Νέα

Ποια κονσολα να παρω;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα whiteman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 26
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

whiteman

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2017
Μηνύματα
432
Like
170
Πόντοι
1
Πλησιάζουν οι γιορτές και σκέφτομαι πλέον τη μετάβαση στις νέες κονσόλες.
Παίζω μόνο μεταχειρισμενα κυρίως action rpg. Δεν εχω 4Κ τηλεοραση και
δεν σκοπευω να παρω οποτε παω για τα αρχικα μοντελα PS4 και ΧΒΟΧ 1.
Ξερω πως το PS4 εχει καλλιτερη αναλυση γραφικων αλλα το ΧΒΟΧ 1 ειναι αισθητα φτηνοτερο,
το βρισκεις με 180 ανακατασκευασμενο και με εγγυηση. Η διαφορα γραφικων ειναι τοσο μεγαλη που
φαινεται και στο γυμνο ματι;; τα φωτα σας παρακαλω  :grin:
 

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
712
Κριτικές
8
Like
461
Πόντοι
306
Πλησιάζουν οι γιορτές και σκέφτομαι πλέον τη μετάβαση στις νέες κονσόλες.
Παίζω μόνο μεταχειρισμενα κυρίως action rpg. Δεν εχω 4Κ τηλεοραση και
δεν σκοπευω να παρω οποτε παω για τα αρχικα μοντελα PS4 και ΧΒΟΧ 1.
Ξερω πως το PS4 εχει καλλιτερη αναλυση γραφικων αλλα το ΧΒΟΧ 1 ειναι αισθητα φτηνοτερο,
το βρισκεις με 180 ανακατασκευασμενο και με εγγυηση. Η διαφορα γραφικων ειναι τοσο μεγαλη που
φαινεται και στο γυμνο ματι;; τα φωτα σας παρακαλω  :grin:
επειδη το ψαχνω και εγω φτηνα παιχνηδια βρισκεις στο ps4 και αμα δεν δε ενδιαφερει το HDR τοτε θα παρεις το slim οι τυπο στην ps4 εχουν τεραστια συλλογη απο τιτλους.
Εγω θα παρω ps4 pro και oled lg 55 c7 αμα δεν εχεις κατι τετοιο σε πανελ πεταμενα λεφτα ειναι το pro
 

mudhoney

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2015
Μηνύματα
536
Like
927
Πόντοι
86
Τα πράγματα είναι απλά, αν δεν έχεις pc πας σε ένα xbox, αν έχεις τότε πας σε ps4
 

Smith Poulos

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
105
Like
32
Πόντοι
1
Νομιζω πως καλο ειναι να δεις πρωτα τους αποκλειστικους τιτλους της καθε παιχνιδομηχανης...  Ειναι γνωστο πως καποια παιχνιδια βγαινουν μονο σε ps4 η xbox1, οποτε ετσι θα εχεις εναν αρχικο προσανατολισμο.  Επισης, το ps4 ειναι πιο "δυνατο" σε specs απο οτι το xbox1, αλλα απο την αλλη το xbox1 νομιζω πως πλασαρεται περισσοτερο σαν ενα ολοκληρωμενο συστημα οικιακης ψυχαγωγιας, επομενως αν σ ενδιαφερει μονο το gaming (και γουσταρεις τους τιτλους) πας σε ps4.  ΔΕΝ εχω το ps4, οποτε δεν γνωριζω περισσοτερες πληροφοριες. Απο την αλλη, με το xbox1 που εχω, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.683
Κριτικές
28
Like
2.352
Πόντοι
6.265
Εδω εισαι

1200px-Sega-Mega-Drive-JP-Mk1-Console-Set.jpg
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.490
Κριτικές
20
Like
210
Πόντοι
2.995
Αν είσαι για multiplatform παιχνίδια, τότε δεν έχεις θέμα για επιλογή, πάρε όποιο θες
αλλά αν γουστάρειςδυνατούς τίτλους σε αποκλειστικότητες(God of War, Uncharted, The Last of Us, Until Dawn, Horizon Zero Down κλπ)
τότε πας για PS4 για να χορτάσεις παιχνίδια.
 

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
712
Κριτικές
8
Like
461
Πόντοι
306
God of War, Uncharted, The Last of Us, Until Dawn, Horizon Zero Down το ολο θεμα ειναι οτι αυτα τα games ειναι τοπ στην κατηγορια τους εγω μετα απο πολυ ψαξημο παω καρφι για ps4 pro και ασ εχουν Ανακοίνωσει οτι σε 2 μηνες βγενει το xbox x scorpion που εχει καθαρη εικονα 4κ εγω θα παρω ps4 pro λογο τον τιτλον που εχει η sony
 

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
αν είναι να πάρει κάποιος τώρα κονσόλα να πάρει ή το ps4 pro ή το νέο xbox one x που θα κυκλοφορήσει τον άλλο μήνα έχει δεν έχει 4κ τηλεόραση.. θα έχει περισσότερο χρόνο αξία και σε πιθανή αγορά μελλοντικά 4κ τηλεόρασης.. για μένα δεν αξίζει να δώσει να  κανείς τόσα λεφτά για κονσόλα με χαρακτηριστικά (όχι αιχμής) 2013.. για 100 ευρώ το πολύ διαφορά .. ένας αλλός παράγοντας είναι τα αποκλειστικά παιχνίδια που εκεί υπερτερεί το ps4 αλλά στο κάτω κάτω πόσο παίζει κανείς αποκλειστικά.. Εγώ έχω το xbox one και σκέφτομαι να πάρω το ps4 pro και μελλοντικά σε πτώση τιμής το xbox one x
 

albertontino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2016
Μηνύματα
712
Κριτικές
8
Like
461
Πόντοι
306
αν είναι να πάρει κάποιος τώρα κονσόλα να πάρει ή το ps4 pro ή το νέο xbox one x που θα κυκλοφορήσει τον άλλο μήνα έχει δεν έχει 4κ τηλεόραση.. θα έχει περισσότερο χρόνο αξία και σε πιθανή αγορά μελλοντικά 4κ τηλεόρασης.. για μένα δεν αξίζει να δώσει να  κανείς τόσα λεφτά για κονσόλα με χαρακτηριστικά (όχι αιχμής) 2013.. για 100 ευρώ το πολύ διαφορά .. ένας αλλός παράγοντας είναι τα αποκλειστικά παιχνίδια που εκεί υπερτερεί το ps4 αλλά στο κάτω κάτω πόσο παίζει κανείς αποκλειστικά.. Εγώ έχω το xbox one και σκέφτομαι να πάρω το ps4 pro και μελλοντικά σε πτώση τιμής το xbox one x
και εγω σκεφτομαι ps4 η xbox scorpion αλλα μαλλον θα παω ps4 pro εχει μεγαλητερη γκαμα και ειναι και το stil της  Naughty Dog που απο το ps3 με εχει ενθουσιασει
 

thomas83

Νέο Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2017
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
αναλογα ποια παιχνιδια θελεις να παιξεις τυπε,πιο πολλα εχει το play αλλα κ το xbox μια χαρα τα παει απο παιχνιδια.οι διαφορες στα γραφικα δεν φαινοντε με γυμνο ματι μην ανησυχεις παντως...
 
OP
OP
whiteman

whiteman

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2017
Μηνύματα
432
Like
170
Πόντοι
1
Κλινω προς ΧΒΟΧ ΠΝΕ λογω χειριστηριου, εχω συνηθησει το μοχλο του 360.
απο παιχνιδια rpg με ενδιαφερουν και η σειρα far cry
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Καμία, γιατί μετά θα θες να σπάσεις την κονσόλα στο κεφάλι σου για τα λεφτά που πέταξες. Παρ'το σαν συμβουλή από έναν πρώην gamer.


Αλλά και έτσι να μην ήταν, από τη στιγμή που υπάρχουν emulators, γιατί να πετάξεις τα λεφτά σε κάτι που θα σου πιάνει και χώρο; Για μόστρα;
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
602
Πόντοι
376
αν κάποιος έχει φράγκα για games παίρνει μια κονσόλα και τέλος..
αν όμως δώσεις ένα μικρό σχετικά ποσό για μια καλή κάρτα γραφικών και ένα μέτριο επεξεργαστή όλα τα games τα έχεις free στο pc  :)
 
OP
OP
whiteman

whiteman

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2017
Μηνύματα
432
Like
170
Πόντοι
1
Καμία, γιατί μετά θα θες να σπάσεις την κονσόλα στο κεφάλι σου για τα λεφτά που πέταξες. Παρ'το σαν συμβουλή από έναν πρώην gamer.


Αλλά και έτσι να μην ήταν, από τη στιγμή που υπάρχουν emulators, γιατί να πετάξεις τα λεφτά σε κάτι που θα σου πιάνει και χώρο; Για μόστρα;
τα παιχνιδια που μου αρεσουν δεν παιζουν σε emulator
αν κάποιος έχει φράγκα για games παίρνει μια κονσόλα και τέλος..
αν όμως δώσεις ένα μικρό σχετικά ποσό για μια καλή κάρτα γραφικών και ένα μέτριο επεξεργαστή όλα τα games τα έχεις free στο pc  :)
εγω δεν εχω λεφτα να στησω δυνατο pc. ενα gaming pc αξιζει πανω απο χιλιαρικο, ουτε δινω 60ρια για να αγοραζω day one τα παιχνιδια μεταχειρισμενα παιζω. επισης δεν μπορω να παιξω χωρις χειριστηριο τα shooters
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
602
Πόντοι
376
τα παιχνιδια που μου αρεσουν δεν παιζουν σε emulatorεγω δεν εχω λεφτα να στησω δυνατο pc. ενα gaming pc αξιζει πανω απο χιλιαρικο

όχι τύπε μου..
με 350 ευρώ pc (i3 cpu και  GT 1030 +)  θα παίζει όλα τα παιχνίδια τεχνολογίας x-box one-ps4  με games κατεβασμένα free με torrent
 
OP
OP
whiteman

whiteman

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2017
Μηνύματα
432
Like
170
Πόντοι
1
τσιμπησα το xbox one s στα 200 και ξεκινω far cry primal!!
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
παρασκευη θα βγει καμια καλη προσφορα λετε?
παντως βρηκα απο ενα σαιτ το ps4pro στα 300ευρω σκετο
μιλαμε για καλη προσφορα
 

Επισκέπτης
καλησπέρα,θα ηθελα αν γνωριζει καποιος,να με  πληροφορήσει αν κυκλοφορεί laptop το οποίο να μην ειναι ανιχνευσιμο(ip κτλ) απο τισ βασεις πληροφοριων των ιστοσελίδων(πχ bou κτλ).δηλ.οταν σε μπαναρουν να ξαναμπαίνεις αμεσα χωρις ιδιαίτερες διαδικασιες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom