Νέα

Επιστράτευση 2018

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα KavlomenosPoutanos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 638
  • Εμφανίσεις 43K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

KavlomenosPoutanos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2014
Μηνύματα
389
Like
23
Πόντοι
1
Ακούγετε ότι κάποιοι έφεδροι από την εθνοφυλακή στα νησιά κλήθηκαν να παρουσιαστούν.. Λέτε να γίνει επιστράτευση;

Αυτη την στιγμή είμαι εκτός Ελλάδος πρέπει να πάω στην πρεσβεία να δηλώσω είμαι εκτός Ελλάδος; θα μπορέσω να ταξιδέψω  για Ελλάδα; ξέρει κανείς τίποτα;
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.576
Like
14.309
Πόντοι
3.656
Ακούγετε ότι κάποιοι έφεδροι από την εθνοφυλακή στα νησιά κλήθηκαν να παρουσιαστούν.. Λέτε να γίνει επιστράτευση;

Αυτη την στιγμή είμαι εκτός Ελλάδος πρέπει να πάω στην πρεσβεία να δηλώσω είμαι εκτός Ελλάδος; θα μπορέσω να ταξιδέψω  για Ελλάδα; ξέρει κανείς τίποτα;



:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:



 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
Ακούγετε ότι κάποιοι έφεδροι από την εθνοφυλακή στα νησιά κλήθηκαν να παρουσιαστούν.. Λέτε να γίνει επιστράτευση;

Αυτη την στιγμή είμαι εκτός Ελλάδος πρέπει να πάω στην πρεσβεία να δηλώσω είμαι εκτός Ελλάδος; θα μπορέσω να ταξιδέψω  για Ελλάδα; ξέρει κανείς τίποτα;
Πόλεμο με ΣΥΡΙΖΑ τύπε?
Με τον κώλο πολεμάνε αυτοι.
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Μην κανετε αστεια και ξεσηκωνετε το κοσμο αδικα.Αφηστε τον κοσμο να κοιμηθεί,κάποιοι εχουμε αυριο να γαμησουμε και τις φωκ,εεεεε τις γυναικες μας ηθελα να πω.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
βλεπω τον καρανικα αρχιστρατηγο
 

christos_021187

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2016
Μηνύματα
787
Κριτικές
8
Like
1.295
Πόντοι
486
Εγώ για τις Shell,BP, Exon-Mobil, Total & Eni δεν πολεμάω. Εκτος αν έδωσε το έναυσμα ο Παΐσιος πως το 2018 θα πάρουμε την Πόλη, οπότε θέλω μια από τις βίλες με θέα το Βόσπορο που βλέπω στα τούρκικα σίριαλ.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Λοιπόν, έχουμε καί λέμε, (λίστα γιά πρωϊνά ψώνια)

Άπό μπακάλικο: 10 κιλά μακαρόνια, 5 κιλά ρύζι, 1 κιλό φασόλια γίγαντες (Πρεσπών), 1 κιλό φασόλια μαυρομάτικα, 1 κιλό φακές, 1 κιλό χαλβά (μακεδονικό), 1 κιλό έλιές Καλαμών, 5 κιλά λάδι, 1 τενεκέ φέτα (Δοδώνης), 1 κιλό γραβιέρα Μυτιλήνης, 1 κιλό γραβιέρα Λέσβου, 10 κιλά πασατέμπο, 5 πακετάκια καφέ Λουμίδη, 1 κιλό ζάχαρη.

Άπό φούρνο: 10 κιλά παξιμάδια, 2 καρβέλια (μαύρο ψωμί), 1 κιλό κουλουράκια, καί 2 κουλούρια Θεσσαλονίκης.

Άπό περίπτερο: 10 πακέτα τσιγάρα, άναπτήρα, 4 μπαταρίες ΑΑ, 4 μπαταρίες ΑΑΑ, 10 κουτάκια FIX, 2 FANTA.

Άπό φαρμακείο: 3 πακετάκια προφυλακτικά TROJAN, 1 μεγάλη βαζελίνη, κραγιόν, μέϊκαπ, καθρεπτάκι.

Άπό λαϊκή: 3 σώβρακα, 3 στριγκάκια, 3 ζευγάρια κάλτσες άπό τούς Ρώσους.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Εγώ για τις Shell,BP, Exon-Mobil, Total & Eni δεν πολεμάω. Εκτος αν έδωσε το έναυσμα ο Παΐσιος πως το 2018 θα πάρουμε την Πόλη, οπότε θέλω μια από τις βίλες με θέα το Βόσπορο που βλέπω στα τούρκικα σίριαλ.

εχεις να πληρωνεις ενφια μεγαλε

τζαμπα θα στην δωσει ο αλεξης
 

xxxMzzz

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2018
Μηνύματα
50
Like
56
Πόντοι
0
Γνωριζει κανεις με τι κριτηρια γινεται η επιστρατευση; Δηλαδη ποιοι προηγούνται και μεχρι ποια ηλικια ειναι το οριο;
 

foxio

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2011
Μηνύματα
323
Κριτικές
5
Like
1.045
Πόντοι
361
Γνωριζει κανεις με τι κριτηρια γινεται η επιστρατευση; Δηλαδη ποιοι προηγούνται και μεχρι ποια ηλικια ειναι το οριο;

Μεχρι τα 44 ετη, αναλογα το φυλλο πορειας παντα , και αναλογα τις αναγκες (κωδικος φυλου) κλητευεσαι κανονικα ...

Μετα περνας σε αλλη κατηγορια, και σε ειδικες περιπτωσεις κλητευεσαι για πολιτοφυλακη, πολιτικη επιστρατευση κτλ κτλ...
 

Fuckeros

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2017
Μηνύματα
563
Κριτικές
5
Like
267
Πόντοι
26
μηπως ηρθε η ωρα να παμε ευρωπη για κανα μηνα διακοπες να δουμε τι θα γινει με το ζητημα και μετα αν ηρεμησουν τα πραγματα επιστρεφουμε
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.803
Like
22.939
Πόντοι
6.056
μηπως ηρθε η ωρα να παμε ευρωπη για κανα μηνα διακοπες να δουμε τι θα γινει με το ζητημα και μετα αν ηρεμησουν τα πραγματα επιστρεφουμε
εγω θα κατσω να πολεμησω τυπε

ξερει κανεις αν θα κοπει και το survivor
καθοτι τουρκικη παραγωγη
:huh:
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.675
Πόντοι
1.706
μηπως ηρθε η ωρα να παμε ευρωπη για κανα μηνα διακοπες να δουμε τι θα γινει με το ζητημα και μετα αν ηρεμησουν τα πραγματα επιστρεφουμε

Τύπε, σε καιρό πολέμου, τους λιποτάκτες τους εκτελούν.
Ο Καρανίκας είναι πολύ αυστηρός σε τέτοια θέματα.

 
OP
OP
KavlomenosPoutanos

KavlomenosPoutanos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2014
Μηνύματα
389
Like
23
Πόντοι
1
μηπως ηρθε η ωρα να παμε ευρωπη για κανα μηνα διακοπες να δουμε τι θα γινει με το ζητημα και μετα αν ηρεμησουν τα πραγματα επιστρεφουμε

Όχι τυπε... Ακόμα και εγώ που είμαι έξω από την Ελλάδα σκέφτομαι να γυρίσω μήπως και γίνει τίποτα και κλείσουν τα σύνορα και δεν μπορώ να γυρίσω στην πατρίδα
 

bekatsas13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
144
Κριτικές
3
Like
198
Πόντοι
281
μηπως ηρθε η ωρα να παμε ευρωπη για κανα μηνα διακοπες να δουμε τι θα γινει με το ζητημα και μετα αν ηρεμησουν τα πραγματα επιστρεφουμε


Φύγε και πάρε όλους τους Νενεκους μαζί σου. Αλλά μη γυρίσεις ποτέ.
 

Zane

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2013
Μηνύματα
2.086
Like
71
Πόντοι
16
Φύγε και πάρε όλους τους Νενεκους μαζί σου. Αλλά μη γυρίσεις ποτέ.

τυπε θα παρεις το στραβοκανο G3 και τις 6 σφαιρες που σου αναλογουν (μη ξεχναμε οτι βολες πλεον δε κανει ο στρατος γιατι δεν εχει σφαιρες, καθονται και φωναζουν μπαμ μπαμ στο στοχο) και θα πας να παρεις την Πολη με στραταρχη Καμμενο?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.214
Κριτικές
15
Like
5.648
Πόντοι
1.496
Μεχρι τα 44 ετη, αναλογα το φυλλο πορειας παντα , και αναλογα τις αναγκες (κωδικος φυλου) κλητευεσαι κανονικα ...

Μετα περνας σε αλλη κατηγορια, και σε ειδικες περιπτωσεις κλητευεσαι για πολιτοφυλακη, πολιτικη επιστρατευση κτλ κτλ...
Λιγο δεν ειναι τα 44 ετη; Μηπως ειναι αυτο για ανυποτακτους που μετα αυτο το οριο αν δεν υπηρετησουν λογω σπουδων η εργασιας στο εξωτερικο, πχ ο πατερας μου που ηταν Αυστραλια 13 χρονια και γυρισε, μετα μπορουν να μην υπηρετησουν αλλα να εξαγορασουν τη θητεια νομιμα.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.214
Κριτικές
15
Like
5.648
Πόντοι
1.496
Στο απολυτηριο μου εμενα γραφει σε περιπτωση επιστρατευσης να παρουσιαστειτε με ενα καρβελι ψωμι στο χερι στην Ηρακλεια Συντικη Σερρων. Ωραια, να δω και το Μοναστηρι οταν απελευθερωθει.
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
εγω που ειμαι δυναμεις εθνοφυλακης μου τηλεφωνησανε τη προηγουμενη βδομαδα και θελανε το μειλ μου

σε περιπτωση επιστρατευσης πρεπει να παω λαμια αλλα μου εκανε εντυπωση που πηρανε τηλ

εχω ειδικοτητα πολυβολητης και εχω ριξει με 50αρι απο τζιπακι :wanker:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom