Νέα

Τζίνα Λολομπριτζίτα: Έπεσα κι εγώ θύμα σεξουαλικής κακοποίησης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jhonny64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 25
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Αναφέρθηκε σε δύο περιστατικά, από έναν ξένο και έναν Ιταλό
Τζίνα Λολομπριτζίτα: Έπεσα κι εγώ θύμα σεξουαλικής κακοποίησης

«Δεν είχα το κουράγιο να το καταγγείλω τότε. Σώπασα και δεν είπα τίποτα», δήλωσε η μεγάλη ντίβα του ιταλικού κινηματογράφου

H μεγάλη ντίβα του ιταλικού κινηματογράφου Τζίνα Λολομπριτζίτα αποκάλυψε ότι έπεσε θύμα σεξουαλικής επίθεσης, όμως εκτιμά ότι πρέπει να «έχεις το κουράγιο» να αποκαλύπτεις όσα βιώνεις την ίδια στιγμή κι όχι χρόνια αργότερα.


«Μου φαίνεται πως το να μιλάει κανείς τώρα είναι κάπως ένας τρόπος να αναζητήσει τη δημοσιότητα» δήλωσε το πρώην σύμβολο του σεξ, ηλικίας σήμερα 90 ετών, όταν ερωτήθηκε σχετικά με τα σεξουαλικά σκάνδαλα που συνταράσσουν τη βιομηχανία του κινηματογράφου, κατά τη διάρκεια μιας εκπομπής που προβλήθηκε χθες το βράδυ.

«Θα πρέπει να έχεις το κουράγιο» να καταγγείλεις τα γεγονότα την ίδια στιγμή, «όμως εγώ η ίδια δεν το είχα. Σώπασα, δεν είπα τίποτα» συμπλήρωσε η Ιταλίδα ηθοποιός.

Κρατώντας αξιοπρεπή στάση, χωρίς πολλά λόγια, η Τζίνα Λολομπριτζίτα αποκάλυψε ότι υπήρξε θύμα δύο φορές στη ζωή της «αρκετά σοβαρών» σεξουαλικών επιθέσεων, από έναν ξένο και έναν Ιταλό.

«Την πρώτη φορά, ήμουν αθώα, δεν γνώριζα τον έρωτα, δεν γνώριζα τίποτα. Επομένως, είναι σοβαρό. Και το πρόσωπο (που μου επιτέθηκε) ήταν αρκετά γνωστό. Ήμουν 19 ετών, πήγαινα στο λύκειο» είπε η ηθοποιός που γεννήθηκε το 1927.

«Τη δεύτερη φορά, θα ήταν καλύτερο να μη μιλήσω για αυτό» συμπλήρωσε, αναφέροντας μονάχα ότι συνέβη μετά τον γάμο της το 1949 με τον γιατρό Μίλκο Σκόφιτς, με τον οποίο απέκτησαν έναν γιο, προτού πάρουν διαζύγιο 20 χρόνια αργότερα.

«Οι σεξουαλικές κακοποιήσεις, όταν είναι πολλές, αυτό δεν το ξεπερνάς και σημαδεύει τον χαρακτήρα σου. Είναι κάτι που δεν μπορείς να βγάλεις από μέσα σου. Αυτό σε σημαδεύει. Οι πράξεις σου επηρεάζονται από αυτήν τη φρικτή ανάμνηση» σημείωσε.



:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:




 

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
την γάμησε και αυτήν ο τσάρλι?
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
65.597
Like
25.078
Πόντοι
5.506
αναμενουμε δηλωσεις σε 2 σταδια...
1)Ζωζω.... επεσα θυμα σεξουαλικής κακοποίησης του φινου
2)Τζουλια...επεσα θυμα σεξουαλικής κακοποίησης του σειρινακη
 

old boy

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
6 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.239
Κριτικές
87
Like
12.963
Πόντοι
25.700
Σε λίγο θα βγει και η Μπουμπουλίνα... :jerking:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.548
Like
20.147
Πόντοι
5.006
σε λιγο θα μηνυσει και ο δοπας τα πακια που τον πηδουσαν  :S
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.160
Κριτικές
3
Like
10.176
Πόντοι
3.506
http://[URL unfurl="true"]www.liberoquotidiano.it/resizer/610/-1/true/1468433322723.jpg--gina_lollobrigida.jpg[/img[/URL]]

Στα 90 της θυμηθηκε οτι την πηδησε ενας πριν 71 χρονια(!) αλλα ειναι ερωτευμενη τωρα, με εναν 29 χρονων...(!)

(Ρε τι κανει το Αλτσχαιμερ..)

:zombie:

 

pipinia luv

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2017
Μηνύματα
1.644
Like
306
Πόντοι
36
τον λιλα φοβαμαι

θα μηνυσει το ιστορικο κουτσουρο;


τυπε ο λιλας για να εκδικηθει το κουτσουρο θα παει να κανει δεντροφυτευση μαζι με τα αλλα καπη στο ολοι μαζι μπορουμε    :S :S :S
 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.549
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
7.961
Πόντοι
14.565
Σε λίγο θα σπάσει τη σιωπή της κι η Θεοπούλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom