Νέα

Υψηλή τιμή CRP - γενικός έλεγχος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Αυτή ανιχνεύεται στο αίμα. Κανονικά πρέπει να έχει τιμές έως 5, αν και μερικοί άνθρωποι έχουν λίγο ανεβασμένη για διάφορους λόγους.
Εμένα έφτασε το 99 BOEING.......
Με δηλητηρίασαν......
Αλλά αν δεν είχα κάποιες τυπικές συγγένειες, θα τους είχα σπάσει στο ξύλο.....
Γιατί καποια πραγματα πρεπει να τα λυνεις ετσι.....
Μια εβδομαδα λιωνω με δεκατα πυρετου αντε μετριο (εως 38.5) αλλα τρομερους πονοκεφαλους, πονοι στομαχιου....
Απο χθες απογευμα αρχισα να βελτιωνομαι σταδιακα.....
Δευτερα μπαινω νοσοκομειο για εξετασεις νεφρων (γαμω τα σογια και τις κληρονομικες παθησεις) και παραλληλα θα κανω μαγνητικες στις αρθρωσεις (να δω σε τι φαση ειμαι - αν και θα συζητηθει με τον ορθοπεδικο).

Επιασες λεφτα στα χερια και πηγαν να σε πεθανουν μου ειπε ενας κολλητος.....
Αντιλαμβανεσθε που θα γινουν περικοπες και ποιοι χανουν.....
Αντι να τα σπαταλαω εκει που θελω να τα τρωνε οι γιατροι....
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.114
Κριτικές
16
Like
13.015
Πόντοι
5.577
περαστικα αλλα δεν καταλάβαμε και πολλα  :undecided:
 

Επισκέπτης
Σας ευχαριστω παιδια και προσεχτε που τρωτε.
Την προηγουμενη Τεταρτη (ε δειτε και το προφιλ μου εριχνα ποστς στο θεμα της Ωραιας Ελενης) ετοιμαζομουν να ριξω δελτιο με μπομπες Ρωσιας 2η.
Με παιρνει τηλεφωνο ενας θειος (για την ακριβεια η γυναικα του ειναι ξαδελφη με τη μητερα μου) και μου λεει ελα να φαμε σπιτι. Εγω δεν γουσταρω γενικα να πηγαινω σε αλλους και ποσο μαλλον τωρα που εχω μια ανεση, ρε ψωμι κρεμμυδι σπιτι σου και νασαι καλα.....
Αλλα δεν ηθελα να χαλασω το χατηρι αντε πηγαινε σκεφτηκα. Ειχανε μακαρονια με κιμα φτιαξει (χθεσινο βεβαια) τωρα εφαγα λιγο με το ζορι και παω να φυγω......
Παρε και τα υπολοιπα μου λεει η γυναικα του, ρε θεια δε θελω, μα θα τα βαλεις στο ψυγειο για αυριο, επεμεινε τα πηρα......
Εφυγα γυρω στις 2, ριχνουμε τα στοιχηματα δε μας βοηθησαν 7 και κατι δρομο πηγα να κανω κανενα κηπουρικο......
Αμ εκει εβαλα και δυναμη, ειχα και τα νευρα σκαψιμο, κουραστηκα καπως νυχτωσε εντελως και σταματησα.....
Τι να βγω εξω λεω ταβερνα ειμαι ψοφιος δε μπορω, αντε ας παω ψυγειο να βγαλω τα υπολοιπα μακαρονια.......
ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΤΑΓΑ ΣΤΙΣ ΓΑΤΕΣ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ....
Τα τρωω σα λυκος καπως μου φανηκε μια παραξενη γευση στο τελος αλλα δεν εδωσα σημασια μπανιο και δρομο για μεταμεσονυκτια ματς......
Περνα 1.5 ωρα κι αρχιζω να ιδρωνω......
Ριγη ιδρωτα ετρεχαν........
Ρε αντε στο διαολο εχει ζεστη βγαινω μπαλκονι για να παρω αερα....
Αρχιζω να ζαλιζομαι......
Απωλεια συνειδησης, εννοω οτι το μυαλο μπλοκαρε.....
Σερνοντας μπαινω μεσα να κατσω, αναγουλα......
Τα ξερασα ολα.....
Εκει συνηλθα καπως εσβησα το πισι και σπιτι. Την επομενη κατεβηκα Καλαματα.
Σας αφηνω παιδια, οποτε ξαναμπω αρκετα καθησα ημουν ερειπιο.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
757
Πόντοι
146
Περαστικά φίλε!
Καμια δηλητηρίαση θα ήταν,μπορεί να τα είχαν αφήσει εκτός ψυγείου και με την ζέστη που κάνει να χάλασαν.
 

ΖΟΡΜΠΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
941
Like
246
Πόντοι
26
το crp ειναι η φλεγμονη στον οργανισμο σου αυτο μπορει να οφειλεται σε ενα εκατομμυριο λογους ομως
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Ποσο κοστιζουν οι μαγνητικες;
 

mr.madman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.182
Κριτικές
9
Like
735
Πόντοι
316

Περαστικά τύπε αλλά απο δηλητηρίαση και να κάνεις και μαγνητική αρθρώσεων  :think:
Εκτός αν πας για γενικό τσεκ απ.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
τυπε 3 χωριστες;ολες σε διαφορετικα σημεια;γιατι δεν στις γραφουν :S :S :S
Δεν τις γραφουν γιατι εχουν κοστος. Εχω ρηξη στον ωμο, εχω χρονιο προβλημα στο γονατο και τελευταια μετα απο επισκεψη σε μασατζιδικο με ποναει πολυ η μεση.
 

ΖΟΡΜΠΑΣ

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2007
Μηνύματα
941
Like
246
Πόντοι
26
Δεν τις γραφουν γιατι εχουν κοστος. Εχω ρηξη στον ωμο, εχω χρονιο προβλημα στο γονατο και τελευταια μετα απο επισκεψη σε μασατζιδικο με ποναει πολυ η μεση.
Σε τι μασατζιδικο πηγες? :cheesy:
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.211
Κριτικές
49
Like
22.057
Πόντοι
24.596
Δεν τις γραφουν γιατι εχουν κοστος. Εχω ρηξη στον ωμο, εχω χρονιο προβλημα στο γονατο και τελευταια μετα απο επισκεψη σε μασατζιδικο με ποναει πολυ η μεση.
μαλλον επεσες σε περιπτωση.μην πας και συ χαλαρος.πηγαινε και πες δεν μπορω να περπατησω απο το γονατο η την μεση.πες του αν κρινεις πως ειμαι οκ βαλε την υπογραφη σου σε βεβαιωση που θελω για γυμναστικη,πολεμικη τεχνη κλπ :S :S :S
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
μαλλον επεσες σε περιπτωση.μην πας και συ χαλαρος.πηγαινε και πες δεν μπορω να περπατησω απο το γονατο η την μεση.πες του αν κρινεις πως ειμαι οκ βαλε την υπογραφη σου σε βεβαιωση που θελω για γυμναστικη,πολεμικη τεχνη κλπ :S :S :S
Το εχω σκεφτει αυτο με τη βεβαιωση αλλα δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου δωσουν. Ετσι λειτουργει το συστημα στο δημοσιο. Σου λενε ψεμματα οτι δεν εχεις τιποτα. Ο πρωτος ορθοπεδικος που ειδα διεγνωσε ρηξη και μου ειπε πηγαινε σε μια βδομαδα να σου γραψουν μαγνητικη και οταν πηγα μου ειπαν δεν εχω τιποτα.
 
Εγγρ.
17 Ιουν 2017
Μηνύματα
415
Κριτικές
25
Like
966
Πόντοι
311
Πίνεις αλκοόλ; συκώτι έχεις ελέγξει;τρανσαμινασες κτλ.επισης αν σηκώνεις βάρη ανεβαίνει λιγό..δεν είναι πολύ υψηλο κάποια φλεγμονή δείχνει
 
Εγγρ.
17 Ιουν 2017
Μηνύματα
415
Κριτικές
25
Like
966
Πόντοι
311
Επίσης το ότι μετά από γεύμα ξερασες δεν είναι δηλητηρίαση αλλά χολή ή πάγκρεας.κοιταξε το
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.228
Like
1.655
Πόντοι
216
σε κρατικο μηδεν,σε ιδιωτικο 35 ευρω συμμετοχη :S :S :S

Δύσκολα θα βρεις μαγνητικό τομογράφο που να δουλεύει σε Δημόσιο Νοσοκομείο.Λίγοι υπάρχουνε και η αναμονή είναι μεγάλη.Η πλειονότητα των ασθενών πάνε με το παραπεμπτικό σε Ιδιωτικό Διαγνωστικό Κέντρο.Κόστος 36 ευρώ παρά κάτι λεπτά (30-40 λεπτά)
Είμαι γνώστης της υπόθέσεως ένεκα του γεγονότος ότι έχω πολλά μυοσκελετικά προβλήματα (λόγω εργασίας) τα τελευταία τρία χρόνια.
Επίσης στην Αθήνα,οι φθηνότερες Μαγνητικές Τομογραφίες (πληρωμή ως ιδιώτης) είναι σε δύο Διαγνωστικά Κέντρα.
(120 ευρώ κάθε Σάββατο με κάρτα ανεργίας)
(140 ευρώ με κάρτα ανεργίας)
Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η σχετική εξέταση δίνεται σε cd και όχι σε φιλμ.Στην Κοσμοϊατρική,όμως,εάν το κανονίσεις με την γραμματεία θα πάρεις τα φιλμ τζάμπα...
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Κυκλοφοραει στομαχοιος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom