Νέα

Johnny Hallyday 15 Ιουνίου 1943 - 6 Δεκεμβρίου 2017

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγόρας
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 18
  • Εμφανίσεις 961
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.558
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
7.999
Πόντοι
14.565
Το απόλυτο τίποτα καλλιτεχνικά.
 

Kylo_Ren

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2016
Μηνύματα
1.367
Like
142
Πόντοι
16
είχε κάνει πετυχημένα "λίφτι" όμως

A-282489-1471091355-7231.jpeg.jpg
a1697058957_10.jpg
johnny-hallyday-a-ete-hospitalise.jpeg
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
όταν ηταν νεος σαν αλβανος ηταν.
όταν γερασε τραβηξε τα ματια του και εγινε σαν γιαπωνεζο ερπετοειδες.
υπαρχει κανενα τραγουδι του που να ακούγεται?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Πως πούλησε 110.000.000 δίσκους όπως λέχθηκε στις ειδήσεις;
και ο εθνικος υμνος της κινας μπορει να εχει πουλησει ένα δις δισκους δεν λεει τιποτα.
γαλλόφωνοι είναι 50 εκατομυρια γαλλοι και αλλοι 200 εκατομυρια σε πρωην κτησεις τους.
αν για 30 χρονια δεν βρεθηκαν ολο κι ολο 3 γαλλικα τραγουδια να κανουν σουξε, ε ατυος αν εβγαλε το 5ο και το 8ο που ΔΕΝ  ακούγονται θα πουλησε εκατομυρια.
αντιστοιχα στα αγγλόφωνα τραγουδια υπαρχει τεράστιος ανταγωνισμος και εκει το τραγουδι νουμερο 200 να είναι κομματαρα.
αν εχετε ένα καλο τραγπουδι του ποσταρτε το να το ακούσουμε , για μενα όλα του βαρετα με αδιαφορα ρυθμο μου φαινονται, θα αλλαζα σταθμο ραδιοφώνου σε 10 δευτερόλεπτα.
 
OP
OP
Δ

Διαγόρας

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2015
Μηνύματα
917
Like
671
Πόντοι
86
E, φαίνεται φίλε μου,έκανε καριέρα με τον πούτσο!....
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ακριβως, σαν τον σακη που πηγε με τους καταλληλους ανθρώπους-ψινακιδες και σια. αλλιως σε εμφανιση και φωνη μπορει να υπαρχουν αλλοι 5 σακιδες στο γυμναστηριο της γειτονιας μου μονο.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ε φαντασου η μουσχουρη με 2 επιτυχιες επειδή μπηκε στην αγορα της γαλλιας πουλησε τα τριπλα.
αυτος ουτε 1 σοβαρη επιτυχια, επειδή ηταν στην γαλλια στο στιλ του ροκ που γενικα πουλουσε δεν καταφερε ουτε τις μισες πωλήσεις από την μουσχουρη, αλλα το ονομα του γνωστο παγκοσμιως βεβαίως βεβαίως.
αναξιοκρατια υπαρχει σε πολλους τομεις ακομη και πιο αντικειμενικούς όπως οι επιστημες, στις καλλες τεχνες γινεται ο χαμος. τραγουδιστες κανουν καριερα με τιποτα.
εγω εδώ στην χωρα μας εχω το παράδειγμα του καρρα.
ΟΙ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΚΟΜΜΑΤΑΡΡΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΡΙΕΡΑ.
υποψιαζομαι κατοπιν στοιχηματος.
καποιο βραδυ θα βρεθηκαν κανα 2 μουσικοι παραγωγοι εκει προς τα τελη δεακετιας 80 αρχες δεκαετιας 90 στο μαγαζι που τραγουδουσε και θα ειπε ο ενας.
-ε αυτον εγω μπορω να τον κανω φιρμα
-σωπα ρε αυτος ουτε φωνη εχει ουτε εμφανιση.
-ρε εγω θα στον κανω φιρμα και θα κρατησει και 20 χρονια, οχι ενα σουξε για ενα χρονο και τερμα. αμ τον βαζω να λεει τα πιο ρυθμικα καλα τραγουδια γινεται ονομα και αυτος.
...καπως ετσι πρεπει να εγινε
 

Virginios_Richter

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2016
Μηνύματα
196
Κριτικές
41
Like
2.336
Πόντοι
5.191
Ο δικός μας Πασχαλης απείρως καλύτερος...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.272
Κριτικές
15
Like
5.747
Πόντοι
1.496
Οι Γαλλοι μαζι με χαλια γλωσσα, χαλια συμπεριφορα κατα πως λενε οσοι εχουν επισκευτει τη χωρα, δε μπορουσαν παρα να εχουν και χαλια τραγουδιστη-εθνικο ειδωλο. Απλως δεν ακουγεται.
 
OP
OP
Δ

Διαγόρας

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2015
Μηνύματα
917
Like
671
Πόντοι
86
όταν ηταν νεος σαν αλβανος ηταν
Όχι.Η φυσιογνωμία του κατατείνει σε Ηπειρώτη.Έχει ρίζες ελληνικές από τον παππού του.  :cheesy:
υπαρχει κανενα τραγουδι του που να ακούγεται?
Μόνον κάτι διασκευές Rock "n" Roll γνωστών αμερικάνικων τραγουδιών που κι αυτές ευτελίζονται από την γαλλική γλώσσα.
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
  Η γαλλική γλώσσα κακόηχη ? <τι να πουν τοτε οι αλβανοι,οι κινεζοι,οι γερμανοι κλπ ... τελος παντων,αυτα ειναι γουστα. Επειδη εχω μια εμπειρια απο Γαλλία, ενα θα πω, ο άνθρωπος "κατασκευάστηκε" ως γαλλικο αντίγραφο του Πρίσλευ,για λογους εθνικού γοήτρου ( οταν η Γαλλία ενδιαφερόταν για το πράγμα αυτό,ήτοι πρό του θανατου (δολοφονιας κατ' εμέ, του Ντε Γκώλ ,διότι απο το 1970 και μετά είναι αμερικανική αποικία σε όλους τους τομείς).Αντι λοιπόν για "αντιγραφο", βγήκε ενα κακέκτυπο. Τελος πάντων,  ο άνθρωπος δεν πείραξε και κανέναν, άρα ας ειναι ελαφρό το χώμα του .
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.576
Πόντοι
4.765
   ( οταν η Γαλλία ενδιαφερόταν για το πράγμα αυτό,ήτοι πρό του θανατου (δολοφονιας κατ' εμέ, του Ντε Γκώλ ,διότι απο το 1970 και μετά είναι αμερικανική αποικία σε όλους τους τομείς)
κλασσικες κωμικοτραγικές προσπαθειες των ασήμαντων και καθυστερημένων Γάλλων να μιμηθουν τους πολιτισμικα παγκοσμίως κυρίαρχους Anglos
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom