Νέα

ΟΙ ΠΑΡΑΜΥΘΑΔΕΣ ΤΟΥ BOU!!! γιατι υπαρχουν???

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ACHILEAS77
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
Ξεκιναω...
βγαζω εξω γραφεια,νταβαδες,κριτικες στημενες κτλ....ολα αυτα εκτος.
Γιατι καποιος εδω μεσα ΑΝΩΝΥΜΑ να γραφει παπαριες..πχ εχω γαμησει 500,την εχω 28εκ αντι 12εκ κτλ.
ψευτικες κριτικες για κοπελες που ΔΕΝ ΓΑΜΗΣΑΝ ΚΑΝ.
ψεμματα γενικα, πολιτικα,οικονομικα τοσα πολλα που δεν τα θυμουνται κ οι ιδιοι.
---
οκ στην νορμαλ ζωη εξω υπαρχουν πολλοι τετοιοι θα πουν ψεμα ΓΙΑ ΟΦΕΛΟΣ η επειδη πχ δεν αντεχουν την αληθεια πχ...
σε μια κουβεντα δεν θα ακουσεις εγω να γαμησω 4 μηνες...
η σε μια χυλοπιτα θα πει οτι κατι αλλο εφταιξε.
--------------
ποιος ο σκοπος πχ να πεις παραμυθια σε ξενους που δεν θα γνωρισεις ΠΟΤΕ.
ΠΟΙος Ο ΣΚΟΠΟς ΝΑ ΘΑΨΕΙς ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΚΡΙΤΙΚΗ ενω δεν ηταν ετσι.
η ακομη χειροτερα να γραψεις μονο με την φαντασια σου.
να πουλησεις "μουρη" ΠΟΥ???
-----------------------------------------
 
OP
OP
A

ACHILEAS77

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.794
Κριτικές
51
Like
1.660
Πόντοι
2.557
ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...
ΕΔΩ...
φωτο απο κοπελες μας....
ποιο το νοημα με τοσες μουφα φωτο?
να αποδειξεις τι???
-------------------------------
στην πραγματικη ζωη, οταν το ιντερνετ τσατ,φορουμ ηταν πολυ πισω...ειχα βγει με μια μιλφ 42αρα,
ημουν 25.
γνωριμια απο τσατ.
σε καποια φαση μου δειχνει μια φωτο γκομενας που της ειχε πει οτι ειχε παραλληλη σχεση αλλος.
η φωτο φυσικα ηταν μουφα κ επαιζε σε ολο το google.
ok ekei o typos επαιξε το παραμυθι γαμαω καλυτερα μουνια απο εσενα μιλφ.
εδω ομως πιο το οφελος
 

vincenzo

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
477
Κριτικές
1
Like
403
Πόντοι
21
Εύλογο ερώτημα το οποίο έχει προβληματίσει και εμένα. Νομίζω όμως ότι τελικά είναι απλό: μερικοί θέλουν να ζήσουν το μύθο τους, έστω εικονικά....
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
ποιος ο σκοπος πχ να πεις παραμυθια σε ξενους που δεν θα γνωρισεις ΠΟΤΕ.

Υπάρχει κόσμος που έχει επενδυσει στην ψηφιακή του περσόνα,πολύ περισσότερο απο την πραγματική.

Και φυσικά αντλεί και περισσότερη ευχαρίστηση από την πρώτη,παρά τη δεύτερη.

 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
Για τον ίδιο λόγο που ο αλλος έπαιρνε τηλ όταν έπεσε το αεροπλάνο της ήλιος και ελεγε οτι του εστελνε μηνυματα απελπισιας  επιβάτης απο μεσα και τα κατεβαζε ολα απο το κεφάλι του

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ
 

old boy

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
6 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.239
Κριτικές
87
Like
12.963
Πόντοι
25.700
Η απάντηση στο ερωτημά σου είναι πολύ απλή και την έχεις ήδη δώσει, στην 2η παράγραφο αυτών που γράφεις.
 

Επισκέπτης
paidia stelnw apo to computer tou tesla mou pou den exei ellhnikous xarkthres , de prolabainw na apntisw analutika afou trexw na prolabw th proponhsh tou andrikou tmhmatos tou olumpiakou , tha me skisei palu o koouts sfariropoulos afou ksenuxtisa palu me thn aderfh ths gunaikas enos sympaixth mou alla eutuxws oso kai na methusw thn epomenh eimai sa na mhn ipia , eutuxws dld
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.640
Like
1.238
Πόντοι
366
τον παραμυθα πολλοι εμισησαν, το παραμυθι ουδεις...  :boobies:
 

genaral

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2017
Μηνύματα
377
Like
50
Πόντοι
1
εδω ρε φιλε απο οτι διαβαζω δημιουργουν κλωνους για να κανουν λαικ.τι συζηταμε τωρα
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.206
Κριτικές
49
Like
22.041
Πόντοι
24.596
Για τον ίδιο λόγο που ο αλλος έπαιρνε τηλ όταν έπεσε το αεροπλάνο της ήλιος και ελεγε οτι του εστελνε μηνυματα απελπισιας  επιβάτης απο μεσα και τα κατεβαζε ολα απο το κεφάλι του

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ
το αμφισβητεις τυπε :think: :S :S :S
 

talbot

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2017
Μηνύματα
73
Like
0
Πόντοι
0
Για τον ίδιο λόγο που ο αλλος έπαιρνε τηλ όταν έπεσε το αεροπλάνο της ήλιος και ελεγε οτι του εστελνε μηνυματα απελπισιας  επιβάτης απο μεσα και τα κατεβαζε ολα απο το κεφάλι του

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ


Όταν έπεσε το Ήλιος βγήκε την ίδια μέρα ο τότε πρόεδρος των ΗΠΑ (Τζόρτζ Μπους ο νεώτερος) και έδωσε συγχαρητήρια στην Ελληνική Πολεμική Αεροπορία, γιατί άραγε?
Από εκείνη τη στιγμή βεβαιώθηκα ότι η πτώση του Ήλιος δεν ήταν ατύχημα
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.206
Κριτικές
49
Like
22.041
Πόντοι
24.596
Όταν έπεσε το Ήλιος βγήκε την ίδια μέρα ο τότε πρόεδρος των ΗΠΑ (Τζόρτζ Μπους ο νεώτερος) και έδωσε συγχαρητήρια στην Ελληνική Πολεμική Αεροπορία, γιατί άραγε?
Από εκείνη τη στιγμή βεβαιώθηκα ότι η πτώση του Ήλιος δεν ήταν ατύχημα
τυπε επειδη δεν μπορουσε να τα βαλει με τον Κιμ,εριξε το Ηλιος :S :S :S
 

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
458
Πόντοι
3.245
Για τον ιδιο λογο που οι ανθρωποι ντυνονται καρναβαλια τις αποκριες.
καποιοι ανθρωποι θελουν να είναι καρναβαλια ολο τον χρονο...
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Βρέστε μου έναν άνθρωπο στην εποχή μας που δεν είναι νάρκισσος. Ακόμα και οι καλόγηροι νάρκισσοι είναι. Οι καθημερινοί άνθρωποι στις κοινωνίες της εικόνας έχουν υψηλότερα επίπεδα ναρκισσισμού απ' ό,τι στο παρελθόν.  

Τι γίνεται, όμως, όταν ο ναρκισσισμός συνδυαστεί με τη χαμηλή αυτοεκτίμηση; Το αποτέλεσμα είναι η δημιουργία μιας ψεύτικης εικόνας για τον εαυτό μας.  

Τι γίνεται όταν αυτή η ψευδής εικόνα για τον εαυτό μας πλαισιωθεί από έναν κόσμο γεμάτο εικόνες επιτυχίας και δυνητικά υπέρτατα γαμήσια; Δηλαδή έναν άκαρδο κόσμο που μας δίνει υποσχέσεις ότι είναι δυνατόν να επιτύχουμε ό,τι θέλουμε στη ζωή και να γαμάμε τα καλύτερα μουνιά στην καθημερινότητα μας. Γιατί, εξάλλου, τι είναι ο κόσμος μας σήμερα; Μια ακολουθία εικόνων διαμέσου των οποίων προβάλλονται δύο πράγματα: α) Η επιτυχία. Τα πάντα γύρω μας είναι ιστορίες επιτυχίας (π.χ. δέστε τις μαλακίες της τηλεόρασης και του ίντερνετ) και β) Το ωραίο νεανικό μουνί προβάλλεται σαν κάτι προσβάσιμο σε όλους μας. Δηλαδή, ζούμε σε έναν κόσμο που μας πλάθει όλους σαν πιθανούς επιτυχημένους και σαν δυνητικούς γαμιάδες του καλύτερου μουνιού.

Άρα εδώ έχουμε μια σύγκρουση. Ένας κόσμος που με έπλασε π.χ. εμένα σαν επιτυχημένο και πιθανό γαμιά του καλύτερου μουνιού έρχεται να συγκρουστεί με την πραγματικότητα που είναι ακριβώς το αντίθετο.

Αυτή η σύγκρουση θα με αναγκάσει να καταφύγω στην ψεύτικη εικόνα που έχω δημιουργήσει για τον εαυτό μου. Με αυτό το προσωπείο, με αυτή την ψεύτικη εικόνα, θα αφηγηθώ στον εαυτό μου και στους άλλους αυτό που με θέλει ο κόσμος να είμαι: ο επιτυχημένος και ο γαμιάς του ποιοτικού καθημερινού μουνιού. Αυτό είναι η παρηγοριά μου, αυτό είναι ο τρόπος μου για να αντιμετωπίσω τη συνειδητοποίηση ότι δεν μπορώ να ανταποκριθώ σε αυτό που με θέλει ο κόσμος μου να είμαι.  

Άρα, ναρκισσιμός συνδυασμένος με χαμηλή αυτοεκτίμηση και όλα ριγμένα σε έναν άκαρδο κόσμο εξηγούν το φαινόμενο της φαντασιοπληξίας.          
 

podolagnos_1985

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2017
Μηνύματα
11.584
Κριτικές
2
Like
136
Πόντοι
166
Βρέστε μου έναν άνθρωπο στην εποχή μας που δεν είναι νάρκισσος. Ακόμα και οι καλόγηροι νάρκισσοι είναι. Οι καθημερινοί άνθρωποι στις κοινωνίες της εικόνας έχουν υψηλότερα επίπεδα ναρκισσισμού απ' ό,τι στο παρελθόν.  

Τι γίνεται, όμως, όταν ο ναρκισσισμός συνδυαστεί με τη χαμηλή αυτοεκτίμηση; Το αποτέλεσμα είναι η δημιουργία μιας ψεύτικης εικόνας για τον εαυτό μας.  

Τι γίνεται όταν αυτή η ψευδής εικόνα για τον εαυτό μας πλαισιωθεί από έναν κόσμο γεμάτο εικόνες επιτυχίας και δυνητικά υπέρτατα γαμήσια; Δηλαδή έναν άκαρδο κόσμο που μας δίνει υποσχέσεις ότι είναι δυνατόν να επιτύχουμε ό,τι θέλουμε στη ζωή και να γαμάμε τα καλύτερα μουνιά στην καθημερινότητα μας. Γιατί, εξάλλου, τι είναι ο κόσμος μας σήμερα; Μια ακολουθία εικόνων διαμέσου των οποίων προβάλλονται δύο πράγματα: α) Η επιτυχία. Τα πάντα γύρω μας είναι ιστορίες επιτυχίας (π.χ. δέστε τις μαλακίες της τηλεόρασης και του ίντερνετ) και β) Το ωραίο νεανικό μουνί προβάλλεται σαν κάτι προσβάσιμο σε όλους μας. Δηλαδή, ζούμε σε έναν κόσμο που μας πλάθει όλους σαν πιθανούς επιτυχημένους και σαν δυνητικούς γαμιάδες του καλύτερου μουνιού.

Άρα εδώ έχουμε μια σύγκρουση. Ένας κόσμος που με έπλασε π.χ. εμένα σαν επιτυχημένο και πιθανό γαμιά του καλύτερου μουνιού έρχεται να συγκρουστεί με την πραγματικότητα που είναι ακριβώς το αντίθετο.

Αυτή η σύγκρουση θα με αναγκάσει να καταφύγω στην ψεύτικη εικόνα που έχω δημιουργήσει για τον εαυτό μου. Με αυτό το προσωπείο, με αυτή την ψεύτικη εικόνα, θα αφηγηθώ στον εαυτό μου και στους άλλους αυτό που με θέλει ο κόσμος να είμαι: ο επιτυχημένος και ο γαμιάς του ποιοτικού καθημερινού μουνιού. Αυτό είναι η παρηγοριά μου, αυτό είναι ο τρόπος μου για να αντιμετωπίσω τη συνειδητοποίηση ότι δεν μπορώ να ανταποκριθώ σε αυτό που με θέλει ο κόσμος μου να είμαι.  

Άρα, ναρκισσιμός συνδυασμένος με χαμηλή αυτοεκτίμηση και όλα ριγμένα σε έναν άκαρδο κόσμο εξηγούν το φαινόμενο της φαντασιοπληξίας.          

Είστε ψυχολόγος? ψυχαναλύτής? Αν ναι ενδιαφέρομαι...
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
Οι παραμυθάδες υπήρχαν,υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν..Το θεμα όμως ειναι το έχουμε κανει καραμέλα.Το οτι κάποιες ιστορίες ειναι "πολύ μακριά" απο την αλήθεια που ζουν κάποιοι δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ειναι και ψέμα.Και εμένα με εχουν κράξει για ψέμα αλλα τους γραφω στά´ρχιδια μου.  :rockon:
Τωρα να ρωτήσω κατι άλλο όμως που με τρώει αν και το θρετ ειναι άκυρο..Ειμαι παντρεμένος 10 μέρες τωρα και εχω είδη ρίξει 2 κερατα στην σύζυγο.Και πριν παντρευτώ τα εκανα αυτά αλλα έβαλα στοίχημα με τον εαυτό μου οτι τουλάχιστον για μια 3ετια μετα τον γάμο μου θα ειμαι πιστός.Οπως καταλάβαινετε το έχασα... :(
Το τελευταίο που γαμησα οπου το ψάρεψα σε κλαμπάκι ειναι καθαρό 9αρι προς 10,μόνο μικρό βυζακι είχε στα αρνητικα αλλα κατα τα αλλα....1,70 ύψος,αναλογίες απίστευτες,κωλαρα απο τσόντα και πρόσωπο γαμησε τα!!!22 ετών....μεσα στα 3 καλυτερα που γαμησα ποτέ στην ζωη μου!
Ερωτεύτηκα.....πάλι................ :jerking:

Το ερώτημα μου όμως ειναι το εξής:Λέτε να εκανα λάθος επιλογή γυναίκας;;;Ρε πούστη μου μετα απο 7 χρόνια σχέσης ειναι δυνατόν να το συνειδητοποιήσα τωρα;;;  :think:
Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;;

10 ημέρες νυμφευμένος και η γυναίκα σου σε άφησε μόνο σου να πηγαίνεις στα κλαμπάκια..;;;
Καλώς την κεράτωσες με 2.
Η τρίτη είναι παρακάτω.....
 

Συνημμένα

  • 554B0241-75FD-4C3A-BCFC-76248EA526A5.jpeg
    554B0241-75FD-4C3A-BCFC-76248EA526A5.jpeg
    56,5 KB · Εμφανίσεις: 29

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Οι παραμυθάδες υπήρχαν,υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν..Το θεμα όμως ειναι το έχουμε κανει καραμέλα.Το οτι κάποιες ιστορίες ειναι "πολύ μακριά" απο την αλήθεια που ζουν κάποιοι δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ειναι και ψέμα.Και εμένα με εχουν κράξει για ψέμα αλλα τους γραφω στά´ρχιδια μου.  :rockon:
Τωρα να ρωτήσω κατι άλλο όμως που με τρώει αν και το θρετ ειναι άκυρο..Ειμαι παντρεμένος 10 μέρες τωρα και εχω είδη ρίξει 2 κερατα στην σύζυγο.Και πριν παντρευτώ τα εκανα αυτά αλλα έβαλα στοίχημα με τον εαυτό μου οτι τουλάχιστον για μια 3ετια μετα τον γάμο μου θα ειμαι πιστός.Οπως καταλάβαινετε το έχασα... :(
Το τελευταίο που γαμησα οπου το ψάρεψα σε κλαμπάκι ειναι καθαρό 9αρι προς 10,μόνο μικρό βυζακι είχε στα αρνητικα αλλα κατα τα αλλα....1,70 ύψος,αναλογίες απίστευτες,κωλαρα απο τσόντα και πρόσωπο γαμησε τα!!!22 ετών....μεσα στα 3 καλυτερα που γαμησα ποτέ στην ζωη μου!
Ερωτεύτηκα.....πάλι................ :jerking:

Το ερώτημα μου όμως ειναι το εξής:Λέτε να εκανα λάθος επιλογή γυναίκας;;;Ρε πούστη μου μετα απο 7 χρόνια σχέσης ειναι δυνατόν να το συνειδητοποιήσα τωρα;;;  :think:
Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;;

Ο Χανς Κρίστιαν Άντερσεν του σάιτ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom