Νέα

Κατάθλιψη και σεξ: Πώς τη παλεύεις, πώς το αντιμετωπίζεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nebuchadnezzar
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Nebuchadnezzar

Μέγας
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
9.859
Κριτικές
7
Like
13.009
Πόντοι
3.836
Προσωπικά τα προβλήματα με έχουν ρίξει πολύ ψυχολογικά.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να προτιμώ τη μαλακία από το σεξ.

Το αντιμετωπίζει άλλος;

Τι λύση προτείνετε;
 

Bigdaddysss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2017
Μηνύματα
697
Κριτικές
8
Like
826
Πόντοι
366
Φίλε μου καταρχάς να απευθυνθείς σε ειδικό αν δεν το έχεις κάνει ήδη για την κατάθλιψη και θεωρώ πως θα σου εξηγήσει εκείνος τι είναι φυσιολογικό και τι όχι.

Με το φτωχό μου το μυαλό το βλέπω φυσιολογικό καθώς λογικά δεν θες να δεις άνθρωπο ούτε για το σεξ
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Ελάττωσε τη μαλακία και γίνε τακτικός θαμώνας των μπουρδέλων.
 

tripas2002

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2017
Μηνύματα
793
Like
411
Πόντοι
26
Πέρασα και εγω μια τετοια φάση αδερφε (χωρισμενος με παιδί) ψυχραιμία και θέλει και καλό call girl με γαϊδουρινη υπομονή από πλευρά της. Σε πληροφορώ ερχότανε και χάλαγα τα 50αρικα τσάμπα, σιγα σιγά όμως επανήλθα.. Η άποψη μου είναι πως  πέφτουμε για να ξανασηκωθούμε στο ταξίδι της ζωής. Μην τα βλέπεις όλα μαύρα δες τα θετικά τη ζωής.. Ναι υπάρχουν παρόλη τη μαυρίλα που βιώνουμε η περισσότεροι....
 
OP
OP
Nebuchadnezzar

Nebuchadnezzar

Μέγας
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
9.859
Κριτικές
7
Like
13.009
Πόντοι
3.836
Πέρασα και εγω μια τετοια φάση αδερφε (χωρισμενος με παιδί) ψυχραιμία και θέλει και καλό call girl με γαϊδουρινη υπομονή από πλευρά της. Σε πληροφορώ ερχότανε και χάλαγα τα 50αρικα τσάμπα, σιγα σιγά όμως επανήλθα.. Η άποψη μου είναι πως  πέφτουμε για να ξανασηκωθούμε στο ταξίδι της ζωής. Μην τα βλέπεις όλα μαύρα δες τα θετικά τη ζωής.. Ναι υπάρχουν παρόλη τη μαυρίλα που βιώνουμε η περισσότεροι....

Εγώ λειτουργώ αλλά βαριέμαι.

Έχω πάει σε ειδικό αλλά ήταν γυναίκα κ δεν μπορούσα να εκφραστώ.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
Πιστευω πως περνας "φαση" τυπε.
Το ανησυχητικο θα ηταν να μην ειχες διαθεση ουτε για μαλακια.
 
OP
OP
Nebuchadnezzar

Nebuchadnezzar

Μέγας
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
9.859
Κριτικές
7
Like
13.009
Πόντοι
3.836
Πιστευω πως περνας "φαση" τυπε.
Το ανησυχητικο θα ηταν να μην ειχες διαθεση ουτε για μαλακια.

Έλα ρε;

Υπάρχει τέτοια κατάσταση;

Όχι φίλε. Η μαλακία πάει σύννεφο.

Απλά ώρες ώρες τη προτιμώ από το να γαμήσω τη δικιά μου που είναι 25 και καλό

Μπορεί να περνάω τη φάση του μαλακά.
 

lalistatos00

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2012
Μηνύματα
559
Κριτικές
1
Like
928
Πόντοι
86
Έλα ρε;

Υπάρχει τέτοια κατάσταση;

Όχι φίλε. Η μαλακία πάει σύννεφο.

Απλά ώρες ώρες τη προτιμώ από το να γαμήσω τη δικιά μου που είναι 25 και καλό

Μπορεί να περνάω τη φάση του μαλακά.
Φίλε μου αν έχεις πάθει κατάθλιψη, θα πρέπει να πας σε ειδικό. Λες ότι πήγες, αλλά δεν μπόρεσες να εκφραστείς διότι ήταν γυναίκα. Άρα δεν πήγες. Δεν βοηθήθηκες δηλαδή. Δεν ταιριάζουμε με όλους τους ειδικούς. Επίσης,  παρά το ότι είσαι με μία γκόμενα ηλικίας 25 ετών και καλό όπως λες,  προτιμάς τη μαλακία. Άκουσέ με: Δεν είμαι ειδικός, δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Καταλαβαίνω όμως ότι όποια και αν είχες δίπλα σου, μάλλον στη μαλακία θα το έριχνες. Το πρόβλημα το έχεις εσύ και καμία γκόμενα δεν μπορεί να στο λύσει. Είτε είναι 25 και καλό είτε δεν είναι 25 και δεν είναι καλό. Πήγαινε στον ψυχίατρο και καλύτερα σε άντρα ψυχίατρο αφού με γυναίκα δεν λειτουργείς. Και αν είσαι έτοιμος να δεχτείς βοήθεια και θες να βοηθηθείς, τότε θα το ξεπεράσεις το θέμα σου. Αν δεν είσαι έτοιμος να βοηθηθείς, τότε θα αναζητάς λύσεις "στο 25 και καλό", αλλά μάταια.
 
OP
OP
Nebuchadnezzar

Nebuchadnezzar

Μέγας
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
9.859
Κριτικές
7
Like
13.009
Πόντοι
3.836
Φίλε μου αν έχεις πάθει κατάθλιψη, θα πρέπει να πας σε ειδικό. Λες ότι πήγες, αλλά δεν μπόρεσες να εκφραστείς διότι ήταν γυναίκα. Άρα δεν πήγες. Δεν βοηθήθηκες δηλαδή. Δεν ταιριάζουμε με όλους τους ειδικούς. Επίσης,  παρά το ότι είσαι με μία γκόμενα ηλικίας 25 ετών και καλό όπως λες,  προτιμάς τη μαλακία. Άκουσέ με: Δεν είμαι ειδικός, δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Καταλαβαίνω όμως ότι όποια και αν είχες δίπλα σου, μάλλον στη μαλακία θα το έριχνες. Το πρόβλημα το έχεις εσύ και καμία γκόμενα δεν μπορεί να στο λύσει. Είτε είναι 25 και καλό είτε δεν είναι 25 και δεν είναι καλό. Πήγαινε στον ψυχίατρο και καλύτερα σε άντρα ψυχίατρο αφού με γυναίκα δεν λειτουργείς. Και αν είσαι έτοιμος να δεχτείς βοήθεια και θες να βοηθηθείς, τότε θα το ξεπεράσεις το θέμα σου. Αν δεν είσαι έτοιμος να βοηθηθείς, τότε θα αναζητάς λύσεις "στο 25 και καλό", αλλά μάταια.

Δεν πήγα σε ψυχίατρο βρε φίλε.

Σε ψυχαναλυτή πήγα.


Δεν θέλω να σκοτώσω και άνθρωπο.

Ψυχολογικά δεν την παλεύω.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.680
Like
1.413
Πόντοι
216
Κανονικα ψυχιατρο θελεις κι όχι ψυχολογο
 

Επισκέπτης
Αδελφέ sevagio χρειάζεσαι σεροτονίνη, ειδικά τώρα το χειμώνα. Ξεκίνα με συμπληρώματα διατροφής 5HT και σιγά-σιγά θα έρθεις στα "ίσια" σου. Συσκευασία των 30 κοστίζει γύρω στα 20 ευρώ.Περαστικά σου  , συμβαίνει σε πολλούς !



:rose:
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
 
  Εν συντομία, φίλε , α) πρωτη δουλεια που θα κάνεις, πάψε να ασχολεισαι συνεχώς με το "θεμα" σου. Μην αφήνεις να σε κυριεύουν οι ασχημες σκεψεις,για ο,τι δήποτε. β) κατσε και βαλε σε ενα χαρτι καποιους στοχους ή ενδιαφεροντα, ή όσα σε ευχαριστούν . Θα δεις ότι αυτο θα σου φερει μια αρχικη ηρεμια. γ) Το "προβλημα" δεν ειναι σωματικο ή άλλο, ειναι η ΣΧΕΣΗ προς την άλλη, που αν ψαξεις, το θεψρώ βεβαιο ότι θα δεις ότι δεν σε καλυπτει συναισθηματικα, με αποτελεσμα να εμφανιζονται τα υπόλοιπα στην επιφανεια ( βαρεμαρα,αγχος, καταθλιψη κλπ) . αυτα απο εμενα και ευχομαι να το ξεπεράσεις συντομα, που πιστευω οτι θα γίνει .
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
Σερατονινη = 5-ΗΤP , 10 ευρω απο skroutz η 30αδα ή 5 ευρω απο ebay.co.uk  :S :S :S
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Γιατρικό γιά κατάθλιψη;

Άθλητισμος, περπάτημα,τρέξιμο, ποδήλατο, βαράκια, κολύμπι κλπ.

 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.724
Like
2.055
Πόντοι
456
Παίζεις μαλακία στα 35 ακόμα φιλε :think: Πρέπει να το σταματήσεις, αλλιώς λογικό είναι να μην έχεις όρεξη ούτε για σεξ ούτε για ζωή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom