Νέα

usb stick θεματακι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα glaskos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
καλησπερα

τις προαλες αγορασα ενα sandisc 64gb

τις προαλες δεν φορτωνε στο πολυμπριζο usb που εχω στο pc, με αποτελεσμα να το βγαλω και να το ξαναβαλω στο πολυμπριζο

απο εκεινη την στιγμη δεν μπορω να βαλω τιποτα καινουργιο μεσα στο στικακι, αλλα ουτε μπορω να σβησω

επεισης οταν προσπαθησα να κανω με απλο format win 7 ultimate αγγλικο  μου εβγαλε το εξης μυνημα  disc protected

υπαρχει προγραμμα format για να σβηστουν οτι εχει μεσα και να φυγει το μυνημα αυτο?



 
OP
OP
G

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
device media is write protected
 

sonicmauhdem123

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2015
Μηνύματα
205
Κριτικές
5
Like
120
Πόντοι
1
ενα απλό google search και σου βγάζει λύσεις


Hope this will help you...
for windows only

    Click start
    then run regedit
    go to this directory

    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentcontrolsetcontrol

    if you can't find StorageDevicePolicies under control folder then make some new one. Follow this steps:
    step 1: go to this directory

    HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentcontrolsetcontrol

    again and right click control folder
    step 2: select new, then click key and rename the new key #1 folder into StorageDevicePolicies
    step 3: right click StorageDevicePolicies folder and select new DWORD(32-bit) Value for 32-bit Operating System and select new DWORD(64-bit) Value for 64-bit Operating System
    step 4: rename dword newer folder into WriteProtect, then double click WriteProtect and change the value data into 0 with hexadecimal base, Then close regedit
    step 5: open my computer and refresh it 5 times without do anything to your usb, and properly eject your flash drive
    step 6: plug in your usb again into your computer and format it using exfat instead of fat32
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.211
Κριτικές
49
Like
22.056
Πόντοι
24.596
ρε νιαμου αν λεει οτι το στικακι θελει φορματ στανταρ θα χαθουν τα αρχεια  :think::S :S :S
 

dimer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2017
Μηνύματα
270
Like
1.670
Πόντοι
201
καλησπερα

τις προαλες αγορασα ενα sandisc 64gb

τις προαλες δεν φορτωνε στο πολυμπριζο usb που εχω στο pc, με αποτελεσμα να το βγαλω και να το ξαναβαλω στο πολυμπριζο

απο εκεινη την στιγμη δεν μπορω να βαλω τιποτα καινουργιο μεσα στο στικακι, αλλα ουτε μπορω να σβησω

επεισης οταν προσπαθησα να κανω με απλο format win 7 ultimate αγγλικο  μου εβγαλε το εξης μυνημα  disc protected

υπαρχει προγραμμα format για να σβηστουν οτι εχει μεσα και να φυγει το μυνημα αυτο?
φίλε glaskos τα συγκεκριμένα στικ έχουν αναφερθεί κ στο παρελθόν για παρόμοια προβλήματα τα οποία κατά 50% ήταν fault του στικ και δεν υπήρχε λύση,, είχαμε δοκιμάσει κάποια πράγμα και καταλήξαμε σε μια κ μοναδική οδό που ίσως πετύχει  το κατέχεις καθόλου το άθλημα να σου προτείνω να δοκιμάσεις κάτι ή τσάμπα θα χάσουμε το χρόνο μας;; φιλικά ρωτάω...
 

dimer

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2017
Μηνύματα
270
Like
1.670
Πόντοι
201
ρε νιαμου αν λεει οτι το στικακι θελει φορματ στανταρ θα χαθουν τα αρχεια  :think::S :S :S
έχεις δίκιο, οποιαδήποτε διαμόρφωση, συνεπάγεται με χάσιμο αρχείων,, στην ουσία πρέπει να ((κοροϊδέψει))  το στικ κ να το κάνει να νομίζει πως δεν υπάρχει protection
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
έχεις δίκιο, οποιαδήποτε διαμόρφωση, συνεπάγεται με χάσιμο αρχείων,, στην ουσία πρέπει να ((κοροϊδέψει))  το στικ κ να το κάνει να νομίζει πως δεν υπάρχει protection
ενα μεγαλο αριθμο ισως και ολων μπορει να τα επαναφερεις...
υπαρχουν αρκετα προγραμματα για αυτο
 

Velociraptoras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.148
Κριτικές
35
Like
4.393
Πόντοι
796
καλησπερα

τις προαλες αγορασα ενα sandisc 64gb

τις προαλες δεν φορτωνε στο πολυμπριζο usb που εχω στο pc, με αποτελεσμα να το βγαλω και να το ξαναβαλω στο πολυμπριζο

απο εκεινη την στιγμη δεν μπορω να βαλω τιποτα καινουργιο μεσα στο στικακι, αλλα ουτε μπορω να σβησω

επεισης οταν προσπαθησα να κανω με απλο format win 7 ultimate αγγλικο  μου εβγαλε το εξης μυνημα  disc protected

υπαρχει προγραμμα format για να σβηστουν οτι εχει μεσα και να φυγει το μυνημα αυτο?
Κατα 95% το στικακι σου εγραψε game over και δε μπορεις να κανεις τιποτα αν εγινε αυτο παρα μονο να το αλλαξεις με την εγγυηση αν εχεις και δυστυχως θα χασεις οτι εχεις αποθηκευση εκει μεσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom