Νέα

Σαν σήμερα έπεσε το Τείχος του Βερολίνου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 53
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Σαν σήμερα το '89 έπεσε το Τείχος του Βερολίνου και δεν έχει ποστάρει ακόμα τίποτα κανένας σχετικά ;;;

Σας αφιερώνω εξαιρετικά ένα τραγουδάκι απ' την εποχή του Ψυχρού Πολέμου ! Μ' αυτά μεγάλωσα εγώ ! Yeah !!!!





 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Υπάρχει ήδη νήμα "Σαν σήμερα. Ιστορικές επέτειοι".
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
δες ενα παρτυ του ben klock απο το berlin

γιατι τα τειχη πεφτουν απο μεσα :grin:

 

Επισκέπτης
Υπάρχει ήδη νήμα "Σαν σήμερα. Ιστορικές επέτειοι".

Ναι , ρε συ Blitz..., το θέμα είναι να σχολιάσουμε το τι βιώνουμε σήμερα , όχι να αναφέρουμε την επέτειο ! Ασχέτως αν αυτή τη στιγμή ακριβώς βαριέμαι να κάνω πολιτική ανάλυση !!  :)
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.093
Κριτικές
19
Like
6.920
Πόντοι
3.346
να ενας σχολιασμος του σημερα δες το βιντεακι οτι γιναμε Σικαγο  :2funny: :2funny: :2funny:

 

Han Psolo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
982
Like
1.467
Πόντοι
206
Τραμπ Δεξιομουτρο κρυφοφασιστα οταν τα εκαναν τα Τειχη οι Αν.Γερμανοι ακουγες Ελβις Πρισλει και ετρωγες χυλοπιτες στα pool παρτι
 

Επισκέπτης
1)Λοιπόν, έπεσε το Τείχος του Βερολίνου , προκειμένου να ενωθούν τα 2 κομμάτια της Γερμανίας. Από πού κι ως πού , καταργήθηκαν στην πράξη τα σύνορα με Αλβανία και ήρθε πληθυσμός τους εδώ ;
2)Η Ε.Ε. πήρε το Νόμπελ Ειρήνης λόγω του ανακατέματος των πληθυσμών των 2 μπλοκ. Μα αυτό σημαίνει ότι πρακτικά οι 2 ομάδες είναι ασύμβατες !
3)Η ένωση της Γερμανίας έφερε τη Μέρκελ επικεφαλή ουσιαστικά σ' ολόκληρη την Ε.Ε. Μα η Ε.Ε. ήταν συνασπισμός του Δυτικού μπλοκ. Από πού κι ως πού , τόσα χρόνια παίρνει αποφάσεις πολιτικός από το Ανατολικό μπλοκ ;
4)Οι πληθυσμοί ανακατεύτηκαν ,προτού ενισχυθεί η έννοια της θρησκείας στις πρώην κομμουνιστικές χώρες.Πώς είναι δυνατόν να σεβαστούν αυτοί οι άνθρωποι διαφορετικές αντιλήψεις , προτού "αποκρυσταλλωθεί" η δική τους προσωπικότητα και καταλήξουν σε τι συνθήκες θέλουν να ζούν ;
5)Για ποιό λόγο στην απογραφή του '11 δε ρωτήθηκε το θρήσκευμα του πληθυσμού ; Ήμασταν εμείς κομμουνιστική χώρα και η θρησκεία ανύπαρκτη ;

Αυτά προς το παρόν!
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Μιχαλη εσυ το ...ειδες να πεφτει;;;
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.917
Κριτικές
33
Like
6.848
Πόντοι
3.496
Μετα 2 παγκοσμιους πολεμους και 3 χρεωκοπιες στην πλατη τους, επρεπε να ειχαν διασπαστει σε μικρα
κρατιδια οπως πρωτα, πριν ενωθουν. Και να ειχαν υψωθει πολλα τειχη αναμεσα τους..  :sunglasses:
 

Επισκέπτης
Κι άλλο ένα τραγουδάκι απ' τον Ψυχρό Πόλεμο :

 

Επισκέπτης
Επίσης , θέλω να πω ότι ό,τι κλαρίνο ακούστηκε στη γειτονιά μου τα προηγούμενα χρόνια , υπήρξε Κινέζικο βασανιστήριο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ !
 

TeoTonic

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2017
Μηνύματα
108
Κριτικές
2
Like
123
Πόντοι
1
Να υψώσουμε νέους τοίχους σε όλη την Ευρώπη. Οχι αλλα γκρεμίσματα. Είδαμε που μας έφερε το γκρέμισμα. Ανεργία, εγκληματικότητα, λαθρομετανάστευση, brain drain, χρέη, πείνα, ξεπούλημα κρατικής περιουσίας, απαξίωση και μπορώ να γράφω όλη μέρα ακόμα 1000 αρνητικά
 

Επισκέπτης
Και καλά  είναι περίοδος ειρήνης και γίνονται παντού μαλακίες !...
 

AmoKomA

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Νοε 2017
Μηνύματα
2.164
Κριτικές
77
Like
4.064
Πόντοι
11.396
επικαιρο και με τρομερο σαουντρακ!!!!

 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36

Επισκέπτης
Ο αριθμός των νεκρών έχει μειωθεί απίστευτα. Απλά λόγω ίντερνετ μικρά περιστατικά γιγαντώνονται.

Τι να σου πω , Blitz... ,δεν ξέρω σε ποιά περιοχή είσαι και από πού κατάγεσαι , εγώ εδώ που είμαι δε βλέπω Έλληνες στους δρόμους. Μόνο οι Αστυνομικοί είναι Έλληνες . Και δεν εμπιστεύομαι κανέναν που διάβηκε σύνορα για να βρίσκεται εδώ.
Οπότε η ζωή είναι πρακτικά αβίωτη εδωπέρα. Και σε βεβαιώνω υπήρξαν πάρα πολλά πτώματα στην Αθήνα , απλά οι φόνοι γινόντουσαν μέσα στα διαμερίσματα και τα κόκκαλα τα πετάγανε στα αδέσποτα σκυλιά ! Οπότε , άστο !
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Τι να σου πω , Blitz... ,δεν ξέρω σε ποιά περιοχή είσαι και από πού κατάγεσαι , εγώ εδώ που είμαι δε βλέπω Έλληνες στους δρόμους. Μόνο οι Αστυνομικοί είναι Έλληνες . Και δεν εμπιστεύομαι κανέναν που διάβηκε σύνορα για να βρίσκεται εδώ.
Οπότε η ζωή είναι πρακτικά αβίωτη εδωπέρα. Και σε βεβαιώνω υπήρξαν πάρα πολλά πτώματα στην Αθήνα , απλά οι φόνοι γινόντουσαν μέσα στα διαμερίσματα και τα κόκκαλα τα πετάγανε στα αδέσποτα σκυλιά ! Οπότε , άστο !

Εγώ μίλησα για τους νεκρούς από πολέμους και σφαγές.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom