Νέα

extreme sports

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andrew256
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 9
  • Εμφανίσεις 856
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Να ανοίξω και εγώ ένα θεματάκι.
Μετά από χρόνια συνεχόμενης δουλειάς καιρός να κάνω πράγματα που τα έχω άχτι εκτός από  σεξοτουρισμό θέλω και extreme sports πχ.bungee jumping,skydiving αλλά και τα αντίστοιχα της θάλασσας και του χιονιού να ανέβει η αδρεναλίνη ώστε να ξεμπουκώσει λίγο ο εγκέφαλος.
Πείτε ανάλογες εμπειρίες που έχετε να πάρω ιδέες εγώ και όποιος άλλος ενδιαφέρεται.
Και κάτι πιο συγκεκριμένο μιας και θα επισκεφτώ την Πράγα ξέρει κανείς που έχει πάει για χειμερινά σπορ πχ.snowmobile στην Τσεχία? έχουν ποικιλία, καλές τιμές κτλ ή αν κάνουν κομπίνες πχ. το χάλασα κτλ?
*Να πω ότι έκανα αναζήτηση και δεν μου έβγαλε σχετικό θέμα τώρα αν υπάρχει και δεν το είδα ας το ενσωματώσουν στο παλιότερο.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.820
Κριτικές
38
Like
4.779
Πόντοι
2.696
Ότι και να σου πει κάποιος το θέμα είναι τι αρέσει σ΄εσένα.Τι σ΄αρέσει καταρχήν να βλέπεις διότι αν δεν το δοκιμάσεις δεν ξέρεις αν θα σου αρέσει.Στην Πράγα δεν έχει τίποτα από χειμερινά να κάνεις.Τα βουνά είναι μακρυά.Ο παράδεισος των χειμερινων αθλημάτων είναι οι Άλπεις.Και οι πιο προσιτές οικονομικά οι Αυστριακές και οι Ιταλικές.Ελβετία και Γαλλία πανάκριβα.Αλλά αν θέλεις να ξεκινήσεις να κάνεις σκι ή snowboard ξεκίνα από εδώ.Πήγαινε μόλις ανοίξει ο Παρνασσός μια βόλτα επάνω,κατά προτίμηση καθημερινή να μην έχει κόσμο,κάνε ένα μάθημα,και μην τσιγκουνευτείς τα λεφτά.Το μάθημα είναι απαραίτητο.Μόνος σου δε μαθαίνεις τίποτα.Ούτε με φίλο,εκτός αν είναι δάσκαλος.Όσο και να ξέρει ένας φίλος μόνο ο δάσκαλος μπορεί να σου το μεταφέρει.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
148
Like
2.701
Πόντοι
6.925
Το σκι και το snowboard συγκαταλέγονται στα extreme sports ?
 

dddr

Νέο Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2017
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Οσο extreme θελεις και αντεχεις ο ιδιος. Η Ελλαδα ειναι ψιλοπαραδεισος για kitesurf παντως
 
OP
OP
Andrew256

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Bet_Rantanplan  η απάντησή σου με καλύπτει και με το παραπάνω, σίγουρα δεν ζητώ αναλυτικές απαντήσεις στα ερωτήματά μου  κουβέντα να κάνουμε που λέει ο λόγος και να μαζεύονται απόψεις και φυσικά το θέμα που άνοιξα δεν είναι μόνο για μένα αλλά για όλους που ήθελαν να πάρουν μια ιδέα πάνω σε αυτά.
Το kitesurfing μου κάνει μιας και είμαι πιο πολύ της θάλασσας αλλά άντε να έρθει το καλοκαίρι :).
Snowboard και μετά σκι για αρχή.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.820
Κριτικές
38
Like
4.779
Πόντοι
2.696
Ότι πληροφορίες θέλεις για το σκι ρώτα!
 

AmoKomA

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Νοε 2017
Μηνύματα
2.164
Κριτικές
77
Like
4.064
Πόντοι
11.396
Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου...ultra run σε βουνο...δενε χει μια δωση τρελας...και οι συνθηκες σιγουρα οχι οι ποιο ιδανικες....
 
OP
OP
Andrew256

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Πολύ ζόρικο φαίνεται το ultra run θα χρειάζεται πολύ προϋπηρεσία στο κανονικό τρέξιμο και σοφή προσαρμογή με πολύ τεχνογνωσία στο βουνό για αποφυγή τραυματισμών, για καμιά ορειβατική πεζοπορία το συζητάμε  :grin:.
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
148
Like
2.701
Πόντοι
6.925

Ski βουνού κάνουν από 3 ετών έως 83 ετών ... δεν το θεωρώ extreme. Το snowboard είναι ίσως λίγο περισσότερο. Το Kite δε είναι πιο εύκολο από το windsurfing πόσο μάλλον από το surfing. Θα πρέπει τότε να τα κατατάξουμε και αυτά στην ίδια κατηγορία ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom