Νέα

Ποιον θεωρείτε τον καλύτερο επιθετικό όλων των εποχών;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bokolis$$
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
Μερικοι απο τους μεγαλύτερους επιθετικούς που πάτησαν το πόδι τους στον πλανήτη, ειναι οι πελέ, μαραντόνα , ντι στέφανο ,τζόρτζ μπεστ, , πουσκας, μεσσι, ρονάλντο (φαινόμενο) , σεβτσένκο ισως, ας πώ και τον κριστιάνο. Αν και σε κάθε ομάδα, σε κάθε σύστημα, και σε κάθε εποχή, ο ρόλος του καθε επιθετικού διαφέρει, κάνοντας το ερώτημα δύσκολο, παρόλα αυτα πιστεύω οτι  μπορεί να βρεθεί άκρη.  Εγω θεωρώ τον πελέ καλύτερο, αλλα αυτη ειναι μονο η δική μου άποψη.
 

katalanos3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2010
Μηνύματα
490
Like
1.198
Πόντοι
201
Μερικοι απο τους μεγαλύτερους επιθετικούς που πάτησαν το πόδι τους στον πλανήτη, ειναι οι πελέ, μαραντόνα , ντι στέφανο ,τζόρτζ μπεστ, , πουσκας, μεσσι, ρονάλντο (φαινόμενο) , σεβτσένκο ισως, ας πώ και τον κριστιάνο. Αν και σε κάθε ομάδα, σε κάθε σύστημα, και σε κάθε εποχή, ο ρόλος του καθε επιθετικού διαφέρει, κάνοντας το ερώτημα δύσκολο, παρόλα αυτα πιστεύω οτι  μπορεί να βρεθεί άκρη.  Εγω θεωρώ τον πελέ καλύτερο, αλλα αυτη ειναι μονο η δική μου άποψη.

Ξέχασες τον Γιόχαν.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ονομα αφησαν πελε και μαραντονα.
οι υπολοιποι ηταν απλα οι καλθυτεροι στην εποχη τους.
πχ και για τον ρομαριο να συζητούσες την εποχη του νο1 ητανε.
είναι σαν τον γκαλη, ακομη και παιδακια που δεν ζουσαν τοτε όταν λεμε εισαι παικταράς εισαι γκαλης λεμε ή τζορνταν. ειδατε κανεναν να φοραει μπλουζάκια τσαμπερλεν ή σακιλ όλα τζορνταν αυτος εκανε ονομα. θα μπορουσε να κανει και ο ματζικ αλλα εξαφανιστηκε από τις πωλήσεις αθλητικων ειδων λογω αιητζ.
 
OP
OP
B

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
ονομα αφησαν πελε και μαραντονα.
οι υπολοιποι ηταν απλα οι καλθυτεροι στην εποχη τους.
πχ και για τον ρομαριο να συζητούσες την εποχη του νο1 ητανε.
είναι σαν τον γκαλη, ακομη και παιδακια που δεν ζουσαν τοτε όταν λεμε εισαι παικταράς εισαι γκαλης λεμε ή τζορνταν. ειδατε κανεναν να φοραει μπλουζάκια τσαμπερλεν ή σακιλ όλα τζορνταν αυτος εκανε ονομα. θα μπορουσε να κανει και ο ματζικ αλλα εξαφανιστηκε από τις πωλήσεις αθλητικων ειδων λογω αιητζ.

Ολα σχετικά ειναι. Ο μαλντίνι ας πουμε θεωρούσε οτι απο αυτους που ειχε αντιμετωπήσει, ο καλύτερος ηταν ο μαραντόνα, τον πλησίαζε αρκετά ο ρονάλντο το φαινόμενο, ενω θεωρεί οτι ο μέσσι τους εχει ξεπεράσει και τους 2 και οτι ειναι τυχερός που δεν τον αντιμετώπησε.
 

stevesteve2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
86
Κριτικές
3
Like
106
Πόντοι
280
Μαραντονα λογω ταλέντου τσαμπουκά και αρχιδιων να παει στη Νάπολη.δευτερος ο Γιώργης ο Μπεστ και τρίτος για μενα παντα ο Ροναλντο.
Ο καλος.το φαινόμενο....
 

max-mad

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
462
Πόντοι
3.245
Αυτό το νημα πρεπει να μπει σαν ψηφοφορια....
 
OP
OP
B

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
Για πείτε ρε παιδιά εσεις που λέτε για ψηφοφορία, πως μπορώ να το κάνω αυτο τεχνικά; Προσπαθω να σβήσω το νημα και το φτιάχνω ως ψηφοφορία;
 

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
Johan Cruyff..
 

Diego 10

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2017
Μηνύματα
57
Like
2
Πόντοι
0
Όντως δύσκολο ερώτημα..είμαι ανάμεσα σε 2 γιατί πιστεύω είχαν να προσφέρουν πολλά παραπάνω,ο ένας λόγο μαλακιας-αλητείας και ο άλλος λόγο των τραυματισμών που είχε..Μαραντονα(αν και δεν τον πρόλαβα) και φαινόμενο....
 
OP
OP
B

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
Μου βάζεις Σεβτσένκο και Κριστιάνο στην ίδια συζήτηση ρε τύπε.Θα πέσει φωτιά να μας κάψει!

Χαχαχα.Εδω βάζω πελέ μαραντόνα στην ιδια συζήτηση και με τους 2 χωρις να φοβηθώ μην βρέξει φωτιά. Για να πώ την αλήθεια υπολόγιζα εκτος απο μια απλή αναφορά του στυλ (ο γουεά ειναι ο καλύτερος) να ακούσω και το σκεπτικό πίσω απο την επιλογή, ωστε να γινω και εγω σοφότερος. Εγω θεωρώ τον πελέ καλύτερο γιατι ηταν ο πιο ολοκληρωμένος παίκτης (ειχε δυναμη, εκρηκτικότητα, ταχυτητα τεχνικη, κοντυρολ σουτ, αντοχές, σκληρότητα στο ξύλο και πολλα άλλα) . Ολοκληρωμένος εχω ακουσει ηταν και ο ντι στεφανο, αλλα δεν εχω αρκετες πληροφορίες για την πάρτυ του. Ο ρονάλντο το φαινόμενο στην αρχη της καριέρας του ακολουθούσε τα χνάρια του πελέ,αλλα μετα τον τραυματισμό του αντι να εξελιχθεί οπως εξελισότανε εγινε  ενας πρωτοκλασσάτος poacher.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
38
Πόντοι
16
Χαχαχα.Εδω βάζω πελέ μαραντόνα στην ιδια συζήτηση και με τους 2 χωρις να φοβηθώ μην βρέξει φωτιά. Για να πώ την αλήθεια υπολόγιζα εκτος απο μια απλή αναφορά του στυλ (ο γουεά ειναι ο καλύτερος) να ακούσω και το σκεπτικό πίσω απο την επιλογή, ωστε να γινω και εγω σοφότερος. Εγω θεωρώ τον πελέ καλύτερο γιατι ηταν ο πιο ολοκληρωμένος παίκτης (ειχε δυναμη, εκρηκτικότητα, ταχυτητα τεχνικη, κοντυρολ σουτ, αντοχές, σκληρότητα στο ξύλο και πολλα άλλα) . Ολοκληρωμένος εχω ακουσει ηταν και ο ντι στεφανο, αλλα δεν εχω αρκετες πληροφορίες για την πάρτυ του. Ο ρονάλντο το φαινόμενο στην αρχη της καριέρας του ακολουθούσε τα χνάρια του πελέ,αλλα μετα τον τραυματισμό του αντι να εξελιχθεί οπως εξελισότανε εγινε  ενας πρωτοκλασσάτος poacher.

Τον Πελέ τον είδες να παίζει? Είσαι τόσο μεγάλος σε ηλικία ή άκουσες να στα λένε συγγενείς? Διότι αν ρωτούσες και τον μπαμπά του παππού σου θα σου έλεγε ότι ο Πελέ έπρεπε να σκουπίζει τα παπούτσια του καλύτερου παίχτης της εποχής του κλπ.
 
OP
OP
B

bokolis$$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2015
Μηνύματα
1.545
Κριτικές
8
Like
428
Πόντοι
296
Τον Πελέ τον είδες να παίζει? Είσαι τόσο μεγάλος σε ηλικία ή άκουσες να στα λένε συγγενείς? Διότι αν ρωτούσες και τον μπαμπά του παππού σου θα σου έλεγε ότι ο Πελέ έπρεπε να σκουπίζει τα παπούτσια του καλύτερου παίχτης της εποχής του κλπ.

Βίντεο μονο. Κοιτα αυτο που ξέρω ειναι οτι το 70% της καριέρας του πελέ δεν γράφτηκε ποτέ σε κάμερα. Αυτα που γράφτηκαν σε κάμερα δειχνουν καποια πράγματα του ταλέντου του, όπως το να παίζει 1 2 με τα πόδια των αντιπάλων του.   
 

mr.madman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.182
Κριτικές
9
Like
735
Πόντοι
316
Αν συζητάμε για σεντερ φορ  τότε Φαν Μπαστεν και μετά Μπατιστουτα.
Με την ευρύτερη έννοια του γκολτζή Μαραντονα και μετά Ροναλντο (ΟΧΙ κριστιανο  :headbang: )
 

Basketbolistas

Νέο Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2017
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
;) ;)Μάρκο Φαν Μπάστεν και Κρόιφ παλαιότερα, είμαι της Ολλανδικής σχολής.
 

VHOS

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2009
Μηνύματα
10
Like
2
Πόντοι
0
Δημητρης Ναλιτζηςjavascript:void(0);
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom