Νέα

Γάμησε κάποιος γκομενάκι μέσω του site γνωριμιών Fdating?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Κούλης Χρυσός
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
Ασχολήθηκα διεξοδικά για 3 συνεχόμενους μήνες με το site γνωριμιών fdating, διότι είναι ένα site γνωριμιών που δεν χρειάζεται συνδρομή και είναι όλες οι υπηρεσίες του δωρεάν. Μην έχοντας να χάσω κάποιο χρηματικό αντίτιμο λέω να το προσπαθήσω και να ασχοληθώ να δω αν το εν λόγο site γνωριμιών αξίζει τον κόπο να ασχοληθεί κάποιος.

Έκανα προφίλ προσεγμένο βάζοντας και φωτογραφίες τραβηγμένες από επαγγελματία φωτογράφο.

Προσπάθησα να το παίξω καλά το έργο συμπληρώνοντας το ερωτηματολόγιο λέγοντας ότι ψάχνω να βρω μια κοπέλα που να θέλει να δημιουργήσει οικογένεια και ότι θέλω και ένα σύντροφο να παντρευτώ και μαζί του να κάνω τα επαγγελματικά μου ταξίδια στο εξωτερικό.

Το συμπέρασμα μου από τους 3 μήνες που σπατάλησα για να δω αν το fdating ΄΄δουλευει΄΄  και αν αξίζει κάποιος να κάνει προφίλ εκεί είναι κατ’ εμέ είναι όχι.

Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι υπήρχαν πολλά scams προφίλ. Υπήρχαν όμως και αρκετά πραγματικά προφίλ

Ας αναφέρω με κάποιες περιπτώσεις από τις κοπέλες που μιλούσα

Μιλούσα για περίπου 2 μήνες με γκομενακι +7 αρι 26 χρ.
Από Ντονιετς αλλάξαμε τηλέφωνα e-mails κάποια στιγμή που την ζήτησα να μιλήσουμε μέσω Skype για να την δω και ζωντανά μου είπε ότι αυτό είναι αδύνατον. Εκεί άρχησαν και υποψίες μου η κοπέλα μιλούσε άπταιστα αγγλικά και την ρωτώ πως έμαθε τόσο καλά αγγλικά μου λέει ότι σπούδασε στην Αγγλία και ότι έχει πάει και Αμερική. Ενώ παράλληλα μου περιέγραφε το πόσο χάλια είναι η κατάσταση στην Ουκρανία γενικά.
Την ζήτησα να βρεθούμε στο Κίεβο και δέκτηκε αλλά την έβαλα τον όρο ότι για να συναντηθούμε στο Κίεβο θα πρέπει να μιλήσουμε έστω μια φορά μέσω Skype και μου το αρνήθηκε. Επίσης θέλω να αναφέρω ότι τα έξοδα μετακίνησης από το Ντονιετς για το Κίεβο θα τα κάλυπτε μόνη της η κοπέλα.


έχει και συνέχεια με άλλες περιπτώσεις που θα αναφέρω σε λίγο
 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
να αναφερω επισης οταν μου ειπε πως ειναι αδυνατον μα συνομιλησουμε μεσω skype και μου ειχε πει τα στοιχεια της (ονοματεπωνυμο)

της ζητησα να μου δειξει το διαβατηριο της σε φοτογραφια στο mail μου να δω αν τα στοιχεια που ειπε ειναι πραγματικα

επισης ειπα οτι θα της δειξω και εγω το διαβατηριο μου στο mail της αν μου στειλει αυτη

απλα απο τοτε δεν απαντησε ξανα στα τηλεφωνα μου και τα mail και ακυρωσε και το τηλεφωνικο της νουμερο μετα απο 3 μερες!!!

εξαφανιστηκε ετσι απλα
 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
μια περιπτωση αξια αναφορας ειναι με μια πιτσιρικα 19 χρ. εμφανησης +7 που ηταν απο ντνιεπροπετρόβσκ

μου εδωσε το τηλεφωνο της μιλησαμε και μεσω skype 2-3 φορες και αρκετες φορες στο τηλεφωνο

τα αγγλικα της ηταν μετρια  και  η συνενοηση αρκετα καλη

επσης το μικρο μου ειπε ποσο χαρουμενη ειναι διοτι δεν ειχε ξανα παει στο κιεβο ποτέ

οταν της προτεινα να βρεθουμε στο κιεβο

τα εξοδα μετακινησης για το κιεβο θα τα εβαζε η ιδια

αλλα μου ζητησε εξ' αρχης η κοπελιτσα οτι θελει να της αγορασω μερικα ρουχα και παπουτσια διοτι δεν εχει πολλα οπως μου ειπε

οταν βρεθουμε στο κιεβο


Υ.Γ. η μονη αξιολογη περιπτωση μεσω του Fdating που συναντησα και δεν ηταν scam η οικονομικη ρουφιχτρα

Υ.Γ.2. μου εστειλε και την ταυτοτητα με τα στοιχεια της της στο mail μου διαβατηριο δεν ειχε βγαλει ποτέ μου ειπε το μικρο

αντιστοιχως το ιδιο εκανα και εγω



 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.815
Κριτικές
8
Like
1.238
Πόντοι
216
Τυπε εγω αν ημουν γυναικα και μου εστελνε μηνυμα καποιος με αυτες τις απελπισμενες φατσες αντρων απο ελλαδα του site αυτου κατευθειαν μπλοκ θα τον εκανα χαχα :grin: ναυαγια της ζωης

Φωτογραφιες απο επαγγελματια φωτογραφο ... ψαχνεις γυναικα στην αλλη ακρη του κοσμου. Δε νομιζω να γαμησεις ετσι.

Αλλα μπορεις παντα να βοηθησεις καποια αφραγκη μιλφ με 3,4 παιδια κανοντας καταθεση στον λογαριασμο της.  :grin:


 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
αλλη μια περιπτωση απατης στο Fdaning που συνατησα με καποια απο το Νικολαεφ  25χρ. 8αρι


μου συστηθηκε ως κομμωτρια στο επαγγελμα

στο τριτο mail που μου εστειλε γιατι μ' αυτη μιλουσα μονο μεσω mail για αρχη

μου ζητησε να της στειλω χρηματα  :jerking: :jerking:

 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
Φωτογραφιες απο επαγγελματια φωτογραφο ... ψαχνεις γυναικα στην αλλη ακρη του κοσμου. Δε νομιζω να γαμησεις ετσι.

Αλλα μπορεις παντα να βοηθησεις καποια αφραγκη μιλφ με 3,4 παιδια κανοντας καταθεση στον λογαριασμο της.  :grin:

σκοπος μου ηταν να κανω οσο το δυνατον ενα καλυτερο προφιλ


με σκοπο το σεξ

σιγα μην θελω να παντρευτω αερολογια πουλησα στις κοπελες μπας και τσιμπησει καποια
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
γιατι δεν τις τρολλαρετε?
ζητηστε τες εσεις χρηματα.
πειτε τες τωρα με την κριση στην ελλαδα εχουμε θεματα ψαχνω κοπελα με επιφανεια από ουκρανια...
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.815
Κριτικές
8
Like
1.238
Πόντοι
216
σκοπος μου ηταν να κανω οσο το δυνατον ενα καλυτερο προφιλ


με σκοπο το σεξ

σιγα μην θελω να παντρευτω αερολογια πουλησα στις κοπελες μπας και τσιμπησει καποια

Το ιδιο κανουν και αυτες ψαχνουν κοροιδα με λεφτα που θα τις πληρωσουν χωρις να τις γαμησουν.
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.815
Κριτικές
8
Like
1.238
Πόντοι
216
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
να αναφερω μια περιπτωση απο ρωσια και συγγεκριμενα απο μια πολη της σιβηριας

33 χρονων αλλα απο εμφανηση αστα να πανε 4-5 αρι ηταν

χαρακτηριστικα να πω οτι η κοπελα ηταν τοσο απελπισμενη απο αυτα που μου ελεγε

που εκανε μονη της ολα τα εξοδα για να ρθει στη ελλαδα να με συνατησει

φυσικα και δεν γουσταρα γιατι απο εμφανηση ηταν κατω του 5


 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
Οποια σου ζηταει λεφτα η δωρα πρεπει να την κοβεις αμεσως. Η μπορεις να της πεις οτι εγω κανω δωρα μετα τον πρωτο χρονο που αρχιζω να γαμαω καποια χαχα

αν ειναι να κανω καποια δωρακια σχετικα μικρου κοστους και την εχω πηδηξει 1-2 φορες και η κοπελα ειναι εμφανισημη

δεν εχω προβλημα στο να κανω δωρακια
 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
επισης παρα πολλες κοπελες κυριως απο Ουκρανια 7-8αρια ανταλλασαν το e-mail και καλα για καλυτερη επικοινωνια


και στο 3-4 e-mail ζητουσαν χρηματα μεσω western union  :jerking: :jerking:
 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
επισης εντυπωση μεγαλη μου εκανε  :think:

οτι τα περισσοτερα προφιλ απο γυναικες στη ρωσια που ηταν μουναρες +8 εμφανησης κατω απο 30 χρ.

εκοβαν τη συζητηση σχετικα γρηγορα  και μετα απο 2-3 μερες διαγραφαν και το προφιλ τους απο το Fdating  :dunno:

προφιλ γυναικων απο ρωσια εμφανησης 5-6 χωρισμενων με παιδι παρα πολλα

αλλα δεν αξιζει να ασχοληθει καποιος μ'αυτες,  τις χεζουν  :shit: στη ρωσια οι αντρες

απελπισμενες γυναικες αυτη η κατηγορια γυναικων απο την ρωσια

 

JOULIANI

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.520
Κριτικές
7
Like
83
Πόντοι
16
man,

ο καθενας θετει τον δικο του πυχη σε αυτο το θεμα .

Οπως μαλλον ξερεις υπαρχουν και αλλα 2 σιτε σαν το fdating .

Προσωπικα , εχω περασει παραααααααααααααα  πολυυυυυυυυυυυυυυ καλα ...........

:)

 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.627
Κριτικές
1
Like
4.201
Πόντοι
1.706
-αυτες που ζητανε χρηματα στο αψε-σβησε ,δεν νοιαζοντε αν τις κακοχαρακτηρισει ο αλλος με ρισκο να μην προχωρησει η γνωριμια σε σχεση?

-εχω "κοψει" ολα τα dating sites εδω κ μισο χρονο κ εχω ηρεμησει πραγματικα. Σιγουρα αμα δεν βρεξεις κωλο ,ψαρια δεν πιανεις αλλα οι εργατοωρες πανω στο πλξκτρολογιο δεν αμοιβοντε απο 1-2 γαμησια με συνοδεια δωρων κ χρηματων.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.598
Πόντοι
2.606
Τυπε εγω αν ημουν γυναικα και μου εστελνε μηνυμα καποιος με αυτες τις απελπισμενες φατσες αντρων απο ελλαδα του site αυτου κατευθειαν μπλοκ θα τον εκανα χαχα :grin: ναυαγια της ζωης

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
-αυτες που ζητανε χρηματα στο αψε-σβησε ,δεν νοιαζοντε αν τις κακοχαρακτηρισει ο αλλος με ρισκο να μην προχωρησει η γνωριμια σε σχεση?

-εχω "κοψει" ολα τα dating sites εδω κ μισο χρονο κ εχω ηρεμησει πραγματικα. Σιγουρα αμα δεν βρεξεις κωλο ,ψαρια δεν πιανεις αλλα οι εργατοωρες πανω στο πλξκτρολογιο δεν αμοιβοντε απο 1-2 γαμησια με συνοδεια δωρων κ χρηματων.

πραγματικα αυτες οι εργατοωρες επανω στο πληκτρολογιο δεν αμοιβονται για 1-2 γαμησια σαφως και ετσι το βλεπω και εγω

αλλα επρεπε να το προσπαθησω για να δω αν αξιζει καποιος να ασχοληθει ή οχι  :hi:
 
OP
OP
Κούλης Χρυσός

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
man,

ο καθενας θετει τον δικο του πυχη σε αυτο το θεμα .

Οπως μαλλον ξερεις υπαρχουν και αλλα 2 σιτε σαν το fdating .

Προσωπικα , εχω περασει παραααααααααααααα   πολυυυυυυυυυυυυυυ καλα ...........

:)

για δωσε λεπτομεριες μυστη
 

harry273

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2014
Μηνύματα
73
Κριτικές
7
Like
127
Πόντοι
280
Όχι ,έχω γαμήσει μονο μία αρκετά καλή από okc πέρσυ και μια μέτρια από badoo,το fdating δεν το ξέρω ,αυτό εχει μονο ανατολικοευρωπαίες ;απότι διαβάζω ως τώρα αυτό κατάλαβα,μπορεί να προτείνει κανείς και άλλα παρόμοια;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom