο φυλο.
φευγω ομως με ενα ερωτημα.......αραγε η λυση του πληρωμενουν ερωτα ειναι οντως αυτο που ζηταμε; ειναι οντως η απαντηση;
εγω πιστευω οτι ειναι μια απαντηση στο βιολογικο μας ενστικτο, μια ομως ολοκληρωμενη απαντηση σε αυτα που ζηταμε απο την σχεση μας με το αντιθετο φυλο δεν νομιζω να ειναι.......βεβαια αυτη την ολοληρωμενη απαντηση δεν νομιζω οτι θα την βρουμε ποτέ μας οσες σχεσεις και να συνψουμε στην ζωη μας.
 

Swordmaster

Μέλος
Εγγρ.
20 Απρ 2006
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
15
Πόντοι
6
φίλε μου θα διαφωνήσω. καλές οι αγάπες και οι έρωτες αλλά από ένα σημείο και μετά το μόνο που θέλεις είναι να περνάς καλά χωρίς να έχεις την καθεμία να σου τα πρήζει. πληρώνεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. εδώ ρε σεις πληρώνουμε για ένα σωρό μαλακίες και δεν θα πληρώσουμε για το πούλι μας. στο κάτω κάτω δικό μας ειναι.  :grin:

ΠΛΗΡΩΝΩ = ΑΠΑΙΤΩ
 

Επισκέπτης
Έχε γεια transistor και καλή τύχη.

Ωστόσο, αυτό που έχω να σου πω εγώ, είναι ότι μην μπλέκεις ανόμοιες έννοιες. ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση δεν έχει ο πληρωμένος έρωτας με τον κοινωνικό έρωτα. Αν, δηλαδή, θεωρείς ότι πηδάς μια πουτάνα για να καλύψεις το κενό στην ερωτική σου ζωή, τότε μάλλον έχεις ξεκινήσει λάθος. Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο.

Take care.
 

Επισκέπτης
πιστευετε ομως οτι αυτο το "ερωτικο κενο" θα μπορεσει ποτε του ενας ανδρας να το καλυψει; εγω πιστευω οτι δεν θα μπορεσουμε ποτέ. πιστευω οτι θα φτασουμε 80 χρονων και ακομη θα νιωθουμε ετσι και θα εχουμε τα ιδια παραπονα απο τις γυναικες.
 

astrofisikos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
155
Like
26
Πόντοι
1
Θα συμφωνήσω με τον Lioma όπως και με τους υπόλοιπους, και θα συμπληρώσω ότι σίγουρα αν προσπαθείς να καλύψεις το κενό στην ερωτική σου ζωή με πουτάνα είναι κατά κάποιο τρόπο λάθος αλλά καλύτερα όμως να ξελαμπικάρεις με αυτό τον τρόπο(γιατί φαίνεται ότι δεν έχεις κάτι άλλο) παρά να πέσεις θύμα σε καμιά ξέμπαρκη και να σε σέρνει από την μύτη σαν μαλάκα.

Να περνάς καλά.


Έχε γεια transistor και καλή τύχη.

Ωστόσο, αυτό που έχω να σου πω εγώ, είναι ότι μην μπλέκεις ανόμοιες έννοιες. ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση δεν έχει ο πληρωμένος έρωτας με τον κοινωνικό έρωτα. Αν, δηλαδή, θεωρείς ότι πηδάς μια πουτάνα για να καλύψεις το κενό στην ερωτική σου ζωή, τότε μάλλον έχεις ξεκινήσει λάθος. Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο.

Take care.
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
Να μην βλέπουμε σαν βάση της ευτυχίας μας τις σχέσεις με το άλλο φίλο. Είναι λάθος η ιδέα, για αυτό δεν δουλεύει. Να αντλούμε αυτοπεπήθηση απο εμάς, τα επιτευγματά μας, και την καλλιεργιά μας.
Και τότε γινόμαστε ελκυστικόι και ξεκάθαροι. Τότε αρχίζουν τα καλά.
 

astrofisikos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
155
Like
26
Πόντοι
1
Δεν νομίζω ότι είναι θέμα κενού, απλά είναι η φύση του άνδρα αυτή. Ερωτικό κενό τι εννοείς?Οι πιο πολλοί από εδώ μέσα είμαστε παντρεμένοι ή έχουμε μια μόνιμη σχέση.
Αλλά εγώ πιστεύω ότι και με την πιο καυλιάρα και όμορφη γυναίκα να είσαι πάντα θα κοιτάς και τις διπλανές και ασ μην είναι τόσο όμορφες. Είναι η φύση μας ρε παιδί μου να είμαστε πουτανιάρηδες. :grin: :grin:
Και αυτό που κάνουμε το κάνουμε για την συγκεκριμένη στιγμή.


πιστευετε ομως οτι αυτο το "ερωτικο κενο" θα μπορεσει ποτε του ενας ανδρας να το καλυψει; εγω πιστευω οτι δεν θα μπορεσουμε ποτέ. πιστευω οτι θα φτασουμε 80 χρονων και ακομη θα νιωθουμε ετσι και θα εχουμε τα ιδια παραπονα απο τις γυναικες.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.218
Like
370
Πόντοι
36
Ο φοβερός ΚΟΚΚΟΡΑΣ του Αρκά σε ένα από τα βιβλιαράκια (υπάρχουν και έγχρωμα/δεμένα όλα μαζί) καταλήγει αφού ακούσει μια κουλτουροκουβέντα:
"και τι γίνεται αν κάποιος θέλει απλά να γαμήσει?"
Τα πράγματα είναι απλά. Αν ξέρεις τι ακριβώς θέλεις τη δοσμένη χρονική στιγμή γίνονται απλούστατα.
και αν θες να φύγεις φίλε, στο καλό!
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Αυτό που είπε ο ροπαλοφόρος μάγκες, είναι ό,τι πιο σωστό αλλά και απέρριτα διατυπωμένο έχω διαβάσει εδώ και καιρό..
Σίγουρα δεν είναι πάντα εύκολο, αφού θέλοντας και μη, η απόρριψη είναι πάντα κάτι δύσκολο να δεχτεί κανείς, ειδικά αν το σκέφτεται αρκετά το ζήτημα..

Ο εγωισμός μας μάγκες.. το μοναδικό πράγμα που μας κρατάει, μας συντηρεί και μας δίνει τη δύναμη να συνεχίζουμε. Τhe bigger, the better.
Γιατί όπως έχω ξαναπεί, κανείς δεν μπορεί να στηρίξει την ευτυχία του και την ψυχική του υγεία στην κάθε καριόλα.
 

trelos sporos

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
635
Like
2
Πόντοι
6
Όλα αυτά καλά το λόγο που φεύγεις δε μας είπες
 

oneofus

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2006
Μηνύματα
274
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
1
Καταρχάς φίλε δεν είσαι ο μόνος.Κι εγώ είμαι 22 χρονών και δεν έχω κάνει τίποτα απολύτως με κοπέλα.Προσφάτως , έχοντας φτάσει στα όριά μου με αυτό το πρόβλημα , από αυτήν την κατάσταση που μόνο άμα τη ζήσεις ξέρεις πώς πονάει ,  βρήκα τη λύση του μπουρδέλου.Τα πράγματα είναι απλά.Δεν πρόκειται για Την Λύση αλλά ανακουφίζεσαι κάπως , νιώθεις μια ελπίδα , πως μπορείς να χαρείς κι εσύ λίγο το σεξ.Βέβαια και γκόμενες να έβρισκα πιστεύω πως θα πήγαινα κατα καιρούς σε μπουρδέλα , γιατί διαπίστωσα πως μου αρέσει η όλη η φάση αλλά ο πληρωμένος έρωτας ως αποκλειστικότητα δεν αρκεί...Ούτε ως ποσότητα ούτε ως ποιότητα (φαντάζομαι το τελευταίο γιατί δεν έχω μέτρο σύγκρισης).Καλή τύχη , μην νιώθεις ντροπή για τίποτα και απλά σκέψου σε στιγμές που βλέπεις φίλους , γνωστούς και αγνώστους να έχουν κάτι το οποίο παρότι ποθείς τόσο πολύ δεν μπορείς να αποκτήσεις , πως δεν είσαι ο μόνος. Μπορεί "Εμείς που Δεν Βρίσκουμε με Τίποτα Γκόμενα" να είμαστε λίγοι αλλά υπάρχουμε...
 

Επισκέπτης
κοιταζοντας γυρω μου διαπιστωνω οτι σε αυτες της ηλικιες ειμαστε πολλοι αυτοι "που δεν βρισκουμε με τιποτε γκομενα"

οσο για το γιατι φευγω ειναι αποκλειστικα δικη μου αποφαση, δεν εχω κανενα προβλημα με το σάϊτ και τα μελη του. οσο καιρο ειμαι εδω ολα μια χαρα ηταν. απλα νιωθω οτι η ολη μου ενασχοληση με τον αγοραιο ερωτα εχει φτασει σε καποιο σημειο που με προβληματησαν αρκετα πραγματα, μου γεννηθηκαν διαφορες σκεψεις και συνισθηματα. σε πολλα μου ποστ κατα το παρελθον εκανα "καταθεση ψυχης" "ανοιχτηκα ισως πολυ" και θελω να γυρισω σελιδα. αυτο ειναι ολο.
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
9
Πόντοι
6
We will meet again...some sunny day! Μέχρι τότε transistor, δοκίμασε και τις λάμπες! Παίζουν καλύτερα!  ;)
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.549
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
7.960
Πόντοι
14.565
κοιταζοντας γυρω μου διαπιστωνω οτι σε αυτες της ηλικιες ειμαστε πολλοι αυτοι "που δεν βρισκουμε με τιποτε γκομενα"

οσο για το γιατι φευγω ειναι αποκλειστικα δικη μου αποφαση, δεν εχω κανενα προβλημα με το σάϊτ και τα μελη του. οσο καιρο ειμαι εδω ολα μια χαρα ηταν. απλα νιωθω οτι η ολη μου ενασχοληση με τον αγοραιο ερωτα εχει φτασει σε καποιο σημειο που με προβληματησαν αρκετα πραγματα, μου γεννηθηκαν διαφορες σκεψεις και συνισθηματα. σε πολλα μου ποστ κατα το παρελθον εκανα "καταθεση ψυχης" "ανοιχτηκα ισως πολυ" και θελω να γυρισω σελιδα. αυτο ειναι ολο.

Μπορείς κάλλιστα να διακόψεις τις "σχέσεις" σου με τον αγοραίο έρωτα, να παραμείνεις στο site και να μοιραστείς και με τους άλλους τα πράγματα που σε προβλημάτισαν γύρω απ' αυτόν.
Το να σταματήσεις το πληρωμένο σεξ δε συνεπάγεται ότι πρέπει να φύγεις απ' το site. ;)
 

Magic(1)

Νέο Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2005
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Αν και ουσιαστικά έχω πολύ καιρό να μπω στο site με τη σημερινή μου κίνηση να αποχωρήσω θέλω να πω δύο τελευταία λόγια. Καταρχήν ένα μεγάλο μπράβο και κουράγιο στους υπεύθυνους του site για ότι κατόρθωσαν και ότι πιθανόν καταφέρουν ξέροντας τις δυσκολίες ενός τέτοιου εγχειρήματος μιας και ανήκω στο χώρο του επαγγελματικού διαδικτύου. Η αποχώρηση μου δεν αφορά αυτούς ούτε το site. Επίσης παρά τις κάποιες - κάποτε - αδικίες και επιθέσεις σε βάρος μου από κάποια μέλη δεν κρατώ κακία άλλωστε οι απόψεις μου ήταν και παραμένουν προσωπικές. Ελπίζω όσο καιρό ήμουν μέσα εδώ να βοήθησα κάποιους. Επίσης ευχαριστώ άτομα που γνώρισα από εδώ και ανταλλάξαμε απόψεις, με κάποιους μιλήσαμε τηλεφωνικά ή βρεθήκαμε και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις.
Η αποχώρησή μου έχει να κάνει με προσωπικό λόγο, καθώς έχω περάσει σε μία άλλη φάση στη ζωή μου με μια τελείως νέα σχέση στη ζωή μου που με έκανε να κόψω κάθε επαφή με το θέμα του site και σεβόμενος τον έρωτα και τα υπόλοιπα συναισθήματα της κοπέλας μου για μένα θεώρησα σωστό να κλείσω μια μεγάλη παρένθεση στη ζωή μου, κομμάτι της οποίας είναι και αυτό. Θα ήταν απλό να το έκανα χωρίς ιδιαίτερες τυμπανοκρουσίες με μια απλή διαγραφή λογαριασμού αλλά το κάνω για να προφυλάξω επιπλέον κάποιους λίγους Πατρινούς που μπαίνουν πια στο site. Ξ αποχώρησή μου έχει να κάνει με κάποιον τύπο μάλλον δημοσιογράφο εφημερίδας γνωστής Πατρινής που μετέφερε πολλά δικά μου - ίσως και άλλων δε ξέρω και δε με ενδιαφέρει - από εδώ και από άλλο site γνωριμιών με αποτέλεσμα να φωογραφίζει πρόσωπα και κατάστάσεις ενώ παράλληλα είχε αρχίσει και μάθαινε πολλά για επαφές στα ξενοδοχεία που κάποτε επισκεπτόμουν στην Αθήνα προφανώς για γενικά σχόλια και όχι ειδικά για μένα. Επειδή δε ρισκάρω με τον κάθε τύπο αυτής της "σχολής" την προσωπική μου ζωή αποφάσισα να σβήσω κάθε ίχνος μου από όλα αυτά. Επισημάνω στους Πατρινούς να προσέχουν πολύ τι και που τα λένε γιατί στο βωμό μερικών φύλλων ο τύπος μεταφέρει, μαθαίνονται και καίγονται όλα τα χαρτιά.
Ενα μεγάλο γεια και συγγνώμη για το χώρο αλλά και ένα ευχαριστώ για τη φιλοξενία μου και επίσης αν με κάποιους είχα αντιγνωμία για κάποιο θέμα, να μαστε καλά...και με υγεία...Αντίο
 

ronj

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2005
Μηνύματα
41
Like
2
Πόντοι
0
Η αποχώρησή μου έχει να κάνει με προσωπικό λόγο, καθώς έχω περάσει σε μία άλλη φάση στη ζωή μου με μια τελείως νέα σχέση στη ζωή μου που με έκανε να κόψω κάθε επαφή με το θέμα του site και σεβόμενος τον έρωτα και τα υπόλοιπα συναισθήματα της κοπέλας μου για μένα θεώρησα σωστό να κλείσω μια μεγάλη παρένθεση στη ζωή μου, κομμάτι της οποίας είναι και αυτό.

Λογικό... καλή συνέχεια φίλε μου .
.
.
.
Α , τα λέμε σε κανένα μήνα  :cheesy: :o :grin:
 

Επισκέπτης
Από ότι κατάλαβα φεύγεις για δύο λόγους. Κατά την γνώμη μου ο δευτερος είναι και ο βασικός.

Good luck.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom