Νέα

Κάμερες στα μπουρδέλα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiriakoboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kiriakoboy

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2010
Μηνύματα
484
Κριτικές
1
Like
616
Πόντοι
81
Γειά σας.
Είδα το θέμα για τη απόρριψη πελάτη από κοπέλα και την συζήτηση που έγινε για το αν είναι νόμιμο αυτό. Διάβασα για νόμους αγορανομίες και τέτοια και μου ήρθε στο μυαλό ένα άλλο θέμα με τα μπουρδέλα που είναι μάλλον παράνομο. Αυτό τον καμερών.
Δεν εννοώ τυχόν κρυφές κάμερες στα δωμάτια αλλά για τις κάμερες στο σαλόνι και στην εξώπορτα. Για να γίνεται καταγραφή δεν πρέπει να έχουν άδεια από την αρχή προστασίας δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα ή όπως λέγεται. Τουλάχιστον για την κάμερα που πιάνει το πεζοδρόμιο και τον δρόμο έξω αν το μπουρδέλο θεωρείται προσωπικός χώρος του ιδιοκτήτη.
Μάλιστα έχω ρωτήσει σε μπουρδέλο στην Φυλής την τσατσά για αυτό και δεν καταλαβαινε τι της έλεγα. Η κοπέλα μετά είπε ότι έχουν τις κάμερες γιατί πρέπει να προσέχουν. Δεν λέω όχι να προσέχουν αλλά τουλάχιστον ας βαζανε ένα χαρτί στην πόρτα ότι ο χώρος παρακολουθείται από κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης.
Υπάρχει στο σαιτ ένας κύριος δικηγόρος αν μπορούμε ας μας διαφωτίσει επί του θέματος.
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.254
Like
809
Πόντοι
96
Τύπε μήπως είναι υπέρυθρες ή τίποτα βιονικές για να διώχνουν τους προικισμένους?
 

kavliaris

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.282
Κριτικές
11
Like
276
Πόντοι
1.520
Αν ειναι συνδεδεμενες με μονιτορ κι οχι με καταγραφικο,εντος του χωρου επιτρεπεται.Το θεμα εχει συζητηθει διεξοδικα στο θρεντ με τις dash cameras
 

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.254
Like
809
Πόντοι
96
κωλοκάμερες  :S :S :S

ESGE-Colonoscopy1.png
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.834
Πόντοι
6.796
Η πορνεία δεν υπόκεινται σε νόμους όπως ας πούμε άλλα επαγγέλματα.. δηλαδή δε παρεμβαίνει το κράτος ξεκάθαρα ότι προκύπτει συναλλαγή πελάτη εργαζόμενης και ότι το μπουρδέλο είναι επιχείρηση... Αλλά δε παύει να είναι ιδιωτικός χώρος και ο ιδιοκτήτης κάνει ότι θέλει να τον προστατέψει


Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό βέβαια ότι δε παρεμβαίνει το κράτος.. δηλαδή δεν γίνεται να έχει ειτε λίγο παρέμβαση είτε καθόλου.. αν παρέμβει το κράτος θα πρέπει να πιασει όλη τη πορνεια με νόμους.. Εφιάλτης θα λεγα..!!
 

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Η πορνεία δεν υπόκεινται σε νόμους όπως ας πούμε άλλα επαγγέλματα.. δηλαδή δε παρεμβαίνει το κράτος ξεκάθαρα ότι προκύπτει συναλλαγή πελάτη εργαζόμενης και ότι το μπουρδέλο είναι επιχείρηση... Αλλά δε παύει να είναι ιδιωτικός χώρος και ο ιδιοκτήτης κάνει ότι θέλει να τον προστατέψει


Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό βέβαια ότι δε παρεμβαίνει το κράτος.. δηλαδή δεν γίνεται να έχει ειτε λίγο παρέμβαση είτε καθόλου.. αν παρέμβει το κράτος θα πρέπει να πιασει όλη τη πορνεια με νόμους.. Εφιάλτης θα λεγα..!!

Μάθε τους μπαλλίτσα!  :orchestra:
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.834
Πόντοι
6.796
Μάθε τους μπαλλίτσα!  :orchestra:

Έχω χτίσει τα μπουρδέλακια μου και γω τυπε.. πορνοκαριερα ολάκερη...

Άρα δε μπορούμε να απαιτούμε κράτος και νόμους στα μπουρδέλα.. αν τα πιάσουν με νόμους το τελικό "προϊόν" θα ναι τρις χειρότερο πιστεύω..
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.082
Κριτικές
493
Like
59.858
Πόντοι
39.662
Η πορνεία δεν υπόκεινται σε νόμους όπως ας πούμε άλλα επαγγέλματα.. δηλαδή δε παρεμβαίνει το κράτος ξεκάθαρα ότι προκύπτει συναλλαγή πελάτη εργαζόμενης και ότι το μπουρδέλο είναι επιχείρηση... Αλλά δε παύει να είναι ιδιωτικός χώρος και ο ιδιοκτήτης κάνει ότι θέλει να τον προστατέψει

ποιος είναι ιδιωτικος χωρος ρε τυπε ? το πεζοδρομιο και ο δρομος ?
εκτος αν εννοεις τις καμερες μεσα στο σαλονι.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.834
Πόντοι
6.796
ποιος είναι ιδιωτικος χωρος ρε τυπε ? το πεζοδρομιο και ο δρομος ?
εκτος αν εννοεις τις καμερες μεσα στο σαλονι.

Προφανώς μέσα εννοώ.. για ποιες κάμερες αναφέρεται το νήμα?
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.834
Πόντοι
6.796
Αλλά ξαναλαεω μπορεί να μη γίνετε να εφαρμόζονται οι νόμοι τους κράτους όπως εφαρμόζονται σε επιχειρήσεις κτλ όσον αφορά τους οίκους ανοχής.. σίγουρα καλό είναι στο αγοραίο σεξ να υπάρχει λιγότερο κράτος αλλά δεν σημαίνει ότι κάποια πράγματα πρέπει να ναι ανεξέλεγκτα..

Μπορώ να δεχθώ ότι ο ιδιοκτήτης βάζει κάμερα στο σαλόνι γιατί είναι ιδιωτικός χώρος του και λαμβάνει μέτρα προστασίας..

Αλλά δε δέχομαι κάμερες μέσα σε δωμάτιο καθότι είναι προσωπική στιγμή του πελάτη στη δικιά του σφαίρα ιδιωτικότητας..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.834
Πόντοι
6.796
Όπως κι ο ξενοδόχος δε μπορεί να χει κάμερες μες στα δωμάτια..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.834
Πόντοι
6.796
Και δε θέλω να πιστεύω ότι κάποιος έχει λογους να βάλει κάμερες μες στα δωμάτια.. εκεί προσβάλει την ιδιωτικη σφαίρα του ατόμου που μπαίνει να γαμησει.. Να λέμε τα σύκα σύκα δηλ
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.507
Πόντοι
1.056
Έχω ενδείξεις από κάποια περιστατικά ότι μπορεί να υπάρχουν κάμερες και σε δωμάτια αλλά δεν μπορώ να το αποδείξω. Πχ. να σε ρωτήσει κάτι η κοπέλα χωρίς να το έχει δει σύμπτωση;
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
885
Κριτικές
35
Like
7.012
Πόντοι
2.836
:babycry:Κορασίδα μου εχει πει οτι ολα τα σπίτια έχουν μικρόφωνο-ακουστικό για να ακούει η Τσατσα τι γίνεται στο δώμα για την ασφάλεια της κοπέλας..
Κάμερες λέει δεν υπάρχουν στα δωμάτια αλλά θα συμφωνήσω με τον singer γιατι κ εγώ εχω ενδείξεις οτι υπάρχουν αλλά δεν μπωρο να το αποδείξω..
Π.χ.ανοιγα την κουρτίνα ενώ περίμενα κ ακούω να λέει η κοπελιά στην Τσατσα ανοίγει την κουρτίνα..
 

Stefanos the grait

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Μαΐ 2007
Μηνύματα
110
Κριτικές
59
Like
913
Πόντοι
1.061
:babycry:Κορασίδα μου εχει πει οτι ολα τα σπίτια έχουν μικρόφωνο-ακουστικό για να ακούει η Τσατσα τι γίνεται στο δώμα για την ασφάλεια της κοπέλας..
Κάμερες λέει δεν υπάρχουν στα δωμάτια αλλά θα συμφωνήσω με τον singer γιατι κ εγώ εχω ενδείξεις οτι υπάρχουν αλλά δεν μπωρο να το αποδείξω..
Π.χ.ανοιγα την κουρτίνα ενώ περίμενα κ ακούω να λέει η κοπελιά στην Τσατσα ανοίγει την κουρτίνα..


>:( >:( :S :S
Όντως τωρα??
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.834
Πόντοι
6.796
:babycry:Κορασίδα μου εχει πει οτι ολα τα σπίτια έχουν μικρόφωνο-ακουστικό για να ακούει η Τσατσα τι γίνεται στο δώμα για την ασφάλεια της κοπέλας..
Κάμερες λέει δεν υπάρχουν στα δωμάτια αλλά θα συμφωνήσω με τον singer γιατι κ εγώ εχω ενδείξεις οτι υπάρχουν αλλά δεν μπωρο να το αποδείξω..
Π.χ.ανοιγα την κουρτίνα ενώ περίμενα κ ακούω να λέει η κοπελιά στην Τσατσα ανοίγει την κουρτίνα..

Καλά δε παίζει αυτό.. δηλαδή τι περίεργο να ακούσει η τσατσά και με τι υπομονή να κάθεται να ακούει τα δωμάτια?

Αν στο πε αυτό ιερόδουλη απλά σε ψάρωνε..

Δηλαδή τι σκηνικά γίνονται στα μπουρδέλα που καθιστά απαραίτητο το μικρόφωνο στο δωμάτιο? Τιποτα δε γίνετε..

Αν γινει μαλακία ο συναγερμός ειναι η φωνή της εκδιδόμενης και μόνο... Χροοονια τωρα...

Επίσης κρυφές κάμερες μέσα σε δωμάτιο δεν έχουν καμία χρησιμότητα..

Τυποι τα μπουρδέλα ειναι φιλήσυχος και ειρηνικός χώρος.. Ειδικά μέσα στο δωμάτιο δε τιθεται θέμα κινδύνου ούτε απ τον πελάτη ουτε απ την εκδιδόμενη.. και μη μου πείτε τώρα ένα σκηνικό που συνέβη απ τα τόσα γαμήσια που πέφτουν..

Ειπαμε στο χώρο υποδοχής ας βάζουν κάμερες.. αλλά μέσα στο δωμάτιο ειναι ιδιωτική στιγμή του πελάτη... ουτε κάμερες ούτε μικροφωνα πρέπει παίζουν..

Εκτός κι αν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω..
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
:babycry:Κορασίδα μου εχει πει οτι ολα τα σπίτια έχουν μικρόφωνο-ακουστικό για να ακούει η Τσατσα τι γίνεται στο δώμα για την ασφάλεια της κοπέλας..
Κάμερες λέει δεν υπάρχουν στα δωμάτια αλλά θα συμφωνήσω με τον singer γιατι κ εγώ εχω ενδείξεις οτι υπάρχουν αλλά δεν μπωρο να το αποδείξω..
Π.χ.ανοιγα την κουρτίνα ενώ περίμενα κ ακούω να λέει η κοπελιά στην Τσατσα ανοίγει την κουρτίνα..
και βγήκε το ΖΟΝΚ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom