Νέα

"έφυγε" από τη ζωή o Κώστας Μότσης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα perseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.030
Κριτικές
7
Like
3.682
Πόντοι
736
Σε ηλικία 67 ετών, έφυγε από τη ζωή, ο  Κώστας Μότσης, ο δημοσιογράφος που συνέδεσε άρρηκτα το όνομα του με την ίδρυση της ΕΡΑ Σπορ, του πρώτου πανελληνίου αθλητικού ραδιοφωνικού σταθμού.

Με την εκπομπή του «Μικρόφωνο στα γήπεδα», συνόδευσε για πολλά χρόνια το φίλαθλο κοινό, κάθε Κυριακή.

Ο Κώστας Μότσης, ασχολήθηκε με το αθλητικό ρεπορτάζ για περισσότερο από τρείς δεκαετίες , από τις συχνότητες της ΕΡΤ, ενώ διετέλεσε για χρόνια διευθυντής της ΕΡΑ ΣΠΟΡ.

R.I.P.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.314
Κριτικές
165
Like
24.745
Πόντοι
34.168
Ναι...αφου εβαλε το γιο του στην ΕΡΑΣΠΟΡ..

θεος σχωρεστον αλλα τους βαρεθηκαμε αυτους που το δημοσιο το θεωρουσαν οικογενειακο τσιφλικι..

:S
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.549
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
7.960
Πόντοι
14.565

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.105
Κριτικές
16
Like
13.003
Πόντοι
5.577
Ναι...αφου εβαλε το γιο του στην ΕΡΑΣΠΟΡ..

θεος σχωρεστον αλλα τους βαρεθηκαμε αυτους που το δημοσιο το θεωρουσαν οικογενειακο τσιφλικι..

:S

γι αυτό ηταν απαραιτητο το μαγαζακι των καλφαγιαννηδων για να διοριζουν τα μπουμπούκια τους  :-(
 

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Ναι...αφου εβαλε το γιο του στην ΕΡΑΣΠΟΡ..

θεος σχωρεστον αλλα τους βαρεθηκαμε αυτους που το δημοσιο το θεωρουσαν οικογενειακο τσιφλικι..

:S

Υπερεκτιμημένος,δημοσιογράφος παλαιάς κοπής,με όλα τα καλά αλλά και τα κακά που είχε αυτή η γενιά-ιδίως όσοι απ'αυτούς "χώθηκαν" σε ΕΡΤ,ΕΡΑ και δεν συμμαζεύεται κάνοντάς τα (καλά που λες) τσιφλίκια τους.
 

Troublemaker_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2017
Μηνύματα
538
Κριτικές
12
Like
2.350
Πόντοι
496
Η φωνη που σημάδεψε τις Κυριακές μας..
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.768
Like
4.314
Πόντοι
506
Υπερεκτιμημένος,δημοσιογράφος παλαιάς κοπής,με όλα τα καλά αλλά και τα κακά που είχε αυτή η γενιά-ιδίως όσοι απ'αυτούς "χώθηκαν" σε ΕΡΤ,ΕΡΑ και δεν συμμαζεύεται κάνοντάς τα (καλά που λες) τσιφλίκια τους.
Νταξει όχι και υπερεκτιμημενος με την έννοια πως σε μια εποχή (τότε) χωρίς απαιτήσεις έκανε μια εκπομπή που έτσι κι  αλλιώς θα την έκανε κάποιος χωρίς να χρειάζεται να είναι πυρηνικός φυσικός.
Νομίζω όμως πως δεν πίστωθηκε στην πράξη (αν εξαιρέσεις την μονιμότητα) κανέναν υπερμισθο(αν και δεν ξέρω 100%) άσχετα αν την ίδια "δουλειά" μπορούσε να την εκανε ο οποιοσδηποτε. Τότε άλλωστε δεν υπήρχε και άλλη εκπομπή κανάλι κτλ
Μπορείς να μου πεις σήμερα τι χρειάζεται ένας δημοσιογράφος κάθε βράδυ στην Ερασπορ να λέει "πάμε στην επόμενη γραμμή" "έλα φίλε" "τ όνομα σου" "καληνύχτα"  και μάλιστα να ψωλαρει στο ίντερνετ συνεχώς (ακούγεται το ποντίκι) και να μην ακούει ούτε καν τι τον ρωτάει ο ακροατής!!!!!!
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
Νταξει όχι και υπερεκτιμημενος με την έννοια πως σε μια εποχή (τότε) χωρίς απαιτήσεις έκανε μια εκπομπή που έτσι κι  αλλιώς θα την έκανε κάποιος χωρίς να χρειάζεται να είναι πυρηνικός φυσικός.
Νομίζω όμως πως δεν πίστωθηκε στην πράξη (αν εξαιρέσεις την μονιμότητα) κανέναν υπερμισθο(αν και δεν ξέρω 100%) άσχετα αν την ίδια "δουλειά" μπορούσε να την εκανε ο οποιοσδηποτε. Τότε άλλωστε δεν υπήρχε και άλλη εκπομπή κανάλι κτλ
Μπορείς να μου πεις σήμερα τι χρειάζεται ένας δημοσιογράφος κάθε βράδυ στην Ερασπορ να λέει "πάμε στην επόμενη γραμμή" "έλα φίλε" "τ όνομα σου" "καληνύχτα"  και μάλιστα να ψωλαρει στο ίντερνετ συνεχώς (ακούγεται το ποντίκι) και να μην ακούει ούτε καν τι τον ρωτάει ο ακροατής!!!!!!
απλα διορισε τον γιο στην ερτ...
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
..και καλό σέντερ μπακ..αρχοντικό..τον είχα προλάβει στα ''τελειώματά'' του όταν εγώ ξεκινούσα..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom