Νέα

Συλλήψεις σε πιάτσα της Θεσσαλονίκης

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
99
Κριτικές
36
Like
2.288
Πόντοι
2.410
Συνολικά 18 παραβάσεις του νόμου περί εκδιδομένων επ’ αμοιβή προσώπων βεβαίωσαν το τελευταίο 24ωρο στη Θεσσαλονίκη αστυνομικοί των Διευθύνσεων Ασφαλείας και Άμεσης Δράσης Θεσσαλονίκης.

Όλες οι παραβάσεις πραγματοποιήθηκαν στην ευρύτερη περιοχή της οδού Γιαννιτσών, στο κέντρο της πόλης.


 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
99
Κριτικές
36
Like
2.288
Πόντοι
2.410
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
συλληψη-βεβαιωση πταισματος-δικη-προστιμο
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
99
Κριτικές
36
Like
2.288
Πόντοι
2.410
συλληψη-βεβαιωση πταισματος-δικη-προστιμο
Λες με την εισπραξη του προστιμου, να χαλαστει κανεις; Ασε που με μια καλη πιπα, ισως και δυο, το προστιμο ειναι σαν την αποβολη απο την ταξη για τον ατακτο μαθητη... Χαβαλε και μουρη πουλαει μετα... Σκεψου οτι στην περιοχη που εγινε το πεσιμο χτες, εργαζονται και ορισμενες που αποτελουν υποδειγμα... βλεπε Νιναρα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
οι ξενες ετσι κι αλλιως δεν εχουν αφμ εδώ για να τις κυνηγησουν για το απληρωτο προστιμο μεσω εφοριας, οποτε οι μαυρες, οι βουλγαρες, οι γυφτισες, εχουν το τρεξιμο να βγουν από το τμημα.
οι ελληνιδες και ειδικα οι τραβεστί που δεν εχουν δικαίωμα να εκδίδονται νομιμα σε οικους ανοχης λογω απαρχαιωμένων νομων εχουν το περισσοτερο ζορι γιατι περα από την ταλαιπωρια της συλληψης και των διαδικασιων, θα το πληρωσουν στο τελος το προστιμο όταν θα χρειαστουν φορολογικη ενημεροτητα. τωρα καποιες που λες μπορει να τα εχουν καλα με την αστυνομια ειτε ως πληροφοριοδότες ειτε παιρνοντας πιπες. χου νοους που λεν και στο χωριο μου.
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
135
Πόντοι
16
Συνολικά 18 παραβάσεις του νόμου περί εκδιδομένων επ’ αμοιβή προσώπων βεβαίωσαν το τελευταίο 24ωρο στη Θεσσαλονίκη αστυνομικοί των Διευθύνσεων Ασφαλείας και Άμεσης Δράσης Θεσσαλονίκης.

Σοβαρή δουλειά.

Εν τω μεταξύ οι διαρρήκτες/ληστές μπαινοβγαίνουν στα σπίτια σηκώνοντας πράματα, σα να είναι δικά τους.
 

TRANS_NINA

Trans
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
8.994
Like
7.710
Λες με την εισπραξη του προστιμου, να χαλαστει κανεις; Ασε που με μια καλη πιπα, ισως και δυο, το προστιμο ειναι σαν την αποβολη απο την ταξη για τον ατακτο μαθητη... Χαβαλε και μουρη πουλαει μετα... Σκεψου οτι στην περιοχη που εγινε το πεσιμο χτες, εργαζονται και ορισμενες που αποτελουν υποδειγμα... βλεπε Νιναρα
όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα είναι  ....
τα τελευταία 2,5 χρονια εχω περάσει 30 δικαστήρια με την ελάχιστη χρηματική ποινη στο κάθε ένα από αυτά μια 300ευρω ..  συνολικά μου εχουν βρει όλα μαζι κοντα 13000 χιλιδες ευρω !

και όλα αυτά με τις μηνυσεις - δικαστηριακά έχουν ξεκινησει τα τελευταία 3 χρονιά λόγω κρίσης για να μαζεύουν λεφτά ...

αν σε πιάσουν από αγγελία στημένο ραντεβού ! πας αυτόφωρο και το πρόστιμο είναι 3000 χιλιαρχία
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
με λιγα λογια είναι σαν την τροχαια, επίτηδες εχουν παντου χαμηλα ορια ταχύτητας και οποτε θελουν-δωθει διαταγή βγαινουν για άρμεγμα.
ξερουν βεβαια ότι αν σου παιρνουν 3.000 την εβδομαδα θα φυγεις εξω οποτε το κανουν  μια φορα το χρονο που το αντεχεις.
αντι να νομιμοποιησουν την πορνεια στο δρομο όπως στην ελβετια ή να δωσουν αδειες σε οποια θελει στο σπιτι της χωρις εγκριση από τις ορεξεις του εκάστοτε δημαρχου και χωρις χωρικους περιορισμούς βλεπε νομο να απεχει 500 μετρα από εκκλησια, λες και υπαρχουν 1000 μετρα σε θεσσαλονικη ή άλλη ελληνικη πολη που δεν εχει ναο.
 

TRANS_NINA

Trans
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
8.994
Like
7.710
με λιγα λογια είναι σαν την τροχαια, επίτηδες εχουν παντου χαμηλα ορια ταχύτητας και οποτε θελουν-δωθει διαταγή βγαινουν για άρμεγμα.
ξερουν βεβαια ότι αν σου παιρνουν 3.000 την εβδομαδα θα φυγεις εξω οποτε το κανουν  μια φορα το χρονο που το αντεχεις.
αντι να νομιμοποιησουν την πορνεια στο δρομο όπως στην ελβετια ή να δωσουν αδειες σε οποια θελει στο σπιτι της χωρις εγκριση από τις ορεξεις του εκάστοτε δημαρχου και χωρις χωρικους περιορισμούς βλεπε νομο να απεχει 500 μετρα από εκκλησια, λες και υπαρχουν 1000 μετρα σε θεσσαλονικη ή άλλη ελληνικη πολη που δεν εχει ναο.

έτσι ακριβώς !! για να αρμέγουν το κοσμο από παντου !!
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα είναι  ....
τα τελευταία 2,5 χρονια εχω περάσει 30 δικαστήρια με την ελάχιστη χρηματική ποινη στο κάθε ένα από αυτά μια 300ευρω ..  συνολικά μου εχουν βρει όλα μαζι κοντα 13000 χιλιδες ευρω !

και όλα αυτά με τις μηνυσεις - δικαστηριακά έχουν ξεκινησει τα τελευταία 3 χρονιά λόγω κρίσης για να μαζεύουν λεφτά ...

αν σε πιάσουν από αγγελία στημένο ραντεβού ! πας αυτόφωρο και το πρόστιμο είναι 3000 χιλιαρχία
13000 kai 3000.Δεν χρειάζεται να γράφεις και χιλιάδες ή χιλιάρικα δίπλα.Αλλιώς βγαίνει τρελό ποσό.πχ 13000000 λολ
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
99
Κριτικές
36
Like
2.288
Πόντοι
2.410
έτσι ακριβώς !! για να αρμέγουν το κοσμο από παντου !!
Ρε σεις...
Δεν είναι μόνο τα λεφτά...
Όταν ένας άνθρωπος επιλέγει να κάνει αυτή την εργασία, που είναι απόλυτο δικαίωμά του, τότε και το κράτος οφείλει να τον/την προστατεύει και ενημερώνει σχετικά. Βλέπε παραδείγματα σε Ολλανδία, Ελβετία, Γερμανία, ΗΠΑ, κλπ... Εδώ φυσικά και δεν γίνεται.
Από την άλλη, αν δείτε έχει σκάσει πάλι ότι υπήρχε πριν από 15 χρόνια. Πιτσιρίκες από κάθε χώρα, απόλυτα θύματα του trafficking, που το μόνο που τους προσφέρει ένα πρόστιμο, είναι περισσότερη δέσμευση. Τώρα όποιος θέλει, ας με πει όπως θέλει γιατί ξέρω πως αυτός ο τρόπος σκέψης δεν ταιριάζει με αυτόν της πλειοψηφίας των μελών. Εγώ απλά θα του πω να συνεχίζει να γράφει κριτικές για κομοδίνα, άπειρα κοριτσάκια, χάλια επικοινωνία, κλπ...
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
99
Κριτικές
36
Like
2.288
Πόντοι
2.410
όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα είναι  ....
τα τελευταία 2,5 χρονια εχω περάσει 30 δικαστήρια με την ελάχιστη χρηματική ποινη στο κάθε ένα από αυτά μια 300ευρω ..  συνολικά μου εχουν βρει όλα μαζι κοντα 13000 χιλιδες ευρω !

και όλα αυτά με τις μηνυσεις - δικαστηριακά έχουν ξεκινησει τα τελευταία 3 χρονιά λόγω κρίσης για να μαζεύουν λεφτά ...

αν σε πιάσουν από αγγελία στημένο ραντεβού ! πας αυτόφωρο και το πρόστιμο είναι 3000 χιλιαρχία
Εντάξει Νίνα... εσύ σε λίγο θα αποτελείς παράδειγμα για την επίλυση της κρίσης στη χώρα... ;-)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom