Νέα

Παραχώρησή δωματίου του σπιτιού σε φιλοξενούμενο μέλος.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiriakoboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
481
Κριτικές
1
Like
609
Πόντοι
81
Καλησπέρα μύστες.
Ψάχνοντας για το κοινωνικό μέρισμα τι είναι να πάρω εγώ και το φιλοξενούμενο μέλος που εχω στο σπίτι, μας έβγαλε ένα ποσό. Ένας τύπος μου είπε ότι μπορώ να δηλώσω ότι παραχωρώ ένα δωμάτιο του σπιτιού στο φιλοξενούμενο μέλος έτσι ώστε να φαίνεται ξεχωριστό νοικοκυριό μεταξύ μας αν και θα μένουμε στο ίδιο σπίτι. Συγγεκριμένα μέσω του Ε2 κάτι κάνουμε. Ποιός γνωρίζει κάτι για αυτό γιατί άμα γίνεται θα πάρουμε 2 Ξεχωριστά μερίσματα και δεν θα προσαυξηθεί το δικό μου.
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Καλησπέρα μύστες.
Ψάχνοντας για το κοινωνικό μέρισμα τι είναι να πάρω εγώ και το φιλοξενούμενο μέλος που εχω στο σπίτι, μας έβγαλε ένα ποσό. Ένας τύπος μου είπε ότι μπορώ να δηλώσω ότι παραχωρώ ένα δωμάτιο του σπιτιού στο φιλοξενούμενο μέλος έτσι ώστε να φαίνεται ξεχωριστό νοικοκυριό μεταξύ μας αν και θα μένουμε στο ίδιο σπίτι. Συγγεκριμένα μέσω του Ε2 κάτι κάνουμε. Ποιός γνωρίζει κάτι για αυτό γιατί άμα γίνεται θα πάρουμε 2 Ξεχωριστά μερίσματα και δεν θα προσαυξηθεί το δικό μου.

όχι δεν μπορείς να το κάνεις
το κοινωνικό μέρισμα δεν δέχεται μεταβολές και αφορά καθαρά την περίοδο του 2016 και όχι την τρέχον περίοδο (δηλαδή του 2017)
προφανώς μιλάς για παραχωρητήριο εφόσον δεν έχει δηλωθεί στην εφορία για το 2016 δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

υ.ς επίσης δεν προβλέπεται δωρεάν παραχώρηση για 1 δωμάτιο
 

bekatsas13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
144
Κριτικές
3
Like
198
Πόντοι
281
Αντίθετα με φιλοξενούμενο μέλος στο "νοικοκυριό" σου, δυσκολεύει η κατάσταση γιατί αθροίζονται τα εισοδήματα σας. Το σημαντικότερο όμως ειναι οτι δεν έχει νόημα να κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή εφόσον λαμβάνονται υπόψη μόνο τα εισοδήματα και η κατάσταση σου το 2016.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
όχι δεν μπορείς να το κάνεις
το κοινωνικό μέρισμα δεν δέχεται μεταβολές και αφορά καθαρά την περίοδο του 2016 και όχι την τρέχον περίοδο (δηλαδή του 2017)
προφανώς μιλάς για παραχωρητήριο εφόσον δεν έχει δηλωθεί στην εφορία για το 2016 δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

υ.ς επίσης δεν προβλέπεται δωρεάν παραχώρηση για 1 δωμάτιο

Ε βέβαια. Αν δεν ξέρει ο μάστερ των επιδομάτων τότε ποιός;
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Θέμα χρόνου να εισβάλουν μπαχαλακηδες και να κάνουν πουτανα το νήμα... :S
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
Καλησπέρα μύστες.
Ψάχνοντας για το κοινωνικό μέρισμα τι είναι να πάρω εγώ και το φιλοξενούμενο μέλος που εχω στο σπίτι, μας έβγαλε ένα ποσό. Ένας τύπος μου είπε ότι μπορώ να δηλώσω ότι παραχωρώ ένα δωμάτιο του σπιτιού στο φιλοξενούμενο μέλος έτσι ώστε να φαίνεται ξεχωριστό νοικοκυριό μεταξύ μας αν και θα μένουμε στο ίδιο σπίτι. Συγγεκριμένα μέσω του Ε2 κάτι κάνουμε. Ποιός γνωρίζει κάτι για αυτό γιατί άμα γίνεται θα πάρουμε 2 Ξεχωριστά μερίσματα και δεν θα προσαυξηθεί το δικό μου.
απατη με τα λεφτα μας (φορολογουμενων) πας να κανεις τυπε....
γιατι να σε βοηθησουμε?  :S :S :S
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Καλησπέρα μύστες.
Ψάχνοντας για το κοινωνικό μέρισμα τι είναι να πάρω εγώ και το φιλοξενούμενο μέλος που εχω στο σπίτι, μας έβγαλε ένα ποσό. Ένας τύπος μου είπε ότι μπορώ να δηλώσω ότι παραχωρώ ένα δωμάτιο του σπιτιού στο φιλοξενούμενο μέλος έτσι ώστε να φαίνεται ξεχωριστό νοικοκυριό μεταξύ μας αν και θα μένουμε στο ίδιο σπίτι. Συγγεκριμένα μέσω του Ε2 κάτι κάνουμε. Ποιός γνωρίζει κάτι για αυτό γιατί άμα γίνεται θα πάρουμε 2 Ξεχωριστά μερίσματα και δεν θα προσαυξηθεί το δικό μου.

παπάτζα σου είπε το σύστμα δέχεται παραχώρηση οικίας και όχι δωματίου όπου φυσιά μιλάμε πάντα για το 2016 δηλαδή θα έπρεπε να είίχε δηλωθεί ήδη μιας και δεν δέχεται μεταβολέςτο σύστημα

υ.ς αν τ ο μέλος είναι κάτω των 25 δεν δικαιούται τίποτα και αν δεν έχει δουλέψει 1 μήνα τα τελευταία 5 χρόνια
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
σας αφήνω πάω για μπύρες
 
OP
OP
kiriakoboy

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
481
Κριτικές
1
Like
609
Πόντοι
81
Για το 2016 δεν δέχεται μεταβολές; Για το 2017 δέχεται;
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
όχι δεν μπορείς να το κάνεις
το κοινωνικό μέρισμα δεν δέχεται μεταβολές και αφορά καθαρά την περίοδο του 2016 και όχι την [size=30pt]τρέχον περίοδο [/size](δηλαδή του 2017)
προφανώς μιλάς για παραχωρητήριο εφόσον δεν έχει δηλωθεί στην εφορία για το 2016 δεν μπορείς να κάνεις τίποτα

υ.ς επίσης δεν προβλέπεται δωρεάν παραχώρηση για 1 δωμάτιο

ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ζώον που σε άφησαν να εισαχθείς σε τριτοβάθμιο εκπαιδευτικό ίδρυμα.
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.211
Κριτικές
49
Like
22.056
Πόντοι
24.596
Καλησπέρα μύστες.
Ψάχνοντας για το κοινωνικό μέρισμα τι είναι να πάρω εγώ και το φιλοξενούμενο μέλος που εχω στο σπίτι, μας έβγαλε ένα ποσό. Ένας τύπος μου είπε ότι μπορώ να δηλώσω ότι παραχωρώ ένα δωμάτιο του σπιτιού στο φιλοξενούμενο μέλος έτσι ώστε να φαίνεται ξεχωριστό νοικοκυριό μεταξύ μας αν και θα μένουμε στο ίδιο σπίτι. Συγγεκριμένα μέσω του Ε2 κάτι κάνουμε. Ποιός γνωρίζει κάτι για αυτό γιατί άμα γίνεται θα πάρουμε 2 Ξεχωριστά μερίσματα και δεν θα προσαυξηθεί το δικό μου.
Τυπε γινεται,αρκει να αποδεικνυεις στην εφορια οτι δεν τον αφηνεις να βγει καθολου απο το δωματιο,για κανενα λογο :S :S :S
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
Τυπε γινεται,αρκει να αποδεικνυεις στην εφορια οτι δεν τον αφηνεις να βγει καθολου απο το δωματιο,για κανενα λογο :S :S :S

την ειπες τη μαλακια σου παλι καραγκιοζη  :S :S
καλα δεν εχεις βαρεθει να γραφεις μαλακιες και να μπαχαλεβεις ολα τα θεματα ?  >:(
γιατι δεν παιρνεις τα πουστακια ιακοβος και πιπινια-λουβ/εντουρα κροσσ να πατε για αλλαξωκωλιες και να μας αδειασεις τη γωνια ? :gay:

εμαθα οτι πηγες και ταιλανδη :2funny: με τι με το γκουγλ μαπς :2funny: :2funny:

μαλακα
 

μπαρμπαγιαννης

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.341
Κριτικές
12
Like
5.726
Πόντοι
1.396
την ειπες τη μαλακια σου παλι καραγκιοζη  :S :S
καλα δεν εχεις βαρεθει να γραφεις μαλακιες και να μπαχαλεβεις ολα τα θεματα ?  >:(
γιατι δεν παιρνεις τα πουστακια ιακοβος και πιπινια-λουβ/εντουρα κροσσ να πατε για αλλαξωκωλιες και να μας αδειασεις τη γωνια ? :gay:

εμαθα οτι πηγες και ταιλανδη :2funny: με τι με το γκουγλ μαπς :2funny: :2funny:

μαλακα
πηγες νυχτερινό  σχολείο τύπε ή έβαλες κανέναν αλλο να το γράψει;
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.211
Κριτικές
49
Like
22.056
Πόντοι
24.596
την ειπες τη μαλακια σου παλι καραγκιοζη  :S :S
καλα δεν εχεις βαρεθει να γραφεις μαλακιες και να μπαχαλεβεις ολα τα θεματα ?  >:(
γιατι δεν παιρνεις τα πουστακια ιακοβος και πιπινια-λουβ/εντουρα κροσσ να πατε για αλλαξωκωλιες και να μας αδειασεις τη γωνια ? :gay:

εμαθα οτι πηγες και ταιλανδη :2funny: με τι με το γκουγλ μαπς :2funny: :2funny:

μαλακα
δεν πηρες το χαπακι σου σημερα Αλεκο;το νου σου γιατι στην πιατσα δεν ειναι ολοι του χεριου σου ;)

:S :S :S
 

Αλεκος2

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
3.058
Like
23
Πόντοι
16
δεν πηρες το χαπακι σου σημερα Αλεκο;το νου σου γιατι στην πιατσα δεν ειναι ολοι του χεριου σου ;)

:S :S :S

νασο τα ξανα βρηκε ο κολητος σου εντουρο/κροσσ-πιπινιας λουβ με το λιλα ? καιρο εχη να ποσταρη φωτοζ του λιλα :think: τα βρηκαν παλι ? λες τωρα που μηλαμε ο κολητος σου να γλυφη τη σουφρα του λιλα :2funny: :2funny:

 

Djole77

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2017
Μηνύματα
243
Κριτικές
14
Like
731
Πόντοι
991
Άσε να πάρει και κανένας φτωχός ρεεεε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom