Νέα

Πέρασα με κόκκινο και χωρίς δίπλωμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 321
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Λοιπόν τύποι πριν καμιά ώρα με σταμάτησαν μπάτσοι (2 Ζητάδες) με ένα μικρό αυτόματο μηχανάκι γιατί και καλά πέρασα ένα κόκκινο(κλάιν κόκκινο,της πούτσας δηλαδή μην φανταστείτε κανά σημαντικό φανάρι) αφού με κάνανε ψαχτήρι,ζήτησαν τα χαρτιά,τα είχα όλα εκτός από δίπλωμα. Αποτέλεσμα? πρόστιμο 200 και μήνυση-δικαστήριο.
Και το πρώτο μου ερώτημά μου είναι : οκ για το πρόστιμο,πάω πάσο,δικαστήριο γιατί ρε καριόλια???
2ο ερώτημα : και τώρα τι στον πούτσο μου γίνεται???βγάζω δίπλωμα,κιόταν γίνει το δικαστήριο τους το μοστράρω και τέλος???αν πάω στο δικαστήριο χωρίς δίπλωμα με σκίζουν κιάλλο???τι επιλογές παίζουνε???
 

maionas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2015
Μηνύματα
26
Κριτικές
5
Like
120
Πόντοι
280
Λοιπόν τύποι πριν καμιά ώρα με σταμάτησαν μπάτσοι (2 Ζητάδες) με ένα μικρό αυτόματο μηχανάκι γιατί και καλά πέρασα ένα κόκκινο(κλάιν κόκκινο,της πούτσας δηλαδή μην φανταστείτε κανά σημαντικό φανάρι) αφού με κάνανε ψαχτήρι,ζήτησαν τα χαρτιά,τα είχα όλα εκτός από δίπλωμα. Αποτέλεσμα? πρόστιμο 200 και μήνυση-δικαστήριο.
Και το πρώτο μου ερώτημά μου είναι : οκ για το πρόστιμο,πάω πάσο,δικαστήριο γιατί ρε καριόλια???
2ο ερώτημα : και τώρα τι στον πούτσο μου γίνεται???βγάζω δίπλωμα,κιόταν γίνει το δικαστήριο τους το μοστράρω και τέλος???αν πάω στο δικαστήριο χωρίς δίπλωμα με σκίζουν κιάλλο???τι επιλογές παίζουνε???

Bγάλτο και θα απαλαχθείς
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
Λοιπόν τύποι πριν καμιά ώρα με σταμάτησαν μπάτσοι (2 Ζητάδες) με ένα μικρό αυτόματο μηχανάκι γιατί και καλά πέρασα ένα κόκκινο(κλάιν κόκκινο,της πούτσας δηλαδή μην φανταστείτε κανά σημαντικό φανάρι) αφού με κάνανε ψαχτήρι,ζήτησαν τα χαρτιά,τα είχα όλα εκτός από δίπλωμα. Αποτέλεσμα? πρόστιμο 200 και μήνυση-δικαστήριο.
Και το πρώτο μου ερώτημά μου είναι : οκ για το πρόστιμο,πάω πάσο,δικαστήριο γιατί ρε καριόλια???
2ο ερώτημα : και τώρα τι στον πούτσο μου γίνεται???βγάζω δίπλωμα,κιόταν γίνει το δικαστήριο τους το μοστράρω και τέλος???αν πάω στο δικαστήριο χωρίς δίπλωμα με σκίζουν κιάλλο???τι επιλογές παίζουνε???


Κοιτα. Αποτι καταλαβα αυτη τη στιγμη δεν εχεις διπλωμα καθολου. Σε αυτη τη περιπτωση ισως και να τον εφαγες. Εαν ειχες διπλωμα αλλα δεν το ειχες μαζι σου, σου κοβουν ενα χ ποσο ευρω προστιμο και σε πανε δικαστηριο. Εσυ δεν πληρωνεις τπτ και οταν σε πανε δικαστηριο δινεις την κληση και το διπλωμα. Εκει βλεπουν την ημερομηνια της κλησης και την ημερομηνια εκδοσης διπλωματος. Εφοσσον το διπλωμα προυπηρχε της κλησης, σβηνεται το προστιμο που σου εκοψαν για το διπλωμα και αναλογα τον δικαστη ειτε σε αφηνουν και φευγεις ετσι απλα ειτε σου κοβουν ενα νεο προστιμο της ταξης το πολυ των 50 ευρω που δεν το εφερες μαζι σου, ετσι για τα "εξοδα" του δικαστηριου ας πουμε.

Στην δικια σου την περιπτωση εαν το προστιμο ειναι για το κοκκινο τοτε θα το πιεις στο δικαστηριο διοτι η κληση εκδοθηκε πριν το διπλωμα. Εαν η κλιση ειναι για το διπλωμα μπορει και να επιβαρυνθεις κιαλλο...

Κοινος μαλακιες
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Λοιπόν τύποι πριν καμιά ώρα με σταμάτησαν μπάτσοι (2 Ζητάδες) με ένα μικρό αυτόματο μηχανάκι γιατί και καλά πέρασα ένα κόκκινο(κλάιν κόκκινο,της πούτσας δηλαδή μην φανταστείτε κανά σημαντικό φανάρι) αφού με κάνανε ψαχτήρι,ζήτησαν τα χαρτιά,τα είχα όλα εκτός από δίπλωμα. Αποτέλεσμα? πρόστιμο 200 και μήνυση-δικαστήριο.
Και το πρώτο μου ερώτημά μου είναι : οκ για το πρόστιμο,πάω πάσο,δικαστήριο γιατί ρε καριόλια???
2ο ερώτημα : και τώρα τι στον πούτσο μου γίνεται???βγάζω δίπλωμα,κιόταν γίνει το δικαστήριο τους το μοστράρω και τέλος???αν πάω στο δικαστήριο χωρίς δίπλωμα με σκίζουν κιάλλο???τι επιλογές παίζουνε???

περασες με κοκκινο δεν εχεις διπλωμα και αμφιβαλλω αν φοραγες κρανος

τι περιμενεις δηλαδη να σου δωσουν βραβειο ;

 

s/milfakias

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
651
Like
126
Πόντοι
6
κρέμασμα θέλετε τα μηχανάκια γενικά ...

Τσπα, πάς στο δικαστήριο , παρουσιάζεσαι χωρίς δικηγορο αν θες, και ζητάς αναβολή για να προσκομίσεις δίπλωμα.

Στο μεταξύ, ξεκίνα τις διαδικασίες έκδοσης διπλωματος, πχ αίτηση κλπ, ώστε να έχεις κάποια σχετικά χαρτιά στο δικαστήριο ...

Φρόντισε τη νέα δικάσιμο να έχεις δίπλωμα και να είσαι κομπλέ ..
 

Επισκέπτης
κρέμασμα θέλετε τα μηχανάκια γενικά ...

Τσπα, πάς στο δικαστήριο , παρουσιάζεσαι χωρίς δικηγορο αν θες, και ζητάς αναβολή για να προσκομίσεις δίπλωμα.

Στο μεταξύ, ξεκίνα τις διαδικασίες έκδοσης διπλωματος, πχ αίτηση κλπ, ώστε να έχεις κάποια σχετικά χαρτιά στο δικαστήριο ...

Φρόντισε τη νέα δικάσιμο να έχεις δίπλωμα και να είσαι κομπλέ ..

το δικαστήριο μουπανε θα γίνει σε κανά χρόνο τύπε,ποια νεα και παλιά δικάσιμο και πράσινα άλογα??
 

Νικ Ο Ντικ

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2015
Μηνύματα
595
Κριτικές
2
Like
83
Πόντοι
6
κρέμασμα θέλετε τα μηχανάκια γενικά ...

/quote]


Τυπε εισαι λαθος. Κατι παπακια και μικρα σκουτερ ναι μαζι με κατι καγκουρες αναβατες. Αλλα οι σωστοι οι μηχανοβιοι σεβονται και ειναι πολυ προσεχτικοι.
 

ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
4.813
Κριτικές
7
Like
57
Πόντοι
16
Λοιπόν τύποι πριν καμιά ώρα με σταμάτησαν μπάτσοι (2 Ζητάδες) με ένα μικρό αυτόματο μηχανάκι γιατί και καλά πέρασα ένα κόκκινο(κλάιν κόκκινο,της πούτσας δηλαδή μην φανταστείτε κανά σημαντικό φανάρι) αφού με κάνανε ψαχτήρι,ζήτησαν τα χαρτιά,τα είχα όλα εκτός από δίπλωμα. Αποτέλεσμα? πρόστιμο 200 και μήνυσν υπαρχουν   η-δικαστήριο.
Και το πρώτο μου ερώτημά μου είναι : οκ για το πρόστιμο,πάω πάσο,δικαστήριο γιατί ρε καριόλια???
2ο ερώτημα : και τώρα τι στον πούτσο μου γίνεται???βγάζω δίπλωμα,κιόταν γίνει το δικαστήριο τους το μοστράρω και τέλος???αν πάω στο δικαστήριο χωρίς δίπλωμα με σκίζουν κιάλλο???τι επιλογές παίζουνε???
πρωτον οταν περνας κοκκινο  φιλαρακο που το παιζεις  και μαγκας  δεν εχει  κλαιν μαιν  και  τις  παπαριες που  λες ..... εχει  πουτσα  μεχρι η κωλοτρυπιδα σου  να  φτυσει  αιμα...............φαναρια  του  κωλου  η  δηθεν μη  σημαντικα δεν  υπαρχουν  στην  πραγματικη ζωη...............υπαρχουν  ομως στο  μυαλο  του καθε  μαλακα  σαν  εσενα  που  σε  φανταζομαι οταν σε  σταματησαν  το  σκατο  θα  εφτασε  στις  καλτσες...............και μπαινεις  εδω να  ζητησεις  πληροφοριες  τι  να  κανεις.....πηγαινε στο δικαστηριο και  πες  τους  ενα  κλαιν μαιν και  καθαρισες........αντε  με τον καθε  μαλακα  εδω μεσα  ............
:jerking: :jerking: :jerking:
 

analskipper

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.677
Κριτικές
33
Like
3.603
Πόντοι
2.660
Λοιπόν τύποι πριν καμιά ώρα με σταμάτησαν μπάτσοι (2 Ζητάδες) με ένα μικρό αυτόματο μηχανάκι γιατί και καλά πέρασα ένα κόκκινο(κλάιν κόκκινο,της πούτσας δηλαδή μην φανταστείτε κανά σημαντικό φανάρι) αφού με κάνανε ψαχτήρι,ζήτησαν τα χαρτιά,τα είχα όλα εκτός από δίπλωμα. Αποτέλεσμα? πρόστιμο 200 και μήνυση-δικαστήριο.
Και το πρώτο μου ερώτημά μου είναι : οκ για το πρόστιμο,πάω πάσο,δικαστήριο γιατί ρε καριόλια???
2ο ερώτημα : και τώρα τι στον πούτσο μου γίνεται???βγάζω δίπλωμα,κιόταν γίνει το δικαστήριο τους το μοστράρω και τέλος???αν πάω στο δικαστήριο χωρίς δίπλωμα με σκίζουν κιάλλο???τι επιλογές παίζουνε???

Για να καταλάβω...
Οδηγούσες χωρίς δίπλωμα και πέρασες και κόκκινο
Και ζητάς και τα ρέστα

Ρε δε γαμιέσαι βραδιάτικα !!!
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.458
Κριτικές
1
Like
31.833
Πόντοι
6.256
Περιμένουμε απ τη νέα γενιά να μην κάνει τις μαλακίες της προηγούμενης,
Άδικα περιμένουμε .
 

Catman25

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαρ 2017
Μηνύματα
113
Like
307
Πόντοι
21
Κακώς που δεν σε πήγαν και αυτόφωρο, άκου εκεί χωρίς δίπλωμα...

 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.576
Like
14.309
Πόντοι
3.656
τον λόγο που μπήκες εδώ μέσα να γράψεις την παπαριά σου βρε  ΣΚΑΤΟΜΑΛΑΚΑ δεν καταλαβαίνω,μου στείλανε π.μ. και μου τα εξηγήσανε όλα,οπότε ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΜΠΙΝΕ Ε ΜΠΙΝΕ


τυπε αμα συνεχισεις να  βριζεις τους τυπους εκτος απο το προστιμο την μηνυση και το δικαστηριο θα φας και μπαν    :S :S :S
 

Virginios_Richter

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2016
Μηνύματα
196
Κριτικές
41
Like
2.336
Πόντοι
5.191
Οι ζητάδες γενικά ειναι cool με τις αλλες μηχανές. Εν προκειμενο μαλλον   τον πήρανε χαμπάρι  οτι ειναι βλάκας γιαυτο  τον γαμησανε.

φιλαράκι τι αλλα χαρτιά είχες εκτός απο δίπλωμα για πες μας ;
 

Επισκέπτης
Οι ζητάδες γενικά ειναι cool με τις αλλες μηχανές. Εν προκειμενο μαλλον  τον πήρανε χαμπάρι  οτι ειναι βλάκας γιαυτο  τον γαμησανε.

φιλαράκι τι αλλα χαρτιά είχες εκτός απο δίπλωμα για πες μας ;

ΕΙΠΑΜΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ


warnwarn.gif
 [/color[/URL]]
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.831
Πόντοι
6.796
Πόσο πάει να βγάλεις δίπλωμα μηχανής τύποι?
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.059
Κριτικές
7
Like
2.814
Πόντοι
786
μπορεί να σου έσωσαν την ζωή...
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.151
Like
8.555
Πόντοι
1.406
Πόσο πάει να βγάλεις δίπλωμα μηχανής τύποι?

250 νομίζω.
αλλά πρέπει να πηγαίνει ανάλογα και με τις κατηγορίες της μηχανής.
έχουν αλλάξει κάποια πράγματα τα τελευταία 2-3 χρόνια.

αλλά τι να το κάνεις το δίπλωμα... :dunno:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
150.819
Κριτικές
1
Like
28.681
Πόντοι
8.006
Tου τα ειπαν με πμ λεει, τεσπα ας του πω κι εγω, γιατι ποτέ δεν ξερεις τι μπορει να τον συμβουλεψαν.
Λοιπον, η οδηγηση χωρις διπλωμα εχει φυλακιση 1-12 μηνες και διοικητικο προστιμο 200 ευρω (αυτο ήδη το εφαγες απο τον αστυνομικο).
Πας στο δικαστηριο, όποτε γίνει, αφου σε καλεσουν, εχεις βγαλει το διπλωμα, το δειχνεις, και ελπιζεις να εχεις πεσει σε δικαστη επιεική από αυτούς που αθωώνουν οταν εχει βγει το διπλωμα μεταγενέστερα, γιατι υπαρχουν και καποιοι (λιγοι) που καταδικαζουν με ελαφρυντικό ειλικρινους μεταμέλειας.
Αυτα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom