Νέα

Gevgelija-Skopje

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palias4
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

palias4

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2008
Μηνύματα
675
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
6
Ημουν για ταξιδακι αναψυχης στο κολοκρατος απο πανω, με ενα μπαζακι ντοπιο.Η πολη δεν λεει τιποτα-καταραμενη φτωχια-πιτσιρικια μονο δεξια και αριστερα,γενικα το ολο κλιμα αρκετα φιλικο με πολλους Ελληνες να πηγαινοερχονται για να πιουν τον καφε τους με 0,80e.
Ενα στριπτιτζαδικο διαφημιζοταν μονο,5 km απο το χωριο.Δεν ρωτησα για πουτανακια κτλ αλλα νομιζω ειναι μια ενδιαφερουσα αγορα,την οποια θα εξευρενησω την επομενη φορα.Γνωριμιες με ντοπια προιοντα απο internet κ συναντησεις εντος ειναι ενα σπορ που αξιζει να αφιερωσουμε λιγο χρονο. 
 

Mr. Nice Guy

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
82
Like
2
Πόντοι
0
απαιτω να σβηστει το εν λοφω thread το συντομοτερο. ακους εκει , απο την μια θα τους δωσουμε το ονομα Μακεδονια απο την αλλη θα τους δωσουμε και λεφτα? για ξυπνηστε λιγακι ρε <<Ελληναρες>>, τι φιλικο κλιμα και μαλακιες, δεν καταλαβα. τι ειναι αυτα? ειμαστε σοβαροι? εδω αυτοι θα ονομαστουν Μακεδονια και ο αλλος σκεφτεται πως θα βρει ακρη να γαμησει καμια πατσαβουρα αρρωστη Σκοπιανη... ασε που θα εχουν οι περισσοτεροι Σκοπιανοι ηπατητιδα, κανεις να μην παει εκει και οποτε τους βρισκουμε μπροστα μας να τους παταμε.
Α! και για οποιν με πει ρατσιστη θα ηθελα να του πω να του πω οτι ευτυχως που υπαρχουμε και μερικοι τετοιοι γιατι αλλιως τωρα δεν θα υπηρχε Ελλαδαουτε στις αναμνησεις των παπουδων μας.
Mr. Nice Guy.
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
απαιτω να σβηστει το εν λοφω thread το συντομοτερο. ακους εκει , απο την μια θα τους δωσουμε το ονομα Μακεδονια απο την αλλη θα τους δωσουμε και λεφτα? για ξυπνηστε λιγακι ρε <<Ελληναρες>>, τι φιλικο κλιμα και μαλακιες, δεν καταλαβα. τι ειναι αυτα? ειμαστε σοβαροι? εδω αυτοι θα ονομαστουν Μακεδονια και ο αλλος σκεφτεται πως θα βρει ακρη να γαμησει καμια πατσαβουρα αρρωστη Σκοπιανη... ασε που θα εχουν οι περισσοτεροι Σκοπιανοι ηπατητιδα, κανεις να μην παει εκει και οποτε τους βρισκουμε μπροστα μας να τους παταμε.
Α! και για οποιν με πει ρατσιστη θα ηθελα να του πω να του πω οτι ευτυχως που υπαρχουμε και μερικοι τετοιοι γιατι αλλιως τωρα δεν θα υπηρχε Ελλαδαουτε στις αναμνησεις των παπουδων μας.
Mr. Nice Guy.

Πέστα ρε φίλε.Αλλά θα δεις σε λίγο πως θα σκάσουν μύτη τα βρωμοκούμουνα και θα αρχίσουν να λένε τις παπαρίες τους.
Προτείνω να στειλούμε να δουλέψουν εκεί πάνω σε αυτό το ακατανόμαστο βρωμοκρατίδιο όλα τα κουμούνια σαν πόρνες.Θα του αρέσει εξάλλου!
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ακαιρο εντελως το θεμα.
αν ειναι δυνατον να συζηταμε για το πως θα αφησουμε και αλλα λεφτα στα σκοπια
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
τα Σκοπια δεν πολυφιμιζονται για Σεξο τουρισμο.οτι εναι φτηνα ειναι!εγω δεν πηγαινω γιατι δεν θελω να τους ενυσχυω οικονομικα.καλο ειναι να τους κανουμε ενα καλο οικονομικο εμπαργκο!οπως τους ειχαμε κανει επι Παπανδρεου!
 

p900

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.696
Κριτικές
7
Like
578
Πόντοι
96
Τι εγραψε το παλλικαρι?Καφες 0,80?Και καθομαστε εδω σαν μαλακες και τον πληρωνουμε 3?
Σκοπια και παλι Σκοπια!!!
Φυσικα και θα αφηνα τα χρηματα μου σε αυτους απο το να τα ακουμπησω στους δικους μας απατεωνες.
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!!
ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ!!!
 
και στο σπιτάκι σου ο καφές είναι σχεδόν τσαμπα και δεν τα ακουμπάς σε κανενα απατεωνα. :cheesy:
 

p900

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.696
Κριτικές
7
Like
578
Πόντοι
96
Ορίστε και τί κανουν οι περισσότεροι που τους επισκεπτονται και που ακουμπάνε τα λεφτά τους.


Π.Γ.Δ.Μ., Σκόπια — Αυξημένη ήταν η κίνηση στα σύνορα Ελλάδας-ΠΓΔΜ τις ημέρες των εορτών. Σύμφωνα με τα στοιχεία των συνοριακών αρχών της ΠΓΔΜ, το πρώτο σαββατοκύριακο του έτους, περίπου 4000 Έλληνες ταξίδεψαν στην ΠΓΔΜ. Ανάλογος ήταν και ο αριθμός πολιτών της ΠΓΔΜ που τις ημέρες αυτές ταξίδεψαν στην Ελλάδα. Ο κύριος προορισμός των Ελλήνων ήταν η Αχρίδα, το χιονοδρομικό κέντρο του Μάβροβο, τα Μπίτολα (Μοναστήρι), όπως και τα δύο καζίνο στην περιοχή της Γευγελής.

Ωστόσο μεγάλος αριθμός πολιτών των δύο χωρών ταξιδεύουν εκατέρωθεν, όχι μόνο την περίοδο των εορτών, αλλά και καθημερινές.

Οι Έλληνες που μεταβαίνουν στην ΠΓΔΜ είναι κυρίως από τη Βόρεια Ελλάδα και προτιμούν ορισμένες περιοχές κυρίως για αναψυχή, όπου οι τιμές είναι συγκριτικά φθηνότερες από την Ελλάδα.

«Παραδοσιακά» πλέον επισκέπτονται το καζίνο στην πόλη Γευγελή. Μάλιστα η κίνηση στο καζίνο της Γευγελή είναι τόσο μεγάλη, που πριν μερικές ημέρες εγκαινιάστηκε στην περιοχή ακόμη ένα καζίνο, ακριβώς μετά τους Ευζώνους (στο έδαφος της ΠΓΔΜ).

Και τα δύο αυτά καζίνο λειτουργούν αποκλειστικά με Έλληνες πελάτες.
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Οι Έλληνες που μεταβαίνουν στην ΠΓΔΜ είναι κυρίως από τη Βόρεια Ελλάδα και «παραδοσιακά» πλέον επισκέπτονται το καζίνο στην πόλη Γευγελή. Μάλιστα η κίνηση στο καζίνο της Γευγελή είναι τόσο μεγάλη, που πριν μερικές ημέρες εγκαινιάστηκε στην περιοχή ακόμη ένα καζίνο, ακριβώς μετά τους Ευζώνους (στο έδαφος της ΠΓΔΜ).
Και τα δύο αυτά καζίνο λειτουργούν αποκλειστικά με Έλληνες πελάτες.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΤΠ ρε γμτ... :jerking: :headbang:
 

nikos fkr

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
165
Like
24
Πόντοι
1
Ανάλυση για το Σκοπιανό.

Αγαπητοί φίλοι,

Κατάγομε από την Βόρεια Ελλάδα και θα σας παραθέσω την άποψή μου για τα Σκόπια γιατί η κατάσταση έχει καταντήσει αηδία και νομίζω ότι εδώ θα πιάσει τόπο και γιατί εδώ υπάρχουν άντρες με αρχίδια και όχι αρχίδια άντρες. 
Ξεκινώντας θα κάνω ορισμένες ερωτήσεις για να καταλάβετε το σκεπτικό μου:
α) γιατί χρειάζεται η Ελλάδα τα Σκόπια?
- Είναι δίοδος εμπορική για τις οδικές εξαγωγές της χώρας μας στην Βόρεια Ευρώπη
- είναι γείτονα χώρα η οποία παίζει ρόλο στην σταθερότητα της περιοχής
- αποτελεί χώρα για οικονομική εκμετάλλευση και μάλιστα εύκολη γιατί είναι δίπλα μας.
- στρατιωτικά δεν αποτελεί απειλή για την Ελλάδα
Β) γιατί δίνουν τόση μεγάλη σημασία στα Σκόπια η Αμερικάνοι?
- Τα Σκόπια έχουν θέση γεωπολιτική σημασίας στην περιοχή
- Έχουν κοιτάσματα πυρηνικών καυσίμων
- Συνορεύουν με τη Σερβία η οποία ακόμη και τώρα λόγο της πολιτικής αστάθειας αλλά και της φιλορωσικής της στάσης αποτελεί στόχο των Αμερικανών. (για ενημέρωση όλων στον πόλεμο με την Σερβία οι αμερικάνοι είχαν βάση στα Σύνορα Βουλγαρίας Σκοπίων και εκεί είχαν μεταφέρει άρματα όπου σε περίπτωση όπου στην περίπτωση που δεν έπεφτε ο Μολίσεβιτς θα έκαναν εισβολή στη Σερβία. Τις πληροφορίες αυτές τις έχω από φίλο που δούλευε σε αυτή την βάση.)
Γ) γιατί χρειάζονται την Ελλάδα τα Σκόπια
-Η Ελλάδα ήταν για τα Σκόπια μια χώρα που πάντοτε την ποθούσαν οι Σκοπιανοί. Πως την ποθούσαν? όχι να την κατακτήσουν αλλά να ζούν σε αυτή. Εάν δούμε με τις δηλώσεις του κόσμου στην τηλεόραση θα δούμε ότι το μόνο που θέλουν είναι να μπορούν να έρχονται ελεύθερα στην χώρα μας γιατί τώρα είναι δύσκολο και γιατί δύσκολα παίρνεις βίζα Σένγκεν αλλά και γιατί δεν τους αφήνουν οι πολιτικάντηδες να έρθουν σε μορφή εμπάργκου προς την Ελλάδα και τον Τουρισμό της(και βέβαια που πάνε όλοι? Στην γείτονα Αλβανία). Θυμάμαι τα παλιά προ πολέμου χρόνια η Εγνατία οδός και τα μαγαζιά της ανθούσαν γιατί όλοι έρχονταν για ψώνια στην Ελλάδα.
-Η Ελλάδα είναι στον δρόμο τους για ΝΑΤΟ και ΕΟΚ δηλαδή προς το χρήμα
- Η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα η οποία μπορεί να τους διασφαλίσει σαν κράτος γιατί η σύνθεση του πλυθησμού των Σκοπίων είναι 35 % Σκοπιανοί + 40% Αλβανοί +15% Ρόμ δηλαδή τσιγγάνοι.  Άρα για ποια Μακεδονία μας μιλάνε και για ποιους Μακεδόνες. Εδώ βέβαια έρχεται και στρουθοκαμηλισμός των ελλήνων πολιτικών και των Ελλήνων που αντί να ζητήσουν ένα όνομα που να εμπεριέχει το Αλβανία ή το Ρομ θέλουν λέει γεωγραφικό προσανατολισμό.  Ρωτάω εγώ ο φτωχός ..είμαι Αλβανός στα Σκόπια και θέλω και την ανεξαρτησία μου θα με χαλούσε να με λέγανε Αλβανομακεδονία ..όχι βέβαια αλλά θα το ζητούσα κιόλας…από τους πολιτικάντηδες ..είμαι γύφτος των Σκοπίων και ακούω ότι προτείνετε το όνομα Ρομακεδονία …θα έλεγα όχι? Και βέβαια θα έλεγα ναι… αλλά δεν ακούς πουθενά προτάσεις που να τους ζορίσουν λίγο στο εσωτερικό τους. Ακούς μόνο Βόρεια Μακεδονία και τρίχες κατσαρές…

Και για να έρθω στο ρεζουμέ αδέρφια γιατί κοντεύω να τρελαθώ …. Γιορτάζουμε 28η οκτωβρίου και μας καίνε τις σημαίες … λές ζήτω η Ελλάδα .. σε λένε Εθνικιστή… μιλάς για την Ελληνική Κύπρο σε λένε φασίστα…. μιλάς για χαμένες πατρίδες σε λένε βλαμμένο και ουτοπιστή νοσταλγό… ο Πάγκαλος είπε στους Λοκατζήδες βγάλτε την σημαία και πείτε ότι την πήρε ο αέρας…. Όλοι από μας ζητάνε και όλοι αξιώνουν και εμείς που όλες οι χώρες γύρω μας είναι οι μισές Ελλάδα τίποτα θέλουμε να μείνουμε εδώ που ήμαστε….. μου θυμίζει αυτή η κατάσταση ψηλό παιδί και γεροδεμένο που το κλωτσάει και του ρίχνει φάπες ένα νάνιαρο και αντί να το λιώσει τρέχει κλαίγοντας στην μαμά του για βοήθεια..... τι περιμένεις σεβασμό από ποιόν .. ποιος να σε σέβεται σαν χώρα όταν δεν μπορείς να ελέγξεις τον  λαό σου και ο καθένας κάνει ότι θέλει, να προστατεύσεις τα δάση σου και όποιος γουστάρει σου τα καίει έτσι για πλάκα, να πιάσεις τους κλέφτες που σε κλέβουν… να πίασεις τους 200 αναρχικούς που σε χλευάζουν …. Και πολλά άλλα που χαρακτηρίζουν την ξευτίλα αυτού του τόπου..


Εμένα προσωπικά μου είναι το όνομα παντελώς αδιάφορο. Δεν με ενδιαφέρει εάν θα λέγονται Μακεδονία ή Πέλλα ή Έδεσσα ή Κολοπετινίτσα.. Θέλουν τον Μεγαλέξανδρο άς τον πάρουν ..ειλικρινά χέστηκα… μου θυμίζουν οι άνθρωποι αυτοί τραβεστί που προσπαθεί να γίνει γυναίκα και όσο περισσότερο εγχειρίζετε τόσο ποιο χάλια γίνετε..
Οι λύσει φίλοι μου είναι δύο .. Η όπως η Ρωσία έκανε στην Γεωργία μπαίνεις μέσα και φεύγεις αφήνοντας γής μαδιάμ πίσω σου και μετά άς ονομαστούν όπως θέλουν… ή ακολουθείς έξυπνη αλλά δαπανηρή τεχνική… Φτιάχνεις δρόμους από Αλβανία να βγαίνουν Βελιγράδι .. από Ελλάδα – Βουλγαρία να βγαίνουν Ρουμανία – Ουγγαρία κεντρική Ευρώπη τους πληρώνεις αλλά την χώρα αυτή την πνίγεις … Εμπάργκο όχι… ο λαός δεν φταίει τίποτα … οι πολιτικοί όμως των Σκοπίων και όλοι οι πράκτορες αλλά κυρίως οι Τούρκοι που κρύβονται από πίσω τους πρέπει να πάρουν μάθημα.. Παιδιά τζούζει πολύ το γαμήσι που τρώνε οι Τούρκοι με τον αγωγό Μπουργκάς Αλεξανδρούπολης…τους βγάζει από την θέση που είχαν και οι Αμερικάνοι έχουν  και αυτοί σκυλιάσει…
Μας περιμένουν δύσκολοι καιροί ….
Στο καζίνο τους μην ξαναπάτε εάν αγαπάτε την Ελλάδα. Με τα χρήματα που αφήνετε αγοράζουν τα όπλα που θα σκοτώσουν αύριο τα παιδιά μας… Γουστάρετε τζόγο πηγαίενετε Θεσσαλονίκη, Χαλκιδική κλπ ναοί υπάρχουν … μακριά από το μπουρδέλο τον Σκοπίων … το μάθημα πρέπει να είναι έξυπνο παιδιά… αλλά ποιος θα το δώσει οι καρεκλοκένταυροι που τόσα χρόνια δεν έχουν καταλάβει ότι η κερκόπορτα της Ελλάδος είναι εκεί πάνω και ότι πρέπει καλά να φυλάγεται και που αφήνουν τους Σκοπιανούς πράκτορες να πηγαινοέρχονται….
Που είναι το Ελληνοαμερικάνικο Λόμπυ…….τι κάνει….. Μόνο που δεν μας έστειλαν στρατό να φυλάει τους Σκοπιανούς οι Αμερικάνοι από εμάς….
Αυτά φίλη μου και δηλώνω ότι Σκοπιανή (πουτάνα ή μη) θα την έπαιρνα μόνο από λοκό… και θα την έβαζα να φωνάζει έτσι γ……ει ο Μακεδόνας……
Συμβουλή στον Καραμανλή και στους άλλους πολιτικούς να κάνουν και κανένα ταξίδι προς εκεί …… που και πού ………είναι και εκεί Ελλάδα….
Νικ ΦΚΡ             
 


 
 

pipinolatris12

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2006
Μηνύματα
549
Κριτικές
17
Like
12
Πόντοι
1.997
Όλα τα λεφτά σε Μακεδόνια,Βουλγαρία, Ρουμανία κ.λ.π. κράτη της Βαλκανικής.
Η Ελλάδα είναι το πιο μεγάλο μπουρδέλο από όλα!!!
Και εμείς οι Έλληνες τα μεγαλύτερα κορόιδα!
 

Επισκέπτης
Ουααουυ!!! Ξυπνησε ο Ελληνας μεσα σας συναδελφοι και θελετε να φατε τους Σκοπιανους?
Ρε κοροιδα εσεις που φωναζετε "ουτε ενα ευρω στα Σκοπια", ξυπνηστε. Οι βορειοι γειτονες μας δεν εχουν εχουν και τοσο αναγκη τα λεφτα που θα αφησουμε στα καζινο, στα καφε ή στις πουτανες τους. Ας ειναι καλα οι Ελληνες επιχειρηματιες που εσπευσαν να κανουν επενδυσεις στα Σκοπια λογω φτηνου εργατικου δυναμικου. Και μαλλον δεν ειναι "κουμουνια" αυτοι που επενδυουν στη γειτονικη χωρα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Ανάλυση για το Σκοπιανό.

- Η Ελλάδα είναι η μόνη χώρα η οποία μπορεί να τους διασφαλίσει σαν κράτος γιατί η σύνθεση του πλυθησμού των Σκοπίων είναι 35 % Σκοπιανοί + 40% Αλβανοί +15% Ρόμ δηλαδή τσιγγάνοι.  Άρα για ποια Μακεδονία μας μιλάνε και για ποιους Μακεδόνες.
καλα τα λες αλλα ξεχασες οτι στην απογραφη που εγινε στα Σκοπια το 1990 ή 1991.ΤΟ 10% ΤΟΥ ΠΛΥΘΙΣΜΟΥ ΑΥΤΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑΝ ΕΛΛΗΝΕς!γι αυτους τους ανθρωπους δεν μιλαει κανεις!!!
 

stefan00

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
3.967
Like
319
Πόντοι
36
απαιτω να σβηστει το εν λοφω thread το συντομοτερο. ακους εκει , απο την μια θα τους δωσουμε το ονομα Μακεδονια απο την αλλη θα τους δωσουμε και λεφτα? για ξυπνηστε λιγακι ρε <<Ελληναρες>>, τι φιλικο κλιμα και μαλακιες, δεν καταλαβα. τι ειναι αυτα? ειμαστε σοβαροι? εδω αυτοι θα ονομαστουν Μακεδονια και ο αλλος σκεφτεται πως θα βρει ακρη να γαμησει καμια πατσαβουρα αρρωστη Σκοπιανη... ασε που θα εχουν οι περισσοτεροι Σκοπιανοι ηπατητιδα, κανεις να μην παει εκει και οποτε τους βρισκουμε μπροστα μας να τους παταμε.
Α! και για οποιν με πει ρατσιστη θα ηθελα να του πω να του πω οτι ευτυχως που υπαρχουμε και μερικοι τετοιοι γιατι αλλιως τωρα δεν θα υπηρχε Ελλαδαουτε στις αναμνησεις των παπουδων μας.
Mr. Nice Guy.
Επικροτω και επαυξανω :rockon: :rockon: :rockon:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Αν κάποιος θέλει να μάθει τι έχει παιχτεί με το (σημερινό) κρατίδιο τα τελευταία 60-80 χρόνια, γιατί από την ιστορία μαθαίνουμε, εδώ:
είναι το βιβλίο που πρέπει να αγοράσει.

8 ευρουλάκια μόνο.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Αν κάποιος θέλει να μάθει τι έχει παιχτεί με το (σημερινό) κρατίδιο τα τελευταία 60-80 χρόνια, γιατί από την ιστορία μαθαίνουμε, εδώ:
είναι το βιβλίο που πρέπει να αγοράσει.

8 ευρουλάκια μόνο.
φενεται καλο!στα Ελληνικα δυστηχως δεν υπαρχουνε πολλα βιβλια για τον Τιτο.παντος αυτο το κρατηδιο που ειναι δημιουργημα του Τιτο.το εκανε ο Τιτο εχοντας 2 Σκοπους.ο 1ας ειναι να παρουνε εδαφοι απο την Ελλαδα και τη Βουλγαρια και ο δευτερος για να μην τους παρει η Βουλγαρια γιατι αυτοι οι ανθρωποι γλωσσικα (90% Βουλγαρικη γλωσσα)και πολητιστικα ειναι πιο κοντα στη Βουλγαρια απο οτι στην Σερβια.και κανοντας τους (Μακεδονες)δεν ειναι πια Βουλγαροι και εχουνε τη δικη τους Εθνικη ταυτοτητα!
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
καλα τα λες αλλα ξεχασες οτι στην απογραφη που εγινε στα Σκοπια το 1990 ή 1991.ΤΟ 10% ΤΟΥ ΠΛΥΘΙΣΜΟΥ ΑΥΤΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑΝ ΕΛΛΗΝΕς!γι αυτους τους ανθρωπους δεν μιλαει κανεις!!!

Aυτοί οι Έλληνες "έχασαν" την Ελληνική υπηκοότητα όταν έβαλαν πάνω από όλα το ΚΟΜΜΑ (δεν χρειάζεται να πω ποιο κόμμα)και ήθελαν προσάρτηση της Μακεδονίας στους Σλάβους (διότι έτσι πρόσταζε η ΜΑΜΑ του ΚΟΜΜΑΤΟΣ). Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση αλλά όλοι ξέρουμε ποιοι "Έλληνες" είναι αυτοι και γιατί τους στείλαμε εκεί. Αν ΑΥΤΟΙ χαρακτηρίζονται ως Έλληνες, τύφλα να έχουν οι ανθέλληνες. Αν ήτανε ΈΛληνες θα είχαν ελληνική υποκοότητα, θα θεωρούνταν μετανάστες και θα έιχαν ελληνικό διαβατήριο...Και πάνω από όλα δεν θα μιλουσανε για σλάβικη μακεδονία που θα φτάνει μέχρι και τη Θεσσαλονίκη. Που είναι όλα αυτα;Δεν ξέρω για ποιούς Έλληνες μιλάτε αλλά αυτό που ξέρω είναι όταν κάποιος στρέφεται εναντίον του έθνους του θεωρείται προδότης...Βαριά λέξη...Ε;

Εδώ άλλοι θέλουνε να πάνε διακοπές στην Ελλάδα και τους λένε προδότες :P
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
Aυτοί οι Έλληνες "έχασαν" την Ελληνική υπηκοότητα όταν έβαλαν πάνω από όλα το ΚΟΜΜΑ (δεν χρειάζεται να πω ποιο κόμμα)και ήθελαν προσάρτηση της Μακεδονίας στους Σλάβους (διότι έτσι πρόσταζε η ΜΑΜΑ του ΚΟΜΜΑΤΟΣ). Δεν θέλω να μπω σε αντιπαράθεση αλλά όλοι ξέρουμε ποιοι "Έλληνες" είναι αυτοι και γιατί τους στείλαμε εκεί. Αν ΑΥΤΟΙ χαρακτηρίζονται ως Έλληνες, τύφλα να έχουν οι ανθέλληνες. Αν ήτανε ΈΛληνες θα είχαν ελληνική υποκοότητα, θα θεωρούνταν μετανάστες και θα έιχαν ελληνικό διαβατήριο...Και πάνω από όλα δεν θα μιλουσανε για σλάβικη μακεδονία που θα φτάνει μέχρι και τη Θεσσαλονίκη. Που είναι όλα αυτα;Δεν ξέρω για ποιούς Έλληνες μιλάτε αλλά αυτό που ξέρω είναι όταν κάποιος στρέφεται εναντίον του έθνους του θεωρείται προδότης...Βαριά λέξη...Ε;

Εδώ άλλοι θέλουνε να πάνε διακοπές στην Ελλάδα και τους λένε προδότες :P
δεν ειναι ολοι Κομμουνιστες εκει που αυτοχαρακτηριζονται.ο Προπαππους μου γεννηθηκε περιπου το 1885 και μεγαλωσε στο Μοναστηρι τη σημερινη Μπιτολα.το 1912 οταν το Μοναστηρι το πηραν οι Σερβοι εφυγε και πηγε στη Θεσσαλονικη.ειχε ενα αδερφο και μια αδερφη που εμειναν εκει...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
...ο αδερφος του πεθανε στον πολεμο χωρις να κανει παιδια η αδερφη του οπως ελεγε ειχε 2 παιδια.το Μοναστηρι ειχε το 1912 πανω απο 50% Ελληνες παρα πολλοι φυγανε και οι περισσοτεροι Μοναστηριωτες μενουνε Φλωρινα.αλλα παρα πολλοι μεινανε.επαφη με την αδερφη του δεν εχουμε.δεν εχουν ολοι οι Ελληνες Ελληνικα διαβατηρια γιατι το Ελληνικο κρατος  :bigdick:.εχω ενα φιλο στο Νοβγκοροντ τον Ανδρεα τον Κοσμιδη που ΕΙΝΑΙ 100% ΕΛΛΗΝΑς.αλλα εχει κοκκινοξανθο μαλλι και ειναι ανοικτοχρωμος!ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΑΕΙ ΤΟ FACE CONTROL στο προξενειο!ο θειος μου απο την Αυστραλλια (γιος του αδερφου του παππου μου)ο πατερας του πηγε Αυστραλλια το 1936.σχεδον 2 χρονια ταλαιπορουτανε για να παρει Ελληνικο διαβατηριο και να νιωθει Ελληνας!μηπως και η Ελληνικη μειονοτητα στη Βοριο Ηπειρο ειναι κομμουνηστικη?οσο για τους ΕΛΛΗΝΕς της Νοτιου Ιταλιας δεν μιλαει κανεις!ακομα μιλανε στην Καλαυρια τη Γκρεκανικη και τραγουδανε τραγουδια στη Γκρεκανικη και αν τους ΠΕΙς ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕς ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΦΑς ΚΑΙ ΞΥΛΟ!
 

Zaharias

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2006
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
τι σχεση εχουν ολα αυτα με το σεξοτουρισμο,δε μπορω να καταλαβω
στο σαιτ του βελοπουλου μπηκα?
 

Vanzel

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
941
Κριτικές
1
Like
59
Πόντοι
6
Ελπίζω αν τους πω ότι η Μακεδονία είναι σλάβικη να φάω και πάλι ξύλο...Άραγε οι Έλληνες των Σκοπίων αν τους πω η Μακεδονία δεν είναι ελληνική θα μου πούνε "¨Αισχος" ή "Μπράβο;"Και Έλληνες υπάρχουν παντού...Μήπως να αρχίσουμε και εμείς να ζητάμε την ανεξαρτησία ή την προσάρτηση εδαφών οπουδήποτε στον πλανήτη υπάρχει ένα ποσοστό Ελλήνων;Μην τρελαθούμε δηλάδη...Απλά είδαν το μέλι και θέλουν να γλυψουν. Δεν θα το αναλύσω περισσότερο ούτε να αρχίσω να γράφω ιστορίες από τη εποχή Τιτο και μετά...Όμως, να μου επιτρέψετε να έχω την γνώμη μου...ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ αυτό έχει σημασία...ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ...όσο για την Ιστορία...Θα την γράψουνε οι ισχυροί με βάση τα κέφια τους και τα συμφεροντά τους...πάνω στα πτώματα αθώων πολιτών, κάτι το οποίο το είδαμε πρόσφατα

Υ.Γ. Τα Σκόπια είναι ελληνικά...  :rockon: :rockon: :rockon:Αν ονομαστείτε Μακεδονία θα σας προσαρτήσουμε στη Ελλάδα... :2funny: :2funny: :2funny: Να δείς μετά, γίνεται 3ος παγκόσμιος ή δεν γίνεται; :dancing: :dancing: :dancing:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom