Νέα

S8 vs G6 vs oneplus5 vs P10 plus vs U11

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lexritis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lexritis

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2015
Μηνύματα
975
Κριτικές
1
Like
421
Πόντοι
26
νομιζω οτι ειμαι αναμεσα σ αυτα και επειδη μαλλον μεχρι κ τη παρασκευη ενα απ οολα θα το χτυπησω θα  θελα τη γνωμη οσων ξερουν
 

ΖΟΡΜΠΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
941
Like
246
Πόντοι
26
u11 το καλυτερο κινητο μακραν και με την καλυτερη φωτογραφικη σε κινητο που κυκλοφορει :tn04: :tn04:
 
Εγγρ.
9 Οκτ 2016
Μηνύματα
19
Like
8
Πόντοι
0
U11 χωρίς δεύτερη κουβέντα. Με βλέπω να το χτυπάω κι εγώ.
 
Εγγρ.
17 Ιουν 2017
Μηνύματα
415
Κριτικές
25
Like
966
Πόντοι
311
S8 θα το πάρεις με επεξεργαστή exynos  και όχι Snapdragon 835 επειδή είναι Ευρώπη,μείον αυτό.επισης το fingerprint sensor είναι σε μαλακισμένο σημείο.το s6
Έχει παλιότερο επεξεργαστή 821 με 32 gigs μνήμη και η οθόνη εμφανίζει το γνωστό image retention.το one plus πέντε έχει καλή απόδοση αλλά κινεζικο,που σημαίνει κάποια Κινέζια θα έχουν κάνει.
U11 μεγαλύτερο σενσορα από όλα σε κάμερα,καλή μπαταρία καλό design .
Η S8 η u11 δαγκωτο.
 

blooddead

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.011
Κριτικές
18
Like
107
Πόντοι
26
Καλυτερος ειναι ο exynos..
 
OP
OP
lexritis

lexritis

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2015
Μηνύματα
975
Κριτικές
1
Like
421
Πόντοι
26
γενικα πιστευω οτι εξαιρουμενου του g6 (εχω καει απο g4) ειναι ολα αξιοπιστα κ χωρις προβληματα ...
η μπαταρια κ η καμερα ειναι αυτα που με νοιαζουν κυριως κ για το u11 δεν ακουγονται κ τα καλυτερα στο θεμα μπαταριας...
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.711
Κριτικές
10
Like
2.048
Πόντοι
3.187
Μην ασχολείστε με κινητά. Το καλύτερο κινητό ειναι το επόμενο...
 

xymor

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
230
Κριτικές
3
Like
353
Πόντοι
21
S8 στα 540 € με κλειστά μάτια. Το U11 ξεκινάει από 640. Τωρα το θέμα CPU του S8 δεν είναι τόσο σημανικό. Παρόμοια μπαταρία έχουν και η μόνη διαφορά είναι στο GPU (ο 835 είναι ελάχιστα πιο γρήγορος σε 3D) που δε νομίζω να σε νοιάζει ιδιαίτερα.

 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.720
Κριτικές
8
Like
2.403
Πόντοι
506
Μακριά από Samsung. Δεν αξίζει για κανένα απολύτως λογο. Θα σου έλεγα p10
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
εγω πιστευω πως αναμεσα σ αυτά τα κινητα καποια χανουν σε κατι ενώ σε καποια αλλα κερδιζουν.
το oneplus το βγαζω τελευταιο στη λιστα γιατι υπολείπεται σημαντικα από τους ανταγωνιστες του σε χαρακτηριστικα και τεχνολογια.αμεσως επομενο βαζω το p10plus γιατι χανει σε ποιοτητα εννοω μακροπρόθεσμα σε σχεση με τον ανταγωνισμο συν ότι η huawei εχει ακομα δρομο μπροστα της μεχρι να φτασει τους κορυφαιους ανταγωνιστες της.
τριτο στη λιστα βαζω το u11 πολύ καλο και ποιοτικο κινητο κορυφαιο σε χαρακτηριστικα και ποιοτητα απλα μου χαλαει η σχεδιαση που μοιαζει με παλιο σαμσουνγκ.
πρωτο στη λιστα είναι το s8 με κορυφαια σχεδιαση ποιοτητα τεχνικα χαρακτηριστικα και τεχνολογια.αμεσως δευτερο ερχεται το g6 το οποιο είναι value for Money.
 

colonel nathan jessup

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2017
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
30
Like
532
Πόντοι
306
νομιζω οτι ειμαι αναμεσα σ αυτα και επειδη μαλλον μεχρι κ τη παρασκευη ενα απ οολα θα το χτυπησω θα  θελα τη γνωμη οσων ξερουν
θες ταχύτητα κάμερα λογισμικό; Τι χρήση θέλεις;και τι budgetυπάρχει; Αν διευκρινίσεις αυτα θα σου προτεινω
 

gavelos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2016
Μηνύματα
1.737
Κριτικές
21
Like
655
Πόντοι
326
γενικα πιστευω οτι εξαιρουμενου του g6 (εχω καει απο g4) ειναι ολα αξιοπιστα κ χωρις προβληματα ...
η μπαταρια κ η καμερα ειναι αυτα που με νοιαζουν κυριως κ για το u11 δεν ακουγονται κ τα καλυτερα στο θεμα μπαταριας...
τυπε το g6 είναι αξιοπιστο καμια σχεση με το g4 που ηταν ελατωματικη η μητρικη και παθαινε bootloop.λαθος βεβαια της lg  γιατι επρεπε να κανει ανακληση τοτε.
 

Johnny Red

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2011
Μηνύματα
655
Κριτικές
10
Like
113
Πόντοι
236
Oneplus 5 ή Xiaomi mi6.
Και για όσους δεν γνωρίζουν περί κινέζικων κινητών και των επιδόσεών τους σε σχέση με τις "γνωστές" μάρκες,μια βόλτα στο kimovil.com για τεστάκι ή στο myphone.gr για να σας ξεστραβώσουν οι γνωρίζωντες.
Περιμένω να πέσει κάτω απ΄τα 200 το Xiaomi mi5 για να το πάρω....Το έχω φέρει για 4 φίλους,όπως και το LeTV Le Max 2.......
 

doc_lin

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
17 Ιαν 2008
Μηνύματα
840
Κριτικές
61
Like
6.399
Πόντοι
21.335
S8 χωρίς δεύτερη σκέψη... πούλησα το S7 και πηρα το καινουργιο στα 540... το τηλεφωνο πεταει...
 

Recueillement

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2017
Μηνύματα
33
Like
6
Πόντοι
0
Oneplus 5 ή Xiaomi mi6.
Και για όσους δεν γνωρίζουν περί κινέζικων κινητών και των επιδόσεών τους σε σχέση με τις "γνωστές" μάρκες,μια βόλτα στο kimovil.com για τεστάκι ή στο myphone.gr για να σας ξεστραβώσουν οι γνωρίζωντες.
Περιμένω να πέσει κάτω απ΄τα 200 το Xiaomi mi5 για να το πάρω....Το έχω φέρει για 4 φίλους,όπως και το LeTV Le Max 2.......

Μας εχετε πρήξει τα σηκώτια οι κινεζοφιλοι. Κανεις δεν αμφισβητει την αξια τους αλλά ρωτάω απλα. Μπορεις στην τιμή του OnePlus πχ να μου βρεις συσκευη με την οθονη, την καμερα και την τεχνολογια μνημης της Samsung; Α να εχει και πενακι γιατι ειμαι κατοχος Note. Αντε γιατι μερικοι νομιζετε πως ειμαστε βλάκες που ενω μπορουμε να παρουμε αυτο που θελουμε με 300 εμεις ειμαστε μαζοχες και δινουμε 800
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ρε παιδια πετατε 500ευρα για να κανετε κατά 99% την ιδια δουλεια με ένα σμαρτφονε των 50 ευρω?
ποσα βγαζετε τον μηνα ρε απλες?
 
OP
OP
lexritis

lexritis

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2015
Μηνύματα
975
Κριτικές
1
Like
421
Πόντοι
26
σας ευχαριστω για τις γνωμες σας , φιλτατε γιδοβοσκε ενας μεσος χρηστης ειμαι κ εγω δλδ η καμερα κ η μπαταρια με εωδειαφερουν περισσοτεροαπ ολατ αλλα,σημερα επρεπε να αποφασισω  μιας κ ο αγοραστης του προηγουμενου κινητου μου το ηθελε νωριτερα κ κατεληξα στο s8 ...
g6 και s8 ηταν τα επικρατεστερα αλλα επειδη ειχα καει με lg .... κ επειδη το σερβις της σαμσουγκ ειναι πολυ αμεσο κ εξυπηρετικο αν γινει εδωσα κατι παραπανω κ  πηρα το s8
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
47
Πόντοι
606
Πιστευω οτι το S8 με την σημερινη του τιμη στα 540 ευρω ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες αν οχι η καλυτερη που μπορει να κανει κανεις.
Πραγματικα ομως μου εχει κανει εντυπωση οτι τοσο το iphone οσο και το S8 οι ναυαρχιδες των εταιρειών ξεκινησαν στα 1000 ευρώ πριν μερικους μηνες και τωρα φτασαν στα μισα λεφτα (ακομα και το iphone product red το οποιο θεωρητικα ειναι και συλλεκτικο)
 

Alex_713

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2016
Μηνύματα
163
Like
226
Πόντοι
21
Παντως προσεχε την αδιαβροχοποιηση της samsung γιατι το δικο μου S7 βραχηκε και πηρε νερα και στο σερβις λενε δεν καλυπτει η εγγυηση..

Go figure..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom