Νέα

Περί κυνηγιού! Υπέρ ή κατά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 907
  • Εμφανίσεις 47K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εχετε πάει ποτέ για κυνήγι; Είστε Υπέρ ή κατά;

  • Εχω πάει κ μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Εχω πάει κ δεν μ΄ άρεσε!

    Ψήφοι: 1 5,6%
  • Δεν έχω πάει, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω!

    Ψήφοι: 3 16,7%
  • Δεν έχω πάει, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 7 38,9%
  • Προτιμώ να κάθομαι κ να τρώω αυτά που κυνηγάνε οι άλλοι...

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    18

Επισκέπτης
Κυνήγι και ψάρεμα ένα αφιέρωμα για όλους αυτούς που ασχολούνται με αυτά τα χόμπι.

απόψεις και εμπειρίες επάνω σε αυτά.

ανέβασμα βίντεο με θέματα από αυτά τα χόμπι.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Προβλεπω να γινει της τρελλης στο παρον θρεντ....

 Κατσε να το παρουν χαμπαρι οι οικολογουντες......
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
arion1955 γαμας που δεν γαμας δεν πας και για ψαρεμα  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

PRESIDENT

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
140
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
Για ΄μενα οι κυνηγοί αγαπάνε τη φύση και το δάσος περισσότερο από τον καθένα! Άλλωστε περνάνε περισσότερες ώρες από τον καθένα μέσα σε αυτό..
 

Επισκέπτης
Ψαροντούφεκο - Η Τέχνη Του Πλανάρισματος
Ενα καταπληκτικο Ντοκυμαντερ για το Ψαροντουφεκο που θα σας μαθει με καθε λεπτομέρεια την τεχνη του Πλαναρίσματος.

Ποια ειναι η σωστή σταση που πρέπει να εχει το σωμα ?

Πως θα πετυχουμε καίριες βολες στο ψάρι ?

Ποιος ειναι ο σωστοτερος τροπος προσεγγισης του ψαριού ?

Τι πέπει να αποφύγετε ?

Πως θα κάνετε σωστο καρτέρι ? ...κ.α.

Επισεις θα δειτε καταπληκτικες και ακατορθωτες βολες σε φοντo μπλε του υπέροχου βυθού.



Code:


pass: kollimenos

00a532fa1bee.jpg
 

Επισκέπτης
Ψαροντούφεκο - Τρελλοί Για Ψαροντούφεκο
Το Ντοκυμαντερ αυτο ταξιδευει σε όλον τον κόσμο και εντοπίζει τους καλυτερους Ψαροντουφεκάδες που γεννηθηκαν ποτέ και τους ακολουθει μεσα στο νερο.
Μαθαίνει για τη ζωή τους, τι τους εκανε να ασχοληθούν με το ψαροντούφεκο, και μαθαινει με καθε λεπτομερεια τα μυστικα που τους εκαναν να φτασουν στην κορυφή.

Απιστευτες βολες σε απιαστα θηραματα

Μυστικα και τεχνικές

Υπεροχοι ψαροτοποι

Ο θαλασσιος βυθος σε ολη του την ομορφια και το μεγαλείο



Code:


pass: kollimenos

641851a00534.jpg
 

Επισκέπτης
ρα σαιτ στην ελλαδα για το ψαρεμα ειναι τοfishfinder.gr μπειτε και θα δειτε απιστευτα ψαρεματα.
 

francesco

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
2.469
Κριτικές
13
Like
1
Πόντοι
2.007
Και εγω ασχολουμαι πολυ με το ψαρεμα(ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ) κυριως το καλοκαιρι.Πολυ σπανια τωρα γιατι δεν μου κανει και ορεξη με τοσο κρυο.Ψαρευω λοιπον με πετονια(διγκιστρι η πολυαγκιστρη) η καλαμι και δολωμα χρησιμοποιω γαριδα η Μανα η ακροβατη.Τα ψαρια που πιανω ειναι συνηθως.. Σαργοι, Περκες(το μεγαλυτερο ποσοστο)Χανοι,
Στειρες,Κεφαλοι κτλ.Αυτο που μου την σπαει στο ψαρεμα ειναι αυτα τα κολοψαρα οι καλογριτσες που τρωνε το δολωμα και δεν πιανονται ευκολα.Το ψαρεμα ειναι επιστημη.Δεν στηριζεται στην τυχη(και αν στηριζεται σε πολυ μικρο ποσοστο)γιατι πρεπει να ξερεις την κατευθυνση του ανεμου τι εποχες βγαινουν το εκαστοτε ψαρι.Πολλοι λενε οτι οποτε εχει φεγγαρι να μην ψαρευουμε.ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ.Μια φορα εκατσα με τους γονεις μου και πιασαμε 15 σαργους και 3 μουρμουρες με πανσελληνο.Αρκει οπως ειπα να εχει το καταλληλο αερακι οχι πολυ κυμα.
Ολα αυτα παιζουν ρολο.

Κυριο στοιχειο στο ψαρεμα ειναι να εχεις ΥΠΟΜΟΝΗ και ΕΠΙΜΟΝΗ.Μην τα παρατατε απο το πρωτο πενταλεπτο αν δεν πιασετε αμεσως.Το ψαρι δεν τσιμπαει αμεσως.Θελει τον χρονο του.
Για την επιτυχια λοιπον στο ψαρεμα
ΥΠΟΜΟΝΗ+ΕΠΙΜΟΝΗ+ΟΡΓΑΝΩΣΗ=ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Υ.Γ Προσοχη για τους ψαροντουφεκαδες.Οταν ψαρευεται με το ψαροντουφεκο σας κοντα σε βραχια τα ψαρια πυ πιανεται να μην τα εχετε κοντα σας(να μην τα κρατατε)γιατι ειναι να τραβηξουν Σμερνες.ΠΡΟΣΟΧΗ και  στο ψαρεμα των σμερνων για οσους τις ψαρευεται.Η σμερνα δεν τα παραταει ακομα και οταν τραυματιστει απο ψαροντουφεκο.Φροντιστε να βγειτε εξω απο την θαλασσα  οταν την πιασετε η βεβαιωθητε οτι ειναι νεκρη γιατι αν την τραυματισετε και βγει απο το τσιγκελι του ψαροντουφεκου.... *P *P *P Μαυρο φιδι που σας εφαγε.
 

Επισκέπτης

Επισκέπτης
ΚΥΝΗΓΙ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟΥ no2
Συνεχίζω με το δεύτερο μέρος του αφιερώματος στα διάφορα είδη κυνηγιού... Αν υπάρξει ανταπόκριση θα συνεχίσω να postaro μέχρι να,,,
ανεβάσω ολα οσα έχω!



Code:


 

Επισκέπτης
Ψαροντούφεκο-Βασίλης Ζωνομεσης-Ψάρεμα Πελαγίσ
Ο κατα πολλους ικανότερος Ψαροντουφεκάς που πέρασε ποτέ από τις Ελληνικές θάλασσσες Βασίλης Ζωνομεσης, παραδιδει μέσα απο ένα εκπληκτικό Ντοκιμαντερ μαθήματα για το Ψάρεμα των Πελαγίσιων στις Ελληνικές Θάλασσες...

Απίστευτες βολές και χτυπήματα...

Μικρά και Μεγαλα Μυστικά που κάνουν τη διαφορά...

Οι κινδυνοι που αντμετοπιζουν οι ψαροντουφεκάδες και πως να τους ξεπεράσετε...

και πολλα άλλα μεσα ενα καταπληκτικο Ντοκιμαντερ που συνονοδέυεται απο μία τέλεια αφηγηση...




Code:


Για να δείτε το Βιντεο θα χρειαστειτε και αυτο το προγραμματακι:

Code:


pass: kollimenos

bscap00026wb.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom