Νέα

Οι απίστευτα γελοίες δικαιολογίες όταν μας απατούν ή απατάμε.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Η καύλα είναι παράξενο πράγμα και σίγουρα θα έχετε πιάσει τους εαυτούς σας να ξεστομίζετε απίστευτα γελοίες και αφελείς δικαιολογίες για το πού ήσασταν, πού θα πάτε κλπ. Οι δε γυναίκες είναι 100 φορές χειρότερες, μπορείς να ακούσεις εκπληκτικά σενάρια δεδομένου να δικαιολογήσουν που ήταν ή πού θα πάνε.
Με αφορμή μία περίπτωση που αναφέρθηκε σε άλλο thread (ότι φίλος είχε περάσει πολύ ώρα στο μπαλκόνι μέχρι η τύπισσα να στείλει τον άντρα της που είχε έρθει ξαφνικά να πάει για σουβλάκια), θα ήθελα εδώ με καθαρό μυαλό να αναφέρουμε όλες τις περιπτώσεις που οι γυναίκες/γκομενές μας, μας δούλεψαν κανονικά ψιλό γαζί με συνήθως απίστευτες δικαιολογίες και τεχνάσματα, αλλά - όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις - το καταλάβαμε αργότερα - γιατί όπως έλεγε και ο Στηβ Τζομπς "you can't connect the dots looking forward; you can only connect them looking backwards"
 

Επισκέπτης
"Είναι νέα συνάδελφος, έχουν πεθάνει οι γονείς της πρόσφατα και της κάνω λίγη παρέα σπίτι της, μου μαθαίνει και να πλέκω"  :grin: Αυτή ήταν η πλήρης, απόλυτα γελοία δικαιολογία της πρώην γυναίκας μου για ένα διάστημα πήγαινε σε μία καινούργια φίλη της η οποία της μάθαινε πλέξιμο  :grin: Στις επίμονες ερωτήσεις μου "τί λες μωρή ξεκωλιάρα πας για πλέξιμο με το στριγκάκι με το διαμαντάκι" εκείνη χτυπιόταν ότι έχω γίνει ψυχοπαθής  :rockon: Τέλος πάντων - είχα και εγώ μία εξωσυζυγική σχέση τότε, τα είχαμε κάνει δηλαδή, μπουρδέλο.

Από την άλλη πλευρά, μία ημέρα ήμουν με την γκομενίτσα μου στο ξενοδοχείο και  με πήρε η γυναίκα μου τηλέφωνο της είπα ότι έβλεπα ένα νέο χώρο που πιθανά θα νοίκιαζα για γραφείο και ότι ήμουν μαζί με την μεσίτρια (καλή δικαιολογία - να την χρησιμοποιείτε - σας επιτρέπει να είστε οπουδήποτε, οποιαδήποτε στιγμή)
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
135
Πόντοι
16
Θυμάμαι περίπτωση (πάνε χρόνια, αλλά τη θυμάμαι) με τα σουβλάκια....  Τι μου θύμησες τώρα!

Εγώ χωρίς γκόμενα, αλλά πήδαγα τη γκόμενα τύπου και "κάναμε παρέα οι τρεις μας".
Σε κάποια φάση, έχω πυρετό (αλήθεια).
Πέφτει τηλέφωνο (απ' το ζευγάρι) "να πάμε σε καμιά ταβέρνα ή σινεμά" κλπ.
-"Εγώ δεν μπορώ παιδιά, είμαι χάλια, άμα θέλετε ελάτε από δω να πάρουμε τίποτα απ' έξω".
Ήρθαν, εγώ δεν ήμουν για έξω, και ο τύπος μου λέει:
-"Να πάρω το μηχανάκι σου (ήταν από κάτω, στο πεζοδρόμιο) να πάω να πάρω σουβλάκια".
-"ΟΚ, πάρ'το" του λέω εγώ και του δίνω τα κλειδιά.
Φεύγει ο τύπος.
Επι τόπου στριμώχνω τη γκόμενα στά όρθια και την πήδαγα. Πέρασε κανα δεκάλετο.
"Ντριιιιν" το κουδούνι της κάτω πόρτας (πολυκατοικία, ήμασταν στον πρώτο).
Σταματάει το γαμίσι, και ρωτάω:
-"Ποιος είναι?" (Ήταν πολύ νωρίς για να έχει γυρίσει με σουβλάκια).
-"Ρε μαλάκα, το μπουρδέλο σου δεν παίρνει μπροστά. Τι να του κάνω?"
Δε θυμάμαι τι έγινε, μάλλον του είπα τι να κάνει απ' το θυροτηλέφωνο. Αλλά το δεκάλεπτο που το πολεμούσε από κάτω εγώ τον κάρφωνα στη δικιά του.
(Που ήταν και απίστευτος μούναρος).

Για τα σουβλάκια ρε γαμώτο!
 

Επισκέπτης
Το μυστικό για ένα επιτυχημένο κέρατο ειναι να κανεις οτι κανεις όλες τις υπόλοιπες μέρες...αν κάπου εκεί καταφέρεις και το χώσεις τότε εχεις υψηλά ποσοστά επιτυχίας ώστε μην συλληφθείς απο κανέναν.
Αν παρεκλείνεις του προγράμματος σου εκεί αρχίζουν οι ερωτήσεις και οι υποψίες..

Σωστό φίλε, άλλα τα σταθερά προγράμματα του αντρός δίνουν και αντίστοιχα σταθερά κενά στη σύζυγο κάτι που οδηγεί σε κεράτωμα και από τους δύο "κοινή συναινέσει"
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Με αφορμή μία περίπτωση που αναφέρθηκε σε άλλο thread (ότι φίλος είχε περάσει πολύ ώρα στο μπαλκόνι

Στο Λύκειο πηδούσα μια συμμαθήτριά μου στο δωμάτιό της.
Οι γονείς της υποτίθεται είχαν φύγει πριν καμιά ώρα για να πανε σε γαμο,,αλλά ξέχασαν το φακελο με  το δωρο και ξαναγύρισαν.
Με το που τους ακούσαμε η γκομενα κλειδωσε την πόρτα του δωματιου,εγώ βγήκα ημίγυμνος στο μπαλκόνι,αλλά η μάνα της άρχισε τα:
"Ελευθερίααααααα,γιατί έχεις κλειδώσει την πόρτα;"

Oπότε αναγκάστηκε να τους ανοίξει και εγώ να πηδήξω από τον πρώτο, χειμωνα απόγευμα τελείως σκοτάδι,πέφτοντας πάνω σε μια παρκαρισμενη μηχανη στον ακάλυπτο-πάρκινγκ :S

Υ.Γ.Δεν έχω κερατωσει,οπότε δεν έχω χρειαστεί δικαιολογία.
Δεν έχω αντιληφθεί να με κερατωνουν,καθολου απιθανο να έχει συμβει.
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Δεν τέλειωσες την δουλειά σου αλλά αδρεναλίνη με το παραπάνω...
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
602
Πόντοι
376
πραγματικά εμετικό..εμ να κερατώσεις εμ να πεις και δικαιολογία αν πιαστείς, δλδ ποιο άθλιος πεθαίνεις  :2funny:
 

vyro

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2017
Μηνύματα
10
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
0
Το μυστικό για ένα επιτυχημένο κέρατο ειναι να κανεις οτι κανεις όλες τις υπόλοιπες μέρες...αν κάπου εκεί καταφέρεις και το χώσεις τότε εχεις υψηλά ποσοστά επιτυχίας ώστε μην συλληφθείς απο κανέναν.
Αν παρεκλείνεις του προγράμματος σου εκεί αρχίζουν οι ερωτήσεις και οι υποψίες..

Συμφωνώ απολύτως... δεν θα μπορούσε να υπάρξει σωστότερη συμβουλή. Όσο για τη σύζυγο... ας κάνει ότι θέλει... σημασία έχει εμείς να τη βγάλουμε καθαρή!!!
 

pokahontas

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
16
Like
1.719
Πόντοι
3.425
Την τωρινή κοπέλα μου, δεν την έχω κερατώσει. Απο την πρώην, είχα ακούσει την σούπερ δικαιολογία:

- δεν το κάναμε, απλά μιλάγαμε

Και εγώ την έκανα  :dancing: (αν και θα την έκανα έτσι κι αλλιώς)

Π
 

Επισκέπτης
- "Έχω σχιζοφρένεια ! Δε μπορώ ν' αγαπάω μία μόνο ! "

:orchestra:


 

Επισκέπτης
Νομίζω αυτό το thread θα πρεπε ν' ανοιχτεί εκεί που λέει "Σχέσεις/Γκόμενες" .
 

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
345
Πόντοι
186
Την τωρινή κοπέλα μου, δεν την έχω κερατώσει. Απο την πρώην, είχα ακούσει την σούπερ δικαιολογία:

- δεν το κάναμε, απλά μιλάγαμε

Και εγώ την έκανα  :dancing: (αν και θα την έκανα έτσι κι αλλιώς)

Π
Τύπε τυχερός είσαι εσύ, να σας πω κ εγώ το κορυφαίο που μου είχε τύχει...Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες.. λοιπόν έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια από τότε που έγινε το σκηνικό κ ήταν η πρώτη μ φορά που είχα κάνει τόσο μεγάλη σχέση... όλα ξεκίνησαν με την απότομη αλλαγή συμπεριφοράς της απέναντί μου, που δεν ήταν στροφή 180 αλλά 360 μοιρών... λοιπόν όταν την στρίμωξα για τα καλά (με πολύ σατανικό τρόπο) κ της είπα ότι δεν θα αλλάξει τίποτα με ότι κ να είναι αυτό που θα ακούσω η απάντησή της ήταν ότι δεν σε κεράτωσα πίπα του πήρα μόνο, :headbang: τύποι σας τα λέω κ κλαίω από τα γέλια γιατί είναι μια ατάκα που δεν θα ξεχάσω ποτέ στη ζωή μ... :S :S :S

Μετά το κέρατο που έφαγα συνέχισα να είμαι μαζί της... μεγάλη μαλακία είχα κάνει τότε γιατί μετά όσο κ να προσπαθούσε να μου αποδείξει ότι είναι εντάξει απέναντί μ δύσκολα την πίστευα.. αργότερα τα κέρατα που της έριξα δεν είχαν τελειωμό, όλα ήταν Call-girls που έπερνα πάντα στο ξενοδοχείο κ ποτέ στο σπίτι.. ένα περιστατικό που θυμάμαι ήταν, όταν ήμουν στο ξενοδοχείο κ γάμαγα ένα θεϊκό πλασματάκι στα τέσσερα χτυπάει το τηλέφωνο κ ήταν η πρώην μ, της απάντησα κ της είπα ότι είμαι στο σπίτι κ ότι πάει να σπάσει το κεφάλι μ από τον πόνο, ενώ της μίλαγα ταυτόχρονα γάμαγα την άλλη... μαγκίτες γαμάτε όσο πιο πολλές μπορείτε κ μην δένεστε με τις σκατοκαριόλες κ κουτοπόνηρες Ελλεϊνίδες... :S :S :S

ΥΓ. Τα συγχαρητήρια μου στον μύστη που άνοιξε το θέμα  :hi: :S :S :S  
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.088
Πόντοι
20.605
Το μυστικό για ένα επιτυχημένο κέρατο ειναι να κανεις οτι κανεις όλες τις υπόλοιπες μέρες...αν κάπου εκεί καταφέρεις και το χώσεις τότε εχεις υψηλά ποσοστά επιτυχίας ώστε μην συλληφθείς απο κανέναν.
Αν παρεκλείνεις του προγράμματος σου εκεί αρχίζουν οι ερωτήσεις και οι υποψίες..

μπορει να μην εγειρεις υποψίες αλλά σπάνια δεν αποκαλύπτεσαι τελικά...
 

giatioxi

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2016
Μηνύματα
10.027
Κριτικές
1
Like
345
Πόντοι
186

v@rv@tarxidos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2017
Μηνύματα
348
Κριτικές
1
Like
33
Πόντοι
1
Κουβέντα που ήμουν παρών: συγκάτοικος μπήχτης έφερεν τζιαι εγάμαν μες το δωμάτιον του μιαν δεσμευμένην κάπου στα 27-28. Εγιώ ήμουν στο δωμάτιον μου τζιαι ξάφνου φακκά μου την πόρταν τούτος. "Ήνταν μπον ρε;" λαλώ του. Λαλεί μου "εκόμπλαρε, σκέφτεται τον φίλον της τζιαι έσιει μιαν ώραν που την γαμώ τζιαι δεν χύνει, κάθε λλίον σταματά με". "Καλήν τύχην" λαλώ του. Τελοσπάντων ετελειώσαν, έφυεν η άλλη τζιαι έρκεται τούτος τζιαι λαλεί μου "υποσχέθηκεν μου ότι την άλλη φοράν θα εν καλλύττερη". Πάμεν μετά που λλίον τζιαιρόν στο μολλ μαζί με τούτον. Μπαίνουμεν στο ασανσέρ τζιαι ποιους θωρούμεν; Τούτην με τον αγαπούλλην της. Ούτε καν εγύρισεν να μας δει.  

:huh: :huh: :huh: :huh: :S :S :S
 

Επισκέπτης
Τύπε τυχερός είσαι εσύ, να σας πω κ εγώ το κορυφαίο που μου είχε τύχει...Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες.. λοιπόν έχουν περάσει πάρα πολλά χρόνια από τότε που έγινε το σκηνικό κ ήταν η πρώτη μ φορά που είχα κάνει τόσο μεγάλη σχέση... όλα ξεκίνησαν με την απότομη αλλαγή συμπεριφοράς της απέναντί μου, που δεν ήταν στροφή 180 αλλά 360 μοιρών... λοιπόν όταν την στρίμωξα για τα καλά (με πολύ σατανικό τρόπο) κ της είπα ότι δεν θα αλλάξει τίποτα με ότι κ να είναι αυτό που θα ακούσω η απάντησή της ήταν ότι δεν σε κεράτωσα πίπα του πήρα μόνο, :headbang: τύποι σας τα λέω κ κλαίω από τα γέλια γιατί είναι μια ατάκα που δεν θα ξεχάσω ποτέ στη ζωή μ... :S :S :S

Μετά το κέρατο που έφαγα συνέχισα να είμαι μαζί της... μεγάλη μαλακία είχα κάνει τότε γιατί μετά όσο κ να προσπαθούσε να μου αποδείξει ότι είναι εντάξει απέναντί μ δύσκολα την πίστευα.. αργότερα τα κέρατα που της έριξα δεν είχαν τελειωμό, όλα ήταν Call-girls που έπερνα πάντα στο ξενοδοχείο κ ποτέ στο σπίτι.. ένα περιστατικό που θυμάμαι ήταν, όταν ήμουν στο ξενοδοχείο κ γάμαγα ένα θεϊκό πλασματάκι στα τέσσερα χτυπάει το τηλέφωνο κ ήταν η πρώην μ, της απάντησα κ της είπα ότι είμαι στο σπίτι κ ότι πάει να σπάσει το κεφάλι μ από τον πόνο, ενώ της μίλαγα ταυτόχρονα γάμαγα την άλλη... μαγκίτες γαμάτε όσο πιο πολλές μπορείτε κ μην δένεστε με τις σκατοκαριόλες κ κουτοπόνηρες Ελλεϊνίδες... :S :S :S

ΥΓ. Τα συγχαρητήρια μου στον μύστη που άνοιξε το θέμα  :hi: :S :S :S 



:hi:
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.917
Κριτικές
33
Like
6.846
Πόντοι
3.496
μια συνηθης δικαιολογια των ελλε/νιδων ειναι, πχ.
μα τι λες; ο νικος δεν ειναι γκομενος.. αλλα ειναι ενας καλος φιλος μου..  :knockinb:
κι εμεις πρεπει να το πιστεψουμε τωρα.. :S
 

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης (4).jpg
    αρχείο λήψης (4).jpg
    8,1 KB · Εμφανίσεις: 19

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom