Νέα

Αγορά παλαιότερων κονσόλων / παιχνιδιών.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pecados
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Μάγκες καλημέρα,
Ως νοσταλγός των 90's και όχι μόνο (retro fan), ενδιαφέρομαι να αγοράσω παλαιότερες κονσόλες (συγκεκριμένα τα Dreamcast / Saturn / Megadrive).
Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο διαδικτυακό κατάστημα ή μη για να κάνω την αγορά / παραγγελία μου με ασφάλεια εκτός από το eBay;

:think:

ΠΡΟΣΟΧΉ: Θα ήθελα να αποφύγω αγγελίες ιδιωτών και τα σχετικά για ευνόητους λόγους, οπότε εάν έχετε κάποιες προτάσεις, καλό είναι να περιορίζονται σε αυτό που ζητάω.  

ΥΓ: Εάν υπάρχει ήδη αντίστοιχο νήμα ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.

:sunglasses:

 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
Μάγκες καλημέρα,
Ως νοσταλγός των 90's και όχι μόνο (retro fan), ενδιαφέρομαι να αγοράσω παλαιότερες κονσόλες (συγκεκριμένα τα Dreamcast / Saturn / Megadrive).
Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο διαδικτυακό κατάστημα ή μη για να κάνω την αγορά / παραγγελία μου με ασφάλεια εκτός από το eBay;

:think:

ΠΡΟΣΟΧΉ: Θα ήθελα να αποφύγω αγγελίες ιδιωτών και τα σχετικά για ευνόητους λόγους, οπότε εάν έχετε κάποιες προτάσεις, καλό είναι να περιορίζονται σε αυτό που ζητάω.  

ΥΓ: Εάν υπάρχει ήδη αντίστοιχο νήμα ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.

:sunglasses:


αμα πας παμπλικ (φανταζομαι και αλλου) θα βρεις το μεγκαντραιβ και το αταρι,ξανακυκλοφορησαν
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.894
Πόντοι
216
Μάγκες καλημέρα,
Ως νοσταλγός των 90's και όχι μόνο (retro fan), ενδιαφέρομαι να αγοράσω παλαιότερες κονσόλες (συγκεκριμένα τα Dreamcast / Saturn / Megadrive).
Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο διαδικτυακό κατάστημα ή μη για να κάνω την αγορά / παραγγελία μου με ασφάλεια εκτός από το eBay;

:think:

ΠΡΟΣΟΧΉ: Θα ήθελα να αποφύγω αγγελίες ιδιωτών και τα σχετικά για ευνόητους λόγους, οπότε εάν έχετε κάποιες προτάσεις, καλό είναι να περιορίζονται σε αυτό που ζητάω. 

ΥΓ: Εάν υπάρχει ήδη αντίστοιχο νήμα ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.

:sunglasses:

Γιατι να αποφυγεις αγγελιες ιδιωτων?
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
αμα πας παμπλικ (φανταζομαι και αλλου) θα βρεις το μεγκαντραιβ και το αταρι,ξανακυκλοφορησαν

Τύπε δε θέλω ατάρι και το Megadrive που αναφέρεις είναι κάτι σαν το αντίστοιχο SNES mini που κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό, αλλά πολύ κατώτερης ποιότητας. Ενδιαφέρομαι κυρίως (σε αυτή τη φάση) για τα Dreamcast, Saturn κατά βάση.
Το SNES mini πάντως δεν είναι κακή επιλογή. Έχει εγκατεστημένα 25 παιχνιδάκια μέσα.

:worship:

Γιατι να αποφυγεις αγγελιες ιδιωτων?

Δεν ξέρω τύπε. Δεν πολύ εμπιστεύομαι. Αν και αν δω ότι δεν βγάζω άκρη μπορεί και να επιχειρήσω αυτή την διέξοδο.
Δυστυχώς πέρα απ'το eBay είναι δύσκολο να βρεις καλά κομμάτια σε online stores κλπ.

:S :S :S
 

cum gun

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Θέλεις απλά να παίζεις παιχνίδια αυτής της εποχής στην τηλεόραση ή σε ενδιαφέρει και η συσκευή σαν συσκευή να υπάρχει στο σπίτι σου?
Αν θέλεις απλά το πρωτο, έχω καλή πρόταση και σε καλή τιμή.
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Θέλεις απλά να παίζεις παιχνίδια αυτής της εποχής στην τηλεόραση ή σε ενδιαφέρει και η συσκευή σαν συσκευή να υπάρχει στο σπίτι σου?
Αν θέλεις απλά το πρωτο, έχω καλή πρόταση και σε καλή τιμή.

Θέλω να παίζω παιχνίδια κατά βάση. Με το δεύτερο τι ακριβώς εννοείς? Ως προς την συσκευή σαν συσκευή εννοώ.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.894
Πόντοι
216
Δεν ξέρω τύπε. Δεν πολύ εμπιστεύομαι. Αν και αν δω ότι δεν βγάζω άκρη μπορεί και να επιχειρήσω αυτή την διέξοδο.
Δυστυχώς πέρα απ'το eBay είναι δύσκολο να βρεις καλά κομμάτια σε online stores κλπ.

:S :S :S
Ε μα δεν θα παρεις γουρουνι στο σακι καλο ειναι να τα δοκιμασεις πριν τα παρεις.Ενα play3 που ειχα τσιμπησει πριν χρονια ειχα παει σπιτι ενος παλικαριου ππυ το πουλουσε και το δοκιμασαμε.Παντως αν δεν βρεις ακρη και αναγκαστεις να πας σε αγγελια προτιμησε insomnia απο χρυση ευκαιρια.Ενας φιλος απο εκει εχει βρει αρκετα.
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.894
Πόντοι
216
Θέλω να παίζω παιχνίδια κατά βάση. Με το δεύτερο τι ακριβώς εννοείς? Ως προς την συσκευή σαν συσκευή εννοώ.
Εννοει αν απλα κανεις συλλογη.Υπαρχουν και αυτοι π δεν ενδιαφερονται αν λειτουργουν οι κονσολες.
 
OP
OP
Pecados

Pecados

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2015
Μηνύματα
3.783
Like
139
Πόντοι
16
Παίζω κανονικά παιδιά. Ειδικά το Dreamcast πρέπει να αποκτηθεί οπωσδήποτε. Τη θεωρώ πολύ δυνατή κονσόλα, με μερικούς από τους καλύτερους τίτλους ever.
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.503
Κριτικές
15
Like
6.166
Πόντοι
8.345
Μάγκες καλημέρα,
Ως νοσταλγός των 90's και όχι μόνο (retro fan), ενδιαφέρομαι να αγοράσω παλαιότερες κονσόλες (συγκεκριμένα τα Dreamcast / Saturn / Megadrive).
Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο διαδικτυακό κατάστημα ή μη για να κάνω την αγορά / παραγγελία μου με ασφάλεια εκτός από το eBay;

:think:

ΠΡΟΣΟΧΉ: Θα ήθελα να αποφύγω αγγελίες ιδιωτών και τα σχετικά για ευνόητους λόγους, οπότε εάν έχετε κάποιες προτάσεις, καλό είναι να περιορίζονται σε αυτό που ζητάω. 

ΥΓ: Εάν υπάρχει ήδη αντίστοιχο νήμα ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.

:sunglasses:

Φιλε εγω πριν αρκετους μηνες που βρισκομουν αγγλια αγορασα το nintendo 64 και το gamecube απο το ebay χωρις προβλημα μαζι με καμποσα παιχνιδια για το πρωτο. Ειδικα αγγλια εχει και πολλα καταστηματα που πουλανε στο ebay (οπως αυτο που ηταν φουλ εξυπηρετικος ο τυπος αν και δεν αγορασα στο τελος απο αυτον).
Απο πωλητες με 99% και πανω δεν ειχα ουτε ενα προβλημα, συν οτι εχεις 1 μηνα να επσιτρεψεις οτι παρεις αν δεν δουλευει ενω στην αγγελια λεει το αντιθετο. Λογω μεγεθους τις τιμες και την προσφορα που εχει στην αγγλια δεν θα τις βρεις ελλαδα. Το μονο θεμα ειναι οτι θα εχουν αγγλικες μπριζες. Ισπανια και ιταλια βαρανε οπως και στην ελλαδα.

Το snes μινι
 

cum gun

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Θέλω να παίζω παιχνίδια κατά βάση. Με το δεύτερο τι ακριβώς εννοείς? Ως προς την συσκευή σαν συσκευή εννοώ.

Τυπε ψάξου και σε Raspberry τι παίζει.
Πετάς ένα έτοιμο image σε μια sd 128mb και έχεις όλη την ιστορία των Arcade games από αρχής μέχρι ΚΑΙ PS1.
Μη με ρωτήσεις, ναι, όλα τα παιχνίδια από όλες τις κονσόλες.
Όρεξη να χεις, χρόνο, και μια φορά την εβδομάδα να ρίχνεις και κανα πέος έτσι για να ξεπιαστει ο καρπός.
Αν θες παραδείγματα να σου στείλω λινκ
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.503
Κριτικές
15
Like
6.166
Πόντοι
8.345
Τυπε ψάξου και σε Raspberry τι παίζει.
Πετάς ένα έτοιμο image σε μια sd 128mb και έχεις όλη την ιστορία των Arcade games από αρχής μέχρι ΚΑΙ PS1.
Μη με ρωτήσεις, ναι, όλα τα παιχνίδια από όλες τις κονσόλες.
Όρεξη να χεις, χρόνο, και μια φορά την εβδομάδα να ρίχνεις και κανα πέος έτσι για να ξεπιαστει ο καρπός.
Αν θες παραδείγματα να σου στείλω λινκ
Δεν νομιζω να του κανει του φιλου γιατι ηδη ειπε οτι δεν θελει mega drive classic που ειναι emulator και αυτο. Με το dreamcast εχει και το θεμα του μεγεθους καθως τα ισο ειναι μεγαλα, στις παλιες κονσολες σε 1gb χωραν3 τα παντα
 

cum gun

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
180
Like
10
Πόντοι
1
Τυπε μιλάω για ενσωματωμένα παιχνίδια χωρίς να χρειάζεται να ψάξεις κάτι.
Plug and play στην τηλεόραση.  :heavymetalbig:
 

christos_021187

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2016
Μηνύματα
787
Κριτικές
8
Like
1.295
Πόντοι
486
Μάγκες καλημέρα,
Ως νοσταλγός των 90's και όχι μόνο (retro fan), ενδιαφέρομαι να αγοράσω παλαιότερες κονσόλες (συγκεκριμένα τα Dreamcast / Saturn / Megadrive).
Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο διαδικτυακό κατάστημα ή μη για να κάνω την αγορά / παραγγελία μου με ασφάλεια εκτός από το eBay;

:think:

ΠΡΟΣΟΧΉ: Θα ήθελα να αποφύγω αγγελίες ιδιωτών και τα σχετικά για ευνόητους λόγους, οπότε εάν έχετε κάποιες προτάσεις, καλό είναι να περιορίζονται σε αυτό που ζητάω. 

ΥΓ: Εάν υπάρχει ήδη αντίστοιχο νήμα ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.

:sunglasses:


Αν ενδιαφέρεσαι:
εχω το Sega master system II με ενσωματωμένο παιχνίδι sonic + 2 κασέτες παιχνίδια (δεν θυμάμαι τίτλους).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom